Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

İL GENEL’DEN İFTAR YEMEĞİ
10/08/2012

Haymana İl Genel Meclis Üyeleri Özdemir Turgut, İsmail Can ve Aytekin Yüzer ilçe muhtarlarına iftar yemeği verdi.

3 Ağustos Cuma günü Haymana Cimcime Otel’de verilen yemeğe Kaymakam Hüseyin Karameşe, Belediye Başkanı Hacı Aysu, AK Parti İlçe Başkanı Oğuz Yücel, Özel İdare Altyapı Hizmetleri Daire Başkanı Salih Tekeli, Çalış Belediye Başkanı Ali İhsan Özer, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Köse, Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı, Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan, Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir Beşkaya ve yaklaşık 60 muhtar katıldı.
İftar yemeğinin ardından İl Genel Meclis Üyesi Özdemir Turgut, iftar yemeğine katılanlara teşekkür ederek, bugünkü yemeğin amacının birlik, beraberlik ve kaynaşma olduğunu, ayrıca gelecek bütçe için muhtarların taleplerini dinlemek adına düzenlediklerini söyledi.
Turgut konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Biz il genel meclis üyeleri olarak Haymana için çalışıyor, Haymana’nın en ufak köyüne bir parça hizmet götürebilecek miyiz, onun gayretindeyiz. Daha önce de söylediğimiz gibi Özel İdare’den 100 lira alıyorsak, bunu 101 lira yapmanın mücadelesini veriyoruz.” Dedi.
Turgut’un ardından Kaymakam Hüseyin Karameşe yaptığı konuşmada, havaların sıcak olması nedeniyle zor bir Ramazan Ayı geçirdiklerini, Ramazan Ayı içinde hasat dönemi olması nedeniyle Haymana Çiftçisinin de bir hayli zorlandığını dile getirdi.
Haymana’nın bir tahıl memleketi olduğunu söyleyen Karameşe, biçimlerin artık bitme aşamasına geldiğini, bu hasat döneminde verimlerin düşük olduğunu bildiğini, ancak bu konuda yapabilecekleri bir şeyin olmadığını, ancak bu yıl sevindirici bir olayın yaşandığını, şuana kadar anız yangının olmadığını, geçen yıl fazla sayıda anız yangını gerçekleştiğini, bu yüzden bu yıl bu konuda sevindiklerini söyledi.
Karameşe ayrıca, Özel İdarenin çalışmalarının devam ettiğini, önlerindeki bir çok ihaleyi yaptıklarını, ancak Özel İdarenin geleceğinin Büyükşehir Yasasından dolayı şimdilik belirsizliğini koruduğunu, bu kurumun işlevini yitirip yitirmeyeceğini, varlığının dahi olup olmayacağını bilmediklerini, kanunun muhtemelen meclis tatilinin hemen ardından eylül, ekim gibi netleşeceğini, bu yüzden muhtarların talepler konusunda fazla bir beklenti içinde olmaması gerektiğini ifade etti.
Karameşe ayrıca konuşmasında şunları kaydetti: “Şuan itibariyle elimizde bir bütçe var. Biliyorsunuz eğitim 4+4+4’e geçti. Bu bütçemizin bir kısmını eğitime, bir kısmını ise Ramazan Ayı da olması münasebetiyle camilerimizin temel ihtiyaçlarına aktarmayı düşünüyoruz. Tarihi Kutluhan Camimizi Vakıflara devrettik. Bu camimizin projesi hazırlanıyor. Camimizin ve türbemizin restorasyonunu yaptırmaya ve etrafının tel örgüyle kapatılmasını sağlayacağız.” Dedi.
Karameşenin ardından Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı ise yaptığı konuşmada bu yıl Haymana Çiftçisinin dolu, kuraklık, don ve fırtına nedeniyle zor anlar yaşadığını, konuyu Tarım Bakanlığına ileterek çiftçi borçlarının ertelenmesini istediklerini, kısa zamanda cevap alacaklarını dile getirdi.
Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçının ardından ise Belediye Başkanı Hacı Aysu bir konuşma yaptı. Aysu yaptığı konuşmada Haymana sorunlarının farkında olduklarını, ilçenin geniş bir coğrafya ve köy sayısına sahip olduğunu, ancak tüm güçlerini en iyi şekilde harcadıklarını dile getirdi. Aysu ayrıca Haymana İl Genel Meclis Üyelerinin büyük bir özveri ile çalıştıklarını, neredeyse teke’den süt çıkarttıklarını sözlerine ekledi.
Toplantı Haymana muhtarlarının istek ve taleplerinin ardından son buldu.


Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " İL GENEL’DEN İFTAR YEMEĞİ " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

MERTMİSİN

20:27:49

Gönderen:

OĞUZHAN YÜCEL

11/Agustos/2012

SAYIN HACI AYSU DİYORKİ"HAKKIMDA SAĞDA SOLDA DEDİKODU YAPMAYIN GELİN NE SÖYLEYECEKSENİZ YÜZÜME KARŞI SÖYLEYİN"ÇOK DOĞRU SÖYLÜYOR KATILIYORUM.BENİM EŞİMİN HAMAMDA YERLERE JİLET ATILMAK SURETİYLE PARMAĞINDAN YARALANIYOR.SAYIN AYSU BENDE SENİN DEDİĞİNİ AYNEN YAPTIM MAKAMINA GELDİM İÇERİ ALINMADIM NE HİKMETSE.BİRDE SENİN YANINDAKİ ÇALIŞAN PERSONELİNİN BANA KARŞI OLAN MEYMENETSİZ DAVRANIŞINI AÇIKLARSAN SEVİNİRİM BU TUTUM NEYİN GÖSTERGESİDİR.BUNDAKİ SONRAKİ SEÇİMLERDE AKP VE HACI AYSU YA OYUM YOKTUR.AKP DEN KİM ADAY OLURSA OLSUN ASLA OY VERMEYECEĞİM.OĞUZ YÜCEL DAHİ OLSA VERMEYECEĞİM.SEÇİMDEN ÖNCE KARDEŞ SEÇİMDEN SONRA UNUTTUNUZ. BUNU OKUY


Başlık:

BU NE REZALET

19:59:02

Gönderen:

OĞUZHAN YÜCEL

11/Agustos/2012

04.08.2012 TARİHİNDE SAAT 22.00 SIRALARINDA SARAY KAPLICASI BAYANLAR KISMINDA YERLERE JİLET ATILIYOR VE BENİM EŞİMİN PARMAĞI KOPUYOR SAYIN AYSU BU AKAN KANIN HESABINI KİM VERECEK. OLAYI YARGIYA TAŞIMADIM.BU ACI OLAY SENİN AİLENİN BAŞINA GELSEYDİ NE YAPARDIN.MAKAMINA 4 DEFA GELDİM İÇERİ ALINMADIM SİZİN PERSONELİNİZİN BANA KARŞI SERT TUTUMUNU ANLAYAMADIM.SAYIN AYSU BU OLAY OĞUZ YÜCEL VE SENİN BAŞINA GELSEYDİ KIYAMETLERİ KOPARIRDINIZ.BUNLARI YAZARKEN ÇOK UTANIYORUM.SAYIN AYSU SİZDEN 2.000 TL KAN PARASI İSTİYORUM.ASLINDA SARAY KAPLICASININ ADINI DEĞİŞTİRİN ADI JİLETÇİLER KAPLICASI OLSUN İNSANLAR DAHA GÜZEL ŞİFA BULUR.BU KAN PARASI ÖDENMEDİĞİ TAKDİRDE SİZİ VE TÜM ENCÜMENLERİNİZİ ALLAHA ŞİDDETLE


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin