Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“CAMİLERİN İSMİ DEĞİŞMEYECEK”
04/03/2016

Camilerin isimlerinin değişmesine tepki gösteren vatandaşlara, Müftü Danışman’dan cevap geldi.
  Geçen hafta camilerdeki isim değişikleri ile ilgili vatandaşlarımızın gösterdiği tepkileri gündeme getirmiştik.
  Konu ile ilgili bir yazılı açıklama yapan Haymana Müftüsü Ahmet Danışman şunları dile getirdi;
  “26.02.2016 tarihinde Haymana Gazetesinde "Camilerimizin İsimlerine Dokunma" başlıklı yazısında, Haymana’daki bazı camilerin isimleri Müftülük tarafından değiştirildi yazısı başta Haymana İlçe Müftüsü Ahmet Danışman olmak üzere tüm ilçe müftülüğü personelini ve din görevlilerini üzmüştür. Çünkü bu ifade gerçeği yansıtmamaktadır. Haymana İlçe Müftülüğü camilerin isimlerini değiştirmemiştir ve değiştirme hakkına da sahip değildir. 
Diyanet İşleri Başkanlığı Tanıtım Yönergesine göre, camilerin isimleri standart tabelalara yazılarak görülebilecek yerlere asılması istenmiştir. Diğer İlçe Müftülüklerinin yaptığı gibi, İlçe Müftülüğümüzde bu görevi yapabilmek için, camilerimizin kayıtlı resmi isimleri firmaya bildirilerek tabelalar standart bir şekilde yapılarak müftülüğümüze teslim edilmiştir. Teslim alınan tabelaları bizde cami imamlarına teslim ettik. Fakat merkezde iki caminin ismi hakkında bir problem oluştu. Cami cemaatimizin Yeni cami'nin isminin Culuk cami, Küçük cami'nin isminin de Paşa cami olarak yazılması bizden istendi. İlçe Müftülüğümüz de komisyon kurarak adı geçen camilerin isim değişikliği ile ilgili gerekli çalışmaları başlattık.
Arşivimizde yapılan incelemede Culuk ve Paşa camii şeklinde hiç bir yazıya rastlanmamıştır. Geriye dönük yazışmalarımız incelendiğinde ve din görevlilerimizin tayin yazılarına bakıldığında Yeni camii ve Küçük camii şeklinde kayıtlarımızda olduğu görülmüştür.  Ankara İl Müftülüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı kayıtlarında da aynı şekildedir. 
Haymana İlçe Müftülüğümüz cami isimlerini değiştirmemiştir. Tam tersine halkımızın arzu ve isteklerine uyarak, talep edilen isim değişikliği ile ilgili gerekli çalışmalar başlatılmıştır. 
Halkımızın dikkatlerine sunulur.”
 

Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “CAMİLERİN İSMİ DEĞİŞMEYECEK” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Pes Diyorum

23:12:47

Gönderen:

Şaşkın

10/3/16

Koskoca Paşa Cami tabelasının üzerine küçük cami tabelasını asarken de mi görmediniz altındaki gerçek ismini? Allah aşkına biraz mantıklı konuşun.


Başlık:

Müftü efendi haymana köyleri joker mi?

16:42:32

Gönderen:

Hüsamettin

9/3/16

müftü bey torpille müezzinlikten imamlık kadrosu almak için haymana köylerini joker olarak kullanan .... siz de alet olmayın.Adam müezzinlikten imam kadrosuna geçmek için ataması yapılıyor haymana köylerine bir de bakmışsın ki 1 ay sonra müftü efendiden torpil yaparak tekrar Ankaraya gidiyor. Haymana ve köyleri yol geçen hanı değil.Allah rızası için halkı düşünün.tayinin çıkaran ..... düşünmeyin.Ayıp ve kınıyoruz.


Başlık:

niyet hayır olduktan sonra

04:15:55

Gönderen:

ismin ne önemi var

5/3/16

allah için yapılmış kullar neyi istiyor allah hayırlarını kabul etsin hayır sahip lerinin sayı sını artir sın müftü müzde haymana için çalışıyor çocuk lar okusun allah ın dinini kitabını öğrensin müftü müzden ve cümlemiz den yüce rahman razı olsun amin


Başlık:

islamda israf haramdır

00:44:15

Gönderen:

öfkeli

5/3/16

her şey çok güzel Allah razı olsun kuran kursumuz bitmek üzere ANCAK şu tabela işi diyanet tabelaları değiştiriyor oda güzel peki hocam gerek var mı Allah için israf değilmi gerçek manada diyanetin camilere 1 lira yardımı olmuyor hocam bunlar maalesef gerçekler sonra cami ye gidenler cami ismine göremi gidecek bu tabelaların parasını diyanet mi verdi yoksa kış aylarında cami sıcak olsun diye kömür dilenen cemaatten mi çıktı


Başlık:

Kadıköylü

23:09:44

Gönderen:

Müftü beyy..

5/3/16

Müftü bey madem kayıtlarınızda Pasa Camii diye isim yok, e git bir bak caminin kocaman PAŞA CAMİİ diye tabelasi da mi yok?


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin