Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“BU DEFA BİZ KAZANALIM”
20/02/2015

Seçim havası tüm Türkiye gibi Haymana’yı da etkisi altına almaya başladı. Bu seçimde vatandaş; “Kazanan artık Haymana olmalı” dedi.
Milletvekilliği ya da diğer adıyla genel seçimlere 3 aydan daha kısa bir zaman kaldı. Genel seçimlerle ilgili bu hafta bir değişiklik yaparak Haymana’yı dolaştık, sokağın nabzını tuttuk. Vatandaşlara siyasilerden ne beklediklerini, Haymana’nın sorunlarının neler olduğunu sorduk.
Anlaşıldı ki, sokaktaki vatandaşın bu seçimden beklentisi büyük.
Onlar artık kaybeden değil kazanan olmak istiyorlar. Yıllardır kan kaybeden, nüfus kaybeden, istihdam kaybeden, kurum kaybeden değil, her yönüyle kazanan bir Haymana özlemi içindeler.
Bu özlemlerinde; biraz sitem, biraz kırgınlık biraz da burukluk var. Her seçim vaadedilenlerin en azından bir kısmının hayata geçirilmesini istiyorlar. 
Mesela doğalgaz istiyor vatandaş. Teknoloji ve gelişme çağında hala kömür karasını, kömür çilesini çekmek istemiyorlar. “Modernleşen bir hayatta neden bize bazı şeyler çok görülüyor, belki nüfusumuz az olabilir, ama bu kayıpta bizim suçumuz değil ya, hep fedakarlık bizden bekleniyor, bu defa fedakarlığı onlar yapsın ve bize doğalgazı  getirsin” diyorlar.    
Vaadedilen yollara bir an önce kavuşmak istiyor, sokaktaki vatandaş. Ankara duble yolunun bir an önce bitirilmesini, Haymana girişinin tez zamanda bir çözüme kavuşturulmasını, E90 Konya bağlantı yolunun bitmesini , o yolun nimetlerinden faydalanmak istiyor.  Kısacası “İSTİMLAK” lafını bir daha duymak dahi istemiyor.
Giden kurumları geri istiyor halk. Bir imza için Polatlıya, Gölbaşına gitmek istemiyor. Taş yerinde ağırdır misali, hizmetinde yanıbaşlarında, uzanacakları yerde olmasını istiyor. Hiç olmazsa geriye kalan kurumların gitmesini istemiyor. Sağa sola gitmenin hem maddi hem de manevi külfetinden kurtulmak istiyor.
Yüksekokullarına sahip çıkılmasını istiyor. Kapanan bölümlerin yerine daha fazla bölüm açılmasını, daha çok öğrenci gelmesini, o öğrencilerinde yurt ve barınma imkanlarının olmasını istiyor. İstiyor ki mutlu öğrenci şehrede mutluluk verir. “Hem onlar kazanır hem biz” diyor.
Haymanalı iş sahası istiyor, istihdam istiyor. Çocuklarının burada kalmasını, ekmeklerini burada kazanmasını istiyor. Bir tek belediyenin iş kapısı olmaktan çıkmasını, yeni iş sahalarının açılmasını istiyor. Her yerel seçim öncesi yükselen, seçim biter bitmez düşen nüfus kayıplarının önüne geçilmesini istiyor. Bunun en büyük sebebinin de işsizlik olduğunu yorumluyor. 
 Vatandaş eğitim standartlarının yükselmesini, öğretmenlerinin Haymana’da kalmasını, eğitimde yeni bir trendin yakalanmasını bekliyor.
Turistik bir şehirle ilgi daha çok çalışmanın yapılmasını ve diğer şehirlerdeki yapılanların örnek alınarak, daha güzelini ve daha modern tesislerin Haymanaya yapılmasını istiyor. 
Büyükşehir’in söz verdiği Termal Tesisin bir an önce hayata geçirilmesini ve diğer sözlerinde yerini bulmasını istiyor.
Vatandaşların konuşmalarından derlediklerimiz şöyle: “AK Parti’ye her seçimde rekor kırarak oy verdik, onlar bize söz verdi, “yolunuzu yapacağız, hizmeti ayağınıza getireceğiz” dediler. Onlar bizden ne istediyse biz fazlasını verdik. Ama sözler yerine gelmedi. Artık yolumuz yapılsın, kapanan kurumlar açılsın, hizmet gelsin, doğalgazımız olsun, ilçemizin nüfusu artsın istiyoruz. Kısacası hakettiklerimizi almak istiyoruz. Biz sözümüzde durduk, onlar da dursun!..”
 

Bu yazıya toplam 7 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “BU DEFA BİZ KAZANALIM” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

DAVUL ZURNA MİSALİ

22:16:33

Gönderen:

MERT HAYMANALI

26/2/15

kimine sivri sinek saz kimine davul zurna az hüseyinim sende biliyon bu işleri kardeş en son akp il başkanıyla girdiğin tartışmada yolu sordun cevap ne aldın o toplantıda basına yansıtmadın bu gazetecilik değil güzel kardeşim sen orda haymanın hakkını savundun biri çıktı senin adına özür diledi oldumu bu olmadı oraya dizilip resmini çektiğin kişilerin 80 ni şuan yine mevcut ikdidara oy verecek kişiler hayamana buna layık bazıları çıkar hakan fidan bizim bölgeden aday olmuş hayırlı olmuş der hakan fidanın adaylı kendine hayırlı olsun haymanayı haymanalıyı nerden bilir sayın fidan bir aşk yaşarsın uzun haymana yoluda o aşka benzedi bitmek bilmeyen bi aşk ramazan ayında gelen büyükşehir belediye başkanımız ne dedi kurban bayramına biter yolunuz dedi iftar yemeğini yedi bide alkış verdik buna acaba o bize gaz verdi yoksa bizmi sayın başkana çözemedim ama sanırım o bize vermiş sonrasında cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tam destek verdik demekki sayın başkan gazımızı iyi almış


Başlık:

HAYMANA GELECEОİ

21:51:57

Gönderen:

GURBETÇİ

23/2/15

Sayın Haymanalılar. hiç merek etmeyin yakında melih gökçek veya bir iki tane millet vekili geldiği zaman herkes toplanır onlar yalan sıktıktıça sizde alkşlarsınız. hani bu zamana kadar yol yapılacaktı hani polatlıdan başlayarak konya yolu bağlanacakti.sizler oy verdikçe bunlarda haymanaya yatırım yapmazlar.kızılcahamam seçimlerde desteklemedi bütün yatırımlar orada.aklınızı başınıza alın.


Başlık:

Dogru söz

16:32:37

Gönderen:

Vatandaş rızaya

22/2/15

Cok güzel anlatmışşsın ilçe başkanı kendi yakınını hop diye hastaneye aldırmış daha düne kadarda benim gücüm yetmiyo diyodu menfat dünyası insanlar bukalemun gibi olmuş binbir surat yüzüne tamamdiyolar o arda sen gitmeden msj atıyolar siz anca kendinizi kabdırısının karakter olmayana neyceksin torpillle hep haymana kimşn umrunda işe gitmende maaş alan adamlar olduktan sonra ama untmayın devran döner insan ölür kalır eseri eşşek olur kalır semeri yanlız ne eser var nede semer


Başlık:

oyyok

05:20:36

Gönderen:

nebi

21/2/15

sayın haymanalılar haymananınhayrını istiyorsanız bu akpye oy vermiyelim oyvermesek haymanaya cok hizmet gelr benden söylemesi


Başlık:

Haymana için iyi olsun

22:26:31

Gönderen:

Hasan

21/2/15

gazeteci hüseyin abiyi tebrik ederim çok güzel analiz yazısı. İnşallah iyi olur haymana için


Başlık:

aynı hamam aynı tas

20:01:03

Gönderen:

Dışardaki ögrenci

21/2/15

merak etmeyin yarın akp ye 80 nin üstünde oy çıkartırlar sonra bi beş yıldaha hizmet beklerler bundan önce 15 sene bekledikleri gibi haymanaya ne YAPILMIYOSA hak ediyor bir secim dahi tepkisini göstermedi demek millet halinden memnun 3 havalimanına alkış tutarlar kendilerinin kulaandigi 45 km yolnu yaptıramadılar ona tepkisiz kalırlar hak ediyolar...


Başlık:

helal olsun...

08:15:07

Gönderen:

vatandas riza

21/2/15

Oncelikle eksiksiz bir sekilde haymananin ihtiyaclarini tek tek siralayan bu kardesimize kalpten tesekkur ederim...keske bu ilcedeki gelmis gecmis belediye baskanlari,il encumen uyeleri,iktidarin ilce baskanlari,su senin yazdiklarinin bikactanesini bile dile getirme becerisine sahip olsalardi...inanin bu ilce bu durumda olmazdi..akp ilce baskani ve belediye baskani bu yaziyi ceplerinde tasiyip iyice ezberlesinler...ve her gittikleri yerde bunlari istesinler..belki biraz vasif sahibi olurlar...bu ilcenin kaderiyle oynayan herkes su yaziyi okuyup vicdan muhasebesi yapsinlar...temizlik gorevlisini bile torpille almaya kalkan bu zihniyeti haymanamizin hesaba cekmesi gerekmektedir...


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin