Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“RAKİP TANIMIYORUM!”
23/08/2013

Haymana Gençlik Derneği gazetemiz aracılığı ile bu hafta Yenice Belediye Başkanı Celal Çetin’i konuk etti. Çetin’in rakiplerine hitaben “seçim sürecinde rakip tanımıyorum” şeklindeki söylemi dikkat çekti.
Sayın Başkan Kendinizi tanıtırmısınız?
 
-1957 doğumluyum evli ve 9 çocuk babasıyım. Yeniceliyim, siyasete Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi olarak başladım, ardından CHP’ye geçerek Yenice Belediye Başkanı oldum.
 
Neden Haymana için aday oldunuz?
 
-Partimizden seçilmiş 3 Belediye Başkanı var, onlara aday mısınız? Adaysanız sizi desteklerim dedim. Aday olan çıkmayınca ben de ilçe başkanıma da danışşarak başvurumu yaptım.
 
Neden Chp’ yi tercih ettiniz?
 
CHP Cumhuriyetin başından beri var, ama diğer partiler gelip geçici. Bu yüzden en köklü parti olan CHP’yi tercih ettim.
 
Yenice’ de yaptığınız hizmetleri anlatır mısınız?
 
-Kuran Kursu açtık, Lise binasını yaptık, demiri kerestesi çimentosunu Çankaya ve Yenimahalle belediyelerinden aldık, Belediye binamızı yaptık ve iddaa ediyorum, ne Haymana’da ne Polatlı’da böyle modern bir bina yok, Beldeye ustalığını kendim yaparak 11 tane çeşme yaptım.
Su sorununu çözdük, okul binamıza Chp’li belediyelerden destek alarak asfalt yaptırdık, halı saha problemi çözüldü, mezarlığın çevresi düzenlendi. Tabiki bunları halkımızın desteği ile yaptık. Rahmetli Dilaver Temizhan’ı unutmamak lazım, beldemize çok büyük emeği ve katkısı oldu. Belediyeyi 3,2 milyon lira borçla devraldık ve İller Bankası bize kredi vermiyor, buna rağmen 1,8 milyon TL borç ödedim. Ayrıca 120 bin TL’ye otobüs aldık, kepçe aldık, milletvekilimiz Levent Gök İzmir Belediyesinden kamyon hibe etti. Halı saha yapıldı, hayvan göleti yapıldı.
 
CHP’nin adayı olmazsanız nasıl bir yol izleyeceksiniz?
 
-Partim kimi aday gösterirse onun yanında olacağım.
 
Haymana Belediyesinin şu ana kadar ki çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
-Önceki dönemlere yani Adacı ve Namal’ a göre başarılı, ama mevcut bütçe ve imkanlarına göre ve iktidar olanaklarını göz önüne alınca başarısız. Biz gelince çok daha fazlasını yapacağız.  
 
İktidar partisi ilçe teşkilatı sizce başarılı mı?
 
-Ak parti yüzde 80 oy aldı, ona rağmen Haymana’da hiçbir icraatı yok.  Melih Gökçek Şuradaki yolu 20 senedir getiremedi, 5 km getiriyor duruyor ya! Böyle saçma bir şey yok. AK Parti’nin Haymana içine yaptığı hiçbir şey yok, gidenleri say say bitmiyor bumu hizmet. Belediye kendi imkanlarıyla bir şeyler yaptı ama parti hiçbir şey yapmadı. 
 
Sayın Gökçek’in saat kulesi ve havuz sözüne ne diyorsunuz?
 
-Haymana’nın hakkı buysa bir şey demiyorum, Haymana’ya bunu layık görenler Haymanayı bitirenlerdir, neredeyse adliyede gidecekti, bunlar Haymana ile dalga geçiyorlar. 
 
Haymana’nın en acil problemleri nelerdir?
 
-Haymana’ da alt yapı yok. Koca ilçede bir tane tuvalet yok. Bundan ayıp bir şey var mı?  Boğalgaz yok bu çok önemli seçilirsem doğalgazı Haymana’ya  ben getireceğim. Haymana’nın içindeki yollar dar açılması gerekir. Bu işler benim işlerim inşallah halkımız layık görürse iş nasıl yapılır siyasiler de öğrenir.  Bazı mahallelerde su sıkıntısı yaşanıyormuş ben su ustasıyım, geldiğimde bunu da çözerim.
Ben 55 yaşındayım. Haymana otobüslerine biniyorum ayakta gidiyorum. Biz 100 km. Yenice Ankara arasında yolcuyu 6 TL’ye taşıyoruz. Ben başkan olduğum zaman bu sorunu çözmek için 10 otobüs varsa 5 otobüs daha alacağım olay bu kadar basit belediye olarak halkı hemen bu problemden kurtaracağız. Fiyat aynı kalacak, ama kimse ayakta  gitmeyecek. Bir otobüse 50 kişi binme olayını çözeceğiz. Böyle saçmalık olmaz Hamamla ilgili olarak da kaplıca fiyatını sezon sonunda 4 TL yapacağım. Halk Allah’ın verdiği bedava sudan faydalansın. 
Pazaryerini hemen yapacağız, pazarcı esnafına çeki düzen vereceğiz, önlük giyecek hepsi tertemiz olacak böyle pazar yeri olmaz.
Sayın başkan bu kadar aday adayı içinde Haymanalı neden Celal Çetin’e oy vermeli?
 
-Celal Çetin dürüsttür ondan oy vermeli... Yenice’ye yaptığımız icraatlara bakıp vermeli... 
 
Encümenlerinizi hangi kıstaslara göre seçeceksiniz?
 
-Encümenlerimizi bilgi birikimine ve nüfus yoğunluğuna göre seçeceğiz. Başkan olmak kolay, sonrası zor. o yüzden encümenler bizi temsil edecek kapasitede olmalı. Nüfus yoğunluğuna bakınca örneğin Yurtbeyli’den bir encümen olacaksa, Haymana merkezden 4 tane olmalı.
 
Haymana da CHP İlçe Başkanı hakkında ne diyorsunuz?
 
-İlçe Başkanımın eksikleri tabiî ki vardır. Eleştiriler olabilir, ama diğer ilçe başkanlarına bakarak benim ilçe başkanım çok daha başarılıdır. Benim ilçe Başkanım Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğolu’nu getirdi, Yücel ve Sezer ne yaptı?
 
Belediye Başkanları içinde sizin beldenizden olan Sayın Özdemir Turgut var, Sayın Turgut’a rağmen kendinizi güçlü görüyor musunuz?
 
-Özdemir Turgut 50 senedir siyasetin içindedir. Gücü vardır, ama Yenice 2 gruptur. Yarısı o tarafta, yarısı bizdedir. İki dönem AK Parti Yenice de kaybetmiştir. Buradan da bizim gücümüz bellidir. Ben CHP’nin adayı olduğum taktirde Yenice’de en çok oyu ben alırım. Sadece Sayın Turgut için değil diğer AK Parti adaylarının da hepsi partinin rüzgarına güveniyor. Hiçbirinin kendi gücü, oyu yoktur. Ben hepsine birden meydan okuyor, rakip tanımıyorum. Seçimde AKP adayı kim olursa olsun finalde biz olacağız. Ayrıca İl Genel Meclisi üyelerinin 3’ü de başarısızdır. Hiçbirinin köylere katkısı yoktur.  Burada çok önemli bir şey söyleyeceğim, duyduğuma göre Yenice-Sığırcık arası 6 km. olan yolu biz yaptıracakken 3 il genel meclis üyesi devreye girmiş ve bu yolun yapılmasını engellemiş.
 
Burada çok önemli bir şey söyluyorsunuz bunu biraz açar mısınız?
 
-Ankara Valimiz Sayın Alaattin Yüksel Yenice’yi ziyaret etti. Yenice-Çalış arası 10 km yol yapılacaktı. Bunun sözünü almıştık. Bizim 3 İl genel Meclis üyemiz gerek Özdemir Turgut olsun gerek Aytekin Yüzer olsun gerekse İsmail Can olsun bu yolun yapılması konusunda bir oyun yaptılar.

 


Bu yazıya toplam 10 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “RAKİP TANIMIYORUM!” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

böyle işte

14:45:30

Gönderen:

ferhat ekinci

04/09/2013
celal bey üzülüyorum sana başkan vizyonu taşıyamıyorsun haymanayı nasıl yöneteceksin anlam veremiyorum ayrıca benim yaptığım dediğin çalışmaların hemen hemen hepsi özel idare tarafından yapılmış özdemiir bey vesilesi ile bunu herkes biliyor bence sen kendini yorma muhtarlık adaylığını açıkla derim.

Başlık:

siyaset devlet yonetme sanatıdır

18:22:44

Gönderen:

sami ercan

30/08/2013
başlıktata belirtigim gibi siyaset devlet yonetme sanaatıdır.siyaset yaparsan becerirsen gerçekten güzel bir yoldur.malesef bolgemizdede bu gibi hastalıklarda çıkıyor real siyaset yapanların onunude tıkıyorlar.be kardeşim celal bşkn.koy sana oy vermedi chp yede vermedi belirleyici olan ailelerdir ne parti dinler ne aday oraya bir odun parcasınıda koyarlar inadına onu seçerler.onumuzde güzelbir seçim var bari buna ozur diliyorum bu bilgine birikiminle vizyonunla maydonoz olma.bende sındıranlı bir genç olarak artık seçici olmak zorundayız bizde sana degil ailem için oy verdik sonuçta iki .... aday vardı hasbel kader tekin yuzer gibi başkalarının çalışmalarına kondunuz.uzatmıyorum haymanamızı gogus gererek temsil etme gucune sahip kulturlu deneyimli çevresiyle geçmişteki siyasi başarısıyla onurlu bir abimiz syın özdemir bey bu işe halk onu layık gorup halkın yuzde 99 u onayıyla adaylıga layık gorulmuştur.halkımızın layık gordugunu bizde onu gençler olarak başkan sececegiz inşallah .

Başlık:

CELAL BAŞKAN

20:46:45

Gönderen:

YENİCELİ

30/08/2013
SAYIN CELAL BAŞKAN :yapmadıgın şeylere sahip çıkıyorsun...sen sadece kendi çevrendekilere hizmet ediyorsun...-Kuran Kursu açtık(kuran kursunu dernek yaptıgı için karşi çıkıyordun ve dernek yaptı ), Lise binasını yaptık (diyorsun ama rahmetli dilaver bey yaptı), , , Beldeye ustalığını kendim yaparak 11 tane çeşme yaptım.( çeşmeleride kendin çevrende kilere götürdün) Su sorununu çözdük, (su sorunu halen devam ediyor), halı saha problemi çözüldü( il özel idaresi yaptı), mezarlığın çevresi düzenlendi.( köydeki hayırseverler yaptı) , hayvan göleti yapıldı.( yine il özel idaresi yaptı... arkadaşlar sadece kendi çevresindeki insanlara iş yapıyor (eğer oy vermediyseniz işinizi yapmıyorlar bizim kasaba celal başkanın çevresindekiler belediye başkanı....:)

Başlık:

haydı sana ıhtıyaç var......

21:14:56

Gönderen:

muratbulut11971@hotmail.com

28/08/2013
celal baskan durusttur..namusludur..çalmaz çırpmaz..merttır..sağlamdır..yetımın hakkını yemez yedırmez..yönetmeyı bılır..deneyımı vardır..babaları dayıları 50 yıldır sıyasetın içerısınde..celal başkana okuman yazman varmı dıyenler hacı aysuya sorsunlar..özdemır turguta sorsunlar ne mezunudurlar...basbakana sorsunlar...diğer adaylara sorsunlar ne mezunudurlar..eğer celal beyın onlardan eksiği varsa ne ala..yureklerı varsa tabı.. celal başkan sana ıhtıyaç car..chp ye ıhtıyaç var..bence sloganın bu olsun "celal başkan sana ıhtıyaç var"

Başlık:

Tesadüfen Başkan!...

13:45:59

Gönderen:

Yeniceli

27/08/2013
Kuran Kursunu ve Liseyi hayırseverler yaptı. Diğer hizmetleri İl Özel İdaresi yaptı. Sen sadece makam aracı ve otobüsü aldın. Zaten tesadüfen başkan oldun.

Başlık:

pes doğrusu !

12:50:32

Gönderen:

zerzavat

26/08/2013
bizde hamamlar 5 tl olsun diye sana oy verecektik hay Allah yaw :)

Başlık:

yeniceli

20:40:28

Gönderen:

Kazım ören

24/08/2013
Başkan haymana seni seçmez allah aşkına haymana belediyesi kim sen kim daha düzgün konuşmayı bilmiyorsun.

Başlık:

AÇIK YÜREKLİ DÜRÜST BAŞKAN

17:05:33

Gönderen:

Musin TAŞDELEN

23/08/2013
CELAL BAŞKAN AÇIK YÜREKLİ VE DÜRÜSTLÜОÜNDEN DOLAYI TEBRİKLER BELEDİYE SARAYI OTOBÜS MAKAM ARACI KEPÇE İÇME SULAR KÖY ÇEŞMELERİ SIОIRCIK İÇME SUYU HİZMETLERİNİ HAYIRSEVERLER ÖZEL İDARE YAPTI KİMSE SENİN DÜRÜSTLÜОÜNE BİR ŞEY DİYEMEZ YENİCEDE BİR CEHALET SAHİBİ OLAMAYAN KALKMIŞ SENİN ADINA KONUŞAMAZ CHP DE YOLUNUZ AÇIK ALININ AÇIK BAHTIN GÜZELOLSUN

Başlık:

allahım allahım

15:51:01

Gönderen:

haymana

23/08/2013
ben bu konusmaları duyduktan sonra aynanın karsısına gectım kendıme baktım allahım allahım allahım ben burda fuzulu yasıyorum ben cıkıp adaylıgımı koysam bunlardan bın kat ıyı olurum adam daha konusmayı bılmıyor eyer bu baskan olursa ben ıntahar ederım haymanayı terk ederım allahım sen bızı koru bence adaylar ıcınde en ıyı aday avk yusuf ondes tir

Başlık:

cehalet

11:59:44

Gönderen:

selami

23/08/2013
Haymana tarihinin en ...ve .... belediye başkanı olarak tarihe geçtiniz.Köyünüzdeki saydığın faliyetleri malesef sen yapmadın çünkü herkes biliyor ki başta kuran kursu olmak üzere herşeye karşı çıktın göleti ve halı sahayı özel idare yaptı .... sahip çıkıyorsun köyün hayırseverlerinin yaptığı faliyeti kendin yapmış gibi anlatıyorsun.ayrıca yenicenin yüzde 90 birleşip ikiliği ortadan kaldırmıştır yılların siyasetçisi hüseyin duman ve çevresi özdemir turgutu destekleyeceğini açılamış sen hala cevrede kalan dört kişi ile sındıranın yarısı bende diyorsun bu kadar pişkinliğe pes doğrusu

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin