Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÖĞRETMENDEN TEŞEKKÜR MEKTUBU
31/07/2015

Emekli Öğretmen Hatice Yalçın, geçen hafta Haymana kaplıcalarında yaşadığı bir olayı teşekkür amacıyla gazetemizde paylaşmak istedi.
Emekli Öğretmen Hatice Yalçın gazetemize gönderdiği mektupta şunları söyledi.
“Bize bir Ramazan ayı yaşattın. Nefis terbiyemizi doruğa ulaştırdın. Açlık nedir, susuzluk nedir yeniden hatırlattın. “Oruçlu iken şunları şunları yapmayacaksın.”diyerek kendi nefsimize hâkim olmayı öğrettin. Aksi halde açların halini, susuzluktan yüreği yanan,  dudakları yarılmış, pul pul olmuş insanları nasıl anlayabilirdik? Elimizdeki nimetlerin kıymetini nasıl takdir ederdik Allah’ım!... 
Bu bir ay bize, çevremizdekileri anlama anlayabilme, yeniden düşünme gibi bir psikolojiyi yaşattı. Allah’ım şükürler olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyetine. “Bayram geliyor” diyerek yaptığımız temizlikler, tatlılar, sarmalar dolmalar tatlı birer telaş ve yaşama sevinci veriyor. Arife geceleri, bayram geceleri bulunmaz bir nimet. “Bu gecelerde yapılan dualar geri çevrilmez.”düşüncesi nasıl da rahatlatır, bir gönül huzuru yaşatır insana, bunu tarif etmek zor, yaşamak gerek. 
Bu güzelliklerle zamanı tüketirken Bayramın 3. günü kızımla Haymana Kaplıcalarına gittik. Aman ne kadar da özenle hazırlanıyoruz. Aman şunu unutmayalım, aa.. onu da alalım… Ankara Haymana arası 35 - 40 dakikalık bir şey. Derken kaplıcadayız. İçeri girerken görevli, kıymetli eşyalarınızı emanete teslim ediniz, dedi. Ne kızım ne ben böyle kıymetli bir eşyamızın farkında olmadık ki içeri direk girdik. Aaaa.. sıcacık ve de temiz bir havuz… Fazla kalabalık da değil. Anne kız çok mutluyuz ama; ikimiz de sıcak suya fazla dayanaklı değiliz. Saat yarım gibi girdik, üç gibi de havuzdan çıktık… Tam giyinmeye başladık. Bir çantamızın olmadığını fark ettik. Ooo.. çanta küçük,  önemsiz bir şey…amaaa içinde arabamızın anahtarı var. İşte şimdi apıştık… Hemen görevli hanıma sorduk. O da girişte;” ben size hatırlatmıştım” demez mi? Telaşlandık, oradaki çaycı beyden kamera kayıtlarını istedik. Hık mık etti. Sonunda göstermeye razı oldu. O arada işletmenin müdürüne haber verilmiş. Hemen geldi, kamerayı kızımla incelemeye başladılar ama; bir türlü bir tutarlı belge bulunmadı. Olay polise bildirildi, onlar da bir tutarlı şey bulamadılar. 
Derken aklı evvelin biri, arabanın camını kırıp içerideki anahtarlara ulaşmayı önerdi. İtirazlarıma rağmen başka çıkış yolu düşünemiyorduk. Arabadan evin anahtarını alıp Ankara’ya gidip yedek anahtarı getirecektik. Görevli Bengül Hanım (Adanalı) eline koca bir balyoz almış, son kararımızı soruyor. Kızım “tamam” deyince Bengül Hanım balyozu cama indirdi: Biiir ikiii derken bir piri fani geldi: “Kızım, yazık değil mi kırmayın arabanın camını,  bir açan bulunur elbet.” deyince kendime destek bulmanın sevinciyle Bengül Hanımı durdurduk. Tekrar polisten yardım istedik. Polis birisini bulup gönderdi. Gelen, işinin ehli olmalı ki beş dakika sürmedi, arabamız hiçbir zarar görmeden açıldı. Bengül Hanımın darbeleri de hafızalarımıza bir acı anı olarak kazındı. Müdür Bey, Ankara’ya gitmekte olan otobüsü durdurdu. Kızım bindi. On dakika geçmeden Bengül Hanım, elinde kaybolan çantamız, gülerek bana doğru geliyor… Cahilane yapılan bir davranışın kişiye verdiği pişmanlık sonucunda, anahtarımız; kaplıcaya getiriliyor. Allah günahlarını affetsin, biz de kendilerini affettik. Kızımı arayıp otobüsten inmesini, anahtarın bulunduğunu söyledim. Çayraz’da inen kızımı trafik polisleriyle gidip alıp geldik. Her şey tatlıya bağlandı. Sahi Haymana’nın karışık, kıymalı pidesi çok hoş oluyormuş,   tadına bakmasak olur mu? Sonra Hayme Ana’ya uğrayıp bir Fatiha yolluyoruz. Güneş, ayrılma vaktimizin geldiğini söylüyor. Başta İşletme Müdürü olmak üzere gücüyle kuvvetiyle, görünümüyle “Ben bu kaplıcanın koruma görevlisiyim.” dedirten Bengül Adanalı’ya, İşletmenin çaycısına hatta bizim gibi kaplıcaya gelen yolcularımızdan bize destek olanlara teşekkürler ederim. Ayrıca Asayiş şubesinden gelen polislerimize; Trafik Şubesinden gelen, bizi yolda yalnız bırakmayan polislerimize teşekkürlerimi bildirir vatan ve milletimize olan görevlerini sağlıkla esenlikle yapmalarını dilerim. Fırsat bulduğumuzda en kısa zamanda Haymana’ya geleceğimi belirtiyor, sevgilerimi yolluyorum…”

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÖĞRETMENDEN TEŞEKKÜR MEKTUBU " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin