Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ESNAF KEFALET SEÇİME GİDİYOR
17/01/2014

SS. Haymana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi seçime hazırlanıyor.
Her 4 yılda bir düzenlenen Haymana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi seçimi bu ay sonunda yeniden yaplacak.
26 Ocak Pazar günü saat: 11:00’de Kardelen Düğün Salonunda yapılacak olan seçimde mevcut Başkan Mehmet Köse haricinde henüz başka bir adayın olmadığı belirtildi.
Kooperatif Başkanı Mehmet Köse’den aldığımız bilgiye göre, Kongre ile ilgili yasal işlemlerin tamamlandığı, kongrenin yeri, tarihi ve saatinin tüm üyelere mektup aracılığı ile iletildiği öğrenildi.
Başkan Mehmet Köse yaptığı açıklamada şunları söyledi: “22 Şubat 1955 yılında Rahmetli Selim Özdemir ve 22 arkadaşı tarafından kurulan kooperatifimiz, bugüne kadar getirilip Haymana esnafına teslim edildi. Bu süreç içerisinde görev alan başta başkanlar ve yönetim kurulu üyelerine ve tüm esnaflarımıza teşekkür ederim. Bugün itibari ile kooperatifimiz Haymana esnafına en ucuz kredi temin etmeye ve finansman ihtiyacını karşılamaya, çıtasını ise yükseltmeye devam etmektedir. Şuanda 366 esnaf ortağımıza 16 Milyon 500 Bin TL plasman sağlanmıştır. Kooperatifimizin kendi nakdi parası ise 2 Milyon 500 Bin TL’yi bulmuştur. Aynı zamanda kooperatifimiz; hizmet binası, hizmet aracı ve 3 personeli ile göreve layıkıyla devam etmektedir. Türkiye genelindeki kooperatif sıralamasında birinci sınıf kooperatif olarak yerini korumaktadır. 2012 yılında değişen Ticaret Kanunu ile kefil sayısı düşmüş ve ipotek ağırlıklı kredi kullandırılmaya devam edilmektedir. Bütün esnafımızın bu ucuz ve devlet destekli krediden yatırımları oranında yararlanmasını bekliyoruz. Bu nedenle Haymana’nın iktisadi yapısının gelişmesi, ticari hayatın canlanması için bu kredi esnafımız için en faydalı kredidir. Esnafımızın yıllardır hizmet veren bu kuruma sahip çıkmasını ve 26 Ocak 2014’te yapılacak olan kongremize katılmalarını bekliyor, genel kurulumuzun tüm ortaklarımıza hayırlı olmasını diliyor, sevgi saygılarımızı iletiyoruz.”

Bu yazıya toplam 8 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ESNAF KEFALET SEÇİME GİDİYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

hayırlı olsun

10:17:52

Gönderen:

cüneyt

24/01/2014
Sanki Mehmet Köse kendisi zorla kolunuzdan çekip size kredi veriyor.çeviremiyecekseniz almıyacaksınız ,alacaksanızda sonucuna katlanacaksınız .iyi vallaha krediyi alın ödeyemeyincede yaygarayı basın kimse bişey demesin size borcunuz sıfırlansın.eleştiren kişilerde kesin krediye başvurup alamayanlardır.şimdiden hayırlı uğurlu olsun Mehmet Köseye

Başlık:

yıldıray

16:48:56

Gönderen:

faiz

22/01/2014
faiz lobisi

Başlık:

mehmet kose

23:12:10

Gönderen:

hursit

21/01/2014
mehmet koseyle ne alakasi var

Başlık:

Mehmet köseden kurtulmak lazım

15:21:21

Gönderen:

Onur

20/01/2014
Haymanada her evde bir haciz var evler arabalar Esnafın dükkanları kefillerin malları haraç mezar satılıyor ...... yine adayım diyor ve karşınızda rakip çıkmıyor haymana halkı ve esnafı üzerinize ölü toprağımı serpildi bu adamdan kurtulun...haymana birinci sıradaymış Allah dan korkmadan ...... ...... bununla ovunursunuz diğer ilçelerde böyle zalimce borçlunun üstüne gitse o başkan sokakta yürüyemez kimsenin yüzüne bakamaz acil dürüst ..... yapmayacak bir başkan adayı çıkarmalı haymana bu zulme dur diyecek bir aday lazım..onur

Başlık:

inşallah sana nasip olmaz

23:05:38

Gönderen:

haymana lı

20/01/2014
TAKSİTLERİNİ GECİKTİREN ESNAFLARIN MAAŞ KARTLARINI ELLERİNDEN ALAN Bİ ZİHNİYET.ESNAF ÇARESİZ.MECBUR..SENDE KRAL.İNŞALLAH KARŞINA İYİ Bİ ADAY ÇIKARDA ORADA KURDUОUN DÜZENE ÇOMAK SOKAR.SANA HESAP SORAR..VE MUTLAKA HESAP VERECEN...KİME NASIL NE ŞARTLARDA KREDİ KULLANDIRDIN.KİME USULSÜZ KREDİ KULLANDIRDIN SORULACAK.UNUTMA..SANA TEKRAR OY VERECEK ESNAF VARMI..HANGİ ESNAFI KALKINDIRDIN MERAK EDİYORUM.SEN ESNAFI BATIRDIN..HAYMANA DA ESNAF KALMADI..

Başlık:

Mehmet KÖSE 2

18:18:40

Gönderen:

ali kahraman

20/01/2014
Esnaf kendine ceki duzen verip kurallara uyarsa rahat edecektir bu 1.ikinci ve en Önemlisi ise Haymana esnafinin Haymana yi yonetenlerle direk baglantisi vardir bu da nedir is ,egitim,nufus,guzel yasam unitesi,konfor ,sosyal haklarla dogrudan baglantilidir ne zaman ki belediye baskanlari,kaymakamlari,genel meclis uyeleri ve encumenler yillardan beri tanisi konmus ama tedavisi baslanamamis hastaliklara esnaflarla ciftcilerle memur ve amirlerle birlikte fikir birligi dogrultusunda hareket ettiklerinde bu tedavinin suresi en fazla 2 yildir 2 yil sonra gelin bakin Haymananin durumuna.Gec kalinmismidir hayir kesinlikle hicbirsey icin gec kalinmis degildir simdi ne yapmak gerekir simdi gecmisim negatif getirilerini bir yana birakip birlik olup Haymanamizi guclendirmek icin calisma zamanidir.Gurbetten selamlarinimi sunar tum Haymanalilara Allah tan saglik sihhat birlik baris ve bol kazanc dilerim.Yaklasan secimler dolayisiylada tum Haymana halkini sagduyuya cagiriyorum.SEL GIDER KUM KALIR..

Başlık:

Mehmet KöSE

16:47:24

Gönderen:

ali kahraman

20/01/2014
Öncelikle merhabalar.Haymana esnafinin kan aglamasinin sayin Mehmet kose ve esnaf kefalet odasiyla hicbir ilgisi yoktur bu durum tamamiyle Haymanamizin yoneticilerinin bilincsiz yonetim anlayislarinedeni ile meydana gelmistir.Ben sahsima yurt disinda yasiyorum ve onceki yillarda sayin Kose nin baskanligi zamanlarinda tum hak ve ozgurluklerden dogru zahmetsiz kolay sekilde faydalanmisimdir tabiki sartlarin yerine getirilmesi hususunuda ilave etmeliyim bunlardakefil ipotek Ödeme vs..Ben gercektek yillarca Haymanada esnaflik yapmis olan bir vatandas olarak Kooparatifin ACINASIHALININ TAKI KöSE gelene kadar bildigim gibi KÓSE basagelirgelmez yaptigi icraat fayda kolaylik ve yararlarida Allah icin ifade etme geregi buldum ve simdede Kooparatifin sayin KÖse ile adeta costugunu sahlandigini belirtmek isterim.YETERKI siz prosudurleri yerine getirin bakin o zaman Köse nin yetki ve yardimlarina!!!iclerinde iyilerinde alinmamasini isteyerek oncelikle esnafin kendine ceki duzen vermesini dilerim

Başlık:

esnaf kan aglıyor

14:26:59

Gönderen:

haymana esnafı

18/01/2014
esnaf kan aglıyo sayın başkan siz koltuğunuza sağlamca yapısın genclerın önunu açmayın aman yaşınız olmuş 65 daha koltuk peşinde koşuyon haklısın 5000tl aylık alıyon nasılsa bız ekmek bulamazken bu parayı sana öduyoz helal etmıyoz bunu bıl öteki dünyada nasıl hesap verıcen merak edıyorum bu dünyada nasılsa hesap soranınız yok haymanada son ..... o koltukta verıcen bu koltuk sevdasıyla

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin