Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“35 YILDA HAYMANA’YI BİTİRDİLER”
31/10/2014

HDP Haymana Belediye Başkan Adayı Eşref Kiraz bu hafta da mevcut Başkan Özdemir Turgut ve Haymana Eski Belediye Başkanlarını eleştirerek, Haymana’nın her geçen gün kan kaybettiğini ifade etti.
HDP Haymana Belediye Başkan Adayı Eşref Kiraz geçtiğimiz hafta 2019 yılında Haymana Belediye Başkan Adayı olacağını, çalışmalara şimdiden başladığını açıklamıştı.
Kiraz gazetemize bu hafta da çarpıcı açıklamalarda bulunarak şunları dile getirdi: “Sevgili Haymanalılar!.. Haymana’nın 1980 yılından bu tarafa 35 yıldır neler çektiğini bir görün. Seçtiğimiz belediye başkanları Haymana’nın sırtında hep kambur oldular. Nedeni her seçimde seçilebilmeleri için, Haymana Belediyesi’nin bütçesinin kaldıramayacağı kadar iş sözü verdiler. Bunun sonucunda Haymana Belediyesi’ni adete kevgire çevirerek, hem belediyenin, hem de Haymana’nın anasını ağlattılar ve halen de ağlatmaya devam ediyorlar. Yakın tarihe baktığımızda 1999 yılında ilçemiz merkez nüfusu 11400 iken, Haymana’nın köyleri ile birlikte nüfusu 56 binlerde iken, bugün merkez nüfusumuz 8 binlere, genel nüfusumuz ise 30 binlere düşmüştür. Çok sayıda kamu kurumumuz belediye başkanlarımızın basiretsizliklerinden ötürü kapanmış, Haymana adete ilçe olma vasfını dahi yitirmiştir. Haymana’nın bir çok birimi Ankara, Gölbaşı ve Polatlı’ya endeksli hale gelmiştir. Haymana’da bu kan kaybı her geçen gün devam etmektedir. Mevcut Belediye Başkanı Özdemir Turgut da bu başarısızlığı sürdürmekte, Haymana’ya gerekli projeleri kazandıramadığı gibi, geriye gidiş serüvenine omuz vermektedir. Haymana’nın düzelmesi, küçülen ekonomisinin tekrar büyümesi, refah seviyesini yükseltmesi, sosyo kültürel doneleri ortaya çıkartması için Haymana’ya iktisattan anlayan bir belediye başkanı ve ekibinin gelmesi lazım. Malesef bugün 35 yıldır belediye başkanlığı yapan, kendilerine kurt siyasetçi diyen cenah, yukarıda bahsettiğimiz iktisadın kelime anlamını dahi bilmedikleri gibi, her dönem Haymana’yı büyüteceklerini, geliştireceklerini söyleyerek gariban halkı kandırmaktadırlar. Haymana’nın artık uyanmasını, politikacıları bir birinden ayırmasını, kimin faydalı olup, kimin olamayacağını bilmeleri ve bu yönde realist kararlar almaları gerekmetedir.”

Bu yazıya toplam 14 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “35 YILDA HAYMANA’YI BİTİRDİLER” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Pufff

17:09:08

Gönderen:

Gencoo

14/11/14

.... ....  bi bakhele Allahaşkına aday oldu seçilmedi boş muhabbet yapıyor tövbe tövbee :))


Başlık:

helal

01:45:29

Gönderen:

haymanalı

5/11/14

çokmu zoruna gitti dogrular ben bir haymanalı olarak gördügüm dogruları yazdım ben hacı aysuda degilim kendince tahminde bulunmuşsun hacı başkanında günahını alma bence bir dogru daha yazmamı istemisin madem belediye konusunda çok hassassın belediyeyi yönetenlere söylede cimcimenin oyun salonunda ... vazgeçip biraz hizmet etsinler olurmu.densiz lafıda hiçkimseye ait degil bence herkes kullanabilir benimde kullandıgım gibi!


Başlık:

Esefle karşıyorum

17:26:32

Gönderen:

Merkez

4/11/14

Kaç tanesi karahocalı,kızılkoyunlu yada türk kökenli idi.Söylermisin lütfen.Bir tane dahi gösterebilirmisin.Hepside kürt kökenli gençlerdi.Bir soru daha şimdiye kadar almış olduğunuz personelden kaçtane merkezdeki kürtlerden gençler var birde kaçtane karahocalı kızılkoyunlu vede türk kökenli genç var.Bunuda bilelim açıklada.Toplumları yozlaştıran bitiren ırkçılıktır.Bunuda senin gibi zihniyette olanlar yapıyor.Ama kendini akıllı sanıp hedef şaşırtıyorsun.Bunu kimse yutmaz merak etme.Gün gelince herkez bunun hesabını verir.Ben senin yaptığın yorumdan şunu anlıyorum.Panik içerisindesiniz toparlanmak istiyorsunuz ama bu geçti malesef.Birkere artık merkezden oy alamazsınız heleki aşiret kesiminden.Bir kere çok başlılık olmaz belediye.Ilk önce siz bunu düzeltin.En güzel yapacağınız iş cimcimede ithallerinizle encümenlerinizle yiyip için eylenin.Zamanınızı böyle deyerlendirin.Sizlere oy veren insanları pişman ettiniz.Bu söze kızıyorsunuz ama gerçekten haymana bu sefer dha büyük düşünecek.


Başlık:

Esefle karşılıyorum

17:06:05

Gönderen:

Merkez

4/11/14

Burda bir yorumcu arkadaşın yazmış olduğu yazıyı üzülerek okudum vede esefle karşıladım.Arkadaşımız burdan diyorki eşrefle hacı birlikte hareket ediyor,hacı eşrefi dolduruyor ve yazılan bir yorumuda hacı kendisi yazdı.Bu yazı ile ne alaka ise hacı encümenlerine densiz diye önceden demişti diyor.Buna psikolojide yönlendirme denir arkadaşlar.Amaç gündemi değiştirmek,okları hacı ile eşref hocanın üzerine çevirmek ve hacı ile encümenlerinin arasını açmak.Halbuki encümenleri ile hacı nın arası asla açılmaz vede hergün birlikteler.Sonra bu arkadaşımız çıkıyor diyorki hacı miting için meydanları eşref hocaya açmışdı.O zamanlarda özdemir abi miting için meydan istedide hacı yokmu dedi.Varsa böyle birşey açıkca söylede millette bilsin.Üstelik o meydan sadet partisinede açıldı.Amacın sadece ortalık karıştırmak.Birde diyorsunki kürt kürtten oy çalsında.Yani kafana göre ırkcılık yapmaya çalışıyorsun.O zaman sormazlarmı baskılarla çöpe sürdüğünüz işi bırakmaya zorladığınız 70 küsür işciden


Başlık:

aysu kiraz kardesler diye yazana

04:29:24

Gönderen:

burhan

3/11/14

Aysu kiraz kardesler diye yazan arkadas harbi ya cok saf vede cahilsin yada sen cok fanatik ozdemircisin.Bence ikincisi.Bu kadar cahil bir yorum yazilmaz arkadasim.Esref hoca burdaki yazisinda son 35 yilinda haymananin geri gittigini ve belediye baskanlarinin basarisiz oldugunu yazmis.Buna haci aysuda dahil demis.Simdi senin dedigin gibi o yorumu haci aysu yazmis olsa ne diye esref hocayi ovsun takdir etsin.Bu kadar cahilmi haci baskan.Yada sen bu kadar cahilmisinde bu kisi kesin haci diyorsun.Haciyla esref hocadan bu kadar korkunuzmu vardir hayirdir.Ama gercek su arkadasim.Haci baskan ozdemir abi kazandiginda gercekten tamamen bitmisti bu harbi gercek.Ama senin gibiler yuzunden o ölüyu dirilttiniz vede adami 7 ay gibi bir zamanda muthis güclendirdiniz.Hemde inanilmaz derecede.Artik birakin haci ile esref ile ugrasmayida icraat yapin biseyler yapin.Yada cikin biz bu isi beceremedik deyin acikca.Onu bunu sucluyarak gundem degistirmeye hic ugrasmayin bence.


Başlık:

BU ORTAK AÇIKLAMAMI?

00:05:45

Gönderen:

AYSU KİRAZ KARDEŞLERE!

3/11/14

sevgili okuyucular şimdi söyleyeceklerimi iyi okuyun ve analiz edin HELAL HAYMANALI diye yorum yazan aysu nun ta kendisi değilse kimdir? sayın AYSU ``densizler`` sözcüğünü çok sever, bir kaç hafta öncede bu gazetede kendi encümenlerine DENSİZLER diyen kendisi değilmiydi? şimdi diğer konu AYSU DOLDURUYOR, KİRAZ MEDYAYA BOŞALTIYOR, danışıklı dövüş ancak bu kadar sırıtır! seçim zamanında da sayın aysu sadece eşref kiraza meydanları tahsis etmişti özdemir beyin bayrakları sökülüp yerine eşref kirazın bayrakları dikilirdi, kürt kürtten oy çalsında ne çalarsa çalsın hesabı! şimdide hedeflerindeki ortak isim sayın TURGUT! bence sayın aysu şu kodlamalı isimler yerine direkt kendi ismini kullanmalı, halk bunu yemiyor başkan! eşref hocayada gelince ; hoca: birilerinin gazına gelipte tribünlere oynamak? düşmanımın düşmanı benim dostumdur siyaseti gütmek, gündemde kalabilmek adına ideoloji partisini kendi menfaatine kullanmak vs vs.. hoca hoca!düne kadar faşist dediklerinle kankalık nekadar etik?


Başlık:

helal

12:51:08

Gönderen:

haymanalı

2/11/14

eşref hocanın yüregine saglık yav arkadaş herkesin gönlünde bir dava yatar eşref hocamız da fikri belli olan bir insan kimileri kominist der kimileride bu davaya yakışmıyosun der bunda bir hata var.hacı aysu zamanında 5 tane araba vardı kahve önünde oturan bir kaç densizin gözü bu arabalardaydı arabalar hiç durmuyor diye ... misali dedikodu yapanlar şimdi 35 araç var ve çogunu tanımıyorsunuz her müdürün altında kendi özel aracı gibi kullanılana neden gıkınız çıkmıyor?birde biz haymanalı olarak hamamlara ne kendimiz nede ailemizi göndermiyoruz haymanalı olmayan yöneticiler kötü bakışlarıyla nerdeyse haymanadan çıkmamızı isteyecekler.otel ve kaplıca sanki babalarından kalmış gibi hareket ediyorlar biz haymanalılar sizden çok çok kibarız memleketimizi resmen baltalıyorsunuz buna dur diyecek haymanalı yokmu özdemir başkanın yanında bulunan yöneticiler hiçmi uyarmıyorsunuz başkanı gereksiz insanların buraya layık olmayanları gönderin bu gidişat sizin sonunuzu 7 ayda belli etti.


Başlık:

.... hoca

02:40:55

Gönderen:

kovboy

1/11/14

eşref hoca süt birliğindeki üyelerin .... yiyen insanları .... sen değilmisin?50 süt birliği üyesi 20 ye düşmedimi.haymanada uçan kuşa borcun var.yalanmı? kaliteli biri olsan kendi köyün sana oy verirdi.


Başlık:

soyun

07:50:54

Gönderen:

selcuk

31/10/14

S.a bitirildi tuketin haymanada genc nufus birakmadiniz suyu da yok edin hic kimse haymanaya gelmesin adam gibi adam gelmeyecek mi baskanliga yeter artik suyu bile bozmussunuz sanki soguk suyla yikaniyoruz adeta


Başlık:

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ ANNE.

02:21:12

Gönderen:

UTAN HOCA

31/10/14

HALKIM KOBANEDE, ROJAVADA CAN DERDİNDE AMA BİZİM HOCE HAYMANADA REKLAM DERDİNDE RANT PEŞİNDE.


Başlık:

bedel ödemiş insanlar varken otur sen oturduğun yerde!

02:11:09

Gönderen:

barış güvercini

31/10/14

parti üzerinden rant devşirmeye çalışıp güya halka şirin gözükeceksin öylemi? halkın özdemir için duyduğu öfkeden kendine menfaat elde edeceksin öylemi? dur hoca dur, bunu sana yedirmezler! sen ki burjuva partilerini dolaşıp gelmişsin, sicilinde hem chp hem akp var iken dur arkadaş! bu partide sana yer yok! bu davanın yılmaz neferleri, yıllarını vermiş erdemli delikanlıları varken kusura bakma ama yaptığının adı ayıp!


Başlık:

REKLAM KOKUYORSUN HAYMANA SENİN UMURUNDAMI?

02:03:18

Gönderen:

rojavalı keko

31/10/14

keşke şu söylediklerini geçen haftaki ben adayım açıklamasından önce söyleseydin, yada hiç adayım bile demeseydin eğer şu söylediklerinin değeri büyük olur, halkta seni samimi bulurdu, gel görki eşref hoca şimdi şu yaptığının halk üzerindeki etkisi ne biliyormusun ``eşref tribünlere oynayan ilkesiz bir şovmen``!!! emin ol halk arasında bu konuşuluyor. derdin eğer reklam ise boşver böyle açıklamalarla gündem yaratmayı, haymana meydanında `ben kendimi; rojava için, kobane için benzin döküp yakıyorum de, bak ozaman ne haymanası, ulusal hatta global basında bile büyük yankı uyandırır, ses getirirsin .


Başlık:

doğruya ne denir

21:56:24

Gönderen:

taner

31/10/14

Çok guzel bir yazi hocam kutluyorum sizi.Gercekleri yazmissiniz ve kimsedende cekinmemissiniz.Kaan beyde yorumunda gercekleri demis.Hani nerde CHP ilce baskani Fazli Cinar ve bazi arkadaslar.Bu gidisati niye elestirmiyorsunuz.Haci Aysu baskanken herhafta yazilar yazarak elestiriyordunuz.Ne olduda sustunuz yoksa korktugunuz cekindiginiz bir seyler mi var.Ayni durum haymana halki icinde gecerli sizler niye susuyorsunuz.Eskiden olsaydi basin yoluyla yada kahvehane koselerinde elestiri yapardiniz.Sizlerdemi biseylerden cekiniyorsunuz. Hani bazi aday adaylari vardi merkezden hacinin akrabalari idi onlarda susuyor. Acaba niye? Haymanada yapilan birtane is varmi elinizi vicdaniniza koyunda deyin. Her taraf pislik icinde isletmelere bir bakin ya. Tabi susariz korkariz nemize lazim.Vay haymanam vay ne hallere dustun.


Başlık:

tebrikler

19:18:42

Gönderen:

kaan

31/10/14

ben sayın başkana helal olsun diyorum gercek eleştiri burdur nerde CHP ilce başkanı nerde diger parti ilce başkanları niye eleştiri yapmıyorsunuz haymanamız geriye dogru giderken ses siz kalıyorsunuz hacı aysuya birgün bile susmuyordunuz şimdi neden gercekler ortadayken ses siz kalıyorsunuz korkuyormusunuz yoksa ÖZDEMİR TURGUT BEYDEN


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin