Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“MİLLİ PARK” ULUSAL BASINDA
22/01/2016

17 Ocak tarihli Hürriyet Gazetesi “Milli Park” ilan edilen Haymana ve Polatlı’yı manşetine taşıdı. Gazete Polatlı’ya daha çok yer verince Haymana’lılardan tepki gördü.
    Milli Park ilan edilmemizin yankıları gün geçtikçe büyüyor ve artık ulusal basında da geniş yer buluyor.
      Daha önce konu hakkında başta Milliyet gazetesi olmak üzere pek çok ulusal basın konuyu gündemlerine taşımış, özellikle Ankara eklerinde ön plana çıkarmışlardı. 
     Bu konu hakkında en son Hürriyet Gazetesi de 17 Ocak Pazar günü çıkardığı sayısında geniş yer verdi. Ana sayfadadan manşet verdiği haberinin ayrıntılarını ise Hürriyet Pazar ekinde tam sayfa olarak yayınladı.  
“Türkiye Cumhuriyeti bugün bu haliyle varsa, mevcudiyetini Ankara'nın burnunun dibindeki, acıyla yüklü bu topraklara borçlu. Burada, bugün Polatlı ve Haymana ilçelerinin sınırlarında kalan bu topraklarda Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk yönetimindeki Türk ordusu 22 gün 22 gece savaştı. Tam 95 yıl sonra, Türkiye'nin doğusundan, batısından gelmiş, Sakarya Meydan Muharebesi'nde canını vermiş kayıp kahramanların, toprak altında kefensiz yatanların mezarlarına sessiz sedasız ulaşıldı.” girişi ile yaptığı haberin devamında, yapılan çalışmalar neticesinde bazı mezarlara ulaşıldığını ve toplam olarak 1500-2000 civarı şehit mezarına ulaşılacağına değindi.
    Kanlı muharebelerin sonunda çok hızlı gömülen cenazelerin karışmış olabileceği, bazı mezarlarda Türk ve Yunan askerlerinin birbirlerine sarılmış cesetlerine bile raslandığı belirtildi.
     Hürriyet Gazetesi’nden Yenal Bilgici Haymana ve Polatlı topraklarını; “Burası Ankara’nın burnunun dibi ve bir ulusun kaderinin yazıldığı yer” olarak tarif etti.
   Mustafa Kemal Atatürk’ün “"Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır" sözünü bu topraklarda  söylediğinin de altını çizdi.
    Ancak Hürriyet Gazetesi daha çok Polatlı’yı ön plana çıkararak ve fotoğraflarda ağırlıklı olarak Polatlı köylerini kullanması ve Haymana isminin sadece birkaç yerde geçmesi ve önemli mevzilerinden hiç söz edilmemesi Haymana’lılarca tepkiyle karşılandı.

Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “MİLLİ PARK” ULUSAL BASINDA " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

hasan 2

18:16:01

Gönderen:

bekçiler ne demek?

26/1/16

Hacının zamanında çağda bazı kişiler ile istediği atı oynatan bunlar değilmiydi.Hacının ardından bazı kişiler ile yürüyerek güya fedailik görüntüsü veren vede hacıyıda kandırmayı başaran bunlar değilmiydi.Sonra ne oldu anında hacıyı sattılar.Bu gidişatlada özdemir başkanın durumuda iyiye gitmiyor demekki onuda satarlar.Mehmet öztaş yanılmıyor isem bu kişiyi hacı başkan yardımcısı olarak almıştı ama hacıyada en büyük darbeyide bu kişi vurdu,denildiğine göre el altından seçimlerde özdemire çalıştı.Ekmek verdiği insana bunu yapan iki gün sonra özdemir başkana daha beterinide yapar.Yani bu işlerde bir terslik var ama haymana iyiyede gitmiyor.Mehmet binici abi olsun bülent ırmak ve diğerleri olsun bu adamlar zamanında mücadele etmişler,kimsede bunlara kalkıpda bir lafda söyleyemez ve eleştiremezde.


Başlık:

hasan 1

18:03:57

Gönderen:

bekçiler ne demek?

26/1/16

Arkadaşın biri yazmış milli parkın yılmaz bekçileri diye,ve birtakımda isimler vermişler.Ama ne demek istediğinide tam olarak açıklamamış malesef.Bizim anladığımız kadarıysa eyer bu isimler herzaman dört ayaklarının üstüne düşerler bunu tüm haymanada biliyor.Çetin kargın denilmiş,aslında çetin kargın iyi bir ağabeyimizdir ama encümen cahit tan ın damatı olduğu için ona ellenemez vede ses çıkartılamaz.Musin güler denilmiş.Davut güler herdönem işini halleden biridir.Onun için A kişisi B kişisi önemli değildir.İşi bitene kadardır işi bittiği an anında özdemir başkanıda satar.Önceki dönem hacının encümeni değilmiydi.Encümenliğe alınmayınca anında hacıyı satıp hasan ile taraf değiştirmedilermi.Hacıyada ençok zararı verenler bunlar değilmiydi.İşçiler ile uğraşan onları işten çıkartan,şirketin yönetiminde olup istedikleri gibi at oynatan,işçileri ve halkı hacıya düşman eden bunlar değilmiydi.Şimdide özdemir başkana en yakın olan kişiler bunlar değilmi.Erkin deyince durup düşünmek lazım.


Başlık:

Yılmaz bekçiler

11:22:14

Gönderen:

Mümtaz

25/1/16

Milli parkın Yılmaz bekçileri Çetin kargın,Muhsin güler Mehmet binici Erkin gündogan Alpaslan Sakarya Mehmet öztaş sevil Balcı İbrahim Komsuoğlu Bülent Irmak...vatanın Yılmaz bekçileri...


Başlık:

Kendimizi tanıtmaktan aciziz.

06:39:52

Gönderen:

Ahmet

24/1/16

Yöneticiler Hürriyet gazetesine arayıp tepkilerini dile getirirken aynı zamanda haberin detaylı yayınlanması için cephe cephe Haymana cepheleri ile ilgili bilgiler de vermeleri gerekir.Ağlamayan çocuğa mama vermezler.


Başlık:

daha da kötü olma korkusu

06:11:10

Gönderen:

isyan

22/1/16

başka ne beklenebilirdi ki her zaman güzel memleketimizin emekleri çalınıyor. yazık gelecek nesile yazık.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin