Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

DEV PROJE HAYMANA’YA
07/06/2013

Haymana’nın belki de can damarı pozisyonundaki Toprak Mahsülleri Ofisi için ilçemize kurulması düşünülen 30 Bin Tonluk dev silolarda son noktaya gelindi. Yücel “silolar Haymana’ya kurulacak.” dedi.
Türkiye genelindeki muhtelif yerlere 300 Bin ton civarında çelik siloların kurulacağı açıklanmıştı. Bu çelik silolardan Haymana’ya da kurulacağı yönünde açıklamalar yapılmıştı, ancak Haymana Toprak Mahsülleri Ofisinin yeri olmadığından ötürü Tarım Bakanlığı tarafından ilçemize kurulacak olan 30 Bin tonluk siloların akıbeti bilinmiyordu.
Bu dev proje ile ilgili geçtiğimiz hafta Kaymakam Hüseyin Karameşe, Belediye Başkanı Hacı Aysu, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Oğuz Yücel, Ticaret Borsası Başkanı Servet Özer, Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan, Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı, Esnaf Odası Başkanı Ali Sıvacı, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Köse ve Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulkadir Beşkaya önce TMO Genel Müdür Yardımcısı Korhan Ünal’ı ve ardından da Tarım Bakanı Mehdi Eker’i ziyaret ederek, 30 Bin Tonluk siloların Haymana’ya kurulmasını istediler.
Ziyaretin ardından Haymana Ekibinin talebini geri çevirmeyen Tarım Bakanı Mehdi Eker, Haymana’da gösterilecek arazilere siloların kurulması yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.
AK Parti İlçe Başkanı Oğuz Yücel’den edindiğimiz bilgilere göre, Eker’in talimatının ardından ilçemize gelen TMO yetkilileri yer konusunda fizibilite çalışması yaptı.
Yapılan çalışmanın ardından Yenice Yolu üzerinden, Yeniköy’e dönerken sol tarafta hazineye ait olan 50 Bin Dönümlük arazide fikir kılındı.
Yakın zamanda siloların kurulmasını beklediklerini söyleyen AK Parti Haymana İlçe Başkanı Oğuz Yücel, bu siloların hem çiftçiye, hem esnafa, hem de ilçemizdeki nakliyecilere önemli getirilerinin olacağını, bu önemli yatırımın Haymana’ya kazandırılmasında emeği geçen başta Tarım Bakanı Mehdi Eker olmak üzere, TMO Genel Müdürlüğüne, Kaymakam Hüseyin Karameşe’ye, Belediye Başkanı Hacı Aysu’ya, Ticaret Borsası Başkanı Servet Özer’e, Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan’a, Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı’ya, Esnaf Odası Başkanı Ali Sıvacı’ya, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Köse’ye, Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulkadir Beşkaya’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " DEV PROJE HAYMANA’YA " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

garibanlar memleketi

15:14:05

Gönderen:

esnaf

09/06/2013
allah gariban kulunu sevindirmek için önce eşeğini kaybettirir,sonra tekrar buldururmuş.

Başlık:

Termal Park

11:25:57

Gönderen:

Ömer DEMİR

07/06/2013
30 Bin tonluk dev siloların haymanaya yapılması demek ,iç anadoluda dev bir tahıl ambarının oluşması demektir.Haymana `ya nakliye,konaklama ,alışveriş alanında büyük bir hareketlilik kazandıracaktır. Bunun için emeği geçenlere çok çok teşekkürler. Burada üzerinde durmamız gereken esas konu Taşınması düşünülen ofisin yerine ne yapılacağıdır. Benim şahsi düşüncem Ofisin yerine çok güzel bir projelendirme ile Haymana`nın çok büyük bir eksiğini kapatacak olan TERMAL PARK projesidir. Bu konu hakkında haymana.com da defalarca yazdım.İstediğiniz kadar otel ,pansiyon yapılsın İnsanların gezip dolaşacağı ,alış veriş yapacağı ,trafiğe kapalı içerisinde organik pazar,restoranlar,açık hava sinemasının olacağı ,yürüme parkuru,bisiklet parkuruve Aqua parkının olacağı bir yer kesinlikle haymanaya lazımdır.Parkın oraya yapılması sonucunda çaldağ okulunun ne kadar gereksiz bir yere inşa edildiği daha da net görülecektir.

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin