Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“SUYU DOĞRU ŞEKİLDE KULLANDIĞINIZDA EN İYİ SU SİZİN SUYUNUZ.”
05/07/2013

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri 21. Uluslararası Haymana Kaplıca Festivali’nde “Kaplıca ve Sağlık Sempozyumu” isimli seminer verdiler.
30 Haziran Pazar günü Midas Termal Otel’de düzenlenen sempozyumun ilk konuşmalarını Belediye Başkanı Hacı Aysu ve Kaymakam Hüseyin Karameşe yaparak, ilçemizin şifalı sıcak suyunun önemine ve faydalarına vurgu yaptılar.  
Üç oturumdan oluşan sempozyumun ilk oturumunda Prof. Dr. M. Zeki Karagülle Türkiye kaplıcalarından söz ederek, “Kaplıca dediğimizde aklınıza ne gelir? Su varsa fakat tesis yoksa su işe yaramaz. Hem ortam hem de tesis olmalı ve Haymana zaten tarihten gelen bir nitelikle kaplıca ortamı. O zaman yapmamız gereken bu kaplıca ortamında farklı tipte tesisleri destekleyen çevresel koşullar. Bizim buradaki üçüncü günümüz ve üç gündür arada Ankara’ya gidip geliyoruz ama buranın kaplıca ortamını yaşıyoruz. En başta suyuyla haşır neşiriz ve ortamıyla haşır neşiriz ki ortam deyince doğal ortam ve bizim o ortamı geliştirmemiz var. O alanda da katılım var. Son yıllarda ama sadece iklimi ve rakımı bile buraya geldiğimizde bizi etkilemeye başlıyor. İnsanlar kaplıca ortamına geldiğinde yaşadıkları yerdeki olumsuz faktörlerden kurtuluyorlar. Bir su yer altından çıkıyorsa, doğal su çevriminden geliyorsa bu su sağlıklı bir su. Elinizde doğal bir kaynak varsa o suyu doğru şekilde kullandığınızda en iyi su sizin suyunuz.” Dedi. 
Prof. Dr. M. Zeki Karagülle’nin eşi  Doç. Dr. Mine Karagülle ise Haymana Bölgesi Termomineral suların sağlığa etkileri hakkında bilgiler verdi. 
İkinci oturumda  Termal tesislerde hijyene önem verilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Arif Dönmez ve Termal tesislerde sağlık çalışanları ve eğitimi konusu üzerinde duran  Prof. Dr. Mustafa Turan yer aldı.
Son oturumda ise Haymana bölgesi termal tesislerinin tanıtımında Midas Termal Otel, Dünya Termal Nezih Otel ve Doktorun Yaşam Oteli tanıtıldı. Sempozyuma katılan vatandaşların soruları cevaplanarak birçok konu tartışıldı.  
Daha sonra sempozyum sunucularına Haymana Kaymakamı Hüseyin Karameşe plaketlerini takdim etti ve seminer sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “SUYU DOĞRU ŞEKİLDE KULLANDIĞINIZDA EN İYİ SU SİZİN SUYUNUZ.” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Sonuç?

09:05:15

Gönderen:

Bülent Han

09/07/2013
Çok değerli bir aktivite gerçekleştirilmiş.Olanağım olsaydı katılmayı çok isterdim.Sonuç olarak seminerin ardına yazılı bir döküm ortaya çıktı mı?Bu, broşür halinde basılıp Haymana halkına dağıtılması planlanıyor mu?Seminerde işaret edilen konulara yönelik bir projelendirme çalışması var mı?...Yoksa kendi kendimize konuştuk, bizim su iyi diyerek sayıkladık sonra da uyandık mı, gördüğü rüyayı unutmuş halde...Bu güzel etkinliğin diğer yanı da sonuçlarının yansıması olmalıdır.

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin