Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

DERNEKLER FEDERASYONU ZİYARETE GELDİ
20/02/2015

Haymana Dernekler Federasyonu, Kaymakam Turan Erdoğan ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile Cimcime Otelde yemekli toplantıda bir araya geldi.
Ankara-Haymana Dernekler Federasyonu Cimcime Otelde düzenlenen yemekte Kaymakam Turan Erdoğan ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile bir araya gelerek görüş alıverişinde bulundu. 
Yemekte ilk konuşmayı Özdemir Turgut yaptı. Turgut: “Güzel ve anlamlı bir günde, anlamlı bir ziyaret oldu. Daha ileri bir tarihte düşündüğümüz bu toplantı, bugün gerçekleşince ortaya hoş bir manzara çıktı, hepiniz hoşgeldiniz” dedi.
Daha sonra söz alan Haymana Dernekler Federasyonu Başkanı Murat Çelebi konuşmasında: “Bizde tüm derneklerimiz olarak bu güzel ve anlamlı kararın sevincini  yaşıyoruz.  Şimdi sizlerden süreci öğrenmeye geldik. Bu tarihi kararla ilgili Ankarada, gittiğimiz her yerde, bulunacağımız her ortamda gerekli çalışmayı ve reklamı yapacağız. Bu hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Dernekler olarak üzerimize düşen görev ne ise biz yapmaya hazırız.” dedi 
Kaymakam Turan Erdoğan ise: “Burası son kaledir. Eğer düşman burayı ele geçirseydi, o zaman ne Ankara kalırdı, ne de bugünkü vatan toprakları. 5713 şehit verilerek bu topraklar kanla, canla, dişle, tırnakla direnmiş ve düşmana geçit vermemiştir.  Atatürk “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır” sözünü bu topraklarda, Mangal Dağında, Çaldağında, Türbe Tepede, Yıldız Tepede söylemiş ve bir milletin kaderi bu topraklarda yazılmıştır. Milli park olma sürecimiz şu şekilde işleyecektir. Öncelikle savaşın geçtiği her yer karış karış incelenecek, daha sonra gerekli çalışma yapılacaktır. Diğer aşamada ise şehitliklerin yapılması, türbelerin ortaya çıkarılması ve diğer çalışmalar bunları takip edecektir. Önceden okul olarak kullandığımız Çaldağ ilkokulu müze haline dönüştürülecek, anıtlarla, müzelerle, şehitlikle bir bütün halini alacak olan Milli Park ziyarete açılacaktır. Hepsi bittiğinde bizler de elimizden gelen gayreti gösterip gerekli tanıtımı yapacağız. Çanakkale’nin tarihi önemi ne ise, Haymana’nın tarihteki önemi de o kadardır. Artık tarih yeniden incelenmeli, tarih kitapları yeniden yazılmalı ve gelecek nesillerin aklına Haymana ve Haymana tarihi yeniden enjekte edilmelidir. Bu konuda herkesin fikrine ve yardımına ihtiyacımız var. Bu tarih bizim değil herkesin, tüm Türkiye’nin ortak tarihidir. Hem ekonomik, hem de tarihsel bir dönemece geldik. Bundan sonra atılacak adımlar,  bizim de geleceğimizi şekillendirecektir.” dedi.
Yemekli toplantıda Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptığı çalışmalarla ilgili de bilgiler verdi, önümüzdeki aylarda halkı bilgilendirme toplantısı yapacağını ifade etti.

Bu yazıya toplam 3 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " DERNEKLER FEDERASYONU ZİYARETE GELDİ " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

selamsız selami

00:56:01

Gönderen:

hacı ömer

27/2/15

ben burdan selamsız selamiye sunu soylemek isterim.bu arkadaşlara çok fazla haksızlık yapıyon.ben sizin kim olduğunuzu biliyom.sizler sadece biz sahnede olalım başkası olmasın diyen hdp kökenli haymanayı ve yeniceyide batıran kişilersiniz.dernek başkanlarının atılacak tırnağı bile olamazsınız.memet kara ve çihangir her zaman taktir edilen kişilerdir.


Başlık:

dernekçiler

06:11:40

Gönderen:

haymanalı

21/2/15

haymana ve haymana halkının dernek ve dernekçiyle işi zaten olmaz YOLUN yapılması için çaba ve gayretlerinizi sarf edin.Ankara da eger nüfüzluysanız Büyük Şehir Belediyesine yolu yaptırtınız Kİ Nüfüzünü görelim. Kuru kuru ya Federerasyoncuyuz Dernekçiyiz. HAYMANA LIYIZ Olmaz Sayın dernekçi Hemşerilerimiz.


Başlık:

zübükzadeler

04:09:27

Gönderen:

selami

20/2/15

turgutta bunları adam yerine koyuyor ya vaalahi helal olsun.ne kadar işe yaramaz taklacı güvercin varsa bu karede.yalnız rasim koyuncu ve mahmut başaran eksik olmadı yoksa yeni bi oluşum mu var.haymanalıların sırtından nemalanmaktan başka bir meziyetiniz var mı bunlar yada ne yapmışlar show harici biri bana anlatsın pardon baş zübükzade cihangir nerede eyvah eyvah zekerya beyde yok acaba işite katılmasın.son haliniz berbat çabuk bir konfederasyon kurun yoksa haymana elden gider.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin