Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“SOKAKTAKİ ARIZAYI BİZE YÜKLÜYORLAR”
29/01/2016

Sokaklarında yeraltı kabloları kopan vatandaşlar Enerji-Sa’nın işini kendilerine yaptırmasından şikayetçi. Bu konuda hukuki mücadele başlattılar.

    Çaldağ Mahallesi Topcular Sokak sakinleri Enerji-Sa’nın uygulamalarından “illalah” dedi.
    Sokaklarında yer altındaki elektrik kabloları kopan vatandaşlar 186’ya bildirdiler. Ancak Enerji-Sa yardımcı olmak şöyle dursun, kendilerinin tamir etmelerini ve tüm ücretini ceplerinden karşılamalarını istedi.
     Mağdur vatandaşlardan Hacı Ali Akçıl olay hakkında şöyle konuştu; “Binamızın elektriği kesildi. Tam 7 defa 186’yı aradım gelen olmadı. En sonunda ulaşabildim. Geldiler baktılar ve bu sizin hatanız, bizi ilgilendirmez dediler. Ya da Polatlı’ya müracaat edin diyerek başlarında savdılar. Polatlı’dan ekip istedik. Onlar da yer altındaki kabloların kopan yerini tespit ettiler ve sırf bu iş için 220 TL istediler. O ekipte kopan yerlerin tamirini de kendi imkanlarımız ile yapmamızı istediler. Biz sokaktaki arızayı da kendimiz tamir ettireceksek, parasını cebimizden ödeyeceksek, bu Enerji-Sa ne iş yapar? Bizden her türlü tahsilatı yapıyorlar. Binamızın içindeki arızayı anlarız, ancak sokaktaki arızayı bile bize yüklemenin mantığı nedir? Polatlı’ya gittim, ilgilenmek bir tarafa yüzümüze bile bakmıyorlar. Ben bu kurumdan şikayetçi olacağım. Hem BİMER’e, hem tüketici haklarına  dilekçemi vereceğim, hakkımı sonuna kadar arayacağım, yeter artık vatandaşları enayi yerine koydukları” dedi.
   Bir başka mağdur İsmet Nedim Koç ise; “Geçen haftada aynı olay benim başıma geldi. Geldiler baktılar, yüklü kamyon geçmiş o nedenle kopmuş dediler ve yine benim yaptırmamı istediler. Madem kamyon geçince kopacak o zaman ona göre yapaydınız. Burası sokak her türlü araç geçer, biz başında bekçi mi duracağız, alt yapısını her türlü şart’a göre döşemek onların göreviyken suçlu biz olduk. Tam bir hafta elektriklerim yanmadı. Bu kadar da sahipsizlik olmaz, ben de şikayetçiyim” dedi.Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “SOKAKTAKİ ARIZAYI BİZE YÜKLÜYORLAR” " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin