Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

CEPHEDEN RESMİ ZAFER!..
13/02/2015

Bakanlar Kurulunun kararının ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Haymana ve Polatlı’nın milli park olması ile ilgili kanun resmi gazetede yayımlandı.
Bakanlar Kurulu’nun 2014/7152 sayılı karar sayısına göre Haymana ve Polatlı ilçemizin sınırları içinde bulunan, ekli kroki ile koordinat listesinde sınırları belirtilen alanın “Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı” olarak belirlenmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 19/11/2014 tarihli ve 11587 sayılı yazısı üzerine, 2873 sayılı Milli Parklar Kanununun 3’üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 29/12/2014 tarihinde kararlaştırıldı.
Bakanlar Kurulu kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan “Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı” onaylandıktan sonra  8 Şubat 2015 tarih ve 29261 Sayılı Resmi Gazetede ilan edildi.
Bu kanun ile birlikte ilçemiz, Türkiye’nin 40’ıncı Milli parkı olarak kurulduğu ilan edildi.
Sakarya savaşlarında 1. Savunma Hattının tamamını kapsayan park alanında siperlerin, mevzilerin  rehabilitasyonu, şehitliklerin ihyası, tanıtım merkezleri, müzeler vb. tesislerin yapımına müteakip parkımızın ziyarete açılacağı vurgulandı.
Konu ile ilgili AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir şunları kaydetti: “Haymana ilçemiz, Sakarya meydan muharebesinin en kanlı canlı yaşandığı savaşın dönüm noktası olduğunu, bugün Bakanlar Kurulundan geçen kanun ve Resmi Gazete’de yayımlanan madde ile sabitlemiş ve hak ettiği yeri geç de olsa almıştır. İnşallah hükümetimiz ve ilgili kurumlarımızın girişimleri ile Haymana ilçemiz tarihimizin canlı kalıntılarını gün yüzüne çıkaracak, siperlerimiz, mevzilerimiz yeniden güçlendirilecek, müzeler ve anıtlar yapılacak, ziyarete açılacak ve Haymanamızın tarih ve kültürel mirası ortaya çıkacaktır. Bu kanunun çıkmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Genel Müdürlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür eder, ilçemize hayırlar getirmesini temenni ederim.”

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " CEPHEDEN RESMİ ZAFER!.. " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin