Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

PERŞEMBENİN GELİŞİ
10/04/2015

Haymana’nın önemli iş adamlarından Adem Kılınç, Özdemir Turgut’un AK Partiye geçiş süreci ve önümüzdeki genel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Sayın okurlar; affınıza sığınarak ilçem için önemli gördüğüm bir hususu sizlerle paylaşmak istedim. 30 Mart 2014 tarihinde kiülkemizde mahalli seçimlerde, İlçemizde favori görülen AKP’ye müracaatlar oldu. 2 dönem AKP’den liste başı il Genel Meclisi Üyeliği yapan Sayın Özdemir Turgut’ta bunların arasındadır. Ancak aday gösterilmedi. O da seçmenin baskısına kayıtsız kalmayarak, yasaların verdiği yetkiyle DP adayı oldu ve seçimi kazandı. 30 Mart akşamı, yani seçim sonuçları belli olduktan hemen sonra, DP’den istifa etti. AKP’ye önce şifaen, sonra da resmen müracat etti. Yaklaşık bir yıldır kapıda bekletiliyor. Bundan ilçemiz, başta ekonomik, sosyal, kültürel yönden zarar görmektedir; “Benim gösterdiğim adaya oy vermedin, sen de benim aday olma dememe rağmen aday oldun” diye, milli irade cezalandırılmıştır. İlçemiz 2002 genel seçimleri dahil, her defasında AKP’ye Türkiye ortalamasının üzerinde oy vermiş olup, referandumda  yüzde 83 ile tavan yaptı. Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Türkiye ortalamasının çok üstünde oy vermiştir. Ancak buna rağmen İktidardan ve Büyükşehir Belediyesinden gerektiği gibi yardım, yatırım alamamıştır. Sadete gelelim, yine bir seçim arifesindeyiz, Sayın Özdemir Turgut belirsizliği sürmektedir. İlçemizden kanaat önderleri ile ileri gelen hemşerilerimiz AKP il Başkanlığının kapısını çalıp, görüşme talebinde bulundular. Maalesef görüşemeden geri döndüler. Bu kişinin seçimlerde bağımsız kendi şahsına 11.000 oy aldığı gerçeği vardır. Önümüzdeki seçimlerde olası bir AKP oylarındaki düşüşte, ki muhtemel bir düşüş olacağı da söz konusu. O zaman bahsettiğimiz rakamlarla AKP 1 veya 2 milletvekili kaybederse, AKP il Başkanı ve sözde Haymana sorumlusu, Sayın Cumhurbaşkanına ve Sayın Başbakana ve teşkilata ne gerekçe gösterecek, merak ediyorum? Tabii yerlerinde kalırlarsa. 
Belki şunu diyebilirler; “Türkiyeye hizmetimiz çok Ya  Haymana? E oraya yok”. Mukayese anlamında söylüyorum, AKP iktidarı döneminde devlet yatırımı Polatlı’ya yüzde 150, Çubuk ve Gölbaşı’na yüzde 200’e dayandı. Haymanamız her bakımdan yüzde 50 küçüldü, kalkınma şekli buysa, denilecek birşey yok. 30 Mart 2014 seçimlerini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kaç oy farkla aldı? Ya 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde bölgemizden CHP adayı Sayın Levent Gök kaç oy farkla aldı dersiniz? 3-5 bin oy yeri geldiğinde çok önemli olabiliyor. Bölgemizde seçimlerin bu oylarla partilerin kaderini değiştirdiği ortada. Sayın Özdemir Turgut’a oy veren vermeyen seçmen, AKP’ye kırgındır. İlçemizde bu seçim spor toto gibi sürprizli geçecek. Ancak Özdemir Turgut’a oy veren seçmenin bir kısmı bekledi, kararını verdi, kalan seçmen de kararını vermek üzere. Tabii AKP’ye vermez bu saatten sonra Özdemir Turgut’un işareti önemli. İşaret eder mi, etmez mi? ederse ne olur? Bekleyip göreceğiz. Çünkü seçmen diyecek ki; “Madem Turgut AKP’ye uymuyor, niye 2 dönem liste başı İl Genel Meclis üyesi yapıldı? yok uyuyor ise; şimdiki bu tavır ne?”. Yaşayan görecek 8 Haziran’ı, her ne olursa olsun kazanan Haymana olsun. Ancak bir gerçek var ki, dikiz aynasına bakılarak araba kullanılmaz. Saygılarımla.

Bu yazıya toplam 17 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " PERŞEMBENİN GELİŞİ " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Vah vah vahhh

20:03:23

Gönderen:

Seyirci

16/4/15

Ha faizle para vermişsin , yada en üst düzeyden faizle gübre makine vermişsin , 2 taksit ödemeyincede çiftçinin elinden almışsın böyle adamlara ne zamandan beridir İŞ ADAMI deniliyo.. ADEM kılıç kaçtane işçi çalıştırmış kaçtane iş sahası açmış. Zamane belediye başkanları sayesinde en başta NAMAL döneminde yükünü tutmuştur. Kasaplıktan iş adamlığına güzel iş valla. Bizde kasap olalım. vesselam..!


Başlık:

Il adamımı dediniz

20:22:05

Gönderen:

Hacı Aysu

15/4/15

Çok merak ettim iş adamı kimlere denilir sayın Kılıç kaç kişinin patronu kaç fabrika kurmuş bunları bilen varmı bu millete aba altından sopa göstermek kimsenin haddine düşmemiş sayın Kılıç belirttiğiniz gibi hiç bir hayırlı işte olmamıştır yoksa bir okul bir aş evi bir iş evi açmışta ben görmemişsem özür diler kamu oyuna saygılar sunarım


Başlık:

çok yaşa adem abi

05:35:58

Gönderen:

evren Biçer

14/4/15

Adem abi bu haymanaya güzellikleri olmuş insandır haymanada kazanıyorsa haymanayada yatırım yapmaktadır hakkını yememek lazım kalın saglıcakla


Başlık:

haymanalı ,ya cevap

01:46:58

Gönderen:

haymanalı

14/4/15

sevgili kardeşim Siz Adem KILINÇ a nasıl zengin oldum sorusunu Hacı AYSU ya sorarsanız daha mantıklı olur .


Başlık:

Halk zaten akp ye tepkili belediyeyle ilgisi yok

08:17:22

Gönderen:

ahmet

14/4/15

Adem Kılıç bolkeseden atıyorsunuzda Haymana halkı belediye ak partiye geçsin geçmesin zaten oy verme konusunda iyice tepkili.Bunu belediyeyi partiye almadılar diye değil.duble yol ve insanlarımız bürokratlarımız mağdur ediliyor diye ak partiye tepkili. Yani kurnazlık hesabı halk zaten ak partiye oy vermede tereddüt ediyor. Ama sen ne yapıyorsun bunu belediye başkanını almadılar hanesine y azıyorsun ama bu kirli bir hesaptır kusura bakma.Biz ak partiliyiz ve ilçemizden bir tane dahi aday gösterilmedi.50 senedir haymana vekil bekliyor.Hep dışarıda vekil oluyor haymanalılar birde Ankara kendi bölgesinden aday göstersinler öleceklermi.ithal adamlara oy vere vere bıktık.


Başlık:

dışardaki ögrenci

04:01:33

Gönderen:

mehmet hasan er

13/4/15

hacı aysu döneminde neden akp hizmet yapmadı haymanaya onu söyleyin kaç seçim gelip gidip milleti saf yerine koyuyorlar onu belirtin bide.


Başlık:

Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.

22:29:24

Gönderen:

Eray BOZKURT (IYI)

13/4/15

A.Kılıç "Özdemir Turgutun işareti önemli" demiş ancak geç kalınmış bir tespit. AKP iktidarı sayın Turgut`la gelmedi ve 13 yıldır var. Turgut 1 yıldır başkan, Haymananın durumu da belediye iktidarda olduğu sürece ortada idi. Kazanan Haymanadan ziyade belirli bir kaç kişi oldu. Bunların içinde Adem Kılıç ta var. Açıklamasında başarısızlık karşısında hedef tahtasına Sayın Turgutu koymaya çalışıyor. Niyetleri kötü. Aynı şekilde avukat öndeş de açıklama yaparak kendilerince Ö.Turgutu AKP karşısında zor duruma sokmaya çalışıyorlar. Velhasılı; "Onlar tuzak kuruyorlardı(ama) Allah da (onlara) tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır." (Enfal Ayeti 30)


Başlık:

Çuvaldız kime?

22:01:00

Gönderen:

Bir Haymanalı

13/4/15

Adem Kılınç`ı yargılarken önce insanlar kendilerine bakmalı. Sevmeyebilirsiniz, görüş olarak ta beğenmeyebilirsiniz, yaptıklarını yanlış bulabilirsiniz. Ancak doğrularını da görmezden gelmek insafsızlıktır. Bir defa Haymana dışına yatırım yapmamıştır, Haymanaya köylü geliyorsa yüzde 80`İ o veya onun gibi esnaflar içindir. pahalı geliyorsa almazsınız olur biter. Ama 70 köyün hepsinden müşterisi, hatta Gölbaşı, Polatlı, Kulu, Cihanbeyli, Bala, gibi yerlerden insanlar onun müşterisi ise ve sırf onun için Haymanaya gelip alışveriş yapıyorlarsa bunları inkar edemezsiniz. Haymanada yoksul olupta Adem Bey`in el uzatmadığı kimse yoktur. yaptığı maddi manevi yardımları herkes biliyor. bilinmeyen daha nice yardımları da vardır. adem kılıç zengin tuzu kuru diye birşey yoktur. madem adem kılıç zengin yapar yatırımı başka yere toplar tası tarağını gider. ama o birşeyler istiyorsa herkes için istiyor. olacaksa birşeyler herkese olacak. 50 yıldır ticaret yapan kişiye nasıl zengin oldun denmez.


Başlık:

ayıp ayıp

19:48:07

Gönderen:

mehmet

13/4/15

adem kılıç sen ve senın başkanın haymananı oyunamı hükmediyonuz siz neye dayanarak böyle bı açıklama yapıyonuz daha doğrusu sız kımsınız nesiniz gerçekten siz ve sizin başkanınız bitmiş artık tukenmısınız bı polatlı kadar bı yenı mahalle çankaya kadar olamadınız utanmadan sıkılmadan açıklamarda bulunuyosunuz bıde şu var zabıtaları kahvehanelere göndererek tehdıt edıyonuz koyluyu tehdıt edıynuz neymış efendım gelenlere deyınkı özdemir turgut ak partiye geçsınız bu demek oluyokı sız bıtmısınız çokkk yazık sıze memleketın kaderıyle oynuyonuz tabı yukunuzu almıssınız sız. ama şunu bılınkı haymanada herkez 9 aylık herkez mafya herkezın gözu kara sızlerden hiç kımse korkmaz bu halkı kımse susturamaz haaa bu arada beledıye baskanına bıraz yardım ette beledıye personelının maaşını ödesın


Başlık:

Tahlil

21:56:12

Gönderen:

Haymanalı06

12/4/15

Gerçekten Adem Bey`in (Baba dostum) söylediklerine katılıyorum bir partide bu kadar kin ve nefret olamaz. Senin partinden 2 kere liste başı olmuş Genel Meclis üyesi seçilmiş bir insanı aday göstermiyorsun sonra halk onu başkan seçiyor. Ders almıyorsunuz ayrıca Başkan kendisi AKP ye müracaat ediyor hala direniyorsunuz. Sayın Başkanım bu saatten sonra kabul etseler dahi ben sizi destekleyen ve AKP li bir seçmen olarak diyorum ki bunlar nasıl olsa Haymana bizim ve şımarıyorlar ama yanılacaklar bu sefer iyi bir ders verelim. Haymanamızın küçümsemenin ne olduğunu gösterelim.


Başlık:

dik duruş

18:46:04

Gönderen:

haymana halkı

12/4/15

türkiyede erimeye yüz tutmuş bir partiye girme telaşı ne için.sayın turgut bizler sana akp ye geçin diye oy vermedik tam tersine haymanaya hizmet vermeyenlerden kurtulmak için oy verdik,sizi partiye kabul etmeyen parti polatli belediye başkanına kendisi teklif götürüyor polatlı belediye bşknını tebrik ederimki nasıl geldiğini unutmadığı için onurlu bir duruş sergileyerek sizin girmek istediğiniz partinin teklifini ret ederek halkın taktirini bir kez daha kazanıyor....duyurulur..


Başlık:

adem bey

07:57:29

Gönderen:

celal

11/4/15

Sayın adem kılınç bey hakkatten haymanayı bu kadar düşünüyormusun yoksa şahsi menfatindenmi bu kadar kızgınsın anlamadım sırasıyla Halil BALCI Mustafa NAMALAN Bünyamin ADACI şimdide Özdemir TURGUT kimin adamısın sen hangisi gelse oncu oluyon nasıl bi anlayış bu gün kızdığına bi bakıyon iş yerinde yemek yapıyon davetler veriyon biraz yaşının adamı ol kimi tehtid ediyon haymanalılarda yiyiyo bu numaralarınızı düşün artık haymananın yakasından kasaplıktan buralara nasıl geldiğinizi haymanalılar biliyor namalanın sayesinde nasıl bu durumlara geldiğinizi millet biliyo ne bu tavırlar sanamı soracak ak parti kimi alıp kimi almıyacanı elindeki ticaret odasını kaybetmemek için düştüğün durumlarıda memleket bilmekte yeterin artık hacı bir insansın yeter siyesette uğraştığınız millet size pirim vermiyo iş adamı dediğin yanında 10 15 kişi çalışır normal bi esnafsın hüseyin bey iş adamı deyilde esnaf yazmalıydı mesleğinize yeter artık yeter çekilin kenara.


Başlık:

Menfaat Dünyası

01:57:14

Gönderen:

Mehmet Hasan ER

11/4/15

Anlaşılan Adem bey herkes Haymanaya yatırım gelsin diye Ak Partiye oy veriyor sanıyor. Dünya Haymana`dan ibaret değil. Biz 2002de olduğu gibi davamız için ve Türkiyemiz için Ak Partiye oy vereceğiz. Özdemir Turgut Ak Partiden Aday gösterilmediyse sırasını bekleyecekti. Bakın Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney 2009da Ak Partiden aday adayıydı ve aday gösterilmedi. Ama o dikilmedi Ak Partinin karşısına, bağımsızım demedi. 2014 seçimlerinde Muhittin Güney aday seçildi ve seçimleri kazandı. Şu an Kızılcahamam Ak Parti tarafından ihya ediliyor, hizmette boğuluyor. Haymana kaybediyorsa birilerinin şahsi davaları ve şahsi menfaatleri uğruna kaybediyor.


Başlık:

eski unutmamak lazım bayım adacı dönemi

00:26:04

Gönderen:

dışardaki ögrenci

11/4/15

bunun hakında yorum yapmak istemiyorum sizde adacı namal döneminde yükünüzü tuttunuz sayn Adem kılıç Yakup köse gecmiş gecmemiştir. Şimdiki halden rahatsızsanız zamannında ipler elinizdeyken bi zahmet edip bir şeyler yapsaydınızz...


Başlık:

Sağduyulu hareket zamanı

23:13:37

Gönderen:

Yaşar TUNA

11/4/15

Haymana mız hep gelişmeye çalışmasına ve gelişme yolunda bazı dönem iktidarın peşinde, bazı dönemde iktidarın İlçemize fayda sağlamadığını görüp aksi yönde hareket etmesine rağmen, her nedense bilinmeyen gizli eller araya girerek, tüm ilerleme yolları çıkmaz bir sokak gibi kapanmaktadır. Haymana mızın Adem Kılınç ağabeyimiz gibi Haymana yı seven ve yatırımını Haymanaya yapan güzel insanları ve tüm Haymana yı sevenler her ne kadar gelişme uğrunda çalışsa da yukarıda belirttiğim bilinmeyen hain ellerin, Tarihe her zaman ev sahipliği yapmış güzel ilçemizin yükselme yollarına engel olmalarından bir türlü Haymana hak ettiği gelişmeye ulaşamamıştır. Tüm Haymana yı seven insanlarımız, bürokrasideki büyüklerimiz, zeka ve yeteneğiyle dünya çapında olan kardeşlerimizin ortak akıl üreterek sen ben kavgasını bırakıp bir an önce Haymana yı büyük projelerle kalkındırıp geliştirerek, parmakla gösterilecek harika bir ilçe için bir araya gelmeleri ve icraata geçmeleri dileğimizdir. Saygılarımla.


Başlık:

utan utan artık adem kılıç

20:08:46

Gönderen:

haymanalı

11/4/15

çook yazık resmen tehdit edıyosunuz halkı sizde utanma yokmu hiçç ayıp yazıklar olsun bu memleketın kaderıyle sen ve senın gıbıler oynadı mafyasınız tehdıtlere devam tıpkı seçımde boynu buyuk garıbanları tehdıt etgınız oyları aldınız sandıkta sılah kulandınız ama halk gözunu açtı artık görulen köy kılavuz istemez.. fazla söze gerek yok sızı bılen bılyo zaten sızdende beledıye baskanızdan da bı yol olamz anca ...... içine....... olur


Başlık:

haymananın kaderiyle siz oynadınız

19:23:18

Gönderen:

haymanalı

11/4/15

sayın Adem bey çıkıyor konuşma yapıyor çok güzel ALLAH Aşkına sizler bu zamana kadar haymana ufak olsun benim olsun demekle kaldınız sen aklımız erdi ereli haymanada büyük esnaf ve oda başkanlığı yapmış birisin haymanaya ne faydan dokundu neler yaptın çık onu anlat bu halka 1982 den beri haymanada esnaflığını biliyorum gerisini bilmiyorum mevsimlerin kurak geçtiği senelerde gübrenin tonu 1 iken 3 yapan zihniyete haymanalı güler geçer ama yazıklar olsun bu haymana sizin gibi ....... ve ...... elinde kalmış diyecek söz çok ama kaybeden haymana oluyor ben ona üzülüyorum Allah yardımcımız olsun saygılar.........


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin