Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
12/07/2013

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Haymana Gazetesi halkın sesiyle seslenmeye devam edecek.
Ümit TÜMTÜRK
Haymana'daki okullarda öğretmen eksikliği var. Öğretmen eksikliğiyle birlikte eğitim sıkıntısı var. Haymana Devlet Hastanesinde doktor ve hemşire eksikliği var. Vatandaş hastaneye gittiği zaman istediği ilgiyi göremiyor. Doktor eksikliğiyle hem doktorlar hem de vatandaşlar sıkıntı yaşıyor. Haymana'nın gelişmemiş bir sanayisi var. Aradığımız malzemeyi, yedek parçayı bulamıyoruz. Ayrıca Haymana Sanayisi ile gelişmiş sanayiler arasında fiyat farkı çok. En büyük kabahati kendimizde aramalıyız. Kültür eksikliğimiz var. Bunlara örnek olarak yolun ortasında yürümek, çöpleri yerlere atmak, kaldırımlara sandalye atıp bağıra, bağıra konuşmak ve bunun gibi verilecek çok örnek var. Kendimizi çok geliştirmeliyiz. İşsizlik var, sosyal hayat yok. Bunların ortadan kalkması için lazım gelen neyse ivedi şekilde çözüm bulunması lazım. Haymana'nın yok olmaması için herkes elini taşın altına sokmalı. Yazanın bir yüzü kara, yazıya cevap vermeyenin iki yüzü kara.
Musa KARAKOÇ
Ben Haymana Belediye Başkanı Hacı Aysu'nun yaptığı çalışmalardan memnun değilim. Hacı Aysu Haymana'ya çok hizmet verdim diyor, verdiğin hizmet nerede. Şehir düzenlemesi yaptı, binaları boyadı, yaptığı iş bir sene bile sürmeden kavladı. Yaptığı şehir kapısından geçince Haymana'ya değil de sanki mezarlığa giriyoruz. Ömer Özkan Meydanının üzerindeki şalale havuzları çalışmıyor ve havuzlar çöplüğe dönmüş durumda. Otellerin bulunduğu bölüm turizm bölgesine yakışmayacak görüntülere sahip. Bizler Haymana'nın sorunlarını dile getirdiğimiz için bizlerle uğraşıyorlar. Festival olayına gelince biz eski festivalleri arıyor, festivalde gerçekleşen etkinliklerin insanları tatmin etmediğini görüyoruz. Biz eski Haymana'yı arıyoruz.
Mustafa YILMAZ
Haymana'da bence iş var ama çalışacak gencimiz, işçimiz yok. Haymana'nın kalkınabilmesi için Haymana'ya bir tabur veya alay getirilmesi şart. Belediye Başkanımız Hacı Aysu'nun çalışmalarını beğeniyoruz ve de yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayının Tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını dilerim.
  Adem DOĞAN
Ben Ankara'da yaşıyorum ama Haymanalıyım. Haymana'da imar denetimi yapılmalı. Haymana'da yapılan binalarda bina sahiplerinin yayaların tretuvar haklarını bırakmadıkları görülüyor. Bina sahiplerinin tretuvar hakkını bırakmaları gerekir. Haymana'nın imar planıyla köylerin imar planları arasında bir fark yok. Haymana'nın imar planının düzeltilmesi ve bazı eksikliklerin giderilmesi gerekir. Haymana'nın bir turizm ilçesi olmasına rağmen turizm ilçesine yakışmayan sorunları var. Haymana-Ankara arası otobüs işletmeciliğinin düzeltilmesi lazım. Otobüs işletmeciliğinde havuz tipi çalışma uygulanırsa bu sıkıntılarda sona erer. Bu arada kaplıcaların temiz olmasından dolayı Hacı Aysu'ya teşekkür ediyorum.

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

mustafa yılmaz

17:05:27

Gönderen:

hasan

16/07/2013
mılet senın yanındamı calısacak

Başlık:

yazık sana musa

13:43:31

Gönderen:

musa sen bi doymadın

13/07/2013
musa sen zaten bi doymadın paraya da hizmetede yalakalığa gelince 1 numarasın yolun ortasına diktiğin direge hacı başkan bişey demiyo diyemi böyle tiriplerdesin ? grurluysan o direği kaldır

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin