Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

MİDAS RESMİ AÇILIŞINI YAPTI
31/05/2013

4 Yıldızlı Midas Termal Otel’in resmi açılışı çok sayıda bürokrat, siyasi, STÖ temsilcisi ve yaklaşık 400 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Otel’in açılış merasimine Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı da katıldı.
28 Mayıs Salı günü Haymana Belediyesi tarafından Simtur Turizm’e satılan ve çok ciddi bir tadilat ile harika bir görünüme ve konfora bürünen MİDAS Termal Otel’in resmi açılış töreni yapıldı.
Açış merasimine Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar, Kaymakam Hüseyin Karameşe, Belediye Başkanı Hacı Aysu, Haymana Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Erkan Yumuşak, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Başkanı Ercan Durmuş ve Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Termal Grup Başkanı Yunus Gürkan, AK Parti İlçe Başkanı Oğuz Yücel, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Dalkılıç, Haymana Dernekler Federasyonu Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Özdemir Turgut, Yenice Belediye Başkanı Celal Çetin, Balçıkhisar Belediye Başkanı Hacı Özkan, Es. San. Kr. Kef. Koop. Başkanı Mehmet Köse ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.
Açılış kurdelasının kesimi esnasında,Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı bir hekim olarak sağlık ve kültür turizminin önemini vurguladı ve Turizm Bakanlığı’nın Ankara’daki kaplıca ve sağlık turizmi yatırımlarını her zaman destekleyeceğini aktardı. 
Kaymakam Hüseyin Karameşe ise Simtur yönetim kuruluna Haymana’daki termal suyun öneminin duyurulmasına ve bölgenin canlanmasına katkıda bulunduğu için teşekkürlerini iletti. 
Simtur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özlü de yatırımlarının Haymana’nın önünü açmasını temenni ettiğini açıkladı. 
Tören, Osmanlı şerbeti ve çikolatalı meyve ikramı ile başladı. Açılış konuşmaları ve kurdela kesiminden sonra organizasyon dört kişilik canlı orkestranın ezgileri eşliğinde bahçe içindeki havuz başı kokteyl alanında devam etti. 
Simtur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özlü gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kıyı ve şehir otelciliğinden sonra termal otel yatırımını sağlık turizmindeki gelişmeler, Haymana’daki su kalitesi, ilçenin Ankara’ya yakınlığı ve yörenin gelişme potansiyeli sebebiyle bu bölgede yapmaya karar verdi. Haymana’daki diğer oteller de kendilerini yenilemekte ve bölgede 4, 5 yıldızlı otel yatırımları yapılmaktadır. Bu sebeplerle Haymana’nın yakın zamanda vazgeçilmez bir kaplıca bölgesi haline gelmesi kaçınılmazdır. Midas Hotel Haymana, Ankara’nın termal ve sağlık turizmi açığını kapatırken turizmin yükselen akımı olan SPA merkezi ile sağlık ve güzellik hizmeti de sunmaktadır. Doğala dönüş felsefesini benimseyen işletme termal su ve masaj terapileri, doğa yürüyüşleri, sağlıklı beslenme ve zayıflama paketleri ile şehrin yorgunluğundan arınmayı hedefliyor. Toplantı salonları ile kongre turizmine de katkıda bulunan Midas Otel seçkin toplantılara hizmet veriyor. Bakanlıklar, sağlık kuruluşları ve dernekleri, turizm birlikleri ve sektör öncüleri ile birlikte çalışan otel bölgeye şimdiden canlılık getirdi. 
Park Side Hotel ve Midas Hotel Ankara’dan sonra Simtur Turizm’in üçüncü otel yatırımı olan MİDAS Hotel Haymana’nın termal suyu Uluslararası Şifalı Su Kaynakları Araştırma Merkezi’nin 30 ülkeyi kapsayan araştırmasına göre dünyanın en iyi termal sularından biridir. Bir benzerinin Fransa’nın Vişi (Vichy) kasabasında bulunduğu aktarılmaktadır. Haymana termal suyun sıcaklığı direk temasa uygun olduğundan, kaynağından çıktığı gibi ısıtılmadan ve soğutulmadan kullanıma sunulur ve çok değerlidir. Otelin bünyesindeki MİDAS SPA & Wellness kişiye özel odaları, terapi seansları, sağlıklı yaşam ve beslenme paketleri ile şehrin yorgunluğunu atarken tamamen yenilenme ve gençleşme imkanı sunar. Her biri ayrı tasarlanmış toplam 12 odada Fin hamamı (buhar odası), kurnalı Türk Hamamı, sauna ve jakuzi seçenekleri sunulup, 52 işlem ve 22 masaj çeşidi uygulanmaktadır. MİDAS SPA ve güzellik merkezi son teknoloji ile donatılmış ekipmanları, alanında uzman ekibi ve kişiye özel terapileriyle misafirlerine yeniden doğuş yaşatacak bir mekandır. Egzersiz ve sağlıklı yaşam yürüyüşleri yapılabilen spor merkezi ve açık hava yürüyüş parkurları da hizmete sunulmaktadır. Yarım pansiyon hizmet veren otelde sağlık ve lezzeti buluşturan açık büfe ve alakart restoranlar ile Vitamin Bar seçenekleri mevcuttur. Bunun yanında, açık ve kapalı salonları 150 kişiden 500 kişiye kadar toplantı, balo ve diğer organizasyonlara hizmet vermektedir.” dedi.
 
      
 
      
 
      

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " MİDAS RESMİ AÇILIŞINI YAPTI " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin