Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

SİYASİLERDEN ÖNEMLİ MESAJLAR
26/07/2013

AK Parti Aylık İlçe Divan Toplantısında Selamoğlu, Yılmaz, Aysu, Yücel ve Turgut İlçe gündemine dair siyasi konularda önemli mesajlar verdiler.
21 Temmuz Cumartesi günü Cimcime Otelde düzenlenen iftar yemeğine AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Ayhan Yılmaz, Belediye Başkanı Hacı Aysu, AK Parti İlçe Başkanı Oğuz Yücel, İl Genel Meclis üyesi Özdemir Turgut, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve yaklaşık 150 kişilik partili katıldı.
 
 
“DUBLE YOL VE DOKTOR İÇİN DESTEK İSTEDİ”
 
 
Toplantı İlçe Başkanı Oğuz Yücel’in yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Yücel konuşmasında şu an itibariyle Ankara ilçeleri arasında AK Partiye en fazla üye kaydının Haymana’dan yapıldığını, üye kaydı esnasında kendilerine destek veren herkese yürek dolusu teşekkür ettiğini vurgulamasının ardından Milletvekili Tülay Selamoğlu’ndan ve Grup Başkanvekili Ayhan Yılmaz’dan Ankara Haymana arası duble yol ve Haymana Hastanesine çocuk doktoru ve Radyoloji doktoru gelmesi konusunda destek istedi.
 
 
“ADAY KİM OLURSA DESTEKLERİM”
 

 
Yücel’in ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı Hacı Aysu ilçe gündemine dair önemli mesajlar verdi. Aysu konuşmasında: “Biz belediyeyi devraldığımızda Haymana Belediyesi’nin devlete olan borcu 37 trilyondu. Ayrıca 5.5 trilyonu işçi borcu olmak kaydıyla 8 trilyon da piyasaya borcumuz vardı. Totalde bu borçlar 50 trilyon gibi bir rakamdı. Gün oldu devran döndü borcumuzu 16 trilyona kadar indirdik. Ancak 1989 yılında yapılan alt yapı çalışmalarına ait 19 trilyon gibi bir borç daha çıktı karşımıza. İller bankasına olan bu borçlarımız 2009 yılına kadar yapılandırılmıştı. Arkadaşlar üstüne basa basa söylüyorum. Yalancı basına da gerçek basına da söylüyorum. Haymana Belediyesinin şu anda borcu 35 trilyondur. Bundan dolayı bize kredi vermiyorlar şu anda. Biz bu güne kadar ne yaptıysak kendi kaynaklarımızla yaptık. Biz Ankara’da kapı kapı dolaşıp kimseden medet de ummadık. Cenab-ı Hak Araplara petrol vermiş bize de sıcak su vermiş. Burda bize düşen şey bu suyu değerlendirmekti. Biz de değerlendirdik. Bizim yaptığımız en büyük şey hırsızlığın önünü kesmek oldu. 4.7 trilyon olan bütçemiz 2011-2012 yıllarında 11.7 trilyonu buldu. Bütçemiz %200 arttı. Haymana Belediyesi yatırım yapan bir belediye haline geldi. Yaptığımız çalışmalardan sonra Haymana’ya bir kimlik kazandırdık. Bunlara karşın son zamanlarda bazı kesimlerde bir Sultan Abdulhamit Han sıkıntısı var. Ancak bilinsinki geçmişine sahip çıkamayan geleceğini göremez. Yaklaşık 7 ay kadar sonra yerel seçimler yapılacak. AK Partinin adayı Hacı Aysu ya da bir başkası olabilir. Ancak önemli olan AK Partinin bu seçimde de Haymana’yı almasıdır. AK Partinin adayı her kim olursa olsun ben Hacı Aysu olarak sonuna kadar yanında olacağım. Çünkü Haymana’nın yakalamış olduğu istikrarı sürdürmesi lazım.” dedi.
 
 
“EN BÜYÜK PAYI HAYMANA ALDI”
 

 
Daha sonra söz alan İl Genel Meclis Üyesi Özdemir Turgut ise: “Hepinizin bildiği gibi Büyükşehir Yasasından dolayı önümüzdeki seçimlerle birlikte yani 30 Marttan itibaren Özel İdareler görevini yitiriyor. Ondan sonra gerek imar gerek altyapı açısından büyükşehire bağlı olacağız. Ancak belediyemiz de normal hizmetlerine devam edecektir. Bu güne kadar yardımlarından dolayı il genel meclisi üyesi arkadaşlarıma ve özellikle İsmail Can arkadaşıma da çok teşekkür ediyorum. Devamlı çıtayı yukarda tuttuk.Haymana, 25 tane ilçe içerisinden her yıl en büyük payı alan ilçelerin başında geliyor. Köylerde işimiz çok, sıkıntılarımız da çok muhakkak. Biz hepsine adil olarak hizmet etmeye çalıştık bu güne kadar. İlçe teşkilatımızla, ilimizle, milletvekillerimizle sürekli iç içeyiz. Bundan sonra da hizmetlerimize devam edeceğiz.” dedi
 
 
“ADAYI ANKETLER BELİRLER”

 

 
İl Teşkilat Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Ayhan Yılmaz da yaptığı konuşmasında memleketi olan Çubuk İlçesinin Büyükşehire bağlandıktan sonra aldığı hizmetlere değindi. Yılmaz konuşmasında: “Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisine Haymana dahil olduğunda Haymana’da ne gibi değişiklikler olacak onlarla ilgili size daha önceki tecrübelerimizden hareketle bilgi vereyim istiyorum.

Yıl 2005 Ankara Büyükşehir mücavir sınırları genişledi. 50 km sınırında olan bütün ilçeler Ankara Büyükşehir Belediyesi mücavir alan sınırları içerisine girdi. Ben Çubuk’luyum, benim ilçem olan Çubuk’ta bu sınırlar içerisine girdi. Girer girmez de Çubuk’ta inanılmaz bir kampanya başladı. İşte ‘Çubuk Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları içerisine girdi, Melih Gökçek gelcek Ankaranın arsalarını yedi yedi bitirdi şimdi sıra Çubuk’un arsalarına geldi, bundan sonra Çubuk’un arsalarını yiyecek’ diye inanılmaz bir hararetle kampanya yapıldı. Biz de bunun böyle olmadığını Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisine Çubuk’un ve diğer ilçelerin girmesiyle birlikte hizmetlerin artacağını söyledik, anlattık. Arkadaşlar Çubuk Büyükşehir Belediye sınırlarına girdikten sonra Çubuk için İl Genelde İller Bankasına yatan paydan Ankara Büyükşehir Belediyesine yaklaşık 20 Trilyon civarında bir para gitmiş. Ancak buna karşın Büyükşehirden Çubuk’a yapılan hizmet 300 Trilyon. Haymana’ da 2014 yerel seçimlerinin akabinde Ankara Büyükşehir Belediye sınırları içine girdikten sonra görceksiniz ki bu Haymana için büyük bir kazanç olacak. Buraya gelipte bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi sizin meralarınıza el koyacak, şöyle su parası vereceksiniz, köy konaklarınaza el konacak veya sizi sıkıntıya sokacaklar diye aleyhte kampanya yapanlar olabilir, siz bunların hiçbirine inanmayın. Elbette büyük partilerde, halkın teveccühünü kazanmış partilerde çok sayıda aday adayı olur. Biz bundan mutluluk duyarız. Biz aday adayları konusunda bir sonuca varabilmek için belediye bizde olsun yada olmasın, o ilçede anketler ve başka yöntemlerle kamuoyu yoklaması yaparız. Bu kamuoyu yoklamaları neticesinde Haymana’da Haymanalı hemşerilerimiz kimi istemişlerse o arkadaşımız noktasında il teşkitımız ve genel merkezimiz karar verir.” dedi.
 
 
“BU İLÇENİN TOPRAĞI ŞEHİT KANLARIYLA SULANDI”
 

 
AK Parti Ankara milletvekili Tülay Selamoğlu ise konuşmasında ülke gündemini değerlendirdikten sonra Haymana’nın Sakarya Meydan Muharebesinin yapıldığı yer olması dolayısıyla çok değerli olduğunu bundan dolayı toprağı kanlarla sulanmış bu ilçenin insanlarının da değerli olduğunu, bunun farkında olunması gerektiğini söyleyerek duygularını ifade etti.
 
 

Bu yazıya toplam 13 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " SİYASİLERDEN ÖNEMLİ MESAJLAR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

HAYMANADAN SİYASİLERE MESAJLAR

18:37:14

Gönderen:

Mustafa Tetik

02/08/2013
10 yıl iktidara rağmen Belediye Kaybedildi,Talip Şahinerle, Halk Bankası Kapatıldı Yeniden Açıldı Biz Götürdük Biz getirdik,Telekom Gitti,Tedaş Kapatıldı,Karayolları Kapatıldı,Ceza evi Kapatıldı, AÇIK CEZA EVİ GELECEK HALA AÇIKTA BEKLİYOR,Konya Yolu 2013 Başlıyordu projeler hazır dediler hale hazırlanıyor,başlayacak,DİŞ HASTANESİ AÇILAÇAK BEKLEYİN TAKMA DİŞLERLE İDARE EDİN SIKIN DİŞİNİZİ,ANKARA YOLU NE OLDU YARIN GÖKÇEK GELECEK SİZLERE İFTAR YEMEОİNDE 95 SÖZ VERECEK TABİ 100 OY VERİR SENİZ YANINA PROMOSYONLARI İLE OTOBAN YAPAÇAK,ASKERLİK ŞUBESİ GİTTİ ALAY GELECEK,DEVECİ KÖYÜ JANDARMA KARAKOLU KAPANDI,BÜTÜN ŞEHİR OLACAZ 10 YILDA ÇOK BÜYÜK HİZMETLER YAPILDI 10.600. NUFUS 8.000.DÜŞTÜ 38.000.SECMENDEN 22.000.SECMENE DÜŞT,OYACA,BOYALIK,İKİZCE DİKİLİTAŞ,HAYMANADAN AYRILDI SİYASİLER ÖNEMLİ MESAJLAR VERMEYE DEVAM EDECEK

Başlık:

nerdesin

18:32:46

Gönderen:

cemal

31/07/2013
hacı başkan borc bitiyo diyor hasılat uc katına cıktı diyor hani nerde işcisinin parasını veremeyen esnafı aylardır peşinde koşturan secim ugrunayalanları sıralamışsın encumenlerin ... olmuş ... .... olmayan bir belediye saygılarımla

Başlık:

AKP NİN YÜZKARASI

18:19:53

Gönderen:

RAMAZAN

29/07/2013
ALİ KARDEŞİMİZ DORU SÖYLÜYOR BU AKP İÇİN UОRAŞANLAR TOKİYİ HİÇMİ GÖRMÜYOR YAZIK TÜRKİYENİN HİÇ BİR TARAFINDA GÖRMEDİОİMİZİ HAYMANADA GÖRDÜK.DEMEKKİ BU MEMLEKET BUKADAR SAHİPSİZ HAYMANA İÇİN YATIRIM YAPTIM DİYENLER GELİNDE BU REZİLLİĞžİ GÖRÜN.

Başlık:

slm haymana sevdalılarına

14:51:44

Gönderen:

reşat

29/07/2013
TEK YOL TEK ÇARE MEHMET ERCAN KARDEŞLERİM ŞAPKANIZI ÖNÜNÜZE KOYUN İİİ DÜŞÜNÜN DAHA GELMEZ ÖYLE BİR ŞANS SLM LAR :)

Başlık:

ÖZDEMİR TURGUTA

13:16:50

Gönderen:

ALİ

28/07/2013
SAYIN ÖZDEMİR TURGUTA SESLENİYORUM BU HACI AYSUNUN TOKİ İÇİN BİRŞEY YAPACAОI YOK BARİ SİZ EL ATIN.KÖYLERE YATIRIM YAPIYORSUNUZ BURADA ŞEHRİN ORTASI NE YOLVAR NEYAPILAN BİRŞEY BAŞKAN BÜYÜK YATIRIMLAR YAPTIM DİYOR BUNUDA SEN YAPTIN İŞİNE GELMEDİMİ SAHİP ÇIKMIYORSUN KENDİ GİBİDE YÖNETİM KURULDU BİRDE ONLAR YİОİYORLAR.SÖZDE FAKİRLER İÇİÇN YAPILMIŞ DEMEKKİ HAYMANA GARİP .....KEN MEMLEKET OLMUŞ.SAYIN ÖZDEMİR BEY SİZDEN BUNU SIRF ALLAH RIZASI İÇİN İSTİYORUZ.

Başlık:

emine hanıma

17:30:19

Gönderen:

bayram

27/07/2013
emine hanım nasıl hananımlarını götürsünler fotoya baksana hepi bir birinden çekinir hepsi.hele .... baksana kim .... götür.

Başlık:

SORUN YOKKİ

12:26:49

Gönderen:

VAY BEE

27/07/2013
MAŞALLAH AKP MİLLETVEKİLLERİ VE BAKANLAR HAYMANA YA GELİYORLAR VE BÜTÜN SORUNLARI ÇÖZÜP GİDİYORLAR.AMA ERTESİ GÜN ŞÖYLE BİR BAKIYORUZKİ YİNE BİZ BİZE KALMIŞIZ SORUNLAR OLDUОU YERDE DURUYOR.AKP NİN HAYMANA Dİ İDARECİLERİ VE TEMSİLCİSİ BELEDİYE BAŞKANI HAYMANA YA HİZMET İÇİN GELEN MİLLETVEKİLLERİ VE BAKANLARA ADETA YALVARIYORLAR BİR HİZMET ALABİLMEK İÇİN AMA MAALESEF BİŞEY GELDİĞžİ YOK.BELKİ YALVARMAK DEОİLDE ARTIK YUMRUОU MASAYA VURMAK LAZIM AMA BU SAATTEN SONRA YUMRUОU MASAYA KOYACAK DELİKANLIDA ÇIKMAZ.ÇÜNKÜ İLÇE YÖNETİMİ YENİ DÖNEM İÇİN YENİ PLANLAR PEŞİNDE KENDİ ADLARINA VE KİMSEYLE TERS DÜŞMEK İSTEMEZ.HAKEZA BELEDİYE BAŞKANIDA ÖYLE KİMSEYLE TERS DÜŞÜP YENİ DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIK ADAY ADAY SÜRECİNİ TEHLİKEYE SOKMAK İSTEMEZ.sONUÇ DA AKP HAYMANA YA SEÇİMDEN ÖNCE 5 YIL BOYUNCA HİZMET GETİRECEZ DİYE OY ALDI.SEÇİMDEN SONRA DA 5YIL HİZMET GELDİ GELECEK DİYE GEÇTİ.AKP HAYMANA NIN 10 YILINI ALDI.NE ESKİŞEHİRDEN YOL GELDİ.NE KONYA YA YOL GİTTİ.NEDE ANKARADAN DUBLE YOL GEÇTİ.AMA 10 YIL GEÇTİ

Başlık:

aynı film

00:16:49

Gönderen:

haymanalı merdo

27/07/2013
ya biğünde yemeksiz bi açıklama yapın olmadı milleti dövün ak parti halen hacın peşinde koşuyor oy vermeyiz ak partiye

Başlık:

hani nerde bayanlar

23:27:17

Gönderen:

emine erdoğan

27/07/2013
şu yemeğe bak hiç biri eşlerini götürmez..ne düğüne ne yemeğe..kadınlarını kendi içlerine katmazlar..hep haremlik selamlık..kadınlar hiç bir fotoda yer almaz..düşündürücü bence AKP ilçe yönetimi..bu arada özdemir turgut`tur adayım..inşallah başkan da o olacak.

Başlık:

hacı aysu

20:12:49

Gönderen:

arkandayız

27/07/2013
haymana Haymanalının yanında sana herşey yakışır hacı aysu haymana arkanda

Başlık:

ZAMANLA

20:11:21

Gönderen:

herşey

27/07/2013
Haymanalı hemşerim herşey zamanla hacı AYSU belediyeyi aldığın da durum ortadaydı demi ama şimdi düzeliyor zamanla tabiki hacı AYSU haymana seninle kimler geldi geçti sende geçip gidecen ö.turgut unutulacan ve pişman olacan

Başlık:

yalan

18:46:03

Gönderen:

harun

26/07/2013
vay hacı aysu haymana belediyesinin borcunu duşurmuş helal sana ya insana sorarlar 15gun calıştırdıgın işcilerin parasını neden vermiyosun sonrada kul hakkı diyosun başkan tum haymana seni konuşuyo secim öncesi maaşlarını verme yevmiyelerini verme onları cıkar oh ne ala sonrada işcinden oy bekle ....

Başlık:

tebrikler özdemir başkan başkan

12:14:18

Gönderen:

kadir tomacı

26/07/2013
özdemir başkan seni tebrik ediyorum haymana için çalıştığını herkes biliyor umut ediyorum ki kazanacaksın bu yarışı

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin