Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

İSTİFALAR VE AÇIKLAMALAR
07/02/2014

AK Parti İlçe Teşkilatında Yerel Seçimler öncesinde gerek yönetimde gerekse ilçe belde belediye başkanlarında istifalar yaşandı. Siyasi yol haritalarında değişmeler oldu.
Hafta içinde yaşanan istifalar Haymana’nın gündemini uzun süre meşgul etti. 
AK Parti İlçe Teşkilatından, Eski İlçe Başkanı Oğuz Yücel, Yönetim Kurulu Üyeleri; Fuat Süslü, Kürşat Deveci, Mustafa Yıldırım, Yurtbeyli Belediye Başkanı Ömer Ercan, Meclis Üyeliği için başvuru yapan bazı siyasiler istifalarını vererek saf değiştirdiklerini, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut’un yanında yer alacaklarını söylediler.
AK Parti İlçe Başkanı İlyas Büyükkara yaptığı açıklamada: “İstifa eden eski ilçe başkanı ve bazı yönetim kurulu üyeleri kendi kişisel tercihlerini demokratik haklarını kullanarak AK Parti’den istifa etmişlerdir. Kendilerinin bu kararlarına saygı duyuyorum. Çıkmış oldukları yolda başarılar diliyorum. İnşallah her iki taraf için de hayırlı olur.” dedi.
Haymana Belediye Başkanı Hacı Aysu istifalarla ilgili şunları söyledi: “İstifa eden üyeleri Milletin vicdanına havale ediyor, halkımızdan özür dilemelerini bekliyoruz. Yurtbeyli Belediye Başkanı Ömer Ercan’a gelince Büyükşehir Yasası nedeniyle beldeler kapanacağı için onun zaten bir hükmü kalmamıştı. Ha bugün istifa etmiş, ha yarın ne farkeder ki!..”
Bağımsız Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut da yaptığı açıklamada: “Bizimle birlikte hareket eden, kararlarını doğru yönde kullanan tüm gönüldaşlarıma teşekkür ediyor, katkı ve katılımlarından ötürü sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi
 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " İSTİFALAR VE AÇIKLAMALAR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

haymana

09:30:09

Gönderen:

sındıranlı

9/2/14

ayrıca istifa edenlerden biri hariç diğerlerini tanımıyorum.fuat süslü benim en samimi dostumdur.kardeşimdir.partidee sadece başbakana sevgisinden dolayı görev almıştır.başbakana sevgiside bakidir.zerre menfaati olmamıştır.aksine madden manen katkısı olmuştur.lütfen tanımadığınız insanları peşin hükümle karalamayın.kul hakkına girer.saygılarımla.


Başlık:

haymana

09:00:23

Gönderen:

sındıranlı

9/2/14

sayın İsmail bey. haymana çok gelişmişte bizmi göremiyoruz.haymanayı hacı aysu kazanamazssa köy statüsünemi düşürülecek.şunu da belirtmek isterim ki bu seçimler artık sadece haymana merkezi değil bütün köyleri ilgilendiriyor.sadece haymana merkez odaklı düşünmeyelim.ayrıca istifa edenleri menfaatçılıkla suçluyorsunuz.istifa etmeyenler veya hacı başkanla olanlar hizmet aşkıyla mı yanıp tutuşuyorlar.biraz objektif olun lütfen.saygılarımla.


Başlık:

Eski yıllara Dönüş

18:55:31

Gönderen:

İsmail ÇIRPAN

8/2/14

Net hatırladığım 1970 yıllara Haymana siyasetinin geri dönüyor olması o yıllarda seçimler yaklaştıkca türlü entirikalar dönerdi yine aynı senaryolar yok efendim kazanısak iktidar partisine geçeçegiz yok biz partiye karşı değiliz kişiye karşıyız gibi söylentiler başlamış düne kadar iktidar partisinin nimetlerinden faydalanılırken menfaatlerine biraz dokulununca külfetine katlanamayanlara ne kadar güvenilir bilinmez hiç kimse kendi imkanlarını kulanarak birşey yapmamıştır iktidar partisi sayesinde yapılanları kendileri yapmış gibi göstererek milleti kandırmasınlar Rahmetli Sayın Osman BÖLÜKBAŞI`da Kırşehirde miting yaparken kalabalığı görünce kesin kazandık demiş sandıktan kalabalığın 10/1 çıkınca Kırşehire giderek yine miting yapmış ey kırşehirliler sapınız çokta deneniz yok demiş sorası malum Kırşehir ilken ilçe yapılarak Nevşehire bağlamışlar?olan kime olmuş sürekli orada yaşayan insanlara olmuş diğerleri tası tarağı toplayıp gitmişler Haymanalı kardeşlerim oy kulanırken iyi düşünmeli


Başlık:

hükümsüz

10:05:50

Gönderen:

uzaktaki haymanalı

07/02/2014
ne yani sayın aysu ömer ercanı kaybettik hükümsüzdür mü diyorsun.. ayrıca hacı aysu senide sevmem de ama istifa edenlere sevin bence gittiler diye, ya kalsalardı kaleyi içten yıkarlardı. ALLAH hayırlısını versin haymanaya

  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin