Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


TIP BAYRAMI KUTLANDI
20/03/2015

Haymana’nın Sağlık Çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramını Cimcime Otelde verdiği resepsiyonla kutladı.
Haymana Belediyesi tarafından Haymana Cimcime Sultan Termal Otelinde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı ilk kez Haymana’da görkemli kutlandı. 
Haymana Devlet Hastanesi ve ilçedeki ilgili sağlık kuruluşlarında görevli doktorlar, hemşireler ve sağlık çalışanları kutlamaya tam kadro katıldı. 
Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Haymana İlçe Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Bülent Demir, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş ve Haymana İlçe Müftüsü Ahmet Danışman ile Haymana Belediye Başkan Yardımcıları Sevil Balcı Atak, Mehmet Öztaş ve Birim Müdürleri bu mutlu günlerinde sağlık çalışanlarını yalnız bırakmadılar.
Açılış konuşmasını yapan Haymana Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tekin Akbaba şunları dile getirdi; “Biz doktorlar yeminimize sadık kalarak, doğru zamanda, doğru tanı ile doğru tedavi ve satın alınabilir, doğru sağlık hizmeti sunmayı görev sayıyoruz. Bu onurlu görevi yerine getirirken, hasta memnuniyeti sağlamayı temel ilke kabul ediyoruz. Bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli konuklara teşekkür ediyoruz.  14 Mart bizleri bir araya getiren, sağlık çalışanlarının bir nebze olsun hatırlandığı önemli bir gündür.” 
Törende söz alan Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan yaptığı konuşmada; “14 Mart 1827 tarihi Türkiye’de modern Tıp’ın başlangıcı olarak kabul edilmektedir. 1919 yılında Milli Mücadelenin en ateşli günlerinde, doktorlarımız bu günü kutlama cesaretini göstermişlerdir. Doktorluk bir sanattır. Uygulamasında zoru başarmak en temel görev olan bu sanatın, zorluklarının yanı sıra kutsallığı, saygınlığı, insan hayatını kurtarma, özverisi bulunmaktadır.” dedi.
Daha sonra söz alan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut; ”Ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen 14 Mart Tıp Bayramının 188. yıldönümünü kutlamaktayız.  Tıp Bayramı Türkiye’de tıp alanında çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı, bilime katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günüdür. Tıp Bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlamıştır. Kaliteli bir sağlık sistemi, güçlü ve nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları artırarak hizmet kalitesini yükseltmek, bütün vatandaşlarımızın eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmasını sağlamak devletimizin ve hükümetimizin temel görevi olmalıdır. Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
Kutlama sağlık personeline plaket sunumu ve Orkide çiçeği takdim edilerek son buldu

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TIP BAYRAMI KUTLANDI " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin