Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
13/12/2013

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Haymana Gazetesi halkın sesiyle seslenmeye devam edecek.
Cem NAMANALAN
İlçemiz; son 2 senedir aslında gelişimi için çok ama çok geç kalınmış olan inşaat sektöründe hızlı bir bir sirkilasyon yakaladı. Buna paralel olarak belediyenin imar planlarımızı acil olarak güncellemesi günümüz şartlarına uygun hale getirmesi gerekli. Yerel ve mülki amirler siyasetçilerimizle aynı masada oturup sosyal ve kültürel yaşam alanları inşa etmeli ve başta ilçe milli eğetim olamak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları personeline Haymana’da oturma mecburiyeti getirmeli. Bu başarılırsa Haymana gerçekten iyi bir sıçrama noktası yakalamış olur.
Velhasıl kelam; KALP DEDİĞİN ATIYOR NASIL OLSA, MARİFET RİTMİ DEĞİŞTİREBİLENE. Bize kalanda bu marifetlileri destelemek.
İsa SEZER
Biz Haymana halkı olarak AK Partinin Haymana Adayını bir an önce açıklamasını bekliyoruz. Biz aday şu oldu, bu olacak şeklindeki konuşmalardan çok sıkıldık. Haymana’daki siyaset diğer il ve ilçelerden daha ateşli ve heyecanlı yaşanıyor. O yüzden hem adayların hem de Haymana halkının soğuması için adayın erken açıklanması şart diye düşünüyorum.  İnsanlar ilçelerine hizmet alırken biz kısır çekişmelerle, dedikodu ve fısıltılarla uğraşıyoruz. Artık Haymana’nın daha iyi gelişmesi ve büyümesi için çaba göstermeliyiz. Bir de adaylarımız projelerini oluştururken Haymana halkına da sormalı ve fikirlerini almalılar. Biz daha Ankara dibinde olmamıza rağmen ilçemizi Başkentimize tanıtamıyoruz. CHP vekilleri, AKP vekillerinden daha çok dertlerimizle dertleniyor. Levent Gök tek başına tüm AKP vekillerinden daha çok geliyor. O yüzden ben AKP’ye de kızgınım.
Servet BAŞARAN 
Biz esnaf olarak son dönemlerin en zor anlarını yaşıyoruz. Özellikle Cumhuriyet Caddesinin daralması bizi ziyadesiyle sıkıntıya soktu. Burada hem esnaflar, hem vatandaşlar hem de araç sürücüleri sıkıntıya düşüyor. Öte yandan ilçemizde dövüş, kavga, cam kırmalar, lastik kesmeler, silah atmalar eksik olmuyor. Haymana artık kendine gelmeli. İnsanlarımız kendilerini geliştirmeliler. Biz esnafları hem yöneticilerimiz hem de halkımız desteklemeli. Yöneticilerimiz dükkan önlerimizi düzene sokmalı. Vatandaşlarımızda Ankara’dan değil Haymana’dan alışverişlerini yapmalılar. 
Son olarak Haymana Hayvancılık bölgesi ama bir mezbahanemiz dahi yok. Bizim tek başımıza gücümüz yetmiyor. O yüzden yöneticilerimizden destek bekliyoruz.
Erdal SEVİNÇ
Haymana’da nüfus kalmadı. Akşama kadar dükkânda sinek avlıyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse hem Haymana’ya hem de Haymana’da esnaflık yapanlara üzülüyorum. Ankara-Haymana arası yolun bitmesini bekliyoruz. Şu sıra biraz çalışıyorlar, inşallah bu çalışma durmaz da bir an önce biter. Tabii diğer Konya Haymana Polatlı yoluna da artık başlanması lazım. Bir çok kurumumuz kapandı. Tek umudumuz yolların bir an önce bitmesi…
 

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Cem Bey

16:07:52

Gönderen:

tavuklu pilav

20/12/2013
Cem Bey fikirleriniz ve görüşleriniz için tebrik ediyorum sizleri. Haymana fikirlerini böyle dile getirmeli böyle isteklerle gelmeli yapılabilir nitelikli istek ve görüşlerle gelirse bir yerlere varılabilir. Eğere sizin kayda değer görüşleriniz ve fikirleriniz yoksa kimse sizin işletmelerinizin iş yapıp yapmamasını kayda almaz ilgilendirmez . FİKİRLER KURŞUN GEÇİRMEZ...

Başlık:

Canerin önemi

16:09:01

Gönderen:

Fikret Kızılok

15/12/2013
Sayın editör lütfen Caner`in düşüncesine de yer verin. Nabzı en iyi tutan o :)

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin