Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“NEREDE BU MİLLET, NEREDE BU DEVLET?”
19/07/2013

Haymana Gedik Köyü Nüfusuna kayıtlı Cemal Yıldırım isimli vatandaş yaşadığı bir çok sıkıntının ardından son çare gazetemiz aracılığı ile sesini duyurmak istedi ve “Nerede bu millet, nerede bu devlet?” dedi.
1948 Haymana Gedik Köyü doğumlu olan Cemal Yıldırım isimli vatandaş gazetemize yaptığı konuşmada isyan etti.
Adeta ölüme terk edildiğini söyleyen Yıldırım şunları söyledi: “Ben eskiden varlıklı ve çalışkan bir insandım. Ancak hayatın insanları nereye götüreceği belli olmuyor. Birden bire elimizdeki avucumuzdakileri yitirdik ve beş kuruşsuz ortada kaldık. Bunun üzerine yaklaşık bir buçuk yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle dialize bağlı bir hayat sürüyorum. Herhangi bir sosyal güvencem yok. Devlet hastanesi bana yüzde 91 çalışamaz raporu verdi. Evimde yiyecek ekmeğimi, içecek suyumu, kullandığım elektriği eşimiz dostumuz karşılıyor. Her ay 250 TL kira vermek zorundayım, ancak hiç bir gelirim yok. İnsanların, etrafımdakilerin bana yardım etmesinden utanıyorum. Devlet bana aylık bağlamıyor. Diyor ki çocuğun var o sana baksın. Benim çocuğum asgari ücretle Polatlı da bir bulaşıkhanede çalışıyor. Garip çocuk bana mı baksın, evini mi geçindirsin. Bu devlette hiç mi merhamet yok. Benim gibi insanları neden görmezler. İlla gazetelere mi çıkmak gerek. Biraz olsun insaf edilmesi lazım. Şu mübarek ayda kaç defa başvuruda bulundum devlet beni az da olsa bir aylığa bağlasın diye. Bizi neden görmek istemezler. Bu devletin yasaları neden kendilerine göre düzenlenir. Biz gidip açlıktan, hastalıktan ölelim mi? Nerede bu millet, nerede bu devlet? El insaf, el insaf...”

Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “NEREDE BU MİLLET, NEREDE BU DEVLET?” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

SAHİP CIKIN

21:57:01

Gönderen:

hasan

26/07/2013
GEDİK DERNEGİ TABELASI OLAN Bİ YER VAR AMA İCRAAT YOK SANIRIM BENCE GEDİK KÖYÜ DERBEGİ BAŞKANI VE YÖNETİMİ BU İNSANA SAHİP CIKIP DERNEKCİLİKLERİNİ GÖSTERİP ÖRNEK OLSUNLAR. YOKSA SADECE TABELADA KALMASIN DERNEKCİLİK..

Başlık:

OLMAMALIYDI

14:06:05

Gönderen:

HAYMANALI

25/07/2013
FAHRİ USTA BU ADAMA SAHİP ÇIK

Başlık:

Cemal abiye çok üzüldüm

17:45:52

Gönderen:

Ömer DEMİR

24/07/2013
Cemal Abiye çok üzüldüm.Sosyal devlet 91 çalışamaz raporu olan bir insana mutlaka sahip çıkmalıdır.cemal abiyi tanırım ,bu şikayetini yapmışsa ,bu çaresizliğini uluorta herkese duyurmuşsa ,son noktaya geldiğindendir.Yoksa çok gururlu bir insandır. Öncelikle tüm Gedik Köyü ve haymanalıların Cemal abi konusunda umarım vicdanlarında bir iz bırakmıştır. Cemal abiye yardım edelim .Hatta Bayram geliyor,fitrelerimizi bayramda kendisine ulaştıralım. Hüseyin bu konuda ön ayak olursan ,umutsuz,çaresiz insanlarımıza da bir can suyu yolunu açmış olursun.Haymana dışındaki insanlar içinde bir banka hesabı bildirirsen çok makbule geçecektir. Editör: Ömer Bey dediğinizi düşündüm ancak insanlar yanlış yerlere çekecekleri için böyle bir çalışma içine girmedik. Saygılarımla...

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin