Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HESAPLARIMIZA HERGÜN BLOKE GELİYOR”
30/05/2014

Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Haymana Belediyesi’nin borç batağı içinde kaldığını, hergün hesaplarına bloke konulduğunu, bunca olumsuzluğa rağmen en kısa zamanda çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, seçim tebriklerini artık tamamladığını hizmete başladıklarını söyledi.

Turgut gazetemize yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Bilindiği üzere zor bir süreçten geçiyoruz. Neredeyse hergün farklı bir kanaldan bankalardaki hesaplarımıza bloke konuluyor. Hal böyle iken bizim verimli çalışmamız kısıtlanıyor. Belirli bir süre sonra belediyemiz rutin bir çalışma akışı içine girecektir. Bu zor dönem içerisinde ilk yapacağımız çalışma ilçemize güzel bir pazar yeri kazandırmak olacak. Bunun için şuan fizibilite çalışması halindeyiz. En kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlamak istiyoruz.

Öte yandan bilindiği üzere termal turizm bölgesi olan ilçemize yakışmayan bir durum söz konusu. İlçemizde bir tane dahi umumi tuvalet bulunmamakta. Bununla ilgili ilçemizin muhtelif yerlerine bay ve bayan wc’leri yapıp, birer kişi buralarda istihdam edeceğiz.” dedi.

Turgut ayrıca Cumhuriyet Caddesi’ndeki trafik sorunu ile ilgili de konuştu.

Turgut konuşmasına devamla şunları söyledi: “Cumhuriyet Caddesi üzerindeki trafik sorunu hergün halkımız tarafından şikayet konusu olarak tarafımıza yansıtılmakta. Burada hem esnaflarımız, hem vatandaşlarımız hem de araç şöförleri zorluk yaşamaktalar. Bir vatandaş yolun kenarına aracını park ettiğinde trafik alt üst oluyor. Bu yüzden biz bu yolu çift yön olarak değiştireceğiz. Bunun devamında Merkez Cami karşısında parkın önündeki kapalı yolu trafiğe açacağız. Buradan araçlar karşılıklı olarak geçebilecekler.” dedi.

Turgut ayrıca otobüs ve taksi durakları hakkında da konuşarak şunları dile getirdi: “Otobüslerimiz ve ticari taksilerimizin görsel bir görüntüsü ve barınabilecekleri düzgün bir yerleri yok. Bununla ilgili kapalı bir araç terminali oluşturacağız. Otobüsler Polatlı yolu üzerinde mezarlığın yan tarafındaki boşlukta toplu olarak bekleyecekler. Saati gelen otobüs şehir merkezindeki otobüs terminalinin önüne gelecek ve buradan yolcusunu aldıktan sonra yoluna devam edecek. Aynı zamanda bu terminalde hem araç şöförleri kalabilecekler, hem de vatandaşlar yağmurun, güneşin ve havanın kötü şartlarından etkilenmeyecekler.” dedi.

Turgut konuşmasının son bölümünde ise şunları söyledi: “Bizim seçim bildirgemizde vatandaşlarımıza verdiğimiz sözler var. Bu sözleri Allah nasip ederse tek tek yerine getireceğiz. Haymanalı vatandaşlarımızdan isteğimiz biraz sabırlı olsunlar. Çünkü belediyemiz kötü yönetiminden ötürü ciddi bir borç batağı içinde. Neredeyse her taşın altından borç çıkıyor. Hal böyle iken bizim verimli çalışmamız da kısıtlanmış oluyor. Biz hiçbir zaman borç edebiyatı yapmıyoruz, ancak rahat bir nefes alacağımız güne kadar sabır bekliyoruz.

Eskiden belediyemiz sadece merkez ile uğraşıyordu, ancak şuan 77 mahallemiz bulunmakta ve bunların tamamına hizmet götürmek zorundayız. Bu anlamda biz elimizden geleni yapıyor ve en iyi şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz.” dedi.


Bu yazıya toplam 39 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HESAPLARIMIZA HERGÜN BLOKE GELİYOR” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Basarilar

04:46:10

Gönderen:

yasar Güclüoglu

5/6/14

Sayin Baskanim Turgut(kuzenim) Ithal denilen Müdürlerle yola cikman bu isi nin üstesin den geleceginin garantisidir cünkü onlar PROFOSYONEl yöneticelerdir. Mezbahane güzel yatirim.Tuvaletler cök önemli sadece Personel olarak degeil yatirim amacli olmali kiralanip kontrol edilmeli.Otobus terminali cok güzel,Pazar yerinde dikkatli olmali sehiriniki ihtiyac olabilir.birisi sürekli yerli üretim icin kapali köy ürünleri icin digeri haftalik icin. Eski binalari korumakla sehir orta yüzünü korumasi lazim.fazla isciler alimi olmamasi lazim.Sadece ihale yaparak kontrolu elden birakmamak lazim. kisin ne yapaliriz gelrini düsünmek lazim.bir de Güzel bir web Sayfasi yorumlar isimli olmak sartiyla halkimizin sesini direk duymak sana yol gösterir. Sakin ola is konusunda duygusal olma gelenek ve görenekleri unutma. Turist kaziklamalarinin ve saygisizligin önüne gec ve misafirperver olgumuzu göster. Kücük isler daima büyük basarilarinin baslangicidir. Saygilarimla.Dayimin ellerinden Öperim.Yasar


Başlık:

vay be

04:10:59

Gönderen:

sinan

5/6/14

SAYIN BASKAN ANLASILAN İCRAAT YOK OYLARIMIZA YAZIK OLDU DUGUNE BİLE MAKAM ARCIYLA GELDİN YAZIK ..... GİBİ


Başlık:

Bloko bahane diyen ahmet kardeşime

19:06:55

Gönderen:

muhammet mustafa konmaz

4/6/14

Tamam diyelim bloko bahanede kardeşim haymana içinden gelen birim müdürleri olsa asgari ücretlemi çalışacaklardı onlarda aynı ücretle çalışacaktı.yani bişeyler yazıyorsun ama sırf karalamak sıef yazmak için yazmayın olumlu eleştiride bulunun eyvallah ama bu tür şeyler hoş değil..


Başlık:

ak paride almıyor

03:22:37

Gönderen:

wah haymana wahhh

3/6/14

AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, "Bazı hataların affı olabilir, ancak ihanetin asla olmayacaktır. Yerel seçim dönemi öncesi parti içinde istifa eden gruplar oluşturan bazı hainlerin, seçim dönemlerinde partimiz aleyhinde kampanyalar sürdürerek başka partilerle kapalı kapılar ardında pazarlık yaptıklarını tespit ettik. Bu ihanet tohumlarının ne yazık ki partimizde bazı yerlere geldiklerini de müşahede ettik. Seçim dönemlerinde parti aleyhinde çalışmak ve partiye zarar vermek tüzük hükümleri gereği kesin ihracı gerektirir. Biz de harfiyen tüzük hükümlerine bağlı kalacağız. İhraçlar kaçınılmazdır ve parti seçmenimize ihanet eden bu şebekelerin sonu da gelmiştir. Bu hainler bizi değil diğer partileri karıştırsınlar artık. Bundan böyle bizden uzak olacaklar. Kurullarımız bu konuda sonuna kadar çalışacak.


Başlık:

Hani Nerede Dürüst YAKIŞIR ÖZDEMİR TURGUT :)

02:14:01

Gönderen:

Kenan Özen

3/6/14

sen neymişin be abii valla ben bir seni çözemedim, bu koltuğa nice adamlar oturdu. senin gibi akıllısı çıkmadı. Allah var bak, Namalda aynı, adacı da, aysu da ama adamlar ilk dakikadan kendi kalesine gol atmadı ama sen dk bir gol bir yaptın pat golü attın yazık yazık borç edebiyatı yapıosun kaç haftadır ne zaman bitecek bu edebiyat artık senden hesap sorulmaz mı KÖYLERE SÖZ VERDİN NE YAPTIN ? BU HİZMETLER NERDE ? BELEDİYENİN WEB SİTESİ NERDE !


Başlık:

başka soru varsa cevaplarıza soru

22:43:39

Gönderen:

yücel pide

3/6/14

Ömer kardeşim anladıgım kadariyla sayin başkana ve belediyeye bayağı yakın birisin bu kadar özel olaylarda çok bilgili olduğuna göre.!!! Başkan Ahmeti almış, Mehmeti almış,bunlar hic kimseyi enterese etmez, baskan istedigi kimselerle çalisır istemedikleriyle calişmaz ancaaakk bir başkan seçimde beraber calıştıgı, kader birligi yaptığı, maddi ve manevi olarak yıpranan kişilere sırtinı donemez.sırtını dönerse millet burda art niyet arar.milletin aklına turlü, turlü şeytanliklar gelir.bilirmisin sarayin dünya pehlivanı, baspehlivan kel aliço diye bir güreşcisi vardi.bu kel alicoya kimse rakip olamazdı.neden bilirmisin? Kel alico kendine rakip olacakları önceden gözüne kestirir , onlar daha palazlanmadan bir gures tutar ve bu gureste bir daha karsılarina çıkamiyacak sekilde sakatlardı.dedik ya insanin aklına turlü, turlu işler geliyor acaba sevgili başkanimizda kel alico gibi kendisine rakip olacakları tek, tek etrafindan uzaklastiriyor??? Insan oglu iste aklına geleni sormadan edemiyor!!!


Başlık:

yorum 1.sayfa

19:24:44

Gönderen:

bülent benli

3/6/14

yorumlara bakıyorum (özellikle gazetenin kendi sayfasındaki yorumlara) çoğu sahte isimlerle yapılan yorumlar.yorum demekte yanlış karalamak için kin kusmak için yazılar metinler vs. öncelikle birini yada bir olayı eleştirecekseniz delikanlı olacaksınız kendi isminizle yazın her türlü yapıcı eleştiriyi de yapın. ama genelde herkes sahte isim le kaçak dövüş yapıyor bu durum en hafif anlamıyla terbiyesizliktir. asıl konuya dönersek yeni başkan mevcut muhasebe kayıtlarına göre belediyenin borç durumunu söylüyor. söylemek te durumunda zaten .şeffat belediyecilik böyle olmalı. şimdi akepe de bizden değil diye evvelce gölbaşı belediyesine yaptığı iğrenç taktiği haymana ya yapmaya kalkacak. zaten hizmet getirmiyor du şimdi hiç getirmeycek. ama özdemir bey tecrübeli bir siyasetçidir elbet bir çıkar yol bulacaktır. burda sistemi ve tüm eski yöneticileri bu borcu neden yaptın ,ha di yaprın nerelere harcadın diye hesap sorulacağına daha 2 aylık başkana demediğinizi bırakmadınız. çok ayıp çok


Başlık:

yorum 2.sayfa

19:24:14

Gönderen:

bülent benli

3/6/14

bırakın 5 yılın sonunda hizmetlere bakarsınız beğenmezseniz yeniden seçmezsiniz olur biter. ama insafsızlık yapmayalım. 3.konu işe almalar. bakın bir yönetici kilit noktalara güvendiği arkadaşlarıyla yola çıkar. beğenmediğiniz o arkadaşlardan bazılarını tanıyorum. kültür müdürümüz konusunda engin tecrübeye sahiptir. diğer bir abimiz daha önce Kazan bel.başk.yardımcılığı yapmış bir abimiz. , başkası şehir planlama ve imar parselasyon uzmanıdır.,muhasebe mali işlerde yine 20 yıllık mali müşavir muhasebeci bir abimiz var vs. vs. yani çoğu konusunda deneyimli kişiler. bırakında bir zahmet listesini de kendisi yapsın.


Başlık:

yorum 3.sayfa

19:23:24

Gönderen:

bülent benli

3/6/14

bu arada tabiki üzücü olmakla beraber bir türkiye gerçeğidir. her gelen fazla fazla eş dost akraba doldurur şişirirde şişirir, bld.bütçesinin 90 ı personel maaşına gider. bu manada eskiden işe alınmış geçici kadrolardan bazıları işten çıkarılmış mağdur edilmiş olabilir. Türkiyenin genelinde olan istihdam sorunu getirip sadece yeni başkanın günahı yapmak ayıptır. Bildiğim kadarıyla başkan yeni mezbahane kurmaya çalışıyor .orda en az 30 -40 kişi işe alınacaktır.merak etmeyin. son olarak Haymanalılara şunu demek istiyorum lütfen bir birimizi kırarak eleştiri yapmayalım. konuyu iyice araştırmadan bilmeden yorum yapmayalım. eleştirilerimizi yapıcı bir şekilde yol gösterici olma şeklinde yapalım. haymana zaten can çekişiyor bir de biz zorlaştırmayalım her şeyi. insanların şevkini de kırmayalım. hepinize saygı ve selamlarımı gönderiyorum. (Bumsuz Dernk.başk.)


Başlık:

ÇÜRÜTÜLMÜŞ HAYMANAYI 2 AYDA PARİS Mİ YAPACAKTI?

05:11:31

Gönderen:

fatih

2/6/14

YA KARDEŞLER SİZ ZATEN OY VERMEDİNİZ. ÇIKMIŞ KONUŞUYORSUNUZ.HİÇ UTANMIYORSUNUZ, Bİ OTURUN YERİNİZDE.DAHA 2 AY OLDU. SİZ HERHALDE 2 AYDA HAYMANANIN PARİS OLMASINI BEKLİYORDUNUZ. 20 YILDA YAPILAMAYANLARIN 2 AYDA BİTİRİLMESİNİ BEKLİYORSUNUZ. BU BEKLENTİNİZ ASLINDA SİZİN ÖZDEMİR TORGUT`A OY VERMEMENİZE RAОMEN ÇALIŞACAОINA İNANCINIZIN GÖSTERGESİDİR. ÖZDEMİR TURGUT ÇALIŞACAKTIR VE 20 SENE HAYMANANIN BAŞKANIDIR :) BU DA BÖYLE BİLİNE. HA AYRICA KAÇ YILDIR HAYMANANIN YERLİLERİ BELEDİYEDE MÜDÜRDÜ DE NE YAPTILAR? SADECE YEDİLER. Bİ DE SİZİN DEYİMİNİZLE İTHAL MÜDÜRLERİ DENEYELİM :)))


Başlık:

BAŞARİ SELAMİ

01:31:24

Gönderen:

SELAMİ BAŞARAN

2/6/14

SAYİN TURGUT HERŞEYDEN ÖNCE SEÇİM BİTTİ BUNDAN SONRA YAPAÇAKLARINIZA BAKIN BELEDİYEYİ BORÇLA ALDIОINI GAZETELERDEN OKUDUK VE OKUMAYA DEVAM EDİYORUZ HAYMANA HALKINA BUNDAN SONRA YAPACAОINIZ HİZMET LAZIM ENKAZ DEVİR ALMIŞ OLA BİLİRSİNİZ BU TURKİYE GENELINDE HER BELEDİYEDE OLDUОU GİBİ SİZİN BELEDİYENİZDEDE OLABİLİR 30 MART BİTTİ NET İKİ AY OLDU HALKIN VE HAYMANALININ GÖZLE GÖRDIĞžİ ŞU ANAKADAR YENİ BİR PREJENIZ YOK SECMEN OLARAK VEYA VATANDAŞ OLARAK NEZEMAN GÖRECEОİZ YENİLİKLERINIZI ARDARDE NEZAMAN SIRALIYECEKSINIZ YAKIN DONEM VE ZAMANLARDE SİZDEN BEKLIYORUZ ŞAHSINIZE VE BELEDİYENIZA BAŞARILER DİLİYORUM SAYGILERIMLE


Başlık:

bloko bahane

00:09:28

Gönderen:

ahmet

2/6/14

Yeni atanan birim müdürleri tamamen ithal. Hiç biri ne belediye personeli nede Haymanalı. Yani dışardan getirilmiş kimseler. Zaten mevcut gariban işçileri de işten çıkardılar asgari ücretlileri ki asıl ekmeğe ihtiyacı olan onlar. şimdi hesap yapın bakalım yeni müdürlerin maaşları her biri 3000-5000 TL. arası maaş alıyorlar ortalama 4000 TL diyelim. Toplamda 10 yeni birim müdürü atandı 10*4000=40,000 Tl aylık * 12 ay=480,000 Tl yıllık gider. peki bu insanların otellerde kaldıklarını da hesaplarsak yıllık 700,000 TL yeni gider tablomuz oluşuyor. Ramazan Dogan nerden çıkıyor bu para biliyormusun? bu kadar giderle ortalama 69 tane asgari işçinin yıllık maaşı çıkıyor bilgin varmı?garibanlardan elinizi çekin sayın ali çifçi belediyeden kazandığını kavede yiyor kumar oynayarak bebelerini de .... ......


Başlık:

Haymana

10:17:04

Gönderen:

Hasan.

2/6/14

Arkadaslar bu başkanımızı kötülemeye çalısan 2 3 tane kendini bilmez kimin nesi oldugunu herkes biliyo. Size sesleniyorum belediyede orda o şahıslarda ortada. Gerçek kimliginizle gidin orda söyleyin. Ayrıca başkamızdan tüm haymana memnundur bilindigi gibi. Yada böle iftiralar yazacak insan gerçek kimligiyle yazarsa daha inandırıcı olur.


Başlık:

hacının Bizans oyunlarına dikkat

07:51:40

Gönderen:

Haymanalı bir kardeşiniz

31/5/14

Sahte Mehmet ismiyle heyecanla bekliyoruz yazan hacı yandaşına sesleniyorum. Özdemir beyle yurtbeylili agabeyin arasını sen bile bozamazsın. Onlar eski dosttur. Senin bu bizans oyhnların kabak tadı verdi artık. Birileri küsüşsede bende sevineyim zihniyetinde olanlara Hz. Mevlananın bir sözü ile karşılık vereyim. SORUNUN KENDİNDE OLDUОUNU ANLAMAYAN İNSANLAR, ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA BULUR.


Başlık:

........

05:19:22

Gönderen:

murat

31/5/14

sayın başkanım sizi çok seviyoruz. ama haymanalı olmayıpta haymanada müdür yaptığın kayınını, şöforunu diğerlerini sevmiiyoruz haa haymanalı olsalar eyvallah, birde haymanalı olupta işe ihtiyaca olmayan emeklileri işe alman yanlış birşey çünkü haymanada o kadar okumuş kultürlu işe paraya ihtiyacı olan genler varken neden bunlar. başkanım siz haymanalının sevgisini saygısını kaybedecekseniz müdürlernin yüzünden kaybedeceksin haymanalı ithal iş sahiplerini istemiyor ve sevmiyorlar sayın başkanım


Başlık:

yazık

00:35:55

Gönderen:

mehmet mehmet

31/5/14

AKRABALARINI İŞE ALDIN GARİBANLARI EKMEОİNDEN ETTİN OОLUNU ŞİRKETİN BAŞINA GEÇİRDİN OTELLERİN ODALARI SİZİN ..... ÇALIŞIYOR BELEDİYEYİ .... GELMİŞSİNİZ 10 TANE MUDUR GETİRDİNİZ AYLIK 5 MİLYAR SONRADA CIKIP BORÇ BORÇ DİYOSUN SEN KİMİ KANDIRIYOSUN


Başlık:

bence sende haklısın

23:17:33

Gönderen:

ali baba

31/5/14

leylegın ömrü laklaklan geçermiş bloke bahane rantiye şahane başkan birazda eski başkanı gorsen zavallı yolları aşındırıp duruyor mesela hamam mudurlugu gibi bence onada razı


Başlık:

Belediyenin Web sitesi

21:08:44

Gönderen:

Ahmet

31/5/14

3 aydır Belediyenin web sitesi yapılmaz mı Başkanım... Maliyeti ne kadar ki....


Başlık:

korkmayın

19:31:28

Gönderen:

sadet

31/5/14

senide anladık başkan hacıda geldiğinde şunu böyyle bunu böyle yapacam demişti.ama bir cemali bile çöpte çalıştıramadınız.ondan çokmu korktunuz yoksa sizidemi hacı gibi tezgaha getirdi.helalolsun cemale aslında başkan yardımcınız onu yapın bunu hak etti.ben şunu anladım burası haymana faRk burda başkanlar değişir ama yandaşlar asla değişemez


Başlık:

Hikaya

18:03:44

Gönderen:

Hasan Yılmaz

31/5/14

Arkadaşlar göründüğü üzere Özdemir Turgutta fos çıkmıştır... Hikaye anlatmaktadır... Ak Partiyi yerden yere vurup başbakana ... ..... Semih Turgut gibiler şimdi Ak Partiye Özdemir Turgutun geçmesi için yalvarıyorlar... Gökçeğin icazetini bekliyorlar...Yazıktır Haymananın insanı saf temiz olduğu için yine kandırılımıştır...


Başlık:

Hala cevap bekliyorum

17:02:46

Gönderen:

Hayrettin kara

31/5/14

Soru sordum hacının açıklamasının altına ama herşeye laf yetiştiren hacının yandaşları nedense konuyu kapatma istiyorlar sanırım. hacı belediyeye borç bıraktımı, bırakmadımı? Bıraktıysa yolmu yaptırdı, köylere sumu getirgi, kısacası nereye harcadı? abdülhamit han kapısına yaptıgı gibi 15.000 tl lik taş yıgınını 173.000 tl gibi 77 trilyon yakın akrabalarının adına çukurdmbarda ve Bursa`da gayrimenkullerimi dönüştü? Bu seferde cevap vermezseniz bilbordlarda soracagım haberiniz olsun bence buradan yaz daha iyi


Başlık:

sen haymana bldye baskanısın

11:44:33

Gönderen:

ankaralı

31/5/14

Sayın baskan sen artık ilgenel meclis encumeni degilsin haymana belediye baskanısın bunu sana birilerinin hatırlatması lazım. Gecmiste ne yaptıgına bakmaz bu halk Senin bundan sonra ne yapacagına bakar,begenmezse seni karahoca, kızılkoyunluda kurtaramaz, hacı aysunun adamlarıda. Turkuculerinde, kaynında,soforunde, aynı arabaya binersiniz geldiginiz gibi gidersiniz. İsci fazla diyorsun butun sulaleni belediyeye aldın. Aile belediyesi yaptın. Cıkmıssın herhafta gazeteye borc edebiyatı yaplyorsun, ali Çiftçi ile oguzyucel olmasaydı sen borc edebiyatı dahi yapamazdın..


Başlık:

ALLAHIM VERDİKLETİNİN KIYMETİNİ BİLİYORUM

09:18:36

Gönderen:

Ayşe Özge Kara

31/5/14

ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUNKİ HZ MUHAMMEDI BIZLERE PEYGAMBER EYLEMİŞ, ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUNKİ ATATÜRKÜ BİZLERE NASIP ETMİŞ, ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUNKİ IBRAHIM TATLISES GIBI BIR SANATÇIYI BIZLERE NASIP ETMİŞ, ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUNKİ RECEP TAYYIP ERDOОANI BIZLERE NASIP ETMİŞ, ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUNKİ ÖZDEMİR TURGUTU BIZLERE NADİP ETMİŞ. ALLAHIM BIZLERE NASIP ETTIKLERINİN KIYMETINI BİLİYOR, ONA ŞÜKREDIYORUM. AYŞE ÖZGE KARA.


Başlık:

Yazılarını okuyorum

09:05:50

Gönderen:

Fikret Edebi

31/5/14

İbrahim abi merhaba. Geçen gün yengeyi gördüm senin kiraz işine girdi dedi, hayırlı olsun. Yazılarını okudum her zamanki gibi sert mizacın var. Seni her zaman doğrunun yanında olduğun için seviyoruz, hep böyle kal. Bende oyumu Özdemir başkana verdim. Iyikide vermişim. Gerçektende çok iyi bir insan. Hatta kenfisine iftiralar atan canan keçiören belediyesine işe girmesi için Özdemir başkana kağıdı imzalattıracagını hiç sanmıyordu. Kendi zihniyetinde zannediyorlardı ama yinede ekmeginden olmasın diye işten çıkarmadı, milletin yüzüne bakamayan canan ya istifa edecekti yada başkanın imzası ile kabul edilen belediyeye gidecekti. Ümran yengeden ögrendim. Görüşürüz abi, gazeteyede kolay geldin iyiki varsınız.


Başlık:

Başka soru varsa cevaplarız

08:26:07

Gönderen:

Ömer

31/5/14

Aile belediyesi ve dürüst Haymanalı abi. Hücresel verindeki ip adresin aynı. Bu arada hayırlı olsun yeni yerin. Bol kazançlar. Ama yinede seni seviyorum. Özdemir beyde tabiki. Kaynı Çağ da çalışıyor orası özel bir sektördür, yani belediye ile alakası yok, maaşıda oranın patronu verir. Oğluna gelince; jeo termal aş ye acil üniversite mezunu biridinin atanması gerekiyordu yani yetkili birisi imza atarak maaşlar ödensin ve yetkiler noterde verilsin diye ve sonra resmi olarak istifa etti zaten. Sekreter Ankara`daki bilgili, tecrübeli, bilgisayardan çok iyi anlayan hatta belediye aylık 10.000 tl maaş bile verse bulamayacagı beyin bir insan. Fahri bey turizmci. Yani işin uzmanı. Üstelik 5 vakit namaz kılan Allah yolunda bir kardeşimiz. Söförü dediğin Mehmet bey senelerce cezaevi müdürlügü yspmış ve harama el sürmeyin bir insan. El sürseydi bu zamana kadar fırsatları kaçırmazdı. Cezaevi müdürlüğünün getirdiği otorite ile laçkalık gitmiş düzen gelmiş ve beleşçiler yok olmuştur. Başka soru ?


Başlık:

yazik

08:03:23

Gönderen:

azbile

31/5/14

Valla kendi düşen ağlamaz haymana kendi istedi ve de öyle oldu. 4 yılda böyle geçer işte borç vardı yapamadık bi sey


Başlık:

Aynı Nakarat ;)

07:57:04

Gönderen:

Bozuk Plak

30/5/14

Her hafta benzer haber.. Bi hafta çok borç var işçi çıkarılması yaparak kemer sıkarken mevcut işçileri kenara itip dışardan yeni işçi alıyorsun ki bunlarda az uz maaşlar değil. Yani 850 Tl. Maaslı işçiyi çıkarıp 2000 Tl.lik işçi alıyorsun yerine. Küçülmeye bak hele ;) Bir sonraki hafta yine borç var veryansını ardından bitmek bilmeyen masraflar. Sonraki hafta yine borç var, kesecilerin emeklerini gasp etme.... vs.. Ooofff söylenecek o kadar şey varki dinliyoruz hep aynı nakaratı. Ahiret var mı Ahiret?


Başlık:

heycanla izliyoruz :)

06:43:57

Gönderen:

mehmet

30/5/14
heycanla izliyoruz icraatleri :)...yalakalara tek tek yol veriyorsun ya hacıyı satanları umursamıyorsun ya baskanım en güzelini yapıyorsun...sahibine ihanet eden senide bi gün yolda bırakacagını biliyorsun ve adam yerine bile koymuyorsun ya...işe seni bu yüzden sevmeye başlıyorum başkanım :)

Başlık:

aile belediyesi

06:07:50

Gönderen:

oyuma yazık oldu

30/5/14
SAYIN BAŞKANIM, HEP HİKAYE ANLATIYORSUN, SENİ DAHA ASKERLERİNİ TANIMIYORSUN BASKALARINDAN UMUT BEKLİYORSUN ASKERİNİ KAYBEDENLER SAVASI HER ZAMAN KAYBEDERLER. MAASALLAH SULALENİ MUDUR YAPTIN. PASTACIN, CAYCIN, KAYNIN, SOFORUN, ENİSTEN, BACANAGIN. BUKADAR CABAYA NE GEREK VARDI. HACI AYSUDAN İS. İSTESEYDİNİZ HEPİNİZE İS VERİRDİ. SENİDE BASKAN YARDIMCISI YAPARDI. BUKADAR MUCADELEYE GEREK KALMAZDI. SANA BU MİLLET EZENLERDEN HESAP SOR DİYE OY VERDİ. SENİN DAHA HAYMANA SİYASETİNDEN HABERİN YOK.

Başlık:

Kusura bakma

05:45:52

Gönderen:

İbrahim Kevser

30/5/14
Hüseyin kardeş galiba senin için biraz önyargılı oldum kusura bakma. Günahınımı aldım ne. Öteki tarafta sana hesap vermeyeyim diye yanıldığımı söyleyeyim. Ben seni hacıya uşaklık ediyordun diye konuşuyorduk arkadaşlarla, düzeltmemizi kendi aramızda yaparız artık. Sende hakkını helal et. Ben haksızlığa dayanamıyorum. Ondan dolayı çenemide tutamıyorum. Fakat şunu görüyorumki hacı farklı isimlerle laf yetiştiriyor, başkanımıza düşmanlık yapmaya çalışıyor. Başkanımız kimseye kötülük düşünmeyen bir insan hatta hacıya bile. Başkanımız istese neler yapabilir hiç tahmin edebiliyormu. Her yerde kaybedenler kazananlara nezaketen başarılar diliyor. Ama hacı hala düşmanlık peşinde. Özdemir başkanın babasından tut kendisi dahil olmak üzere Haymanalılara her zaman sahip çıkmıştır. Sma hacı hasbelkader akp nin rüzgarıyla göreve gelince belediyenin gelirlerine görmemişler gibi saldırdı. Sineğin yağını çıkartmak için elinden geleni yaptı. Bir dahaki seçimlere daha 5 sene var. Neyin peşindeki hacı

Başlık:

gitti 5 yılımız

05:29:13

Gönderen:

ali

30/5/14
yazık oldu oldu haymanam sana umutlar 2019 a kaldı büyüksehir görmüs baskan dedik oda bos cıktı anlasılan heralde 3 yıl borc edebiyatı sürer bu bloke konulan paralaarda kesin akp referanslı eski baskanın aldıgı adamlardır yazık ki yazık

Başlık:

yazik

03:34:16

Gönderen:

calisann...

30/5/14

Her hafta borç deyip duruyosunuz sayın başkan kendi adamlarinizin maaşları tıkır tıkır ödenirken ötekilestirilmişlerin maaşı ortada yok verdiğiniz 850 tl onuda 3 ayda bir vereceksiniz sanırım ayıptır


Başlık:

yeter!

00:42:29

Gönderen:

haymanalı

30/5/14

2 aydır fakir edebiyatı yapıyorsun icraat yok meydanda. durmadan borçların arkasına saklanma başkanım. eskiye oranla belediyeye gelen para hayli fazla büyükşehire geçmemizden dolayı. artık bi an önce icraate başla bence.


Başlık:

can dost

23:59:49

Gönderen:

kabak tadı

30/5/14

Sevgili haymanalı hemşerilerim su cuma gunü yüzü hürmetine Allahın rahmeti bereketi üzerinize olsun.secimler geceli yaklaşık iki aylık bir süre oldu.çok fanatik bir özdemir turgut ve turgut ailesinin taraftarı olarak bu borç edebiyatı artık bana ve benim gibi düşünenlere bıkkınlık verdi.sayın başkan her belediyenin borcu vardır, sizde devrettiginizde belki daha fazla borçla bırakacaksınız.artık yeter borç felsefelerininden ve etrafinizdaki yalaka tayfasından bir an önce kurtulunda, secimde canla basla çalışan dostlarinizın gönlünü alın ve icraatlara başlayin artık inanın haymana halkı bunu sizden acilen bekliyor


Başlık:

denetim

22:30:58

Gönderen:

mehmet yılmaz

30/5/14

SN BAŞKAN POLATLI CADDESİ ÜZERİNDE HUZUR LOKANTASI OLARAK GECEN SELAHATTİN ALBAYA AYİT OLAN İŞLETMENİN DEFALARCA BACA ŞİKAYETİ YAPTIK AMA HİÇ İLGİLENEN OLMADI ESKİ YÖNETİMDEN İÇERDE SAGLIGA ZARARLI TUFALETİN ÜSTÜNDE MUTFAK YAPARAK HİÇ HİŞENİK OLMAYAN BU İŞLETMENİN TARIM KÖY İŞLETME BAKAMLIGI TARAFINDAN DENETLENMESİNE VE BELEDİYE OLARAKTA HİÇ HOŞ OLMAYAN YANDAN CIKAN BACAYI Bİ TURİZİM İLÇESİNE YAKIŞMAYAN Bİ ŞEKİLDE İŞLETİLMESİNE MUSADE EDİLMEMESİ VE BU DİGER MEMLEKETTEKİ LOKANTALAR İÇİNDE B İÖRNEK TEŞKİL EDİLERE USULE UYGUN Bİ ŞEKİLDE HİZMET VERMESİNİN Bİ VATANDAŞ OLARAK SİZDEN İSTİRAM EDİYORUM SAYIN BAŞKANIM SAGLICAKLA KALINIZ


Başlık:

dürüst haymanalı

21:09:30

Gönderen:

ne oldu başkan sana!

30/5/14

asıl borç batağında olan senmişsin ya başkan! şöförünü genel müdür yaptın, şöförün kaç oy getirdi? kayınçonu çağ müdürü yaptın kayınçon kaç oy getirdi? ankaradan sekreterini getirdin sekreterin kaç oy getirdide belediyeye baş sekreter oldu? sekreterinin kocasını bile hamam müdürü yaptın sordunmu eniştenin oyu haymanadamıydı? ankaradan ithal imarcın varmış tuttun onuda belediye başkan yardımcın yaptın , başkan yardımcın olmadan maaşlı çalışmıyormuydu bu imarcı? illa başkan yardımcın olmak zorundaydı demi? oğlunuda yönetim kurulu başkanı yaptın oğlunun çok ihtiyacı vardı hemi? beraber hareket ettiğin insanların hangisi yanında? ilk icraatın seni o koltuğa oturtanları harcadın sonrası allah kerim ... başkan nasıl olsa sana soru dahi sorabilecek tek adam kalmadı yanında bu işte çok ustaymışsın helal sana!


Başlık:

BAŞKANIMIZA

21:01:40

Gönderen:

GÜLŞEN AVCI VE AİLESİ

30/5/14

SAYIN TURGUT BEY SİZE GÜVENİYOR VE İNANIYORUZ. MEZARLIK YANINDAN BAHS ETMİŞKEN LÜTFEN MEZARLIОADA BİR DÜZEN VERİNİZ,BAKIM,AОAÇLANDIRMA, GÜVENİLİR DAİMİ BİR GÖREVLİ,TEMİZLİK VS GİBİ. TEŞEKKÜRLER.SİZİ SEVİYORUZ.


Başlık:

projeler güzel

19:08:54

Gönderen:

haymanali

30/5/14

Hadi bakalim projeler güzel insalahh uygulamaya da gecer


Başlık:

Maduruz

19:01:42

Gönderen:

Eren

30/5/14

Çağ Termale ` de el atın Lütfen , Ne zaman bitecek acaba ..Teoman bey` le konuşup somut adımlar atılmalı...Maduruz...


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin