Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
25/10/2013

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Haymana Gazetesi halkın sesiyle seslenmeye devam edecek.
Yaşar TOPAL
Haymana çok kötüye gidiyor. Her geçen gün eriyoruz. Bundan 30 yıl önceki Haymanamızın durumu şuan ki durumundan çok daha iyiydi. Eskiden çok sayıda bankamız vardı, her yer insan doluydu. Memurlar, öğretmenler Haymana’da kalıyordu. Esnafda, vatandaşta para kazanıyordu. Şimdi Haymana’da insan kalmadı. Kurumlarımız teker teker kapandı. Nüfusumuz düştü. Vatandaşımız, esnafımız kan ağlıyor. Bu memlekete yazık günah değil mi. Haymana Belediyesi refarandumda, genel seçimde iktidara destek verdi. Ama Haymana yine kaybeden taraf oldu. Belediye olsun, iktidar olsun kayda değer bir yatırım yapmadı. Polatlı aldı başını gidiyor. Biz yerimizde saymıyor aksine kötüye gidiyoruz. Sayın Babacan’ın, Gökçek’in verdiği sözler nerede. Benim içim acıyor, güzelim memleketime üzülüyorum.
Murat GÖDEK
Bana göre Haymana şansını kaybetti. Tarihinde ilk defa böylesi güçlü bir iktidarla Haymana Belediyesini kazandı. Ancak Haymana istediğini bulamadı. Üstüne üstlük elindeki kurumları da kaybetti. Bu gerçekten üzüntü verici bir durum. Öte yandan Haymanalılarda suçlu. Dışarıdan gelen insanları kazıklamaktan vazgeçmemiz gerek. Marketin birinde suyun 25 kuruş, diğerinde 50 kuruş olması etik değil. Esnafımızın kendisine çeki düzen vermesi gerek. Daha geçen gün sözde esnafın biri dışarıda kadını tokatladı. Suçu ne olursa, olsun böyle bir hareket yapması doğru mu? Biz kendi ayağımıza kendimiz sıkıyoruz. Bizlerin önce kendimizi düzeltmemiz lazım. Yoksa yok olmaya mahkum bir ilçeyiz.
Hacı Hasan AKÇİL
Haymana acil olarak bir mezbahane kesim yeri şart. Haymana’da ve köylerde hayvancılık yapanlar mallarını Polatlı’ya götürüyorlar. Bu da hem maddi hem de zaman kaybına neden oluyor. Öte yandan ilçemize bir tane kapalı pazar yeri yapılmalı. Çoluğumuz, çocuğumuz soğukta, karda, kışta, yazın sıcağında dar bir sokakta alış veriş yapıyorlar. Bu ne hukuğa ne de müslümanlığa sığmaz. Bunun içinde acil bir çalışma yapılmalı. Haymana’da umumi tuvalet dahi yok. Yöneticilerimiz bunları neden görmüyorlar. Bir tuvalet yapıp, başına bir bekçi koymak zor mu? Hükümet var, Büyükşehir var, Haymana var. Böyle güzel bir ortam var ama icraat yok. Ankara’nın tüm ilçeleri büyüyor, Haymana küçülüyor. Bunun sebebi ne?
Ersin KILAVUZ
 Biraz doğruları konuşmak lazım. Herkes birşeyler söylüyor. Kimse gerçekleri görmüyor. Ben işsiz güçsüz geziyorum, ama hiç bir zaman Haymana’da yapılanlara itiraz etmedim. Yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin. Belediye Başkanımız aslanlar gibi çalışıyor. Allah aşkına 30 yılda yapılanlara bakın, bir de bizim başkanımızın yaptıklarına bakın. Ben kendi şahsıma sayın başkanıma hürmetlerimi sunuyor, teşekkür ediyorum. Kendisinden Allah razı olsun. Ha ben işsizim ama inanın hiç üzülmüyorum. Belki ben işsiz olacağım ama gelecekteki gençlerimiz sayın başkanımız yaptırdığı yatırımlarla işe girecek. Ne olursa olsun ben başkanımızı yürekten seviyorum.

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

BRAVO SN: ÇİÇEK

08:54:09

Gönderen:

KİM HAYMANALI

27/10/2013
Haymana`yı gerileten unsurların arasında halkın bizzat kendisi de var. Haymana nın resmi kurumlarında halk babalarının çiftliği gibi davranırken başka şehirlerde ceketlerini ilikleyip saygıyla beklemesini biliyor. Hemde Aynı zatlar. bu yüzden memur işçi çalışmak hizmet vermek istemiyor Haymana`ya. Haymanadan ev kiralamak isteyen öğrencilere hiç bir destek görülmüyor. Evine 2 talep çıkan ev sahibi kırık çırık evini villa niyetine sunuyor. bu yüzden git-gel yapmayı tercih eden onlarca öğrenci memur var. Yonca hes fabrikasına polatlıdan servis kalkıyor. Neden? Çünkü Haymanalı halkımız disiplinli çalışmayı helaliyle kazanmayı istemiyor. oturalım yan gelip yatalım sonrada düşünelim. ``Acaba neden gelişmiyoruz?`` BU SÖZLERE ANCAK ŞAPKA ÇIKARTILIR BRAVO SEVGİ ÇİÇEK KEŞKE BUNU BİR BİLEN OLSA?????????

Başlık:

Sayın Yaşar TOPAL

13:23:05

Gönderen:

sevgi Çiçek

25/10/2013
Haymana`yı gerileten unsurların arasında halkın bizzat kendisi de var. Haymana nın resmi kurumlarında halk babalarının çiftliği gibi davranırken başka şehirlerde ceketlerini ilikleyip saygıyla beklemesini biliyor. Hemde Aynı zatlar. bu yüzden memur işçi çalışmak hizmet vermek istemiyor Haymana`ya. Haymanadan ev kiralamak isteyen öğrencilere hiç bir destek görülmüyor. Evine 2 talep çıkan ev sahibi kırık çırık evini villa niyetine sunuyor. bu yüzden git-gel yapmayı tercih eden onlarca öğrenci memur var. Yonca hes fabrikasına polatlıdan servis kalkıyor. Neden? Çünkü Haymanalı halkımız disiplinli çalışmayı helaliyle kazanmayı istemiyor. oturalım yan gelip yatalım sonrada düşünelim. ``Acaba neden gelişmiyoruz?``

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin