Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

CAN PAZARINDA İMAJIMIZI YİTİRDİK
29/08/2014

İlçemizde muhtarlık seçimlerinden kaynaklı çıkan pompolı tüfek olayında, hem pazar yerindeki insanlar, hem misafirler korku dolu anlar yaşarken, imajımız yerlere serildi. Muhtar ve Amcasınınoğlu kavgada ağır yaralandı.
22 Ağustos Cuma günü saat 10:00 sıralarında pazar yerinde daha önce muhtarlıktan ötürü husumetten çıktığı bildirilen kavgada, birisi mahalle muhtarı 2 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, ilçemiz pazar yerinde karşılaşan iki grup arasında muhtarlık seçimlerindeki husumetten kaynaklı tartışma çıktı. 
Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Yukarısebil Mahallesi muhtarı Ahmet Özdemir (39) ve amca oğlusu Mehmet Özdemir (43) ile Hakan, Ali Rıza ve Seyithan Hakbilen birbirine girdi. Kavgada ateşlenen pompalı tüfekle, Ahmet ve Mehmet Özdemir bacak ve göğüs bölgelerinden yaralandı.
Kavganın yatışması ile birlikte yaralı Ahmet Özdemir ve Mehmet Özdemir önce Haymana Devlet Hastanesine ardından Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Tedavileri yapılan iki kişi, taburcu edildi.
Haymana’da yaşanan kavganın ardından iki gruba mensup kişilerin yakınlarının Gölbaşı'nda pazar esnafı olması nedeniyle, Ankara Çevik Kuvvet ekibi tarafından pazar yerinde güvenlik tedbiri alındı.
Yaşanan kavga ilçemizin imajını ciddi manada sekteye uğrattı.
Özellikle pazar yerinde insanların kalabalık olması, öte yandan çok sayıda misafirin önünde yaşanan bu korkutucu olay imajımızı zedeledi, hem de çok sayıda vatandaş olay anında can telaşına düştü, bayanlar canlarını kurtarmak için yerlere yattı, adeta kaçacak delik aradı. 
Vatandaşlar son bir kaç haftadır yaşanan kavgalardan ötürü rahatsız olduklarını, bu kavgaların artık son bulmasını istediklerini söylediler.
Bir vatandaş ise; “hem can pazarında canımızın telaşına düştük, hem de zaten kötü olan imajımızı tamamen kaybettik.” dedi.

Bu yazıya toplam 10 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " CAN PAZARINDA İMAJIMIZI YİTİRDİK " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

memleketim

02:02:37

Gönderen:

haymanalı

1/9/14

haymananın kaderi bu köyde tartışırlar buraya gelip olay çıkartırlar niye* çünkü köyde ayıracak kimse yok burda polis nasıl olsa ayırır


Başlık:

haymanlı

21:32:24

Gönderen:

merkez

30/8/14

sevgili kardeşimben köyler derken merkezde yaşayanlarıda savunmadım. evet haklısın merkezde yaşayanlarda merkezi rezil etti parklar geçen sene kimlerin elindeydi gördük ve bi bayan oturdugunda kırk kişin asıldıgınıda gördük kavgalar dövüşler eksik olmadı. tabi bazı köylerden gelenlerinde kavgalarını unutmadık. otellerin kaplıcaların reklamı sıfır bir örnek vereyim ravza otel dün açıldı şimdi ünlü takımların kamp listesinde gelenleri gördük kısa sürede mehmet bey bunu başarıyorsa gitsinler ondan yardım alsınlar bişeyler ögrensinler istediğiniz kadar festival yapın kendiniz çalın kendiniz oynayın dışardan kimse kimse gelmiyor nasıl olsa konu ne eski ne de yeni başkanlar önce halk kendini düzeltmeli tabi kimin umrunda


Başlık:

haymana huzura kavuştu

18:20:15

Gönderen:

haymanalı

30/8/14

Haymana ya huzur geldi diyenlere güzel bir örnek her gün bir kavga dövüş huzur bumu


Başlık:

Merkeze cevap

23:40:31

Gönderen:

Haymanalı

29/8/14

Sayın merkez, haymanayı haymana yapan o köylerdir. Asıl sizin yüzünüzden merkeze insanlar gelmiyor. Sizin gibiler gelen insanlara bakmıyorlar. Ben hiçbir arkadaşıma merkezde yaşayan insanlar yüzünden haymana kaplıcalarını tavsiye etmiyorum aksina gelin sizi hoşgörü görün diye köyüme götüreyim diyorum. Neden çünkü siz haymananın suyunu çıkardınız. Gittikçe azalan nüfus gittikçe kötüleşen ekonomi sizler yüzünden. Bakın bizim köylerde nüfus artıyor bizim köylerde çiftçi ekonomisi artıyor köye geri dönüşler başlıyor ama siz bu kafayla belediye yapsın herşeyi bizde ekmeğimizi sudan kazanalım dersiniz yok öyle haymanayı polatlıya bağlatacaksınız. Yazıklar olsun.


Başlık:

Sonuna kadar haklısınız

21:58:48

Gönderen:

Gerçekler

29/8/14

Biz bu tesis işletmeciliği ile festival yapsak nolur.Diyoruz ki haymanaya güven geldi diye.Hani nerde bu güven.Cuma günü pazarda silahlar çekiliyor.Kim bunlar onlarıda tanımıyoruz.Hani diyorduk önceden o parklarda oturan takım elbiseliler diye en azından onları tanıyorduk.Haymananın gençleriydi özenti içerisindelerdi.Doğrumuydu bu yaptıkları elbette yanlıştı.En azından bir akrabası çıkar kızar yada iki tokat vurabilirlerdi.Ya şimdi bunları tanımıyoruzki neyin nesi bunlar.Bunları demek yandaşcılıkmı şimdi.Ak partiye geçmek çokmu önemli.Saten büyük şehir elinden geleni yapıyor yapmakda zorunda saten.Çünkü büyük şehire bağlandık.Saten bizide almazlarda.Başbakanım Erdoğan yerel seçimler öncesinde ne dedi.Bu trenden inen birdaha bu trene binemez dedi.Daha bunun peşinden koşmanında gereğide yok.O artık hayal bizim için.Başkanım inşallah yolunuz açık olur.Ama şuan için sınıfta kaldınız yaptığınız hiç bir şey yok.Daha çok şeyler var söylenecek ama gerek yok.Duamız sizinle.


Başlık:

sankii

21:46:23

Gönderen:

bir tost xD

29/8/14

haymananın ne imajı varda zedelenecek herkez yobaz zaten insanları ... daha beter bi varlık


Başlık:

Sonuna kadar haklısınız.

21:36:11

Gönderen:

Gerçekler

29/8/14

Şimdi burdan yorumlar yapılıyor fikirler doğru yada yanlış hemen arkasından biri çıkıyor sen işte bunun yandaşısın damgası vuruyoruz.Bakın başkanımız açıklama yapmış festival bir gün demiş.En güzelide bu.Sebeblerinide söylemiş geç kalındı demiş evet doğruda.Doğru şeyi savunmak yandaşlıkmı oluyor.Ama festival yapmak bana sorarsanız iyi bir şeyde değil.Ne getirisi varki.Ona yapılan masrafın çok daha azına ankaradaki yerel gazetelere tv lere reklam verin o daha iyi değilmi sizce.Bir konuda şu şimdi eski başkanın amcası çıkmış belediyenin ak partiye geçmesi gerektiğini söylemiş.Helal olsun eski başkanada amcasınada.O zaman bunadamI yandaş diyeceksiniz.Bizfestivali bırakalım tesislerimize dört dörtlük bakalım ondan sonrada basın yoluylada reklamımızı yapalım.Allah rızası için bir kaplıcalarımıza girin bir bakın.Pislikten geçilmiyor giren misafirler adeta kaçıyor.Kokudan pislikten geçilmiyor.Personel kesinlikle ilgilenmiyor birde ukelalık yapıyor.Müdürler kimselerse onlar hiç piyasada yoklar


Başlık:

YAZIKLAR OLSUN

20:59:14

Gönderen:

HAYMANA MERKEZ

29/8/14

BU OLAY HAYMANA İÇİN BİR UTANÇ KAYNAОIDIR TOPLUMUN İÇİNDE ONCA SİLAHLI ADAMIN SAОA SOLA BİLİNÇSİZCE ATEŞ ETMESİ SADECE HAYMANAYA ZARAR VERMEKLE KALMAYIP ONCA KİŞİSİN CANININ TEHLİKEYE ATILMASINA SEBEP OLMUŞTUR SAYIN BELEDİYE BAŞKANI VE KAYKAMAM BU KONUDA GEREKEN NE İSE YAPMALILAR VE BU KİŞİLER ADALET KARŞISINDA EN AОIR CEZAYI ALMALILAR


Başlık:

Haymanayı rezil ediyorsunuz

18:44:52

Gönderen:

Hasan demirci

29/8/14

Cahil insanlar Allah sizi ıslah etsin.Haymanayı rezil etmeye hakkınız yoktur. merkezin görüşlerine katılıyorum. Gidin konyaya bağlanın.muhtarlık başbakanlık seçimi değilya insan bu kadarmı dağ çobanı olur.


Başlık:

yazıklar olsun

17:53:56

Gönderen:

merkez

29/8/14

ben şahsen bu köylerin haymanaya baglanmasını hiç istemiyordum çünkü nereye gitseler oraya bela götürmüşlerdir bazı köyler. şimdi belediye başkanına oy verdiler haymananın tapusunu aldık edasındalar. kötü giden bir imaj vardı geçen dönem parktaki kabadayılar bu dönem bunlar.içmeye suyumuz yok resmen açız susus kaldık banyocu gelmez oldu işler kötü büyük şehir sahip çıkmıyor başkanı ak parti almıyorlar siz daha bir birinizi vuruyorsunuz şimdi eminim bu olayı tartışma konusu yapıp burdanda bir biriniz yersiniz. alın haymana sizin olsun bende taşınacam çocuklarım haymanalı olmasın yazıklar olsun memleketimi bu hale düşürenlere.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin