Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
22/05/2015

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Gazetemiz geniş okur kitlesi ile herkesin sesi olacak.
Muammer Öztek
 
Benim engelli çocuğum var. Kaldırımlar yapılırken keşke biraz daha dikkat edilseydi. Misal çok fazla yüksek yerleri var. Çocuğum yürüme engelli olduğu için tekerlekli sandalye kullanıyor, bu yüksek yerlerden arabasını çıkarıp indirirken çok zorlanıyor. Biraz daha hassasiyet, biraz daha dikkat edilmeli bu konularda. Aynı zamanda engelli tüm çocuklar için çeşitli etkinlikler ve programlar düzenlenerek onların hayata daha sıkı tutunmaları ve yaşamaktan zevk almaları sağlanmalı. Daha çok oyun alanları, daha sosyal aktiviteler ile onların da gönülleri hoş tutulmalı. Unutmayın herkes bir engelli adayıdır. 
 
Aslan Karakoca
 
Ben Haymanalı bir esnaf olarak buradaki potansiyelden ve iş sıkıntısından bunaldım. Haymana’da işyerim var ama yeni arayışlarla Ankara’ya, Gölbaşı’na gidiyoruz. Para dönmüyor, veresiye denen şey en çok Haymana’daki esnafları zora sokuyor. Köylü harman diyor ama onunda tadı kaçtı, köylü kazanamıyor, maliyetler yüksek, hayvancılık sıkıntılı o zaman onların derdi tasası bize dönüyor. Köylü de para olmazsa kimsede olmaz. Bir vatandaş olarak ta sosyal hayatın olmaması bizi başka yerlerde ve yaşama arayışına itiyor. Bizim memleketimizde esnaf, vatandaş, köylü, tüccar herkes sokranıyorsa bir hata var.
 
Nevzat Kök
 
Fen işleri bizim köyümüz gibi küçük köylerin de sorunlarına el atsın. Bizim gibi fakir ve geliri olmayan köylerin kendi ihtiyaçlarını karşılaması zor. Zaten mahalle olduk olalı mezarlığımız camimiz falan Büyükşehire bağlandı. Hele biraz zaman geçsin yapılır diyoruz ama yapılan hizmetlerin çoğu arkalı büyük köylere yapılıyor. Mezarlığımız camimiz bakım istiyor. Birde bizim köyde okulumuz bir elden geçse çok iyi olur. Biz her sene toplanıp köyce piknik yapıyoruz. Ama sığınacak bir yerimiz yok. Ya belediye ya büyükşehir bize biraz yardım eli uzatsa kendimizde karınca kararınca üçbeş lira toplar işimizi görürüz.
 
Sinan Atik 
 
Ben özel güvenliğim. Haymana’da iş sıkıntısından dolayı Ankara’ya taşındım. Geçim sıkıntımda ikiye katlandı. Halbuki memleketimde kalıpta 3-5 kuruş daha az kazanıp huzurlu mutlu olmayı kim istemez. Ama şartlar buna müsade etmiyor işte. Güvenlik için yeni yeni Haymanada iş sahaları açılıyor, ancak buralarada siyasilere yakın olanlar giriyor. İhtiyacı olan veya hakedenlerin dikkate alındığını sanmıyorum. Onun için ya arkanda siyasiler olacak, ya da yüksek bir oy potansiyeli olan akrabaların olacak. Her seçim öncesi çatır çatır oy, arkasından iş pazarlıkları başlıyor. Böyle giderse işin içinden çıkmak zor. Önce hakeden işe girmeli. 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

muammere destek var

19:12:17

Gönderen:

Muammer

24/5/15

muammer kardes haklı


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin