Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“BORCUMUZ 58 MİLYON”
18/04/2014

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile yaptığımız röportajımızda önemli açıklamlarda bulundu. Belediye Borcunun yaklaşık 58 milyon olduğunu ifade etti.
Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Yıldırım’ın sorularını yanıtladı.
Turgut, açıklamaları arasında Eski Belediye Başkanı Hacı Aysu’nun ‘1.7 Milyon borç ile devrediyorum’ sözünün doğru olmadığını Haymana Belediyesinin 57 Milyon 523 Bin TL borcu bulunduğu ifade etti.
SORULARIMIZ VE BAŞKAN TURGUT’UN YANITLARI:
 
Yıldırım: Belediye Başkanı seçilmek  nasıl bir duygu?
 
Turgut: Ben şu ana kadar çok farklı bir duygu hissetmedim. Böyle çok yorucu içinden çıkılmaz bir görev olarak görmüyorum. Benim daha önce bir makamım, şöförüm, sekreterim vardı. Federasyon olarak insanları dinliyor, çalışıyordum. Önceden olduğu gibi hizmet ve çalışmalarımı Haymana Belediye Başkanı olarak da en güzel şekilde sürdüreceğim.
 
Yıldırım: Koltuğa oturduktan sonra ilk yaptığınız çalışma ne oldu?
 
Turgut: Ben makama oturduğum günden bu ana kadar doğal olarak önce tebrikleri kabul ettim. İlk iş olarak Cimcime Otel önündeki otoparkı kaldırdım diyebilirim, çünkü burası ile ilgili vatandaştan yoğun bir şikayet söz konusu oldu, ancak bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi bu otoparkta çalışan şahısların da belediye olarak bizden bir isteği olursa kapımız onlara da açık olacaktır.
 
Yıldırım: Birim müdürleri değişti mi?
 
Turgut: Mevcut birim müdürleri eskiden olduğu gibi şimdi de görevlerine devam etmekteler. Ancak yeni çıkan yasa ile birlikte belediye bünyesinde yeni birim müdürlükleri kurulacak.
 
Yıldırım: Seçimden önce kimse ekmeğinden olmayacak demiştiniz. Başkan olduktan sonra işine son verdiğiniz işçi oldu mu?
 
Turgut: Şu ana kadar hiç kimseyi işten çıkarmadık. Çıkarmayı da düşünmüyoruz. Biz istiyoruz ki, çalışan işçilerimiz alınlarının teriyle maaşlarını haketsinler. İşçi, çalışıp emek verdiği müddetçe her zaman çalışacaktır.
 
Yıldırım: Defterleri incelediniz mi? Hacı Aysu ile ilgili müfettiş isteyecek misiniz?
 
Turgut: Henüz defterleri tam olarak inceleme fırsatımız olmadı. Daha önce de dediğim gibi eğer kamu yararı gözetilerek yapılan yanlış işler varsa biz bunlara birşey demeyiz. Ama kamu yararı dışında kişisel ve çıkar-menfaat ilişkisi oluşmuşsa bununla ilgili tabiki incelemelerimiz olacaktır.
 
Yıldırım: Uzak Mahallelerin ve kapanan beldelerin araç gereçlerini nerede tutacaksınız?
Turgut: Kapanan beldelerin araç-gereçleri ile ilgili olarak şu an için Yenice’de bulunan araç gereçler özellikle çöp toplama araçları o bölgeye hizmet verecek şekilde çalışmalarına devam ediyor. Onun haricinde diğer beldelerimizin araç gereçlerini toplamak için bir komisyon oluşturuldu. Bu beldelerimizden Yurtbeyli ile Çalış’ın kamu binaları şu an için Büyükşehirde. Beldelerimizle ilgili bu konuda çalışmalarımıza ivedi bir şekilde başlayıp, vatandaşımızın mağdur olmaması için her türlü tedbiri alacağız.
 
Yıldırım: Tebrikler ve seçim sürecinin yoğunluğunu attıktan sonra ilk icraatınız ne olacak?
 
Turgut: Belirli bir süre tebrik süreci devam edecektir. Seçimden önce de dediğimiz gibi, herşeyden önce insanımızın rahatı ve huzuru önde gelir. Bizim ilk projemiz, hoşgörü kültürünü Haymana’ya yansıtmak adına “hoşgeldin kampanyası” başlatmak olacak. Turizm ilçesine yakışır bir şekilde bürokrasimiz ile elele, öğretmenlerimiz de bu işin içinde olacak ve gelen tüm misafirlere, özellikle personelimiz güler yüzünü ve saygısını eksik etmeyecek. Bununla ilgili hem çalışanlarımıza hem de esnafımıza seminer vermemiz, eğitmemiz ve detaylı bir çalışma yapmamız gerekiyor. Haymana’da hoşgörü kültürü oturursa inanıyorum ki çok önemli bir mesafeyi katetmiş olacağız. Öte yandan geçici bir süre hastanemize, konutlar bölgemize ücretsiz bir şekilde servis hizmeti vereceğiz ve ilerleyen süreçte bu çalışmayı değerlendireceğiz.
 
Yıldırım: Haymana Belediyesinin kasasında ne kadar para var? Belediyenin borcu Eski Belediye Başkanı Hacı Aysu’nun dediği gibi 1.7 Milyon TL mi?
 
Turgut: Bununla ilgili ilerleyen zamanda daha geniş bir açıklama yapacağım. Ama sadece şunu söyleyebilirim. Genel toplam borç yaklaşık 57 Milyon 523 Bin TL. Ben şu kadar borç teslim ediyorum demekle olmuyor. Şurayı satarsan şöyle olur böyle olur demekle olmuyor. Bu, hoş olmayan bayatlamış ifadeler. Bana demiştiki ‘şurada şu arsa var satarsan borcun şu kadarına karşılık gelir, burda belediyenin şu arsası var satarsan şöyle olur’ diye... Bu konu ile ilgili Kamuoyuna açıklamalarda bulunacağım. Şuan için elimdeki borç rakamı 57 Milyon 523 Bin TL. Bu borçlar fatura borçları, amme borçları, iller bankası borçları, sosyal sigortalar, vergi dairesi, emekli sandığı, memur primleri, elektrik borçları, belediye iş sendikasına borçları ve işçilerin sosyal hakları kesilmiş ödenmemiş mahkeme konusu olmuş sonrasında mahkeme masrafları gecikme faizleri gibi borçlardır. Ancak şunu kesinlikle söyleyebilirim. Öyle 1 Milyon 700 Bin TL gibi bir borç söz konusu değil. Haymana Belediyesini satsak yetmez!..
 
Yıldırım: AK Partiye geçmeyi düşünüyormusunuz?
 
Turgut: Sizlerin de bildiği gibi ben iki dönem AK Parti’den il genel meclis üyeliği yaptım. 10 yıldan daha fazla süredir AK Parti teşkilatı ile beraberim. Adaylığım sürecinde bana altı tane siyasi partiden adaylık teklifi geldi. Ben bunların hiçbirisini kabul etmedim ve AK Parti’mize müracaat ettim. AK Parti de mevcut ile devam kararı aldı. Ancak ‘millet de bana yola çık seni destekliyoruz’ dedi. Ben her ne kadar bağımsız olarak yola çıkmış olsam da, bağımsız olarak meclis üyesi çıkaramayacağım için Demokrat Parti’ye geçtim. Bu süreçte Belediye Başkanlığını kazandıktan sonra partiden istifa edeceğimi Demokrat Parti de biliyordu, çünkü ben kendilerine zaten söylemiştim. Bunun için ben seçimlerden sonra Belediye Başkanlığını kazandıktan sonra Demokrat Partiden istifa ettim. Şu anda bağımsızım. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere, hemen hemen tüm belediyelerle, meclis üyeleriyle benim yönümden hiçbir sıkıntı yok, zaten bunlar benim arkadaşlarım. Ben çok önemli kararlarda vatandaşa sormadan bir şey yapmam. Ancak vatandaşımızdan şu ana kadar aldığımız izlenimler AK Parti’ye geçmemiz yönünde. Bu konuyu kadromuzla oturup konuşuruz ve halkımızla da paylaşırız.
 
Yıldırım: Torba yasa ile birlikte Haymana Belediyesinin çalışan sayısının 250’ye çıkacağı söyleniyor, böyle bir durumda Belediyenin bütçesi 250 çalışanı kaldırır mı? 
 
Turgut: Bunu zamanla değerlendireceğiz. Eskiden 10 bin kişiye göre gelirimiz vardı, şimdi 40 bin kişiye göre gelirimiz olacak. Bu konuyu kadromuz ile oturup analizini yaptıktan sonra harekete geçeceğiz. 
 
Yıldırım: Otobüslerin EGO’ya geçmesi ile ilgili bir çalışma var mı?
 
Turgut: Yaklaşık 2 ay içerisinde Haymana Otobüslerinin EGO’ya geçmesini bekliyoruz.

Bu yazıya toplam 20 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “BORCUMUZ 58 MİLYON” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

ahmete

08:56:36

Gönderen:

ahmet isimli vatandasa cevap

25/4/14

Karahocadan mi korkacak millet lafa bak karahocanin damarina basmayinmis:D hahah hic gulecegm yoktu siz kimsiniz ki karahocalilari kim seviyo Allahaskina bu arada ates olsaniz curmum kadar yer yakarsiniz saygilarimla :))


Başlık:

vay be

01:35:18

Gönderen:

hakan

24/4/14

ali çiftçi büyük adamsın senin sayende özdemir bey başkan oldu sen hacıyı destekleseydin şu an başkan hacıydı bunu yediremediği için onun adamları bu kadar yazıyor siyaseti biliyorsun dört dörtlük bir adamsın devam et alnın açık kimse çıkıpda yüzüne karşı konuşamıyor çünkü yürek yok


Başlık:

4.etap

19:06:40

Gönderen:

Kadir

24/4/14

Çağ termal 4.etap ne olacak. Düşünceniz nedir. Takip edecek misiniz.


Başlık:

ahtım olsun

06:23:21

Gönderen:

haymanalı

23/4/14
HİÇ BİŞEY BİLMEDEN KONUŞUYOSUNUZ HANİ BİR LAF VARYA AОZI OLAN KONUŞUYOR DİYE İŞE GELMEDEN MAAŞ ALIYOMUŞUZ HACI AYSUDA KARAHOCALILARI ÇÖPE VERMİŞ. ALLAHA ŞÜKÜR ALNIMIZIN TERİYLE EVİMİZE EKMEK GÖTÜRDÜK YİNEDE GÖTÜRECEZ 45 YAŞINA KADAR BİZE BELEDİYE BAKMADI.ÇALIŞANA HERYERDE EKMEK VAR.

Başlık:

bıdıbıdıcılar

00:49:07

Gönderen:

ömer

23/4/14
iyi hoş konuşuyorsunuz guzelde o 75 kişi hacı aysu zamanında belediye başkanları sanki onlardı istediklerini yapıyolardı işi gelmemezlik falan hep vardı şimdi ne oldu tabii eden bulur belediye makam arabasıyla ..... gittiler ....gölbaşında ...... ... ..... yattılar eee devir onların devriydi konusuyorsunuz ya yazıktır gunahtır diye bırakın bu işleri ırkcı diyorsunuz ali çifçiye ırkçı sizsiniz devir bitti artık belediye işi böye ne oldu zorunuzamı gitti dua edin daha iyi günleri bunların iyi oluyo bunlara çalışın işinize geliyosa gelmiyosa yol alsınlar tamam mı

Başlık:

hadin bakalım

21:34:03

Gönderen:

ahmet

23/4/14
ula cirikiler ne ötüyorsunuz burda ALİ ÇİFÇİ meydanda geziyor akşama kadar yada alinin nerde ne iş yaptığını hepiniz biliyorsun şirkete hacı efendi kendi adamlarını doldururken neden bu kadar ötmediniz ırkçılığın en büyüğünü karahocahaya yaparken neden iyi oldu dediniz 5 yıl işe gelmeden maaş alanlarınız oldu şimdi zorunuzamı gitti çöpe gitmek ben ali yi alide beni sevmez köylüsüyüm oyda vermedim bi yeriniz yiyorsa aliye dokunun hadi pc başına geçip külhan beyliği yapmayın hüseyin tarafsız ol yayınla bunu akıllı olun karahocanın damarına basmayın

Başlık:

CEKEMEYENLER...

12:11:25

Gönderen:

KARAHOCALI

23/4/14
bakıyorum hacının yandaşları cöpe verilince feryat figan ne cabuk unuttunuz hacı secılınce karahocalılar hacıya oy vermeyenler nerdeydi hepsi cöpteydi sanki cöpe verılme ilkkez olmus gibi feryat ediyonuz ve özdemir başkana ali ciftciyi uzaklastırın yanınızdan diyonuz niye zorunuza gitmesin beyler bu belediyecilik böledir hacıda gelseydi ona oy vermeyenleri cöpe verecekti kimse aliye yavuza mana bulmasın burda yazıyonuz aliyide görunce başkan napıyon dıye yanına gıdıyonuz ali ciftcinin destekledigi sevenleride onun yanında oldular ve secımı kazandılar kimse kimseye suc atmasın ali ciftcide yanlız degildir buda böle biline heryerdede gezer dolasır.

Başlık:

durun daha bu iyi günler

06:33:55

Gönderen:

haymanalı

22/4/14

Ali çifçi kazanamıycağını anlayınca özdemir turguta destek verdi sırf hacı aysu kazanmasın diye ama özdemir turgut kazandıysa onun sayesinde değil yeniceli olduğundan kazandı ali çifçi uyanıklık yaptı anlayacağınız neyse asıl mesele işçiler her ne kadar özdemir turgut işçilere dokunmuycam desede hikaye bu haymanada her seçim sonrası böyle olmuştur yazık millet nelerle uğraşıyo bizim haymana nelerle uğraşıyo biz daha çok gelişiriz bekleyin


Başlık:

vatandaş

03:50:50

Gönderen:

direnin haymananin gencligi

22/4/14

Haymananin gençliği direnin çıkmayin işinizden devam edin sizleri kimseler yildiramaz. Akillari sira sizleri yildırıp işten çikmanızı bekleyip kendi iş sözü verdiklerini alacaklar oy verip işe girecekler var bunlara fırsat vermeyin. Direnin haymana gençliği.


Başlık:

ALİ BABA VE 40 HARAMİLER

21:16:18

Gönderen:

dumrul

22/4/14

ÖZDEMİR TURGUTA OY VERİNCE ONUN BAŞKAN OLACAGINI SANMIŞTIK MEGERSE YANILMIŞIZ BİZİM OYLAR O MALUM ŞAHISA YARAMIŞ HAYMANAYI BEN YARATTIM HAVASINDA GEZİYOR İŞCİ ALIYOR İŞCİ YERLERİ DEGİŞTİRİYOR BOL BOL DEDİKODU NE YANİ ÖZDEMİRE VERİLEN OYLAR BUNUN İÇİNMİYDİ BAŞKAN YA BAŞKANLIK YAP EGER BU BOYLE DEVAM EDEKSE İPLERİ ELİNE ALMAYACAKSAN LUTFEN İSTİFA ET


Başlık:

EEEE ŞİMDİLİОE KADAR OTURARAK MAAŞ ALDILAR

02:32:00

Gönderen:

SINDIRANLI

21/4/14

YA KARDEŞİM BELEDİYE İŞÇİSİ HER İŞİ YAPACAK. ŞİMDİLİОE KADAR OTURARAK PARA KAZANDILAR ŞİMDİ DE ÇÖP TOPLASINLAR. EKMEK BEDAVA DEОİL. HAYMANAYI SADECE KENDİLERİNDEN İBARET BİLİYORLARDI. AYRICA ALİ ÇİFTÇİ NE BÜYÜK ADAMMIŞ. ADAMI ŞAHSEN TANIMAM. SADECE ÖZDEMİR BAŞKANIN DESTEKÇİSİ OLDUОUNU BİLİYORUM. AMA ADAM BU KADAR TAŞLANDIОINA GÖRE BU ADAM BÜYÜK ADAMMIŞ DEDİM, ZİRA FİDAN MEYVE VEREMEDİĞžİ İÇİN TAŞLANMAZ DA. MEYVE VEREN BÜYÜK AОAÇ TAŞLANIR. VALLAHİ ALİ ÇİFTÇİYE HELAL OLSUN BUNCA SENEDİR HAYMANAYI YİYİP BİTİREN ``CİRİKİ``LERİN KORKULU RÜYASI OLMUŞ. HELAL ALİ ÇİFTÇİ. BU CİRİKİLER HAYMANAYI MAHVETTİLER. HAYMANANIN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL ASLINDA ONLAR AMA ONLAR DA ADAM OLACAKLAR, BAŞKA YOL YOK. YOK ÖYLE OTURARAK PARA KAZANMAK. BU 57 KİŞİ ÇÖPE VERİLMEDEN ÖNCE NE İŞ YAPIYORLARDI? BEN SÖYLEYEYİM BEYAZ GÖMLEK,SİYAH TAKIM ELBİSE, UCU SİVRİ AYAKKABI GİYEREK HAYMANADA CİRİT ATARLARDI. AY BAŞINDA DA MAAŞLARI TIKIR YATARDI. YOK ÖYLE YAОMA...


Başlık:

başarılar dilerim

21:18:14

Gönderen:

Emrah güler

21/4/14

Hayatınızda başarılar dilerim ve haymanaya faydalı bir. Başkan olacağınıza inanıyorum Allah a emanet olun.


Başlık:

icraat

19:25:15

Gönderen:

cezmi

21/4/14

çöpe verilen çalışanların çoğu hacı aysu zamanında istediği gibi belediyede at koşturan bir çoğunun mesai saati sabah 8.30 ve yine sabah 9.00 olan yanı günde yarım saat bi görünmek için belediyeye uğrayan sahıslar yatmaya alışmış çalışanlar bilmem anlatabildim mi? şimdi biraz çalışsınlar bakalım beş sene yedikleri beleşten ekmeğin hakkını versinler..


Başlık:

ırkcılık yapıyosa ali

01:59:48

Gönderen:

haymanalı

20/4/14

egerki ali sizim ekmenizle oynadıysa işi bırakın gidin akparti il başkanlıgının önüne bir devlet memuruna ak partinin ilçe başkanın gücü yetmiyosa yazıklar olsun ilçe başkanı istifa et akpartiye oy verenleri işten cıkırıyosalar sen dikdur.duramıyosan bırakma 800 tl maş alıp evine götüren coluk cocuklarının rızklarıyla oyanayan aliyse cıkın gazteye haymanaya ihya edin bu memlekette bende dahil olmaz üzere özdemire oy vedigim için pişmanım.elim kırlsaydıda vermeseydin ali çifçi başkan olmuş öbürleri kukla secim bitti git hastanene işine bak bir kürt olarak utanıyorum başkan kendi köyünü getirsin müdür yapsın yılardır bu memleket zaten ali cifci ve cevresinden kaybetti.egerki ali çifçi liste yapıyosa ilçe başkanı başbakanda sizden ne korkuyoısun al işçilerini adam gibi dik dur


Başlık:

hani herkezin başkanı olacaktın !!!!!!!

00:47:50

Gönderen:

ali

20/4/14

Gercekten özdemir tugut kazandıgında sevinmistim haymananın kaderi degisecek diye ama göründügü üzere eski tas eski hamam tipik ali cifci oguz yücel siyaseti yazık oldu yine 5 yılımız heba olacak anlasılan 75 garibandan anladık ama sizde sunu anlayın o 75 garibanın hepsinin referansı akp dir onlardan 1 tanesi isten cıkarsa size akp kapıları tamamen kapanacaktır yazik ediyon ozdemir turgut kendine su bayat siyaset artıkları ile daha yolun basındayken ayır yollarını haymananın efsanevi belediye baskanı olma sansın varken tepme bunu fitnelere meil verme o garibanların 800 lira gelirleri için gururları ile oynamaki o babanın oglu oldugunu millet görsün


Başlık:

Yokki

00:14:14

Gönderen:

Belediye Şirketi

20/4/14

Haymanalı ahtım olsun demişsin güzel yazmıssın eleştırmıssın ali başkan değil canım özdemir turgut tan onaysız bişey olmaz iyi hacı yı destekleyın kendını destekleyenlerı çöpe versın sızlerı mudur yapsın ne guzelmış ali alnı açık gezıyor ondan da bılsenız gezıyor tamam mı ha niye bir tane karahocalı çöpte değil diyorsun bu kadar safsın 150 tane şirket işçisi var bir tane karahocalıyü yokki çöp e versınler siz böyle bi ırkçılık yaptınız işte allah nasip etmedi size bunu tekrar unutma Özdemir tutgut kım ne getırdı kım ne goturdü hepsının farkında artık bu triplerden çıkın beş sene onlar çalışacak bizde destek olacağız her zaman Geçen dönem hacı kazandığında karahocalılar ertesi sabah çöpte idi onlar adam değilmiydi yaptılar ekmeği için çalışan zaten yapar gidenler e helal olsun.KARAHOCA DP:190 - AKP:0 bu anlatıyor herşeyi.


Başlık:

ahtım olsun

07:22:37

Gönderen:

haymalı

19/4/14

eger bende haymahalıysam ali çifçi yanınızdaysa asla yanınızda degilim benim ahtım olsun o ali çifçiçiden hesap sormayan adidir.ali çifçiyi yanınızdan uzaklaştırırsanız yanınızda olmayan en adi olsun.bu adam kendi menfaati peşinde koşan adamdır bilginiz olsun.bu gün 75 kişiyi ÇÖpe veren adam ali çifçi degilmi 75 kişinin tamamı başkan özdemirin başkan olmasını saglayan evci gedik sögüttepe tabaklı köyünün sayesinde olan köylerden hadi 1 tane karahocalı çöpe gelsin. gelecekte hesap sorulacak devran dönecek.bu köyler 5 yıl sonra bunun hesabını soracak hep birlik olacak başkan ya ali çifçi yada başkanlık bu size kalmış.haymanadan gelen oyların tamamına ali çifçi sahip çıktı aslı öyle degil tepki oylarıydı.ALİ ÇİFÇİ İPLER SENİN ELİNDE OLABİLİR AMA GÖRÜYORUMKİ UÇURTMAN TELLERE TAKILMIŞ.


Başlık:

hani işten çıkarmayacaktınız

03:38:18

Gönderen:

vatandaş

18/4/14

kimsenin ekmeğiyle oynanmayacak dediniz sayın başkan ama görünüyorki kimsenin ekmeğiyle oynamıyorsunuz, sadece muhalefet olan insanları yani 60` yakın insanı çöpe yolladınız bu insanlarında çoğunluğu çöpe gitmeyip işi bırakacağına göre diyeceksiniz ki ben çıkarmadım kendileri çıktı iş beğenmemezlik var diyerek kendinizi savunacaksınız, işte siyaset böyle diyecek birşey yok herşey ortada..


Başlık:

Dönmek Olmaz.

22:03:58

Gönderen:

Eren

18/4/14

Dönmek olmaz.... Kişiliğinize yakışmaz....Bağımsız olarak devam etmelisiniz. Halk size oy verdi ... bunu unutmayın Lütfen...


Başlık:

aman dikkat

21:01:28

Gönderen:

HAYMANALI

18/4/14

sayın özdemir bey öncelikle kutluyorum hayırı olsun. sayın aysu bu seçimi başkanlıgı boyunca yanlış insanlarla geçirdiği için kaybetti ve şimdi o insanlar sizin yanınıza topandı ve kimileri kolay yoldan para kazanıp halkın canını yaktı kimsi kabadayı olup ahkam kesti kimisi resmi olmasada gayri resmi yollardan köşe oldu, kimisi belediyenin imkanlarını park lar vs dolaylı yoldan alıp kendi çıkarlarına kullandı ve sonuç hacı beyle haymanada kaybetti sonunda halk buna dur dedi. dileğimiz yanınızda boy gösteren bu şahısların önlerini kesmeniz belediyenin otellerini parklarını kendi bünyesine almanızdır. ben halk olarak aşagı parkın oralarda ailemle gezmek istiyorum çay bahçesine gidip çay içmekmek istiyorum arkadaşlarımın faizli borç yüzünden bazı kişlerin esiri olmamalarını istiyorum lütfen bunları çözün siz de bunları görmez ve bu tür kişilerle yola devam ederseniz beş yıl sonra o koltukta oturamazsınız kolay gelsin


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin