Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

PROJEMİZ DESTEĞİ KAPTI
29/01/2016

Haymana Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün sunduğu proje, 46 proje içinden ilk dörde girdi ve teknik destek almaya hak kazandı.

   Halk Eğitim Merkezi, Ankara Kalkınma Ajansına  2015 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık dönemi (6. dönem) başvurusunu ‘’Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Sunum Teknikleri’ ’konusunda yaptı.
     Bu kapsamda Ankara Kalkınma Ajansına sunulan  46 destek başvurusunun ön inceleme ve nihai değerlendirmesi, 2015 Yılı Teknik Destek Programı Başvuru Rehberinde yer alan Ön İnceleme Kontrol Listesi ve Nihai Değerlendirme Tablosunda yer alan kriterler çerçevesinde değerlendirildi.
    Yapılan değerlendirmeler sonucu toplam 46 başvurudan 4 teknik destek başvurusunun 2015 Yılı Teknik Destek Programı rehberinde yer aldığı şekliyle, program bütçe limitleri çerçevesinde, desteklenmesi uygun bulundu.
    Halk Eğitim Müdürü Muzaffer Yıldız’dan edinilen bilgiye göre Halk Eğitim Merkezimiz tarafından hazırlanan “Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Sunum Teknikleri’’ adlı proje yapılan 46 proje başvurusunda ilk 4 proje sıralamasına girerek Teknik Destek almayı başardı. 10 gün içerisinde sözleşme imzalanarak projemizin uygulama aşaması gerçekleştirilecek. Bu proje kapsamında 50 kişilik bir gruba verilecek eğitim ile İlçemiz kurumlarında görev yapan personel ve idarecilerimizin kurum kültürünü sürekli iyileştirme, etkili iletişim, stresle her zaman baş edebilme, etkili toplantı yönetimi, liderlik, zaman yönetimi, diksiyon eğitimi, problem çözme ve karar alma, süreç yönetimi konularında bilinçlenmeleri sağlanacağından hizmet verimliliği artacak, kurumlar arası iletişim sayesinde iş akışı hızlanacak ve buna bağlı olarak vatandaşlardan gelecek talepler doğru ve zamanında gerçekleşecektir. Bu da memnuniyeti artırarak gelen şikâyetleri azaltacak ya da önleyecektir. Bu eğitimler sırasında eğitime katılan bireylerin geliştirmeye ihtiyaç duydukları iletişim alanlarıyla ilgili derin bir bakış açısı kazanmaları, yazılı, sözlü iletişim becerilerini, aynı zamanda kendi iletişim tarzlarını içinde bulundukları duruma uyarlama yeteneği geliştirmeleri sağlanacaktır.
    Katılımcılar kendi kurumlarının gelişimine katkı sağlayacak, konulara odaklanıp, çözümler üretecekler, yeni bilgi ve kaynakları kullanarak veya var olan kaynakları iyileştirerek çalışmalarının ve kurumun kapasitesini yüksek verime ulaşmasını sağlayıcı süreç ve zaman yönetimi eğitimleri alacaklardır. Etkili iletişim becerilerine sahip personellerimiz ve idarecilerimiz iş akışını hızlı ve etkili şekilde uygulanmasını sağlayacak “İşbirlikçi yaklaşım” ’metodunu sağlıklı bir şekilde kullanabileceklerdir.


Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " PROJEMİZ DESTEĞİ KAPTI " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin