Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

25 KİŞİLİK BİLİM ADAMI HAYMANA’YI ARAŞTIRDI
20/06/2014

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Tabiatını Koruma Derneğine mensup yaklaşık 25 kişilik bilim adamı Haymana’yı gezerek, fizibilite çalışması yaptı, ne tür projeler üretilebilir şeklinde çalıştay oluşturdu.
14 Haziran Cumartesi günü Haymana Gençlik Derneği organizasyonu ve Haymana Belediyesi sponsorluğunda,Türkiye  Tabiatını Koruma Derneği Yönetim Kurulu ve Bilim Kurulu üyeleri ön değerlendirme çalışması yapmak üzere Haymana’ya geldiler.
T.T.K.D. üyelerini, Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde Gençlik Derneği yöneticileri, Haymana Belediyesi  Kültür Müdürü Halil İbrahim Uçak ve  Ar-Ge birimi personeli karşıladı. 
Burada yapılan ilk toplantıda Kültür ve Turizm Müdürü Halil İ. Uçak Haymana hakkında brifing vererek katılımcıların sorularını cevapladı. Ardından Kaplıcalar, Turistik oteller, Turizm Bölgesi sınırları, Haymana’daki tarihi yapılar gezildi. 
Bu tanıtımdan sonra Cimcime Otel’de  yapılan Ön Değerlendirme çalıştayına; Belediye Başkanı Özdemir Turgut,  T.T.K.D. Başkanı Yunus Ensari, Haymana Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Murat Çelebi, Gençlik Derneği Başkanı Serkan M. Hakbilir, T.T.K.D. Bilim Kurulu Üyeleri; Prof. Dr. Sadık Erik, Doç. Dr. M. Salih Karaçaltı, Doç. Dr. Çetin Göksu, Yrd. Doç. Dr. Talip Can, Dr. Ülkü Merter, Veteriner Hekim M. Fethi Sugözü, Şube Müdürü Serap Kantarlı, Çevre Yüksek Mühendisi Ebru Olgun, T.T.K.D. Yöneticileri ve Belediye Bürokratları katıldı.
Toplantıda tek tek söz alan bilim adamları; Haymana ile ilgili tespitlerini, görüş ve önerilerini ilettiler. Öğretim görevlilerinin görüş ve önerilerini dikkatle dinleyen Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptığı konuşmada; “Öncelikle bu güzide topluluğu Haymanamıza getiren Gençlik Derneği Başkanı Serkan Hakbilir’e  ve ilçemize gelen siz değerli bilim adamlarına teşekkür ediyorum. Hocalarımızın tespit ve önerilerini dikkatle dinledim ve hepsine katılıyorum, önemli konularda bizleri aydınlattınız, bu önerileri ilgili kurullarımızda görüşüp imkanlar dahilinde değerlendirmelerimizi yapacak,  sizlerle yine temas halinde olacağız” dedi.
Ardından söz alan T.T.K.D. Başkanı İş Adamı Yunus Ensari derneklerinin alanında uzman 25 kişilik bir bilim kurulu olduğunu ve talep olması halinde hiçbir ücret beklemeden Haymana’ya gelip çalıştay düzenleyebileceklerini söyleyerek, ilçemize her türlü konuda bilimsel katkıda bulunabileceklerini iletti. 
Programın ardından gazetemize açıklama yapan Haymana Gençlik Derneği Başkanı Serkan M. Hakbilir; “Programın düzenlenmesinde hiçbir katkıyı esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Özdemir Turgut, Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Öztaş, Kültür Müdür Halil İ. Uçak’a  ve T.T.K.D. bilim kurulu üyelerini Haymana’ya getiren Sayın Serap Kantarlı’ya teşekkür ederim.” dedi ve sözlerine devamla; bilimsel ve teknik ekiplerle çalışarak proje üretmek istediklerini ve bu çalışmalarının devam edeceğini, en kısa zamanda somut projelerle Haymana’ya fonlar kazandıracaklarını iletti.
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " 25 KİŞİLİK BİLİM ADAMI HAYMANA’YI ARAŞTIRDI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

aynı film

23:06:35

Gönderen:

oynamasını bilmeyen

21/6/14

vaybe ne haymana imiş yıllardır araştırıyorlar bir şey bulamadılar hacıdan allah razı olsun iyiki oraları yaptırmış yoksa 25 kişi nereyi araştıracaktı


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin