Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

EŞEKLE BAŞLADI ARAÇ FİLOSU KURDU
15/01/2016

Küçüklüğünden itibaren azimle ve kararla başlayan bir tırmanış ve nihayetinde zirveye çıkan bir Haymanalı’nın örnek hayatını okurlarımızla paylaşıyoruz.
    Haymana Dereköylü hemşerimiz Barış Kara, çobanlıktan, çaycılıktan başlayan ve 50 NC diye bilinen bir kamyonetle devam eden, bugün onlarca çalışanı ve nakliye filosuyla  Ankara’nın zirvesindeki hemşerimizin sıradışı ve başarılı bir hayat hikayesine uzanan öyküsüdür bu.   
     Hikayenin baş kahramanlarından Barış Kara hafta içinde gazetemizi ziyaret ederek, başarılı geçmişini, zirvedeki yerini ve Haymanalı girişimcilerin neler yapabileceğini anlattı.
    Kara yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Ben 13 yaşından itibaren Nakliye sektörüne çaycılık, ayakçılık işlerini yaparak başlamıştım. O yıllarda köyümde eşek üstünde çobanlık yapıyordum. Nakliye sektörüne olan hevesim çocuk yaşlardan itibaren vardı. Çobanlık yaparken yollardan geçen kamyonları büyük bir hayranlıkla seyrediyordum. Küçük yaşıma rağmen azmimi ve kararlılığımı hiç bozmadan 1999 yılına kadar devam ettim ve daha sonra 50 NC diye bilinen bir kamyonet aldım ve kendi işimi yapmaya başladım. O tarihte Ankara gibi bir metropolde ayakta kalmak, hayata tutunmak gerçektende zordu. Ancak azmin elinden hiç birşey kurtulamazdı. Ben o zamanki yıllarda müşterilerime karşı alın teri karşılığında hizmetin en iyisini vermeye devam ediyordum. Yıl 2011’i gösterdiğinde araç filomuzu oluşturduk ve yurtiçinde Türkiye’nin her tarafına nakliye işi yapmaya başladık. Bugün itibariyle çok sayıda çalışanımız, tırlarımız ve kamyonlarımız var. Hedefimiz Türkiye’nin en iyi nakliye şirketleri arasına girmektir. Ankara’nın neredeyse tüm ilçelerine hizmet veriyor, Haymana’da da Yonca Hes’in taşımacılık işlerini yapıyoruz. Bu vesile ile Yonca-Hes şirketimize de başarılar diliyoruz. Biz istiyoruz ki gençlerimiz, azimlerinden ve kararlılıklarından asla vazgeçmesinler. Hayaller uzak değil ve ulaşmak için sadece çaba göstermek yetmektedir. Haymanalı gençlerimiz ve girişimcilerimiz tabiki Haymana’dan kopmasınlar, ancak hedeflerini, amaçlarını ve ulaşmak istedikleri mevkinin hayallerini büyük tutsunlar. Azim ve kararlılıkları onları başarıya ve hedeflerine en kısa zamanda ulaştıracaktır. Biz her ne kadar Ankara’da işlerimizi yürütsek de Haymana’dan, Haymanalı olmaktan hiç kopmadık, gönül ve manevi bağımız her zaman Haymana’da devam ediyor. Sürekli memleketimize geliyor, burada kaplıcamıza giriyor, hemşerilerimizle hasbihal ediyoruz. Biz Haymana ile ilgili her türlü sorumluluğun altına girmeye hazırız. Bunun özellikle bilinmesini istiyoruz.” dedi.
    Hemşerimize daha da başarılı bir iş hayatı diliyoruz. 
 
 
 
 

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " EŞEKLE BAŞLADI ARAÇ FİLOSU KURDU " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Haymana otobüsleri ne zaman değişecek

18:10:28

Gönderen:

batuhan

22/1/16

bir de şu otobüslere el atsak Haymanalı olarak.artık bıktık bu rezillikten.Ego istiyoruz


Başlık:

İŞİ GÜCÜ RAST GELSİN

11:06:49

Gönderen:

MESUT ÖLMEZ

19/1/16

ALLAH DAHA ÇOK VERSİN SAVAŞ KARA KURTULUŞ KARA BARIŞ KARA GERÇEK HAYMANA SEVDALILARIDIR ASLINDA GÖRÜNMEYEN YANLARINDA BİNLERCE KİŞİ ÇALIŞIR ÇOK KİŞİYE VESİLE OLMUŞLARDIR BİZZAT ŞAHİT OLDUОUM HİÇ BİR KARŞILIK BEKLEMEDEN NERDE Bİ İŞ İMKANI OLSA ÇEVRESİNE DUYURURLAR EKMEĞžİ YENİR SUYU İÇİLİR İNSANLAR İŞLERİ GÜÇLERİ RAST GELSİN..


Başlık:

hayırdır

21:34:48

Gönderen:

özköyden

18/1/16

Hayırdır bu sıraları yeni karalar haber olmaya başladı Mehmet kara nın liderliği devam ediyor.


Başlık:

helal olsun

19:56:02

Gönderen:

kazım

16/1/16

Helal olsun hemşerim. başarılarının devamını dilerim


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin