Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

KABA İNŞAATI BİTTİ
02/01/2015

Haymana Yatılı Kur’an Kursu’nun kaba inşaatı bitti. 2700 M2’lik alana inşa edilen Kur’an Kursu tamamlandıktan sonra vatandaşlar Cuma Namazlarını da burada kılabilecekler.
Haymana İlçe Müftülüğünün hemen arka tarafında başlayan Yatılı Kur’an Kursu’nun inşaat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
İlçe Müftüsü Ahmet Danışman’dan aldığımız bilgiye göre, kaba inşaatı tamamlanan bina ile birlikte Haymanalıların rahat bir şekilde ibadetlerini yapabilecekleri bir mescidin de yapılacağı, bu mescitde cuma namazlarının da toplu bir şekilde kılınacağını öğrenildi.
Haymanalılardan destek beklediklerini ifade eden İlçe Müftüsü Ahmet Danışman, gazetemize şu şekilde konuştu: “Haymana İlçemiz tarihi bir İlçe olmasına rağmen, içinde 9 tane camimiz bulunmaktadır. Camilerimiz küçük olduğu için yeterli değildir. Haymana İlçemizin haftalık pazarı da Cuma günü olduğundan dolayı civar ilçelerden ve mahallelerden (köylerden) gelen din kardeşlerimizin Cuma namazı kılabilmeleri için İlçemizin merkezindeki camilerimiz yeterli değildir. Allah kabul eylesin halkımızın Cuma namazı kılma oranı yüksek olduğundan bir kısım cemaatimiz camilerimizin dışında Cuma namazı kılmak mecburiyetinde kalmaktadırlar. Belki de bazıları yağmurda, çamurda, karda, kışta dışarda Cuma namazı kılamadığı için Cuma namazını terk etmektedirler. Haymana İlçemiz, taşra ilçelerinden olduğu için, merkezi ilçelere tayin yapıp giden imamların yerlerine yeni imamların gelmeleri zorlaşmaktadır. Yirminin üzerinde camilerimizde din görevlisi yoktur. 
Bu durumları dikkate alarak, sorumluluğumuzu da hesaba katarak İlçe Müftülüğü, din görevlileri ve Haymana’nın hatırı sayılır kişileri olarak, İlçemize hem büyük bir mescid ve hem de hafız yetiştirecek Kur’an Kursu yaptırmaya karar verdik. Nihayet 450 m²  inşaat alanı olarak bodrum dahil 6 katlı bir mescid ve Kur’an Kursunun kaba inşaatını elhamdulillah tamamladık. Adı geçen binamızın iki katı (450x2=900 m² si) cami, üç katı (450x3=1350 m² si) Kur’an Kursu olarak ki tamamı 2700 m² olup kaba inşaat (beton) kısımını tamamladık. İnşaallah ince inşaat bölümünü yani tuğla örmek ve diğer ince işlerini yapmaya başlayacağız. Yapılan tüm maddî ve manevî yardımların kabulünü Allah’tan diliyoruz. Haymanalı hayırsever din kardeşlerimizin tuğla olsun, para olsun, çimento olsun, dershane, yatakhane, yemekhane ve mescid gibi bölümlerini isterlerse isimlerini de yazdırmak üzere yaptıracak zenginlerimizi bekliyoruz. Kur’an Kursumuzu ve camimizi bitirip içinde ibadet etmemizi ve gençlerimizin içinde bülbüller gibi şakırdayıp Kur’an-ı  Kerim’i ezberlemelerini ve daha sonra İmam-Hatip liselerini de bitirip mahallelerimizde din görevlisi boşluklarını doldurup görev yapmalarını ve bizi hayırla yadedip, dualarla anmalarını Allah’tan diliyoruz.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " KABA İNŞAATI BİTTİ " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin