Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

FESTİVAL SÖNÜK GEÇTİ!
05/07/2013

21. Uluslararası Haymana Kaplıca Festivali’ne üst düzey bir siyasetçinin katılmaması, gündüz saatlerinin ise neredeyse boş geçmesi, Festival sanatçılarının ise klasik kişilerden seçilmesi festivalimize yeterli katılımı sağlayamadı.
28-29-30 Haziran tarihlerinde kutlanan ve binlerce Haymanalının ilgi gösterdiği 21. Uluslararası Haymana Kaplıca Festivaline; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanısıra bakan ve bakan yardımcısı düzeyinde siyasilerin katılması bekleniyordu. Ancak bu isimlerden hiçbirinin katılmaması dikkat çekti.
Yurtdışından yerel belediye başkanlarının katılacakları söyleniyordu, onlar da yoktu!
Festivalin en renkli ismi TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yargıtay Başkanı Ali Alkan oldu. Ancak Hisarcıklıoğlu açılışların ardından Festival meydanında sadece 10 dakika durduktan sonra ayrılması moralleri bozdu.
Bulgaristan ekibinden bir vatandaşın ise Festivalin ilk gününde kalp krizi geçirmesi sonucu hayatını kaybetmesi üzüntüye sebep oldu.
Festivalin en önemli siyasetçileri ise AK Parti Ankara Bölge Milletvekilleri Tülay Selamoğlu ile Fatih Ateş gözüktü.
21. Uluslararası Haymana Kaplıca Festivali, 28 Haziran Cuma günü Özkanlar Ltd. Şti.’nin dev projesinin temel atma töreni, daha sonra Sultan Abdülhamit Han isimli Şehir Kapısının açılışı,  Adıgüzel Termal Otel’in açılışı, Yüzme Havuzlarının açılışı, Bitki Banyolarının açılışı, Midas Termal Otelin resmi açılışı ve Nezih Termal Otel temel atma töreni ile başladı. 
Gündüz saatlerinde ara ara Bulgaristan, Hindistan ve Mamak Belediyesi’nin halk oyunlarının gösterisi izlendi. Akşam saatlerinde ise Haymanalılar Songül Karlı konseri ile gönüllerince eğlenme şansı buldu. 
Cumartesi günü ise sanat dünyasının parlayan ismi Hemşerimiz Hüseyin Kağıt ile coşan Haymanalılar daha sonra yerel sanatçılarımız ile doyasıya halay çektiler.
Festivalin finalini ise İzzet Yıldızhan yaparak, Haymanalıları eğlendirmeyi başardı.
Üç gün süren festivalimize; Urfa Sıra Gecesi, folklör gösterileri, Hemşerimiz Faruk Küçük’ün Ankara Fotoğrafları sergisi, Bektaşlar Turizmin Sünnet Şöleni, Asrın Kürk-Deri’nin Defile sunumu, Kaplıca ve Sağlık konulu sempozyum, Samyeli Müzik Grubu ve Osmanlı Döneminde Haymana Arşivleri renk kattı.
Öte yandan Festivali izlemek için Cimcime Meydanını dolduran binlerce vatandaş esnaflarımızın yüzünü güldürdü. 3 günlük festival en çok da esnaflarımızın yararına oldu. Ayrıca Haymanalılar yılda bir kez de olsa gönüllerince eğlenme şansı buldular.
Bu anlamda Kaplıca Festivalinin gerekli olduğunu düşünüyor, her yıl tekrarlanmasının gerekliliğine inanıyoruz...
Eğer Festivalimiz gerçekten uluslararası olacaksa bu önemli güne mutlaka önemli siyasilerin gelmesi, yurtdışından katılım sağlanması, TV kanallarının  ilçemizden canlı yayın yapması, ülkemizin en önemli ses sanatçılarından örneğin; Tarkan, Murat Boz, Hadise gibi ünlülerin katılması ve en önemlisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez de olsa ilçemizi festivalimiz ile birlikte tanıması gerekir.
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
         
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " FESTİVAL SÖNÜK GEÇTİ! " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

soralım

00:01:11

Gönderen:

demet

08/07/2013
ya arkadaşlar hacı aysuya bi soralım abdulhamit han kimdiye kendiside bilmiyodur bide festival yaptıya cokmutlu olmuştur m.namalın akıyla gidersen bidaha belediye başkanlıgını ruyanda göremezsin

Başlık:

Halife II.Abdulhamıd Han

00:39:04

Gönderen:

Eray BOZKURT

07/07/2013
cennet mekan Abdulhamıd han adının memkeketimize şeref vermesi bizleri memnun etti Rabbimde seni mutlu etsin Hacı AYSU. Yahudi Diasporası kendisini israil topraklarının satmadığı için kendilerine en buyuk duşman seçmişlerdir. Ayrıca Hayme Ana nın turbesini yaptırmış ve haymanaya da tarihi eserler kazandırmıştır. Bu arada haymanada yahudilerin geçmişte yasadıgına dair bir emare gören yada bilen varsa bizleri bilgilendirirse sevinirim. Vesselam...

Başlık:

helal olsun

18:48:14

Gönderen:

haymanalı

05/07/2013
haymana gazetesini bu cesur haberlerinden dolayı kutluyorum. doğrusu neyse onu yazıyorlar helal olsun.

Başlık:

hacı başkan

13:16:56

Gönderen:

muratbulut

05/07/2013
haymana gıırş kapısına bulacak bı ısım yokmuydu..hacı başkan..bırak bu ayakları...hıç yakışıyormu haymanaya...osmanlı geleneğı ..allah aşkına haymana osmanlıda neydıykı..sultan abdulhamıııtn haymanaya ne faydaı olmuş kı ısmını kullanıyorsunuz..sadece kaba bayağı bı duşunce reklam..ayıptır.....her konuda muhafazakar..her konuda gerıcı olmak zorundamı haymana....

Başlık:

hesap gunu gelir

09:55:56

Gönderen:

nebi

05/07/2013
arkadaşlar festival bitti işciler cıkarıldı hacı aysu işcilerle ugraşmanın bedelini agır ödeyecek seni Allaha havele ediyorum gunden gune eriyosun iki ay önceki sözunu unutma .... .... biryere varılmaz makamlar gelip gecicidir

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin