Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

MİSYONERLER İŞİ AZITTI
22/01/2016

Bir süre önce mektup yazarak Haymanalı bazı vatandaşları Hristiyanlığı seçmeleri konusunda ikna etmeye çalışan misyonerler, bu defa bizzat Haymana’ya geldiler.
    Daha önce mektupla ve mektup içindeki dökümanlarla Müslümanları Hıristiyanlığa davet eden misyonerler bu defa Haymana’ya gelerek insanların kafalarını ve düşüncelerini çelmeye çalıştılar. 
    18 Ocak Pazartesi günü ikindi saatlerinde Güney Kore’den geldiğini söyleyen 4 kız ve 1 erkekten oluşan grup Haymana sokaklarını ve esnafları gezerek Hazreti İsa’dan başkasına inanmamaya ve tek hak din olduğunu iddia ettikleri Hristiyanlığı kabul etmeye davet ettiler.
    Ellerindeki broşürleri vatandaşlara dağıtan ve içeriği hakkında bilgiler veren grup, Hz.İsa’nın son peygamber, Hristiyanlığın da asıl hak din olduğunu, sonsuz ve mutlu bir yaşama kavuşmanın Hristiyanlıktan geçtiğini söylediler. 
Bazı esnafları gezen ve bazı vatandaşlarla sohbet eden g,rup, Güney Kore’den getirdikleri küçük hediyeleri ve ellerindeki broşürleri dağıttıktan sonra Haymana’dan ayrıldılar.
   Bu insanların muhafazakar yapısıyla bilinen Haymana ve benzeri yerlere gayet soğukkanlı ve rahat bir şekilde gelerek, insanların hassas noktası olan din ve İslam’a yönelik cesur açıklama yapabilme cesaretlerini kimden aldıkları ayrı bir konu olarak insanların kafalarını karıştırmaya devam ediyor. 
   İnsanların sık duyduğu ancak anlamını tam bilmedikleri misyoner ve misyonerlik faaliyetlerinin ise tanımlamasını kısaca anlatalım.
MİSYONERLİK NEDİR?
     Misyonerlik, dar anlamıyla herhangi bir dini öğretiyi yabancı ülkelerde yaymakla yükümlü din görevlilerini tanımlamada kullanılır. Daha geniş anlamıyla ise başkalarını belirli bir öğretiye, özellikle dini bir öğretiye ikna etmeye çalışan, onları bu öğretiye çekme amacını üstlenen kişileri tanımlamada kullanılır. 
Terim yaygın olarak Hristiyanlığı yaymayı amaç edinen görevliler için kullanılır, ancak herhangi dini öğretiyi yaymaya çalışanlar için de kullanılabilir. 
 
 

Bu yazıya toplam 10 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " MİSYONERLER İŞİ AZITTI " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Özel yetiştirilmiş misyonlerlerdir

21:35:47

Gönderen:

Ahmet

4/2/16

Kendinizi avutmayın.Bu gelenler profesyonel misyoner kişiler.Özel olarak yetiştirilmişlerdir. Böyle tiplere siz durmadan hıristiyanlık ve yahudilik artık batıl olmuş kuranda belirtildiği gibi hak din İslama gelin demekle islama dönerlermi sanıyorsunuz kendinizi avutmayın.


Başlık:

hak dini islam

21:36:45

Gönderen:

yurtbeyli

29/1/16

Ey benim güzel memleketimin güzel saf ve temiz hemşerilerim bu gelen hristiyan misyonerlere müslümanlığın güzelliklerini anlatıp onları hak dini olan İSLAMA davet edemediniz mi? Böyle şeylere uyanık ve zeki olmalıyız ki kimse bizi yönlendirmesine izin vermemeliyiz bizim memleketimizde çok büyük alimler ve Dinini seven çok kişi var o yüzden orayı seçmişlerdir. çünkü yıllardır doğuda vede ortadoğuda bu tür misyonerlikler çok yapıldı ve şimdiki durumda malesef; uyanık olalım ki bu tür şeylere fırsat vermeyelim. HAK DİNİ OLAN İSLAMDIR Hz. MUHAMMED(s.a.v) ALLAH`ın ELÇİSİDİR kitabımız KUR`AN KERİMDİR OKUYUP ANLAYALIM DİYE ALLAH BİZLERE GÖNDERMİŞTİR.


Başlık:

hangi hasan

17:57:55

Gönderen:

hasan

29/1/16

tabiki imanı zayıf olanlar tedirgin oldu.niye korkunuzmu var,anlatıp anlatıp giderler.bize turist lazım.ama yan gelip yatan.kuranı kerim-i hayatında okumamış ve okutmamış,camiyi namazı kılmamış ve kıldırmamış,sohbet cematı sadece kahvehanelerde görmüş kişiler tabiiki hemen tedirgin oldunuz .bu insalar ancak bu anlattığım kişileri kandırırlar.gerisi teferruat.


Başlık:

VAY! VAY! VAY

20:14:30

Gönderen:

Fatih Mehmet Yılmaz

27/1/16

Vay! Vay! Vay!... İşi azıtmışlar! Peeeeehhhh! Yahu sizler Allah`ın hakkı olan hakimiyet, hükmetme hakkını Allah`tan gasp edip, sizler gibi yaratılan, ihtiyaç sahibi, zavallı ve aciz, bağırsağında .... taşıyıp .... ihtiyacı görenlere, sizin benim gibi dokuz ay on günlük yaratılmış insanlara verirken azıtmak olmuyor, haddi aşmışlık oluyor da, bu mu size azgınlık olarak görüldü? Sizleri yaratan Allah`ın sizleri başıboş bırakması mümkün mü? Bütün herkesi bir gün hesaba çekeceğini bildiren Allah (c.c), ancak kendi vahyine teslim olunmasını bildirmiş, daha yarın başına ne geleceğini bilmeyen, acziyet içerisinde olanların heva ve heveslerine uymamamız gerektiğini bildirdiği halde, insanların bunu görmemezlikten gelmeleri, Allah`a bir insan kadar değer vermemeleri azgınlığın haddi aşmışlığın en âlâsıdır. Sizler hiç mi düşünmüyorsunuz? Gelin Raab`inizden size indirilenin en güzeline uyun. Kurtuluşunuz ancak bundadır. İyi bilin ki; "...Yaratmakta emretmekte Allah`a mahsustur." (7/54)


Başlık:

biraz sakin

09:00:35

Gönderen:

Zeynep

27/1/16
Bu işin esnafla yada kişiyle alakası yok. Başka bir dine mensup insanlar gelmiş memleketimize. Kimi İsa diyor kimi ise Musa...... Tamam tamam kızmayın sadece bazı şeyleri fark etmenizi istedim. İsimlerin başlarında Hazreti yazısı olması gerekirdi. Evet haklısınız bu şekilde yazmam dahi sizleri rahatsız etti değil mi? Kaç kişinin evladının ismidir İsa ya da Musa ? İnsanları neye inandıkları için yada kimle oldukları için yargılamayız. Düşünün kilometrelerce uzaktan gelmişler hangimiz yaparız onların yaptıklarını ? Hangimiz cesaret eder böyle bir şeye? Bizim kitabımız da bu Peygamberlerin ismi geçer ve biz bu isimleri kayıtsız şartsız kabul ettik. Herkes her şeyi bilerek dünyaya gelmiş olsaydı bir amaç olmazdı. Herkesin kendine göre farklı amaçları vardır.Keşke bizler misafir perverliğimizi gösterip bize hediyeler getiren bu insanlara Kuran-ı Kerim hediye etseydik. Bir söz vardır ``Batının teknolojisini örnek almalısın kültürünü değil.``

Başlık:

haymananin kaçan firsati

09:36:28

Gönderen:

fırat xarxurlu

26/1/16

Çok negatif bir başlık atılmış. Yani 4-5 tane koreli hristiyanin ne zarari olabilrki? Zaten korelilerin telkiniyle dinden çıkacaksa haymanalılar o zaman yapacak bir sey yok. Haberin üslubuna ve bazı yorumculara bakılırsa böyle bir şeye cürret edenler nasıl öyle kolay kurtulurdu haymanadan? Ne yapsaydi haymanalilar, koreli hristiyanlarin bogazlarinimi kesseydiler? Hah bak o zaman haymananin tanitimina büyük katkı saglardı. Bir anda koreden tut brezilyaya kadar, amerika birleşik devletlerinden tut izlandaya kadar haymana konuşulurdu. Dunyada tanimayan kalmazdi haymanayi.


Başlık:

gelsinler? ne var bunda? imanınızdanmı şüpheniz var?

21:29:56

Gönderen:

memati baş

25/1/16

ne yani geldilerse geldiler, ne diye işi azıttı diye başlık atıp hedef gösteriyorsun gazeteci! haymanalının imanındanmı şüphen var? bir iki broşürle dinini değiştiren varsa bırak değiştirsin bu iş bu kadar ucuzmu? bu kadar basitmi? keşke bende onları görseydim, belkide onlarla oturup iki bardak çay içer onları islama daver ederdim kimbilir belkide gelenler müslüman olurlardı..... velhasılıkelam yok haymana şu gelmiş dövelim yok haymanaya bu gelmiş hedefe koyalım... bu tür bağnazlıklarla iki adım ileri gitmez bu memleket! bu tür faaliyetler dünyanın heryerinde var ama siz gelenlere sarıyorsunuz ama evinizdeki çocuğunuzun elindeki internette neler dönüyor haberiniz yok! aşın artık aşın!


Başlık:

Zavalli akmaklar

03:56:18

Gönderen:

Haymanali

24/1/16

Haymana esnafina vede halkina gercekten pes dogrusu bu sarlatan misyoner bozuntularina hatlerini bildirimediyseler yaziklar olsun.


Başlık:

Haymanada bu da oldu yazıklar olsun Haymanaya

08:06:23

Gönderen:

Ahmet

24/1/16

Haymana`da yönetim zaafı olunca halk da düşünme yeteneğini, Müslümanca yaşamayı unutmuş oldular.Bu kadar skandal bir durum olmaz.Bu sapık Hıristiyan din mensuplarının ellerini kollarını sallaya sallaya gelip burada misyonerlik (sapık din propagandası) yapmaları Haymana için zül ve zavallılıktır. Batının ve özellikle Amerika gibi alçak ve kafir ülkenin iyice kölesi olma yolunda iyice yol kat eden hükümet, artık bu gibi durumlara ses çıkarmaz oldu.20 veya 22 Kasımdaki o melun cuma hutbesinden sonra artık Müslümanları terörist yapan diyanet,Hıristiyanların bu faaliyetine de ses çıkarmaz anlaşılan. Müslüman halk kendisi tepki göstermeli.Ama AkP hükümetinin ve emir erlerinin kendilerini gözaltına alıp, tutuklamasından korkmuştur zavallı Müslüman halk.


Başlık:

memleket

02:55:50

Gönderen:

haymanalı

23/1/16

Hristiyan bi ülkeden Hristiyan kişiler müslüman ülkesine gelip özellikle haymanayı seçmiş haymanalı larla konuşuphHristiyan olmaya teşvik ediyor vede hiçbir haymanalı tepki göstermiyor sa bu iş çığrından çıkmış demektir. Vah haymana vah memleket.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin