Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
06/02/2015

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Bu hafta ASKİ ve suya gelen astronomik zamları vatandaşa sorduk.
Ayhan Demir
Köylerimizin haline bir bakın. Ben Cihanşah’ın muhtarıyım. Köydük “mahallesiniz” dediler. Ama mahalle demeye bin şahit ister. Hiçbir hizmet yok. Olmayan hizmete bu zam reva mı? Ancak az bile yapmışlar. Daha fazla yapaydılar keşke. Biz akıllanmayız. Halimizden kim anlar. Bizim halimizi en iyi Selda Bağcan’ın şarkısı anlatır: “Aman gazeteci gel bizim köye bizim halları da yaz/Şehirde ojeli parmakları yazma/Bir de bizim köyde nasırlanmış elleri de/Yaz yaz gazeteci yaz/yaz yaz efendi yaz” Halimiz işte böyle bunu da aynen böyle yaz.
 
Hüseyin Demircan
Büyükşehir’e bağlanmayı biz istemedik. Ama bize sormadan bağladılar. Bu ilçeye zulüm gibi yapılan su zammını mı soracaklar? Burada soru sorulması gerekenler AK Partililer. Onlar göklere çıkardı Melih Gökçek’i, cevabını da onlar versin zamların. Kitap çıkarmış Gökçek, bütün ilçelere yatırımlarını anlatmış, tek satır Haymana yok. Önümüzde bir seçim var, bu zamların cevabını o seçimde vermez isek, o zaman suçlu biziz. Polatlı kadar olamadık. Onlar su zammını geri çektirmişler. Bizde bu ayrımcılık olduğu sürece bizden bir yol olmaz. Allah bu memleketin yardımcısı olsun.
 
Naci Pekel  
Su memleketinde, bir bardak suya muhtaç olduk. Sudan çıkmış balığa döndük. Bir memleketin su politikası çok önemli. Ben yeraltı sularımızdan da şüpheliyim. Onlarda hoyratça kullanıldı ise vay halimize. Bizim her yerde gürül gürül akan çeşmelerimiz vardı. Bize değil zamlı su, bedava su vermeleri gerekirken, düştüğümüz hale ben gülüyorum, ne yapayım. Melih Gökçek en başarılı belediye başkanı seçilmiş, hayret ediyorum. Bizde bir söz vardır: “Tekenin olmadığı yerde, keçiye Abdurrahman çelebi derler” diye, işte bu söz herşeyi ayan beyan anlatıyor. Bizim asıl heryerimizden sıkıntı akıyor. Bu su zammı devede kulak kalır, anlayana.
 
Ümit Tümtürk 
Bu zam ne için, neye istinaden, neye göre yapıldı. Ankara’nın herhangi bir yeriyle kıyaslandıysak eğer, oradaki kazancı biz kazansak eyvallah deriz. Ama halimiz ortada. Biz bu küçük dükkanımızda ekmeğimizi kovalıyoruz. Ya pansiyon işletenler, işi su ile döndürenler ne yapacak? Allah onların yardımcısı olsun. Büyükşehir’e bağlanırken, hani 5 yıl hiçbirşeye zam yapılamayacaktı, ne oldu? Ben mertçe tepkimi ortaya koyuyorum arkadaş. Nereye kime gidilecekse, gidilsin, ne yapılacaksa yapılsın, sonuna kadar varım. Bir kuru ekmek değil mi? Heryerde kazanırım evelallah. Kimseden de korktuğum çekindiğim yok. Yapılacak herşeye canı gönülden varım. Yeter ki memleket dik dursun.  

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin