Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
07/06/2013

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Haymana Gazetesi halkın sesiyle seslenmeye devam edecek.
Derya YEŞİL
Ankara Üniversitesi’nin bir fakültesinin açılması, Haymana vatandaşının yabancı insanlara karşı olan duyarlığının arttığı yönünde izlenimlerim var; fakat öğrencilerin yeterince zaman geçirebilecekleri mekanların olmadığı kanaatindeyim. Aynı zamanda 2 yılda Haymana’da yapılan yurt sayısının çok fazla olduğunu düşünüyorum. Bunun yerine lise öğrencileri için eğitimlerine destek amaçlı dershanelerin yapılması onların geleceklerinin daha parlak olmasını sağlayacaktır. Var olan park aşırı bakımsızlıktan kötü manzaralara sebep olduğu, bunların değerlendirilmesiyle çevreye olumlu etkileri olacağı düşüncesindeyim.
Ferhat Kaplan
Haymana’nın ihtiyacı olan tek şey çarpık kentleşmenin azaltılması ve şehir düzeni sağlansı. Yollar otopark gibi kullanılıyor. Çoğu araç kaldırımlara taşıyor, esnafın dükkanının önü kapanıyor. Hiç hoş bir manzara değil. 
Ayrıca gençlere yönelik hiç bir şey yok. Sadece gençlere özel bir etkinliğin yapılmasını istiyoruz. Haymana’da gençler için sadece bir iki cafe bulunuyor. Haymana’da cafeye gitmek dışında yapabileceğimiz pek bir faaliyet yok. 
Kültür Merkezi de etkinliklere biraz daha ağırlık verebilir. Gençler için programlar düzenlenebilir.
Ezgi ELDEMİR
Haymana için fazla söze gerek yok. Her şey göz önünde ve ortada. Yollar, şehir düzeni, işsizlik, yapılan çalışmalar, yapılmayan çalışmalar vs. çok fazla problem dile getiriyor. Fakat bence biraz da sorunu kendimizde aramalıyız. Biz Haymana için ne yapıyoruz, ne katıyoruz? Belediye’den beklentimiz çok ama bizim yaptığımız bir faaliyet var mı?  Elbette ki hatalar var, fakat her şeyin mükemmelini istiyorsak, oturduğumuz yerden kalkmasını da bileceğiz. Haymana’nın ihtiyacı olan tek şey, halkın birlik olması.
Eray CANOĞLU
Haymana’da gördüğüm tek şey sadece turizm odaklı bir yer olması. 
Turizm ve termal tesisler dışında bir faaliyetle ilgilenilmiyor.  Halk fabrika yapılmasını istiyor. Böylece işsizlik problemi çözülebilecek gibi düşünüyorlar, fakat iş beğenmedikten sonra, işsizlik devam eder. Kimse kendini bir işe yakıştırmıyor. Yolda boş boş gezmek yerine zamanı paraya dönüştürebilirler. Fabrika yapılmasını istiyorum ben de, ancak çalışacak eleman, gerçekten çalışacaksa... Yoksa yine iş beğenmemeye kalkacaksa genç kesim, fabrika iş yapmadan biter. 
 

Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

HAYMANA

06:16:11

Gönderen:

yunusemre inaç

18/4/14

Güzel Haymanamızın en büyük sorunu işsizlik eğitimde olan az çalışmalar dersane azlığı gençler hep dışarlarda okula devam ediyorlar veya iş için ankaraya,polatlıya,gölbaşına dağılıyorlar oysa kim istemez memleketimde çalışayım memleketime faydalı işler yapayım ama bunların ilerleyen yıllarda düzeleceği kanaatindeyim ilgili kişilerin uğraşlarıyla Haymana daha güzel olacak.


Başlık:

Onların da hakkı var.

21:43:09

Gönderen:

haymanalım

13/06/2013
Sayın Haymanalı rumuzlu arkadaşım! çoluk çocuk dediğin gençlerin biri Derya Yeşil. Eskişehir`de Maliye okuyor. Üniversiteli gençler gazetede yer alıyor zaten köşe yazıları da çıkıyor takip ediyorsunuz ya hani! Eray Canoğlu, 18`ini geçmiş bir genç arkadaş. Reşit ve konuşmaya hakkı var. Ezgi Eldemir de AK Parti`de Komisyon Başkanı. Yani Siyasetle yakından alakalı. Ferhat Kaplan`a gelecek olursak 17 yaşında evet reşit değil. Fakat sizin elini bile sıkamadığınız insanlarla aynı ortamda bulunuyor. Düşünceleri de çoğu insanın söylemediği şeylerden oluşuyor. Siz de eğer çok biliyorsanız ve kendinize güveniyorsanız, "ben konuşsam haymana yerinden oynar" diyip kestirip atmak yerine adam gibi gider siyaset mi yapıyorsunuz, ne yapıyorsanız yapın da okuyalım.

Başlık:

REZALET

16:37:23

Gönderen:

ANKARA

13/06/2013
Ben Haymanalı bir vatandaş olarak yazıyorum.Haymanadaki işsizlik nedeniyle yıllar önce Ankara Merkeze taşındım çalışıyorum şükür bi sıkıntım yok.Fakat Şöyle bir sıkıntımı arz etmek isitiyorum.Haymanayı toprağımı arkadaşlarımı akrabalarımı görmek için her fırsatta haymanaya gelmek istiyorum.Aştiden hareket eden otobüsler berbat 20 kişilik otobüse 40 kişi biniyor üst üste yer filan önemli değil ister biletini al ister alma muavin dyor `hele bi dur hele bi şuraya otur aha şura nabak yaav banane...`bu ne terbiyesizlik bu ne rezalet halkımız bunu neden kabulleniyor.Ankara merkezde yap ta bi görelim zorbalıkla değil kanunla hükümle anında indirirler.her gittiğimde aynı şey hiç değişmiyor bi arkadaşımı götüdüm kaplıcaya rezillik diz boyu biletliyiz oturamadık önemi yok muavin gözümüzün önünde bir ünv.öğrencisini abartılı bir şekilde asılıyor her kes üst üste kavga çıktı biri cüzdanım yok dyor muavin de bozuk para yok para üstü veremiyor Haymana halkı bu durumu layık değilll

Başlık:

haymana

22:48:05

Gönderen:

hymanalı

08/06/2013
haymna gazetesi bu kadr dustumu ... .... hazırlıyor konusmlara ... ... konusuyor bunlar ne bılır konusmayı sorunu siyaseti demokrasıyı kardesım hüseyin allah askına sana yakısmıyor abıcım bu gazete yı eskısı gıbı begenerek okumak ıstıyoruz :)

Başlık:

booooss

20:44:58

Gönderen:

emre

08/06/2013
Arkadaslarim bizler su an vatan icin askerdeyiz bir subemiz vardi kaldirildi perisan olduk ikidebir gitmekten ve suanki durumumuzdanda kimse memnun deqil gerek otobus yol park eglence falan filan bos konusuypz hep ayni seyleri dioruz sehir kapisi yapana kadar sehiri duzenlesenya.. Kac yilindayiz hala park yerimiz yok.. Bilincli halk olmayi beceremedik.. Kaderimiz..

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin