Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“HEM DOĞDUĞUM HEM DE DOYDUĞUM YERE HİZMETİM OLACAK”
27/02/2015

“Ben Hakkari doğumluyum ama, Anadolu ve Ankara doyduğum yerler, hizmetlerimde sınır tanımayacağım” diye başlıyor konuşmasına Ak Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Mehmet Kaval, ve seçmenine sesleniyor..
Ben Mehmet Kaval. 1966 yılında bir Kore Gazisi’nin oğlu olarak Hakkari de dünya’ya merhaba dedim. Eşim Uzman Rehber Öğretmen ve Allah bağışlarsa bir çocuk babasıyım.
Taşranın o kendine has havasını teneffüs ettim çocukluğumda. Doğunun hem doğasını, hem insanını tanıdım. Acılarla, sevinçlerle, insani tüm duygularla yoğruldum, piştim. Güneydoğunun sıradan bir çocuğuydum işte.
Sonra bana “Okul zamanın geldi” dediler, sırasıyla ilk, orta ve Bitlis Erkek  Öğretmen Lisesinde devam etti, tebeşir tozuyla haşır neşir olmam. 
Ve üniversite çağı gelip çatınca, Van 100. Yıl Üniversitesi  Eğitim Yüksekokulu’nda buldum kendimi. Oradan Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Ankara Siyaset Akademisi sonraki duraklarım oldu.  Evliya Çelebi misali bir Üniversite hayatım oldu. Bu eğitim seyahatlerimde hem insanları, hem memleketimin şehirlerini tanıdım, hem de paha biçilmez bir tecrübenin altın anahtarını koydum cebime.
Güneydoğulu olmanın bir artısı olarak ta, Suriye, Irak ve Türkiye’de konuşulan Kürtçe’nin ve lehçelerinin tamamını öğrendim. Hem de çok iyi düzeyde.
Daha sonra eğitim camiasının bir hizmetkarı olarak buldum kendimi. Anadolun’un ve Ankara’nın gelişen ve hala gelişmesini tüm hızıyla sürdüren bir ilçesi olan Polatlı, eğitim hayatımın da en önemli durağı oldu. Tam 24 yıl mesleklerin belkide en kutsalı olan, öğretmenlik yaptım burada. 4 farklı köyünde çalıştım. Polatlı merkezde 20 yıl, yılmadan, bıkmadan ve her yeni güne yeni bir neşe ve heyecanla başlayarak, öğretmenliğe devam ettim. 
Yalnızca öğretmenlik ve eğitim neferi olmak yetmiyordu bana. Birçok sivil toplum örgütüne girdim, sporun her dalıyla ilgilendim ve yaşadığım kısacık zamana belkide birçok insana nasip olamayacak çalışmalar, akabinde dereceler sığdırdım. 
Spor benim hayatım oldu. Dediğim gibi birçok spor dalıyla uğraştım, Ankara ve Türkiye genelinde birçok sportif başarıya imza attım. 1987 yılında Türkiye Üniversiteler arası kros kayak ikinciliği, yine aynı yıl kros kayak üçüncülüğü, Batı grubu üçüncülüğü ve nihayet 1992 yılında Batı grubu kros kayak birinciliğini elde ettim.
Beden Eğitimi öğretmeni olarak çalıştırdığım kros takımım ise, 6 yıl üst üste Ankara birinciliği, 2 yıl Batı grubu birinciliği, Türkiye beşinciliği elde ederek emeklerimizi boşa çıkarmadılar.  Spor ile yatıp kalkan birisiydim. ODTÜ Kayak Spor Kulübü üyeliğim hala mevcuttur.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Toplam Kalite Yönetimi projesinde, hazırladığım rapor 2013 yılında, en kaliteli ekip dalında Ankara üçüncüsü oldu. Yine aynı proje kapsamında olan Merhameti Yayma Projem, 2014 yılında Polatlı birincisi oldu. Bu arada Demokrasi Eğitimi ve Çocuk Meclisi proje danışmalığı yaptım.
Kendimi geliştirmek ve daha verimli bir birey olmak adına birçok seminere ve kursa katıldım. İletişim becerisi, eğitim yöneticiliği, bilgisayar ve internet kullanımı, insan hakları seminerleri, TEMA Vakfı eğitim semineri, eğitimde toplam kalite yönetimi semineri, stratejik planlama kursu ve daha birçok konuda kendimi yetiştirmek için çalıştım, çabaladım.
Tüm bu çalışmalarımı ve aldığım eğitim, bilgi, deneyim ve tecrübelerimi bir hazine gibi saklayarak bugünlere geldim.  Çok şükür dönüp arkama baktığımda dolu dolu ve verimli yıllar görüyorum. 
Şimdi bu öğrendiğim tüm hayati ve insani tecrübelerimi vatanıma milletime ve insanlığa hizmet olarak sunma vaktidir. Bunu da Meclis çatısı altında sizlerin vekili olarak yapacağıma ve en iyisini yapacağıma yürekten inanıyorum. Yaptığım her şeyin en iyisini yapmaya, tuttuğumu koparmaya çalıştım bugüne kadar. Bundan sonra da aynı azim ve kararlılığım devam edecektir. 
Ben sizlerden birisiyim, ben karış karış bu toprakların, Türkiye’nin evladıyım. Doğduğum yerlere de, doyduğum yerlere de vefa borcum var. Edeceğim hizmet bir bütün olarak herkese ulaşacaktır. 
AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olarak karşınızda, huzurlarınızdayım. Ben sizlerden birisiyim. Ben halkın; köylüsünden kentlisine, zengininden yoksuluna, her dine, her ırka, her zümreye hitap eden, onların dertlerini bilen, kendi derdi kabul eden birisiyim. Hakkari ne ise benim için memleketin her yeri, kutsaldır, hizmete açtır. Ama özellikle Polatlı ve Haymana başta olmak üzere daha sonra  Ankaranın tüm ilçeleri, köyleri beldeleri ile benim için bambaşka bir anlam taşımaktadır. Kutsal görev bana nasip olduğu takdirde gecem gündüzüm sizilerin daha iyi bir dünyada yaşaması ve hizmetlerin en güzeline layık olmanız içindir.. Saygılarımla.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “HEM DOĞDUĞUM HEM DE DOYDUĞUM YERE HİZMETİM OLACAK” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin