Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ
15/01/2016

HAZIRLAYAN: Yavuz ÇİFÇİ
CEKET-2
    Mezarlığın giriş kapısında bir süliet kendisine doğru geliyordu. Tekrar korkusu doruğa çıktı. Elinde olmayan ve bedeninin hükmedemediği bir içgüdü ile “zınk” diye durdu. Eli ayağı buz kesti. Üzerinde bir beyaz bez parçası haricinde bir şey olmayan bir kadın kendisine doğru yürümekten ziyade kayarcasına yaklaşıyordu. Vücudunu saran bez parçası sıyrılmış, yerlerde sürünüyor, kadının bedeni  ve yüzü toprak parçalarıyla belenmiş, saçları darmadağınıktı. Kadından gözünü ayıramıyor, olduğu yerde kıpırdayamıyordu. Farkedemediği bir güç, onu oraya çivilemişti adeta. Kadın yaklaştı ve üzerindeki bez parçasıda yere süzülerek düştü. Şimdi çırılçıplaktı ve arabanın camına başını yasladı. İşte o zaman onu tanıyabildi.
    Yıllardır komşuluk yaptığı ve çok sıkı fıkı oldukları bir ailenin kızıydı bu. Korkusunu yendi ve hemen arabadan aşağıya indi. Üzerindeki ceketi çıkarıp kızın çıplak vücuduna sardı. Arka kapıyı açarak kızı aracın arka koltuğuna oturttu. 
  “Bacım hayırdır, bu saatte ne arıyorsun bu halde burada” diyebildi. “Başına bir şey mi geldi? Ne oldu sana, ne bu halin” diye soru üstüne soru soruyordu.
    “Abi ne olur beni evime götür” diyebildi kız. Sesi sanki başka birisine aitmiş gibi zorla çıkıyor, tuhaf bir tını veriyordu.
   “Tabii tabii olur, hemen” dedi. Arabayı hızla sürerek Haymanaya girdi. Aynadan kızın halini görüyordu. Bu nasıl işti böyle? “Acaba polise falanmı götürsem, başına bir şey mi geldi kızın acaba?” diye düşünerek, ikilemde kaldı.
   “Bacım bak önce polise gidelim istersen, birisi bir şey yaptıysa çözüm bulalım” diye ısrar etti. 
   “Abi beni evime götür, evime gitmek istiyorum, ne olur başka yere götürme” dedi kız. Gözlerinin feri kaçmış, boynunda halka şeklinde bir kızarıklık vardı. Yüzü bembeyaz olmuştu. Saçlarında hala toprak parçaları vardı.
     En iyisi evine bırakmaktı. Sabah ilk iş olarakta olan biteni öğrenirdi. Komşulukları zamanında neredeyse yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen, komşuluktan ziyade bir akraba gibi olmuşlardı. Eğer başına bir hal geldiyse, birisi bir kötülük yapmışsa hesabını sormak onunda bir nevi borcu, göreviydi. “Sabah ola hayrola” dedi. 
    Ara sokaklara girdi ve mahallelerine doğru sürdü arabasını. Eski mahallesi biraz değişmiş, yeni binalar yapılmış, başka inşaatlarda göze çarpıyordu. Mahallesini çok özlediği o zaman anladı. Anılar canlandı gözünde, duygusallaştı.
Kızı evinin olduğu bahçe kapısına kadar getirdi. Arabasından inip kapıyı açtı. Kız araçtan inip birkaç saniye durarak evlerine şöyle bir bakış attı ve bahçe kapısını açarak içeri girdi. Merdivenlere doğru yürümeye başladı.  Ardından gitmek istediğinde, kız döndü ve “Abi gelme sen sabah gel” dedi.
    Bunu emreder gibi söylemişti. Bir şey diyemedi. Olduğu yerde durdu kaldı. Kız birkaç basamamaktan oluşan merdivenleri tek tek hiç acele etmeden çıktı. Evin kapısını açıp içeri girdi ve gözden kayboldu. Ardından kapıyı kapattığında kapının sesiyle kendine geldi ve aracına bindi. Birkaç ev ötedeki kendi evine gitti. Aklı hala kızdaydı. Her halinden olağan üstü bir görüntüsü ve tavrı vardı kızın. 
    Kesinlikle normal olmayan bir durum vardı ortada ama… “neyse” dedi, “güneş doğmak üzere zaten, sabah öğrenirim herşeyi” Ama o mezarlıktan çıkıp kendisine geldiği görüntü aklından bir türlü çıkmıyordu. Neydi kızdaki bu esrar acaba?
DEVAMI VAR...

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin