Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
20/02/2015

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Bu hafta Seçilmelerinin üzerinden yaklaşık 1 yıl geçen Haymana Belediyesini vatandaşa sorduk.
Mahmut Kızıltan
Belediyenin hamamların temizliğine ve hijyenine el atması lazım. Hamamlarımız bizim dünyaya açılan kapımız, vitrinimiz. Ama gelin görün ki, soyunma kabinleri, yıkanma yerleri, havuzlar ve tuvaletler çok berbat. Müşteriden alınan havlular, başka müşteriye ıslak ıslak ve yıkanmadan kurutulmadan veriliyor. Ben Kızılcahamama gittim, orada makineye atılan havlular tertemiz ve kuru veriliyor. Neden bizde de bir yıkama ve kurutma makinesi yok. Hadi bizler buranın insanlarıyız, Ancak bir yabancıya, banyocuya bu durumu nasıl anlatırız? Belediyenin en acil işi hamamlara çeki düzen vermek olmalı. Hamamlar hem bizim ekmek teknemiz, hem de yüz akımız. 
 
Selahattin Çınar
Öncelikle hamamlarda temizlik ve nezaket konusunda büyük sıkıntılar var. Bir misafirimiz gelince, kendisini  hamama götürmemizi istiyorlar, ama biz çekiniyoruz, çünkü  mahcup oluyoruz. Bir de başkanımızın taziye evi projesi vardı, o ne oldu? Mezarlığa taziye evi şart. Taziye evinin önemini Polatlı’da katıldığım bir cenazede gördüm. Çok faydalı bir hizmet. Haymana’da oturmayan bazı vatandaşlarımız da memleketim diyerek cenazesini buraya getiriyor, ama birçoğunun evi yok, taziyeye gelen misafirlerini nerede ağırlayacak? Biz kendi köyümüz olan Şerefligökgöz köyünde bile yaptık bir taziye evi, ama burada yok. Bu konuda duyarlı olmalı belediye.  Taziye evi yıllardır çözülmeyen bir sorun.
 
Hurşit Sıvacı
 Belediyemizde, Belediye başkanımızda çalışıyor, kim ne derse desin. Eskiden bir tek Haymana merkez vardı, şimdi köylerde mahalle olarak buraya bağlandı. Hepsine yetişmek kolay mı? Zamanla birçok hizmet rayına oturacaktır. Ben buna inanıyor ve başkanımıza güveniyorum. Ben bir kahveci esnafı olarak memnunum, köylüleri dinliyorum onların da bir şikayeti yok. Eksiklerimiz yok mu? var illaki ama dediğim gibi herşey zamanla düzelecek. En önemli hizmet bence huzur, Haymana’ya huzur geldi. Kavgadan gürültüden uzak sakin ve güvenli bir şehir bence en güzel hizmeti almıştır. Ben gelecekten umutluyum, daha güzel yarınlar bizleri bekliyor inşallah. Karamsar olmaya gerek yok bence.
 
Mevlüt Çınar 
Haymana’da en büyük sorun şu anda tüm Türkiye’de olduğu gibi bir kutuplaşma var. Hacı Aysucu, Özdemir’ci, falancı filancı.. herkes bir tarafta saf tuttu. Oysa bizim birlik olup birlikte hareket etmemiz lazım. Yapılan her hizmete objektif bakmak lazım. Yapılan eğer doğru bir hizmet ise, kim yaparsa yapsın, doğru kabul edilmeli, yanlış ise yapana karşı dile getirilmeli. Ama insanlarımız kendi tuttuğu tarafa göre doğru yada yanlış, iyi ya da kötü diye bakıyorlar. Partizanca veya kişisel bakıyorlar olaya. Oysa bizim bunları aşmamız, genel doğrularda buluşmamız lazım. Geçmiş döneminde  doğruları ve yanlışları vardı, bu döneminde aynı şekilde var. Önemli olan objektif değerlendirebilmektir.  

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

SENİ YAОCI :) HURŞİTT

04:22:58

Gönderen:

MEMET

20/2/15

HURŞİT GÜLDÜRME ALLAH AŞKINA BELEDİYE 11 AYDIR NE ÇALIŞMASI YAPMIŞ KÖYLÜN DİYEMİ YAОCILIK YAPIYON HA BİDE MENFATLERİNİ KARŞILIYOR TABİYKİ ÖVGÜLER YAОDIRMALISIN GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ HAYMANA BİTİ SAYENİZDE BEN OY VERDİОİME ÇOK PİŞMANİM ÖZDEMİR KANDIRDI HEPİMİZİ HELAL OLSUN


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin