Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HERKES BAYRAM EDECEK(Mİ?)
17/07/2015

Son yılların en durgun yaz aylarını yaşayan Haymana; esnafından, otel işletmecisine gözünü bayram ve sonrasına dikti.
Ramazan Ayı’nın başlaması ile bıçak gibi kesilen işler tam bir aydır aynı şekilde devam ediyor.
Esnafların ve otel işletmecilerinin sabırla beklediği Ramazan Bayramı nihayet geldi.
Özellikle oteller önce  bayram, sonra da bayram ertesi yoğunluğu için umutlular.
Oteller oruç ayını %10 civarı bir doluluk oranıyla geçirdi. Bu doluluk ise hafta sonlarıydı. Hafta içi birçok günü siftahsız kapattılar.
Bayram ve Bayram sonrası için görüştüğümüz otel yetkilileri umutlular. 
Bayramın birinci günü %60 civarı doluluk oranı bekleniyor. Diğer günleri ise %80 hatta %100’lük full bir beklenti hakim.  Yalnız Cimcime Otelde Bayram rezervasyonları full.
Bayram sonrası ise normal seyrine girmesi beklenen otellerde, kesat geçen ramazan ayından sonra   tüm umut havaların mevsim normallerinde seyretmesinde, Çünkü işletmeciler: “soğuk havalar da işlerimiz çok fazla etkiledi” diyorlar.
Çarşı esnafında da üç aşağı beş yukarı aynı görüş hakim; “Tüm umutlarımız bayram ve ertesinde, eğer bayramda da beklediğimiz canlılık olmaz ise Haymana’yı zor bir dönem akabinde çetin bir kış bekliyor, bayram heyecanı ve bereketi ne kadar bize yansıyacak bilemiyoruz” diyorlar.
Bayram bugün için herkesin umudu, sevinci, mutluluğu. Bereketi ile gelen Ramazan Bayramından kim ne kadar faydalanabilecek? İşte asıl mesele burada. Bekleyip göreceğiz. 
Fotoğraflardaki Haymana’nın boş sokakları arife ve bayramda tıklım tıklım dolacak, ancak ekonomik yansıması  tam olarak bilinmiyor. Tüm herkesin ağzındaki söylem ise ortak; “Nerede o eski bayramlar” 
 
 
 

Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HERKES BAYRAM EDECEK(Mİ?) " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

ne olacak şimdi

21:13:49

Gönderen:

mıstık

21/7/15

Resmen kemal sunal filmi gibi belediye vede haymana.Bu işi beceremedin başkanım.Heryer pislik içerisinde hamamlara otele gelipde şikayet etmeden çıkan insan yok.Bu müdürlerin ne işe yarar senin.Birde bu kadar müdüre ne gerek var.Sabah müdürü öğlen müdürü gece müdürü restorant müdürü yatsı müdürü birde hepsinin müdürü.Gerçektende kemal sunal filmi.Hepsinin altında makam arabası şöforları keyfleri yerinde.Resmi olarak kaç müdür bakıyor başkanım.Hani personel de iyi olsun sorun olmazda.Ama personelde dinlemiyor bunları hepsi kafa buluyorlar müdürlerle.Eskiden bizim bildiğimiz gördüğümüz bu işler böyle yürümüyordu.Bir müdür vardı adam heryere yetişiyordu.Gece gündüz çalışıyordu.Üstelik gördüğümüs şahit olduğumuz personel adama tapıyordu sayıyordu seviyordu.Yanlış yaptın başkanım yanlış.Hiç aday olmuyacaktın haymananın kaderi ile oynamıyacaktın.


Başlık:

kaderimiz bu olmamalı

22:11:16

Gönderen:

memleketini seven

20/7/15

Sonra eşim bir yetkili buluyor oda eşimi diyer yetkiliye gönderiyor.Şaka değilmiş gerçektende sonradan öğrendiğimize göre bir sürü müdür varmış.Şimdi bizde çıkıyoruz niye böyle oluyor niye kimse gelmiyor diye düşünüyoruz.Eşim bundan 3 sene önce geldiğimizde yine bazı kadınların hasta hasta havuza girdiklerini görüyor şikayet ediyor bayan çalışanlara onlar yine bu kalabalıkta birşey yapamıyacaklarını söylüyorlar.Eşimgile yıkanmadan çıkıyor ve müdür beye şikayet ediyorlar.O zamanki müdürde özür diliyor çay ikram ediyor ve o görevli bayanları çağırıp kızıyor ve o an o havuzu boşalttırıp ilaçlarla temizlettiriyor.Eşimgilede kendi hataları olduğunu söyleyip onlar adına özür diliyor ve özel jakuziye gönderiyor bizim çocukları.Bence budur işletmecilik.Biz bu bayramda olanları dışarda haymanalılara tanıdıklarımıza anlattığımızda güldüler ve iyiki dayak yememişiniz dediler.Hani aynı belediye aynı tesis sadece başkan değişti.O müdürler nerde o personeller nerde.Evet bizden bir yol olmaz.


Başlık:

kaderimiz bu olmamalı

21:55:35

Gönderen:

memleketini seven

20/7/15

Bizler haymanalız bu işlerde bizim suçumuz yokmu hiç.Esnafından tutun halkına kadar herkes suçlu değilmi burada.Esnaf gelen yabancıları günübirlik gelen olarak görürse bu iş taa o anda saten biter.Bir küçük suyu kaplıcanın ordaki marketler 1 tl ye satıyor bu olurmu.Yüz metre yukarda 500 krş.Birde almaktan vazgeç sanki esnaf dövecek.Otobüsler desen daha berbat zabıta desen aynı.Şikayete gidiyorsun zabıta biz bişey yapamayız diyor.O zaman ne diye giyiyorsunuz .Kaplıcalar berbat ben böyle pislik görmedim birde çalışanlar o kadar ukela ki kimse korkudan sesini çıkartmıyor.Bizler bayram için haymanaya ailemizin yanına geldik.Gelmişkende hamama gittik.Çünkü gurbette en çok özlenen hamam.Eşim içerlerin çok pis olduğunu kadınların uygunsuz olduklarını söylediğinde çalışanlar eşimi azarlıyor birde git kime şikayet edersen et diyorlar.Eşimde çıktığında müdürle sorumlu kişi ile konuşacam dediğinde erkek personeller gülerek hangi müdürle görüşmek istersiniz diye gülerek dalga geçerek konuşuyorlar.


Başlık:

görünen mahalle

02:17:34

Gönderen:

umutsuz

19/7/15

daha bu iyi günler hüseyin abi yakin zamanda haber olarak sadece belediye baskanini yapacaksin haberde de soru olarak ne zaman belediyemiz kapaniyor haymanamiz modern bir polatli mahallesi oluyor olacak.


Başlık:

Cok.vahim

03:31:52

Gönderen:

Haymanali

18/7/15

HAYMANA MALESEF GERIDE KALMAYA GELISMEMEYE MAHKUM BIR MEMLEKET.INSANLAR COK KABALAR COK SAYGISIZLAR.DAHA OTOBUS YAZIHANESINI ARAYIP YER AYIRTMAYA CALISAN BIR İNSAN ANLIYOR ZATEN DURUMU. YAZIHANEDE TELEFONU ACAN KISILER COK SAYGISIZ COK KABALAR.ZATEN YER AYIRTMAK DA BIRSEY IFADE ETMIYOR OTOBUS SOFORUNUN MUSTERININ NERDEN ALINACAGINA YADA DURACAGINA DAIR BIR BILGISI YOK GIBI TRANSIT GECIYOR ARAYIP BU SURUMU KONUSACAK MALESEF.BIR YETKILI BULMAKDA COK.ZOR.BU KAFAYLA GIDILIRSE ZATEN DAHA INSANLAR HAYMANAYA GELMEDEN NE KADAR KALITELI HIZMET VERILDIGINI ALASILIYOR. OTELLER YADA CARSIDA PAZARDA HIZMET NASILDIR DUSUNMEK BILE ISTEMIYORUM.DISARIDA YASAYAN BIR HAYMANALI OLARAK HAYMANANIN BU DURUMUNU GORMEK BU KADAR CAHIL INSANIN EGITILMEDIGINI GORMEK COK ACI...buradan yetkililere sesleniyorum lutfen ozellikle otobus yazihanesi ve soforlerini egitin ziraa buna coookk ihtiyaclari var.insanlar daha gelmeden kacmasinlar haymanadan...


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin