Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANALI KONUŞUYOR
22/01/2016

Haymanalılar, kendilerine malettiğimiz Haymana Gazetesi aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ediyorlar. Gazetemiz geniş okur kitlesi ile herkesin sesi olacak.
Özhan GÜVEN
Sokak köpekleri tekrar başımıza bela olmaya başladı. Ne ara sokaklarda ne de ana caddede gezemiyoruz. Kendimiz için sorun yok ama çocuklarımız tehlikede. Geçen günlerde ana cadde üzerinde bir çocuğa saldırdılar, çocuk canını zor kurtardı. Okula götürüyor, okul çıkışı alıyoruz. Bu nedenle de işlerimiz aksıyor, dükkanımızı geç açıyor, işi gücü bırakıp onların peşinden gidiyoruz. Aklımız hep onlarda kalıyor. Yetkililerden bu işe acil bir çözüm bulmasını istiyoruz. Böyle devam ederse birisinin başına çok kötü birşey gelecek, çünkü sürüler halinde kocaman köpekler hep beraber saldırıyorlar, çocuk ne yapsın, kadınlar nasıl başa çıksın. Kurtarın bu beladan.
Haluk KARABEY
Bazı köyler Haymana’dan ayrılmak istiyormuş. Ben Culukluyum bizim köyün yolunu düşünüyorumda bazen o köylere hak veriyorum. Bu yolları bize reva görenler demek ki ayrılmamızı istiyorlar diyorum. Sırf Haymana yolu kötü diye Gölbaşına gidiyoruz. Geçtiğimiz yaz bu yol yüzünden kaç tane kaza yaşandı. Kaç araba arıza yaptı, arabalarımızda ne ön takım kaldı ne lastik, hiç bilen var mı? O zaman bizdemi isyan edip Haymana’dan ayrılmak istiyoruz diyelim. Eskiden her yıl bu yola bakım yapılır asfalt yapılırdı, büyükşehir’e geçtik geçeli doğru düzgün bir çalışma göremedik. Eğer bizi istemiyorlarsa bizde gidelim dilekçe verelim.
Hıdır ŞAHİN
Sokak köpeklerinden bende şikayetçiyim. Eskiden aşağı mahallelerde olurdu. Şimdi Haymana’nın bütün sokaklarında her köşe başında varlar. Nuri Bektaş’a giden çocuklar için özellikle korkulu rüyalar. Kışta kıyamette uzak olan okula zor giden çocuklar bir de köpek korkusu yaşıyorlar. Bizim de çocuklarımız var, kadınlar var, nereye giderlerse devamlı yanında olmak zorundayız. Buna bir çare bulunsun. Özellikle kış aylarında başıboş kalan çoban köpekleri ne durdan anlıyor, ne kovmadan. Kocaman köpeklerle kadınlar çocuklar baş edemiyor.
Ömür IŞIK
Ben kalorifer kazanlarını yakıyorum. Gecenin bir vakti sürekli dolaştığım için sokaklarda kimse olmuyor.  Külleri döktüğüm çöp varillerinin her birinin başında 3-5 köpek var. Hem de her mahallede, her sokaktalar. Ben işimi yapamıyorum, ekmeğimi kazanırken bir de bu hayvanlarla uğraşıyorum. Bu aralar sık elektrik kesintileri de olduğu için karanlıkta binaların kazanlarını sürekli kontrol etmem lazım ama köpeklerin korkusundan tedirgin gidiyorum. Birkaç kez de saldırıya uğradım.  Hem bu sokak köpeklerine hem de eletrik kesintilerine yetkililerden bir çözüm bekliyorum. Köy yeri gibi sık elektrikler kesiliyor, yine köy yeri gibi her taraf köpekten geçilmiyor.

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANALI KONUŞUYOR " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin