Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

SURİYELİLER HAYMANA’DA ÇOĞALIYOR
20/06/2014

Suriye'deki iç harp dolayısı ile Türkiye’ye sığınan Suriyeli mülteci sayısı 900 Bini aşması ile birlikte ilçemizdeki Suriyelilerin de fazlalaştığı görüldü.
Savaşlar ve kıtlık nedeniyle Suriye’den kaçan, legal ve illegal yolla Türkiye sınırlarına giren Suriyeliler Türkiye’nin bir çok il ve ilçesine dağıldığı gibi Haymana’ya da gelmeye başladılar.
Geçen yıldan bu tarafa Haymana’ya da gelmeye başlayan Suriyeliler neredeyse hergün Haymana Caddelerinde gezmeye başladılar.
İş bulma ümidi ile Türkiye’nin dört bir tarafını dolaşan Suriyeliler Haymana’da da inşaat ve tarım arazilerinde çalıştıkları görülüyor.
Sağlık raporları bulunmayan ve kaçak olarak ilçemizde görülen Suriyelilerin zaman zaman para sıkıntısı yaşadıkları ve bu nedenle küçük çaplı hırsızlık olaylarına karıştıkları söyleniyor.
Bazı Haymanalı vatandaşlar durumdan rahatsız olduklarını, sağlık raporu bulunmayan ve hırsızlık olayına karışan Suriyelilerin Emniyet Ekiplerine bildirilmesini ve devletin nezaretinde sınırdaki kamplara yollanmasını isteyerek yetkililere seslendiler.
 
 

Bu yazıya toplam 7 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " SURİYELİLER HAYMANA’DA ÇOĞALIYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

"Akçakaleden haymanalı" denen sahtekara

05:41:32

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

13/10/14

Bir kere sen Akçakale`de yaşayan bir Haymanalı imajı verip,daha inandırıcı olma sahtekarlığını göstermen,düzmece.İnsan bu kadar sadist ruhlu ve barbar,jenosidvari bir karaktere sahip olur mu?Sen tam militarist bir dünya görüşünün nesli tükenmek üzere olan artığısın.Haymana insan,senin gibi insanlardan utanç duyacak kadar mert ve Ensar ruhuna sahiptir.Sen ne anlarsın Ensar yüceliğini.Ensar peygamber s.a.v. zamanında gelen muhacirlere bütün mal varlıklarının yarısını gönül rızası ile veriyordu,eşlerinden birini boşayıp muhacir kardeşlerine vermek istiyorlardı.Bu insanlar senin gibilerine ihtiyacı yok, mihnet duymazlar.Kendi alın terleri ile tarlalarda ucuz yevmiye ile çalışıyorlar.Utan ve yerin dibine gir.Adını,soyadını tam yaz da endamını görelim,hangi ayrık otunun altından yetişmişsin bilelim.Delikanlı adam kadın ismi kullanmaz.


Başlık:

çok ayıp

21:16:25

Gönderen:

fırat yüksel koç

13/10/14

hani haymananın insanı mertti? yukardaki yazı tam anlamıyla ırkçı bir yazı. toptan bir halkı .... olarak suçluyor. haymanalı bir kişi hırsızlık yapınca veya kadın ticaretiyle uğraşınca haymanalılar hırsızlık yapıyor veya kadın satıyor dense hoşumuza gidermiydi? adamlar çalışıyor işimizi elimizden alıyorlar çalışmasınlar diyoruz", dileniyorlar, "vay dilencilik yapıyorlar" diyoruz; hırsızlık yapsalar zaten başka bi dert. ne yapsınlar peki? suriyelilere tonu 4 liradan kömür taşıtınca, veya dil bilmeyen garibanlara çalıştıkları bir günün sonunda 10 lira yövmiye verince saglık raporu aklımıza gelmiyor değilmi (bunlar gerçekten olmuş olaylar evimizde kira vermeden oturan suriye vatandaşı misafirlerimizin başına geldi)? unutmayın bu insanlar bir gün savaş bitince ülkelerine gidecek o gün Allah haymanalı`lardan razı olsunmu diyecekler yoksa haymana`yı unutmak mı isteyecekler.


Başlık:

ayıppp

20:48:57

Gönderen:

haymanalı yetere

30/6/14

yeter sen musluman degilmisin sende yıllar önce bu topraklara yerleştin musluman muslumanın kardeşidir o insanlar ne zülümler yaşıyor ve herşeylerini kaybettiler ne namus kaldı nede canları ve bizler onlara yardım edmek zorundayız tabi ben muslumanlar için diyorum yardım etmek zorunda sen etmeye bilirsin


Başlık:

Yardım

20:15:10

Gönderen:

Ertekin

29/6/14
Merhaba Yaşar Bey, Ben geçici olarak on gündür Ankara ile Haymana arasında arabamla gidip geliyorum. Arabamla Haymandan Ankara ya giderken sol tarafta Haymanaya 5 -10 km mesafede 2 tane mavi çadır olduğunu farkettim ve bu zamanda çadırda kim kalır ki! kalanların fakir bir aile olacağını düşünerek Ankara dan Hahmanaya gelmeden önce bir marketten ramazan kolisi yaptırıp Haymana ya giderken 2 mavi çadırın yanında gittim Çadrıların oradan dört tane çocuk gördüm ve onlara size ramazan kolisi getirdim dedim. Nereli olduklarını sorduğumda Türkçe cevap vermeyip sadece suriye dediler. Çocukların durumu içler acısı gözyaşlarımı tutamayıp ağladım Orada koli verip ayrıldım. Ayrılırken bir çadırdan da Bebeği kucağında bir Anne çıktı. vaktim olmadığı için kalıp anne ile görüşmedim. Yazdıklarınıza istinaden bende size böyle yardıma ihtiyacı olan ve evi olmayan bu insanlara Evinizi verebilirsiniz Sizinle görüşmek istiyorum. mail adresim:ecorut@gmail.com

Başlık:

akçakaleden haymanalı

11:20:18

Gönderen:

yeter

29/6/14
biz bu adamları kovmaktan bıktık bizim başcalan bıkmadı pkk da zamanın da böyle girdi ülkemize yerleştiler çogaldılar şimdi aynı taktikle bunları aldık içimize doguda işyerleri açmaya başladılar evlilikler oluyor ve toprak almaya başladılar ülke elden gidiyor başçalan hala bekliyor çıkartamıycak bırkaç yıl sonra bunları içimizden

Başlık:

yardim

05:48:45

Gönderen:

yasar Güclüoglu

26/6/14

Merhabalar Haymanada bulunan bos iki evimide cocuklu olan aile ye kirasiz olarak oturmalari icin tahsis etmek istiyorum. Evler eski konaklardir. irtibat icin Lütfrn mail atiniz. Ayrica Turgut beyle kuzeniz.


Başlık:

Uşak Yöneticilerin Yönettiği Müslüman Ülkeler

18:48:07

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

20/6/14

Şu çocukları hırsızlığa iten nedenler nelerdir acaba, insan düşünemeden edemiyor.Bu gün dünya vahşi emperyalist ve doymaz kapitalist batılılar, dünyada nerede işlerine gelecek hammadde ve yeraltı kaynakları varsa, orada bir kaos çıkartıp, sözde mağdur olanlara yardım adı altında saldırmakta, kukla ...lerini oraya yerleştirerek rahat bir şekilde ülkelerine dönüp, sömürdükleri yerlerden rutin bir şekilde paylarını almaktadırlar. Petrolün Ortadoğu`ya bir nimet alarak Yüce Allah tarafından bahşedilmesini iyi değerlendirmeyen geri kafalı ve koltuk düşkünü Arap yöneticiler;bu nimetin emperyalistler tarafından sömürülmesine bir koltuk uğruna göz yummuşlardır.Halkı Müslüman olan ülkelerdeki bu batı uşağı ve hayranı kişiliksiz,karaktersiz ve İslam dışı yaşantı sahibi liderlerin hainliklerinin cezasını halklar çekmektedirler.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin