Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

VERGİ HAFTASI KUTLANDI
26/02/2016

Her yıl Şubat Ayı’nın son haftası ülkemizde Vergi Haftası olarak kutlanıyor. Haymana Vergi Dairesi de bugünü çeşitli etkinliklerle kutladı.
   Türkiye’de 1990 yılından beri her yıl çeşitli etkinliklerle "Vergi Haftası" (22-28 Şubat) kutlamalarının 27.’si tüm Türkiye’de olduğu gibi Haymana’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
   Haymana Vergi Dairesi Müdürü Ramazan Bahçe, Müdür Yardımcısı V. Vedat Ekinci  ve İdare çalışanlarından oluşan bir heyet İlçe Kaymakamı Turan Erdoğan, Belediye Başkanvekili Talip Kapıcı, Sivil Toplum Kuruluşlarından oluşan esnaf ve meslek odaları ve Vergisel ödevlerini düzenli yerine getiren mükellefleri  ziyaret ettiler.
   İlk ziyaret Kaymakam Turan Erdoğan’a oldu. Ziyarette Haymana’da vergilerle ilgili bilgiler veren Müdür Ramazan Bahçe şunları ifade etti: “Haymana’da 42.203.049.00 tahakkuk eden vergi var. Bunun 17.314.743.00 TL’sini tahsil ettik. Geçmişte %30 civarı olan tahislat oranımız %41’lere çıkmıştır. 2015 itibarı ile tahsilat oranımız %86’ya çıkmıştır. En büyük sıkıntımız mükelleflere ulaşmakta. Ancak artık yeni bir uygulama olan e-tebligat ile mükellefe ulaşmak daha kolay” dedi.
  Kaymakam Turan Erdoğan da özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı, Müdür Ramazan Bahçe’ye ve diğer vergi dairesi çalışanlarına teşekkür ederek, Vergi Haftalarını tebrik etti.
  Daha sonra Haymana Belediyesi’ni ziyaret eden Müdür Ramazan Bahçe, Belediye Başkan Vekili Talip Kapıcı ile görüştü. Kapıcı da ziyaretten çok memnun olduğunu dile getirerek “Vergi Haftası’nı“ kutladı.
   Haymana Vergi dairesi’nin son durağı Çaldağ İlköğretim okulu oldu. Burada öğrencileri dersliklerinde ziyaret ederek vergi konusunda bilgiler verildi ve öğrencilere kalem seti ve çeşitli hediyeler sunuldu.
   Hafta etkinliği vesilesi ile Haymana Vergi Dairesi Müdürü Ramazan Bahçe gazetemize yaptığı açıklamada; “Gelir İdaresi olarak Mükelleflerimizi müşteri kapsamında velinimetimiz olarak görüyoruz, Vergi İdaresinin onlarla birlikte var olduğunu, ayrıca  kurumumuz idare ve çalışanlarınca vergisel ödev ve  borcu olan tüm mükelleflerimize ve vatandaşlarımıza her türlü kolaylığın yapılmakta olduğunu beyan etmişlerdir. Çünkü Gelir İdaresinin ev sahibi mükelleflerimizdir”.  Kutlamakta olduğumuz “Vergi Haftası” sebebiyle Haymana Vergi Dairesi Müdürlüğümüz İdare ve personeli olarak  mükelleflerimiz ile Haymana halkına en derin sevgi ve saygılarımızı gazeteniz aracılığıyla ileterek bol ve bereketli kazançlar temenni ediyoruz.” dedi.         
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " VERGİ HAFTASI KUTLANDI " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin