Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

TURGUT, 1 YILLIK ÇALIŞMASINI ANLATTI
01/05/2015

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un seçilmesinin üzerinden yaklaşık bir yıldan fazla zaman geçti. Başkan Turgut bu vesileyle yaptıkları ve yapacakları ile ilgili halka bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Haymana Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut; geride  kalan 1 yılı ve gelecekte hayata geçirmeyi düşündükleri projeleri halka slayt gösterisi ile anlattı.
7 Nisan 2014 tarihinde mazbatalarını teslim aldıktan sonraki döneme değinen Başkan Turgut; “Geçmiş dönem borcumuzu İller Bankasından aldığımız kredi ile ödüyoruz, herkese borçlanacağımıza, sadece İller Bankasına borçlanalım dedik ve aldığımız kredi ile, her ay vergi dairesine ve SGK’ye 302 bin TL ödeme yapıyoruz, şu an itibariyle her iki kurumada borcumuz yok. Bizden önceki dönem 77 trilyon borcunu medyada söyledi, ama bize borcumuz yok demişti.
Kültür Merkezinin tapusu yoktu. Isıtması bulunmuyordu, biz tüm bu sorunları ortadan kaldırdık ve 5 kat imarlı Kültür ve Ticaret Merkezi olmak üzere projelendirdik.  
Bizim 1 yıl süre zarfında yaptıklarımız özetlersek; Giriş yolu ile başlayalım, şu an tüm sıkıntıları sorunsuz bir şekilde çözdük ve ilgili kuruluşa teslim ettik, biliyorsunuz yapımına da başlandı. Başlıklar halinde özetlersek, Merkez Kaplıcamızın adı Cimcime Sultan Kaplıcası olarak değişti, logomuzu yeniledik, Cimcime Sultan Türbesini yeniden düzenledik ve oradaki meydanın otoparkını ücretsiz yaptık, Şehrimizdeki olması zorunlu olan umumi tuvaleti yaptık, Köylü Pazarı olarak bilinen yere tezgahlar kurduk, yasal olmamasına rağmen şehir içi ulaşım servisi kurduk, Kaplıcalarımızı jeneratörlerle takviye ettik, hurda araçlarımızı MKE’ye vererek yeni araçları belediyemize kazandırdık, çeşitli seminerlere, sempozyumlara katılarak ilçemizin adını heryerde duyurmaya çalıştık. Bayramlarda taziyelerde hep halkımızla yan yana olmaya gayret gösterdik. Ankara Üniversitesi Rektörü ile görüşerek Yüksekokulun bünyesine 15 odalı otel ve kaplıca uygulama merkezi olacak şekilde Vergi Dairesi binasını da içine katarak projelendirdik. Taziye çadırları kurduk. Bu çadırlara talep çok oluyor, onun için 5-6 adet daha çadırı hizmete sokmayı düşünüyoruz. Bu çalışmalarımızı yaparken, hem Büyükşehir Belediyesi Fen işleri ile, hem de ilçemizden Sayın Kaymakamımız ve Garnizon Komutanımız ile gayet uyumlu bir şekilde çalıştık. 
Yapmayı düşündüğümüz projelere gelirsek; Dediğim gibi Kültür Merkezimizi 5 katlı bir şekilde yeniden inşa etmeyi düşünüyoruz. Ofisin altına bir pazar yeri yapmak için çalışıyoruz,  Mezarlık girişine taziye evi, cami ve morg yapacağız. Ön protokol yapıldı ve en kısa sürede hayata geçecek. Tır yolunu turizm yolu olarak düzenleyeceğiz.  orada 38 adet mülkiyet var, kamulaştırma tamamlandığında çalışmamızda başlayacak. Milli Park ile ilgili çok güzel çalışmalar, müzeler olacak. Burası Çanakkale kadar önemli bir “Son Kale”dir. Bunun altını çizerek çalışmalarımızı bu doğrultuda yapacağız.  5 yıl içerisinde bu değişimi hep beraber hissedeceğiz. 
Çok önemli Vadi-Gölet projemiz var. O tamamlandığında Haymana’nın çehresi ve önemi katlanarak bambaşka bir kimliğe bürünecektir. 
Şirket işçilerimizin problemleri ve maaş sıkıntıları herkesçe malum. Bunun için de çözüm çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Ulaştırma Bakanı buraya geldiğinde, ben ondan yol istemedim, doğalgaz konusunda yardım istedim. Yol sıkıntımız inşallah en kısa zamanda çözülecek. Tüm sorunları çözülen 23 km’lik Ankara-Haymana yolu ve giriş yolu bu yıl tamamen bitecek.” 
Başkan Turgut, vatandaşın kafasındaki sorularla ilgili de, bir basın toplantısı düzenleyerek açıklık getireceğini belirtti. Toplantı belediye encümen üyeleriyle toplu fortoğraftan sonra bitti. 
 
 
 

Bu yazıya toplam 13 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TURGUT, 1 YILLIK ÇALIŞMASINI ANLATTI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Ya başkan

22:00:04

Gönderen:

Başkana

5/5/15

Ya başkan sen bi tane köylüne sahip cıkamadın ali ye belediyeyi teslim ettin senin köylünü işten cıkardı ali sen onlara makam mevki müdürlük verdin askerine sahip cıkmayının sonu hacı gibi olur örnek ortada.


Başlık:

haymanalı

19:37:56

Gönderen:

haymanalı

5/5/15

Bir yıldır hiçbirşey yok öztaşla fındıkdalı ithal müdürlerle beraber vur patlasın çal oynasın


Başlık:

çok başarı

05:34:49

Gönderen:

hasan

3/5/15

ya başkan bir wc yaptın anahtarını kaybetmişler çalışmıyor nasıl iş yaptınız


Başlık:

haymana sevdalısı

04:26:15

Gönderen:

kadir

3/5/15

başkan halk bilgilendirme toplantısı haymanamıza hayrılı ugurlu olsun öncelikle haymanamıza huzuru getirdin onun için allah razı olsun bu bir gerçek bunu kimse inkar edemez ama şöyle bazı gerçeklerde var belediyede şirket işcileri kadrolular bir gurup öztaşcı olmuş bir gurubuda fındık dalıcı olmuş bu gurubun içinde ikisine samim olmayan gerçekten seni seven testekleyen bldye icileri var yani bu iki zatı muhteremlerden uzak duranlar seni destekleyen gurbu basifleştiriyor bu iki zatı muhterem seni tesdekleyen guruba sahip cık öztaşla fındıkdalı sana zarar veriyor sanki ikiside bir hesaplar içerisinde ikiside haymanayı tanımazlar senin yanında seçilen kaliteli encümenler var haymanayı tanıyan bilen sana gönül veren kişleride iy tanıyorlar onlara güven gerisi boş aday oldugunda seçim bürona gelmeye korkan insanlar şimdi dostmu oldular iy bi düşün senin için nelerden vazgeçen insanlar vardı onlarla onları bir kefeye koyma saygılarımla YOLA ÇIKTIKLARINIZI YOLDA BULDUKLARINIZA DEGİŞME


Başlık:

vay haymanam

03:35:26

Gönderen:

Hamit

3/5/15

Sanki memlekette adam kalmamış koca belediye Öztaş la fındık dalı na kalmış belediyede herkes ayrı baş bi gurup fındık çıktı bi grupta Öztaş seni desteklenen sahipsiz kalmış uyan artik başkan


Başlık:

iki kere okudum

02:12:33

Gönderen:

suna

3/5/15

Sayın başkanım demeç yazını iki kere okudum ama bir şey anlamadım inanın ki.Bu geçen bir yılda gerçekten yapılan hiç bir şey yok.Bir wc birde türbe restarasyonu.Varmı Allah aşkına başka bir icraatınız.Milletin dediği doğru değilmi sizce.Bol bol beceriksiz müdür getirdiniz birde bol bol gezdiniz.Halkın içine bile artık çıkmıyorsunuz yapmayın lütfen.Bende hacı aysuyu sevmem ama o gerçekten sizden iyiydi.En azından yazan arkadaşların dediği birşeyler yapmak için uğraşıyordu.Birde onun yanında canavar gibi adamları vardı.Her tarafa yetişiyorlardı.Ya sizin yanınızdakiler insanların dediği tabir ile ithal müdürleriniz ne iş yapıyorlar.Bakın bunlar size seçim kaybettirecekler haberiniz olsun.Hacı aysunun başını ailesi çocukları akrabaları yedi sizin başınızıda bazı müdürleriniz yiyecek.Bir an önce uyanın artık başkanım.Birde gerçekten bırakın artık şu akp geçme işini.Biz sizi o partidesiniz diye seçmedik.Kişiliğinize oy verdik.Selametle kalın.


Başlık:

Yeter hala hırsını almadınmı

02:04:11

Gönderen:

Ahmet

3/5/15

Yorum yazanların hangi kanaldan pompalandığı bellidir, alışmış kudurmuştan beter hesabı durmadan fitne fesat üreten insan olamaz haymanalı olamaz yeter ya adam yapmış bir yıllık icraatını anlatıyor. Onada bir kulp bulup kendini tatmin etme eski başkan. sen büyük adamsın basit hareketler sana yakışmaz.


Başlık:

haymanalı vatandaş

23:18:14

Gönderen:

teşekür

3/5/15

sayın başkan öncelikle herşey çok güzel çok hoş halkı bigilendirdiniz herşey için teşekür ama bizim 3 tane kaplıcamız var ama sade bir tane merkez kaplıcasında yetkili müdür var diyer 2 kaplıcada müdür felan yok sezon açılacak dışardan gelen misafirler bir şikayeti olsa bir muhatap bulmayacak oralardada bir yetkili müdür olsa hem personel disiplinli olur daha güzel olur herşey daha güzel yürür saygılarımla allaha emanet olun


Başlık:

vay yavriye vay

05:42:17

Gönderen:

asvalt rıza

2/5/15

maşallah başkan BİR Yılda neler yapmışsınız haymana, ya inanın gözlerimiz yaşardı.Sanki Haymanalılar uyuyor görmüyor Siz de nennii söylüyorsunuz. Size oy verdim .Haram OLSUN vede ithal müdürlerinize.


Başlık:

boş işler

01:02:16

Gönderen:

hakan

2/5/15

Koskoca bir yıl boşa geçti anca fındık dalı Öztaş mız gibi ithal müdür doldurdum başkada bi icraat yok


Başlık:

boşşşş

01:00:13

Gönderen:

selami

2/5/15

1 yılda koskoca bir hiç yapılmış ve bunuda hiç çekinmeden açıklıyorsunuz.yazık ki ne yazık...bu haymana başına genç ve girişimci bir başkan getirmedikçe hiç bir yol alamaz...bu siyasilerde haymananın yakasını bırakmaz...


Başlık:

nerde ?

21:26:37

Gönderen:

ali

2/5/15

Soruyorum sayın turgut hani siz kazanınca köylü haymanaya geliyodu esnaf para basacaktı turist patlaması olacaktı yaşanılacak bi haymana geliyodu ben sayın aysuyu hiç sevmem amam inanın sizden kat kat daha başarılıydı bali haymananın ... ..... takımına yüz vermezdi komik bi sempatikligi vardı halkın nazı geçiyodu yine borç dert bişeyler yapmaya çalısıyodu 14 ayınız geçti ortada bi hizmet yok anca bol bol müdür doldurdunuz bize müdür lazım degil hizmet lazım bu işler hamam adı degistererek kücük bi tuvalet yapmakla logo degistirmekle bol bol belediyenin paralarıyla kıbrıslar gezmeler felanla hele heleki borç edebiyatı yapmakla hiç olmuyo bi tutturmusunuz ak parti nakaratı gidiyosunuz türkiyede tüm belediyeler akpartimi niye bizim gelirlerimizle napılmıyomuu hizmet bi bırakın bu ayakları unutmayın 2 yıl 10 ayınız kaldı seçime İnşallah o 2 yıl 10 ayımız heder olmaz saygılarımla haymana vatandası ali....


Başlık:

koskoca bos bir yil...

06:34:14

Gönderen:

vatandas..

1/5/15

Selamun aleyküm;güzel Haymana`mın insanları,Basligi okuyunca bende merak ettim 1 yilda yapilanlari..Lakin sn baskan koskoca yilda vatandasa fiilen yansiyan sadece tuvalet yapmis ..ne sen ne de haci ne bunyamin ne namal hicbirinizde vasif olmadigi icin haymana bu halde...fabrika lazim haymanaya is sahasi lazim...nufusu haymanada tutacak proje lazim...logo degistirmekle insanlari haymanada tutmazsiniz....


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin