Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE!..
19/07/2013

Haymana Cumhuriyet Caddesi üzerindeki yolda araç kullanmak Cambazlara taş çıkartacak cinsten. Konuyla ilgili gerek esnaflar, gerekse vatandaşlar oldukça rahatsız olduklarını anlattılar. Çok sayıda araç uzun süre kuyruk oluşturdu.
Yaklaşık 3 yıl önce çift yön olarak kullanılan, daha sonra tek yöne çevrilen, içinden çıkılmayacak boyuta ulaşınca dar olan bu yolun yeniden çift yönlü olarak kullanılmasına karar verildi ve ardından fotoğraftaki bu taplo karşımıza çıktı.
Haymana Cumhuriyet Caddesi üzerindeki yolun tek yön olarak kullanılması kararı alınması ile birlikte yol daraltılmış, yaya kaldırımı genişletilmişti.
Yaz sezonu ve hasat dönemi ile birlikte ilçemizdeki araç sayısının çoğalması, öte yandan yol kenarına araç park edilmesi trafik sıkıntısını çekilmez bir hale getirdi.
Neredeyse her hafta eleştirilere maruz kalan bu yol hakkında esnaf ve vatandaşlar gazetemize şunları söyledi: “Şehrin ana caddesini hangi akla hizmet tek yöne düşürüp, yolu daralttılar anlamak mümkün değil. Görüldüğü gibi ilçemizin bir tane ana yolu var. Siz bu yolu tek yöne düşürürseniz çıkacak sonuç meydanda. Şöförler bu yolu kullanmak için türlü türlü cambazlıklar yapıyorlar, kaldırımın üzerinden araçlarını geçiriyorlar. Hergün araç sahiplerinin bir birleriyle yaptıkları sözlü sataşmalar ise cabası. Burada illaki birilerinin canının mı yanması gerekiyor? Yetkililer burayı görmüyor mu? Burada vatandaş aracını durdurup alışveriş yapamıyor. Araç dursa trafik kitleniyor, durmasa esnaf satış yapamıyor. Sözde bu uygulama hem esnafı canlandırmak, hem de trafik sorununu çözmek için yapılmıştı! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu... Bize göre zararın neresinden dönülse kardır. Lütfen bu konuyu yetkililerimiz tekrar gözden geçirsin.”
 
 
 

Bu yazıya toplam 9 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE!.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

.....

21:16:15

Gönderen:

ali

24/07/2013
hacı aysunun hangi işi dogru olduki bu işi dogru olsun anca yap boz oynuyor memleketle dogruya para cebinden cıkmıyor insanlara cile cektiriyor yazık bu memlekete yazık

Başlık:

haymana

18:15:38

Gönderen:

abuzitin

22/07/2013
haymana nın tek sıkıntısı trafik saten yarısını yolda giden vatandaş lar kaplıyo yarısınıda seyyarlar alıyo arabayada yer kalmıyo.......

Başlık:

hayaaldi

11:01:13

Gönderen:

evren

20/07/2013
Bu haberi kısaca özeti.HAYMANADA TRAFİK HAYALDİ.GERCEK OLDU.DURMAK YOK YOLA DEVAM.

Başlık:

kaldırım müendisi

19:24:23

Gönderen:

orhan ç

19/07/2013
bizlere hep derler haymanalılaryolun ortasında yürüyor.yani kaldırım varda bizmi yürümedik.bizleri yolda yürütenler utansın.

Başlık:

çıkmaz sokak

19:18:45

Gönderen:

alişir

19/07/2013
daracık yolumuz var zaten,geri kalanınıda seyyarlar kapatıyor,memleketi başıboş bırakmaya kimsenin hakkı yoktur.bizim vergilerimizle maaş alıyorsunuz ,kimseye sözünüz geçmiyorsa veya haymanayı düzeltmeye aklınız yetmiyorsa bırakın.

Başlık:

yorumsuz!

18:33:17

Gönderen:

haymanalıı

19/07/2013
belediye görevini yapmazsa,trafik polisi görevini yapmazsa böyle rezalet görüntüleri daha çok görürüz.. eee sonuçta bura haymana bi allahın kulu da çıkıp görevimi yapayım demiyo işte.. yazaık!

Başlık:

seyyarlarrrrrrrr

16:39:11

Gönderen:

deli yürek

19/07/2013
hüseyin kardeşim bu haymanadaki seyyar hakkında bi haber yaparsan seviniriz,haymanalı esnaf

Başlık:

imajjj

11:50:18

Gönderen:

ali sarı

19/07/2013
ilcemiz tarihinde ilker oldu bu donem mesela nufus azaldı trafik sıkısması göründü ilk kez

Başlık:

REZİLLİK BUDUR.bile bile bu hale soktular

10:53:21

Gönderen:

serdar kalkan

19/07/2013
Böyle olacagı baştan belliydi zaten,aşagı parkın ordan yolun acılması lazım başka alternatif yok eskisi gibi gidiş dönüş olmalı.yetmezmiş gibi bide kenara park edilince iyice daralıyor yol sırf bu yolun darlıgı yüzünden iki yada üç araç şöförü birbirine girer büyük kavga dahi çıkıp kötü sonuçlar dogurabilr.Bu yazımda şahit olsun böyle bir olay oldugunda gazeteye eklersin hüseyin bey kardeşim.ALLAH yardımıcısı olsun bu haymananın.SAYGILARIMLA

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin