Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ
22/01/2016

HAZIRLAYAN: Yavuz ÇİFÇİ
CEKET-3
     Kapıyı anahtarıyla açıp evine girdi. Uzun zamandır kullanılmayan evdeki havasızlıktan kaynaklanan kötü koku ve boğucu atmosfer yüzüne vurdu. Çok uykusu vardı, ama çay demleyeceği aklına geldi. Çaydanlığı tüpe koyup ateşi yaktı.
    İçeri odaya girip kanapeye uzandı. Kızın tuhaf görüntüsü bir türlü aklından çıkmıyordu. Kafasında binbir türlü soru dolaşıyor, ama bir türlü aradığı cevabı bulamıyordu. “İnşallah başına kötü bir şey gelmemiştir”  diye kendi kendisini teselli ediyordu.
     Ailecek tanışırlar, sürekli birbirlerine gidip gelirlerdi. Bir komşu gibi değil bir aile gibiydiler. Bu kızı da taa.. küçüklüğünden beri bilirdi. Nerdeyse elinde büyümüştü. Eğer birisi bir şey yaptıysa kendi elleriyle cezasını verebilirdi. O kadar değer verdiği ve sevdiği gerçekten bir “bacı veya kardeşi” gibi gördüğü birisiydi.
     Çaydanlıktan gelen kaynama sesiyle kendine geldi. Çayını demledi ve yanından ayırmadığı birkaç bisküvi ile birşeyler atıştırdı. Güneş doğmuş ve sabahın ilk ışıkları camdan içeri süzülmüştü bile. Uykusu geceki olaydan da dolayı tamamen kaçmış, işin aslına ermek için bir damla kalmamıştı.
     Demlikte kalan son damla çayını da bardağa boşaltıp, bir yudumda içti. Yüzünü gelişi güzel yıkayıp sokağa attı kendini. Çöpçüler daha yeni çıkmıştı sokağa. Birkaçını tanıdı ve selamlayıp birkaç kelam ettiler. Ama acelesi vardı. Olayın aslını öğrenmek istiyor, içindeki merak, bir ağaç kurdu gibi içini kemiriyor, beynini oyuyordu.
Birkaç bina sonra komşusunun evine varıp kapıyı tıklattı. Birkaç saniye sonra kapı açıldı. Uzun zamandır görmedikleri komşularını karşılarında gören evin sahibi, hem şaşırdı, hem sevindi. İçeri buyur ettiler. Kahvaltı sofrası yeni kurulmuş, çayın taze kokusu evin içini doldurmuştu.
    Sofraya buyur ettilerse de, birşeyler atıştırdığını ve karnının tok olduğunu söyleyerek oturmadı kahvaltıya. Aklındaki merak beynini kemiriyordu. Gözü sürekli kızı arıyor ama göremiyordu.
    Kısa süreli hal hatır sormadan sonra şoför konuya geldi. Akşamki yaşadığı olayı bir bir  anlatıp, ne olup bittiğini öğrenip, sıkıntılı bir durum varsa  yardımcı olacağını belirtti.
    O olayı anlattığında ailenin yüzü karardı. Anne ağlamaya başladı, babanın gözleri doldu. Ve biraz toparlandıktan sonra baba nihayet cevap verebildi;  “Komşum senin ne gördüğünü bilmiyorum ama, bizim kız 5 gün önce maalesef kendini asarak intihar etti ve aynı gün onu toprağa verdik” diyebildi.
   Adam bu cevap karşısında dondu kaldı. Ne diyeceğini, nasıl davranacağını bilemedi. Kekeleyerek; “Ama ben onu gece buraya getirdim, canlıydı eve gözlerimin önünde girdi” diyebildi.
   Bu defa anne söze karıştı; “Komşum keşke öyle olsaydı, ama kendi ellerimle yıkadım kefenledim, içim yanıyor, ama daha onu toprağa verdiğimizden beri odasına bile giremiyoruz, işte odası” dedi. Kapalı bir kapıyı gösterdi.
   Şaşkın bir halde odaya doğru hep beraber yöneldiler. Kapı en son kapandığı gibi duruyordu. Zorlayarak açtıklarında giriş kapısında örümceklerin yeni yeni ağ örmeye başladıklarına tanık oldular.
    Kapıyı biraz aralayıp içeri baktıklarında hep beraber şok oldular. Evet içeride herhangi birisinin girdiğine çıktığına dair bir emare görülmemesine rağmen, şoförün ceketi kızın yatağının üzerinde öylece duruyordu... 
SON...

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin