Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HALKA AÇIK, BASINA KAPALI!..
11/03/2016

Haymana Belediyesi geçtiğimiz haftalarda yayınladığımız bazı haberlerden ötürü gazetemize adeta ambargo uygulayarak, toplantılara katılmamıza izin vermiyor.
   Geçtiğimiz hafta cuma günü halk toplantısı ve hafta içinde de esnaf toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Özdemir Turgut, gazetemizin bu toplantılara katılmasına izin vermedi.
   Yaşanan bu traji komik uygulamanın ardından Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Yıldırım bir takım açıklamalarda bulundu.
   Yıldırım yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Saygıdeğer okurlarımız!.. Haymana Gazetesi 30 yılı aşkın bir süredir, siz değerli okurlarına hizmet etmenin mutluluğunu yaşamaktadır. 30 yıllık süre zarfında bir çok maddi ve manevi zorluklara göğüs gererek, Haymana Halkımızın; sesi, gözü, kulağı olmuş ve olmaya da devam edecektir. Bu 30 yıl zarfında nice başkanlar, yöneticiler geldi, geçti. Ama Haymana Gazetesi hep yerinde kaldı ve kalmaya devam edecektir. 
Son günlerde yaptığımız haberlerin de haklı gururunu yaşıyoruz. Halkın sıkıntılarını dile getirmek, ekonomik olarak yaşadıkları sorunları ilgili mercilere iletmek ve yöneticilerinde bu haberler karşısında   harekete    geçtiğini görmek en büyük mutluluğumuzdur. Çünkü bu bize doğru yolda olduğumuzu göstermiştir.
  Doğru yoldayız ki, belediye halkla bir araya gelmeye başladı, doğru yoldayız ki, sorunlar gündeme gelmeye, masaya yatırılmaya başlandı. Halkın istekleri ihtiyaçları dinlenmeye, kanayan yaraya en azından pansuman yapılmaya başlandı. Bizim istediğimiz de zaten buydu. Bu yüzden alnımız ak, başımız dik diyoruz.  
  Anladığımız kadarıyla geçtiğimiz haftalarda belediyemizle ilgili yayınlanan bazı haberlerden ötürü Sayın Başkan Özdemir Turgut, yaptırım gücünü kullanarak gazetemizi halka açık toplantılara dahi kabul etmeyerek, iki defa makamına gitmemize rağmen görüşme talebimize yanıt vermeyerek bizi ötekileştirme gibi bir çabanın içine girmiştir. Sayın Başkan’ın bu çabaları bizim yayın politikamızı etkilemedi, etkilemeyecektir de!.. Daha önce Eski Belediye Başkanlarının buna benzer spekülatif eylemleri bizi yıldırmaya yetmedi. Çünkü biz hiç bir belediye başkanına, kurum müdürüne ya da kişilere karşı art niyetli yaklaşmadık. Sadece vatandaşımızın duygularına tercüman olmaya çalıştık.
   Haymana Halkı, heyecanla Belediye Başkanı Özdemir Turgut’u seçmiş ve büyük bir beklenti içine girmişti. Ancak bugün itibariyle Haymana Belediyesi 2 yıllık bir süreyi geride bırakmasına rağmen elle tutulur bir hizmete imza atmamıştır. Sayın Başkan Seçim bildirgesindeki maddelerin neredeyse hiç birini yerine getirmemiştir. Geçtiğimiz yıl itibariyle ilçemiz yine kan kaybetmeye devam etmiş yaklaşık 3 bin kişi ilçemizden göç etmek zorunda kalmıştır. 2000’li yıllarda ilçemizin nüfusu 50 Binlerde seyrederken, bugün itibariyle 28 Binlere düşmüş ve bu düşüş hızlı bir şekilde devam etmektedir. Tabiki burada tek suçlu Belediye Başkanı Turgut değildir, ancak onun da bu erime karşısında sorumlulukları vardır. Sayın Başkan her toplantıda Milli Park’tan, duble yoldan, Konya Yolundan, Cezaevinden ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden bahsediyor. Tabiki bu çalışmalara manevi katkıları olmuştur. Ancak biz sadece manevi katkı istemiyoruz.
   Bunlar zaten devlet ve büyükşehir belediyesi tarafından yapılan yatırımlar, Haymana Belediyesi olarak siz ne yaptınız bunları anlatmanızı isteriz!..
    Haymana sizden hizmet beklerken, kapalı pazar yeri, taziye evi, mezbahane, yol çalışması, kaldırım çalışması, kaplıcaların yenilenmesi, çevre düzenlemesi, park ve bahçeler, istihdam ortamının yaratılması v.b. onlarca hizmet yatırım beklerken sizler ne yaptınız Sayın Başkan!..
   Kışın ortasında ısmarlama müdürler sıcak koltuklarında otururken, sizler gariban işçilerimizi işten çıkarttınız, ellerindeki ekmekten ettiniz, yaklaşık 3 aydır işçilerin maaşlarını vermediniz, İller Bankasından hizmet için gelen paralar, ilçemiz tesislerinden elde edilen gelirler, satılan arsa ve tarlalardan elde edilenleri nereye harcadınız, bunun bir mütealasını yapmanız gerekmez mi?
   Bize ambargo uygulamanız o kadar da önemli değil Sayın Başkan!.. Zaten yaptığınız birşey de yok, fazla fazla gittiğiniz seminerleri, gezileri yazmayız!..
   Sayın Başkan bizler bu ilçede yaşayan ve bu ilçede son nefesini verecek olan Haymana Halkınının yerleşik insanlarıyız. Belki siz, belediye meclis üyeleriniz, başkan yardımcılarınız ve müdürleriniz yarın buradan çekip gideceksiniz, ama bizler burada sıkıntılarımız ve eksiklerimizle yaşamaya devam edeceğiz. Bizim sizden isteğimiz ilçemize hizmet etmenizdir. 
   Eğer bizler menfaat düşkünü insanlar olsaydık, her gün sizi alkışlar, yere göğe sığdırmaz, yapılmayan hizmetleri görmez, el bebek gül bebek yolumuza bakardık. Yanınızda sizi hergün yere göğe sığdıramayan, avuçları patlayana kadar alkışlayan, ellerini sıcak sıcak ovuşturanlar, çok yaşa başkanım, sizden iyisi yok diyen yandaşlarınızı bir kenara bırakıp, halkın, esnafın düşüncelerine önem verin, onlarla oturup, onların gözünden kendinize bakın!.. 
   Daha 3 yılınız var Sayın Başkan!.. Bu 3 yıllık zaman zarfı içinde bizleri utandırın, söylediklerimizi çürütün, bize itibar göstermenizi beklemiyoruz, Allah rızası için bu ileçeye birşeyler yapın, siz gerçekten başarılı işlere imza atarsanız biz de söz veriyoruz, “helal olsun” demekten geri kalmayacağız. Gemi batarsa içinde boğulacak olan bizleriz. Bizler batmayı değil, yaşamayı istiyoruz Sayın Başkan... Saygılarımla...

Bu yazıya toplam 60 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HALKA AÇIK, BASINA KAPALI!.. " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Rüstem abi yanlış yaptın

17:07:20

Gönderen:

Mehmet (Memo)

22/3/16

Rüstem kandemir abi Yusuf yılmaz abiye sataşmayacaktın ve attığın .... sosyal medyada çalkalanıyor bütün haymana ayakta ve Yusuf abide bu ..... bedelini ödeyecek demiş.Sen artık iflah olamazsın abiciğim kendine yazık ettin.Madem bu yusuf abiye yardımcı olmaya gücün yetmiyordu ona bu sözleri söylemeyecektin.Bir ilçe başkanına yakışırmı.Aldığımız bilgilere göre Ankara il başkanı ve yard.cılarına genel merkez genel başkan yard.cılarına ve yetkili kişilere senin yusuf yılmaza paralelci demen ve ferhat bayramın sözü ile benim hakkımda yazı yazıyor sözlerini haymanalılar iletmişler.Ankaradaki ak partililerde aynı şekilde yusuf abiyi savunmuşlardır.Hatta yusuf abil başbakana dahi yazmış diye duydum.


Başlık:

halktrrrw

06:36:34

Gönderen:

heval

17/3/16

değerli haymanalıkardeşlerim neyin tartışmasını yapıyorsunuz sayın özdemir başkan ğeldiği günden beri arsa ve köylerdeki tarlaları satmaktan başka ne yaptı sagolsun meclisüyeleri ayni kafa yapısından olan kişilerdir böyle ğelmiş böylede gider saygılar


Başlık:

Yusuf yılmaz hakılı

03:16:13

Gönderen:

haymanadan

17/3/16

Yusuf yılmaz çok doğru tespit etmiş dediklerine a dan z ye katılıyorum Rüstem kandemir de kapasite yok boş ...


Başlık:

Yalak insanlarla Haymana Yol Almaz

23:03:59

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

17/3/16

Bazı yalakalar gazetecinin görevini gazeteciye öğretecek yorumlar yazıyor. Gazeteci tarafsızdır, her kesim ile mesafesini koruyordur.sizin gibi yalaka ve kişiliksiz kişilere göre konuşmaya hakkı yokmuş öyle mi?Ne biçim insansınız?


Başlık:

Yolsuzluk

17:56:37

Gönderen:

Encümen

17/3/16

Amborgo koyarsan kaybedersin baskann. Zaman geçiyor gun geliyor biliyosun dimi . halk bakalım sana ne diyecek seçimde :)


Başlık:

Son çırpınışların büyük dusunen

17:44:48

Gönderen:

Dışardan bakınca

17/3/16

... Ee şimdi ne yazalimki . kime ne diyelim . Olayın resmi ve medya üzerinden alalım . basın ozgurlugu ve gazete yasaları var . şimdiye kadar basın her yere girdi ve yazdı . neden şimdi gidemiyor. Huseyinmi suçlu yoksa makam sevdalısı mı ? Hüseyin abi yazar yazmalidirda . eğer sen basini dislarsan haklı olamazsın baskann. İyiyide kotuyude yazacak . her neyse uzatmiycam Ah be hacı Aysu . oyunu kurallara gore oynasaydin haymana boylemi olurdu . senin siyaset ve yeteneğin üst düzey ama sen nasıl olurda bu maçı elinden hediye ettin . rehabete kapildin .sen bitti demiyene kadar bitmez DİE bi lafın vardı. Basın`ı susturamassin sayın başkan bunu yapamazsın . o zaman senin yaptığın iyi seyide yazmaz . neye dayanıp yapmadin bunu soylesene. Hüseyin abi dik dur 30 yıllık gazete . 5 yıllık bi rüzgara yenilmez . seninleyiz abi HAYMANA GAZATESİ susturulamaz !


Başlık:

Haymanalı kardeşime

20:36:49

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

16/3/16

Haymanalı kardeşim ben kimseyi övmem galiba yorumumda biraz maksadı aşmışım.Övülecek bir durum da görmüyorum. Onu da antiparantez belirteyim canım kardeşim. Ben sadece akademik bir dille hele biraz daha bekleyin anlamında yazdım. Öyle bir anlam çıkmasını asla istemem, öpüyorum gözlerinden.


Başlık:

Haymanalı Kardeşim Çok Haklısınız -3-

19:59:44

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

16/3/16

Bu yüzden onu daha fazla seviyorum.Bir de herkesi kendisi gibi saf ve samimi sanıyor.Sonra da cezasını çekiyor.Danışsaydı bu durum başına gelmezdi.Haymana kardeşimin yorumuna da katılıyorum.Ancak marabayı selam anlamında kullandım. Ancak Haymana sevdalısı bir hemşehriniz olarak,kim Haymana'ya hizmet yapmak için gelenler ve öyle bir niyet taşıyanlardan Allah razı olsun.Kendim de sadece Haymanalılar için büyüks sıkıntılara ve polemiklere girip, hoş olmayan olumsuz yaptırımlara maruz kaldım,hemşehricilik yapıyorum diye dışlandım,ötekileştirildim,mağdur edildim.Ancak sadece kendi çıkarları için gelmiş ve gelecek olanların da bu hareketleri ile Haymana'ya ihanet ettiklerini ve ihanet edeceklerini bilmelerini isterim. Rabbim böylelerin yüzünü güldürmesin, rahat yüzü göstermesinler inşaALLAH.


Başlık:

Haymanalı Kardeşim Çok Haklısınız -2-

19:58:52

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

16/3/16

Esas Hacı Başkana kızmamın nedeni,meclis üyesi olanların bazıları ile ilçe başkanının ona ihanet etmeleridir.Ayrıca bahsettiğiniz kişi ile ilgili de haklısınız diyorum.Ancak Sayın Hacı Başkan sadece benim sözüm ile onu göreve getirmedi, kendisi yukarıdan Hacı Başkanı arattırması ve Hacı Başkanın da meclis üyeliği liste sıkıntısı yaşaması,benim ve Ferhat Bayram kardeşimizin hatırını da buna ekleyince göreve getirmesi daha mantıklı buldu.Bir de insanlar,sizin dediğiniz gibi karpuz değil ki seçesiniz.Hacı Başkan da, biz de yani her insan hata yapabilir.Biz de o konuda hata yapmışız,hatamı kabul ediyorum.Hakkınızı helal edin. İnsanlar bir yerlere gelince şekilleri değişiyor,bukalemun oluyorlar.Ne bilelim,gaybı sadece Yüce Rabbim biliyor.Hacı Aysu Başkanı severim, en azından deve kini güdenler gibi kin gütmüyor.


Başlık:

Haymanalı Kardeşim Çok Haklısınız -1-

19:57:41

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

16/3/16

Sevgili Haymanalı kardeşim,yazdıklarınız doğrudur.Ancak benim kimseyi savunmam ve desteklemem gibi bir durumum konusu değil,3 yıl kalmış sözü de belki biraz iyimser bir yorum oldu,tarafsız göz ile baktım.O konuda da haklısınız.Sadece daha zaman var diye düşündüm.Ancak Hacı Başkan meclis üyesi listesini yaparken,bir Encümen-i Danış ekibine sorsaydı daha iyi sonuç alırdı.Rabbime hamdolsun insan sarrafıyız.10 kişilik listede elle tutulur 1-2 kişi vardır.Diğerleri kendi menfaatlerinden başka ne işe yaramışlardır.Mesela Büyükşehir meclis üyesi olarak gönderdiği 2 arkadaşın Haymanalılara ne katkıları olmuş merak ediyorum.Atama yoluyla getirdiği ilçe başkanını istişare edip sorsaydı,onun bir zavallı ve uzaktan kumandalı biri olduğunu herkes ona söylerdi.Belediye başkanından habersiz bir adım atmadığını da aldığımız duyumlar arasında.


Başlık:

Artık yeter

19:12:08

Gönderen:

çillo memet

16/3/16

Arkadaşlar herşeyi boşverinde Jeotermal nezninde işletilen hamamlar ve yaz kış dolu olan cimcime otel 7 aydır işçilere maaş ödemiyor. 5 yönetim kurulu üyesi,1 genel müdürü 2 ithal müdürü ve 10 personeli var,İşçilere maaş ödenmiyor ama genel müdürü haftanın 3 günü ankarada maaşını tam alıyor orda kendine göre bir saltanat kurmuş, Misafirlerini agırlıyor ama işçilere maaş yok, Çay ocaklarının gelirleri nereye gidiyor belli değil. MECLİS ÜYELERİ Orda yemek yedikleri için her şeyi görmemezlikten geliyorlar.Allah sononu hayırlı etsin.


Başlık:

Ne Yaptınız

18:57:01

Gönderen:

ademoğlu

16/3/16

Değerli Haymanalı hemşerilerim, Biz kendi ettiğimizi çekiyoruz,Koca haymanada isan kalmamış dişardan Bld başkan yardımcısı getiriyoruz,ve bu şahıs Hacı Aysu zamanında getirilmiş,Özdemir turğutlla devam ediyor Hacıyı da seçen biz Özdemir turğutuda seçen biz o yetmiyormuş gibi mehmet öztaş birde kendi ekibini kurmak için ankarada saglık kuruluşunda çalışan ilgisiz alakasız bir bayanı yardımcı olarak getiriyor, ve bütün haymana bunlara emanet ediliyor.Kimse ne iş yaptıklarını sorguluyamıyor Belediye Meclis Üyelerinin belediyedeki bi çaycı kadar yetkileri olmadiği gibi Sorgulama cesaretleride yok hepsi korkak ve nemelazımcı Geçen hafta içinde M.Öztaş,S.Balcı ve komsuoğlu.... ... ..... .....  2 gün ... ... ..... .... hiç bir meclis üyesi bilmez, Temizlik ihaleleri nasil veriliyor kimlere veriliyor nereleri temizliyorlar bilinmiyor Uyuyan Bir Toplum ve Uyuyan Meclis Üyeleri Hayırlı olsun


Başlık:

Hüsamettinin enayisi?

18:54:20

Gönderen:

Serçopî

16/3/16

Hüsamettin bey sana söyleyebileceğim söz hazımsızlıktan yalakalıktan başka bir şey değil. 3 bin oyla halkın oyları geldi bu Belediye başkanı.. Senin gibi gevşekler yüzünden de alt taraf da yazan yorumlar olur...


Başlık:

yusuf yılmaz

05:58:35

Gönderen:

haymana

15/3/16

sayın Yusuf yılmaz yazınız güzel tşkler ama bırseyde yanlış dusunuyosun 2 yıl doldu bekleyın 3 yıl var dıyosun haymananın 1 gun bekleyecek halı kaldımı sence?dile kolay koca 2 yıl bır cıvı çakılmadan boşa gectı bu ıkı yılda neler gıttı ne kadar kuculduk ne kadar gerıye gıtttık soylermısn yazık deılmı haymanamıza buna kımın hakkı var bız oyumuzu gerıye gıtmek küçülmek ıcın vermedik hızmet ıcın verdık maalesf ıkı yılda pişmanlıktan başka bırsey gormedık kalan 3 yılda farklı olmuyucak bırsey yapılmıyacagı bellıde ınsallah dahada kuculup kötüye gıtmeyız bızler haymanada hergun yasıyoruz ve ılerıye donuk esnafta halkta köylüde memurda işcıde oda başkanlarında hıc kımsede umut yok 2 yılda yapılmıyanlar 3 yıldada yapılmıyıcakların teminatıdır bundan emınız unutmayın davulun sesı uzaktan hoş ama gel görki davulda haymana gıbı bomboş....


Başlık:

yusuf abiye cevap

04:51:16

Gönderen:

haymanalı 2

15/3/16

bir bilgimi abi.Birde sevgili abiciğim isim yazmayanlara maraba diyorsun bende yazmadım ismimi suçmu bu şimdi bendemi maraba oldum.Ben şuan belediyede çalışan biri olamammı ekmeğimden olacam diye ismimi yazmak istemeyen biri olamazmıyım.Abi taraflı olmuyacaksın hak için ne ise onu konuşacaksın.İnanki sevgili yusuf abi bizler başkanımıza oy verenler şuan binlerce pişman olduk.


Başlık:

yusuf abiye

04:44:40

Gönderen:

haymanalı 1

15/3/16

Yusuf abi seni severim vede sayarım kendi insanımızsın.Yazından anladığım kadarı ile hacı aysuya kızıyorsun encümenlerini iyi seçmedi diye.Sonrada başkanımıza daha erken bişeyler yapabilir diyorsun galiba yada ben öyle anladım.Şimdi sevgili yusuf abi encümen konusunda haklısın tabiki ama hacı aysu bunu nereden bilsinki bunların boş olduklarını.Mübarekler karpuz değilki altına elleyipte iyisini seçsin.Sence bir insan bile bile bunu yaparmı.Birde yusuf abi benim bildiğim kadarı ile sen seçim zamanı bizi desteklemedin hacıyı destekledin.Hatta eşiniz bile o zamanlarda ak partili bayanlarla seçim çalışmalarında bulundu.Şimdi başkan beyi över gibi yazı yazmak hacıyıda eleştirmek nekadar doğru.Şuan belediyenin bu kötü durumda olmasının bir sebebide dışardan gelen müdürler ve başkan yardımcıları değilmi.Ve yine bizlerde sonradan duyduk ki memet öztaşı buraya getirmekte hacıya referans da siz olmuşunuz.Acaba buda yanlış abi.Bizler başkanımıza oy verdik ama bizlere sahip çıkılmadı ve bizler


Başlık:

BİLDİRİNİN ANLAMI

22:32:34

Gönderen:

haymanalı

15/3/16

halkı bilgilendirmek amacıyla milleti toplayan başkanın oraya katılamayan halkı ise bunlardan mahrum bırakması trajikomik olaydır.Başkanın oraya buraya saldırmasından anlaşılıyor zaten belediyenin iflas ettiği.Herşeyden önce bu durumu toparlayacağı 3 senesi varken böyle yaparak daha çok kin besliyor kendine. İleriyi göremeyecek birininde bizlere her yıl zaman kaybettirmesinden başka bir işe yaramıyor.Seçimden önce söylenenlere gelince ben onlara "söz" demiyorum "SözCÜK" diyorum.Hesabını kitabını yapmada .... olan birinin bizlere katkısı 0 olsa yeridir lakin 0 bile değil bizleri eksilere götürmektedir.umarım başkanın bundan sonraki yol haritası bellidir.Sonu pekte iyiye gitmemektedir.


Başlık:

Haymana Hepimizindir, Herkes Akıllı Olsun - 4 -

18:16:27

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

15/3/16

Belediye meclis üyelerini seçerken,1-2 üye hariç; kariyere,oy potansiyeline,Haymana halkı tarafından sevilip sevilmediğine bakmaksızın liste yapmak, 10 tane meclis üyesinin seçilmesi,başarı değil,aksine hezimettir.Çünkü 1-2 tanesi hariç bu meclis üyelerinin kendi menfaatlerinden,kendi yakınlarından başka kime faydaları olmuştur?Haymanalıların yaralı parmaklarına dahi ....şememişlerdir. Bayan kontenjanı dolsun diye önüne geleni listeye alırsan sonucuna de böyle katlanırsın.Bu kadar hataya ve kötülüğe ve mağlubiyete rağmen,hala siyasete gireceğim demek,göze hırs bürünmesinden başka bir şey değildir.Herkes haddini bilsin. Bir de Celalettin Kardeşim ve ismini unuttuğum hariç, adını yazmayanlara maraba diyorum.


Başlık:

Haymana Hepimizindir, Herkes Akıllı Olsun -3-

18:13:13

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

15/3/16

Bir de Haymana halkı adına yorum yazanlara diyorum,belediye başkanımız henüz 2 yılını doldurdu,hele 3 yıl bekleyin bakalım,belki bazı önemli projeler de hayata geçecek günler gelebilir.Neden sabırlı olmayı öğrenemiyoruz. Burada ilçe başkanı olan zavallı insana bu kadar yüklenmenin hiçbir anlamı yoktur. Elinde sihirli değneği yoktur.Gücü ne ki gidip hükümet nezdinde Haymana için bir şeyler koparabilsin ve Haymanalılara sahip çıksın? Bazı insanların hangi düşünce ile onu ilçe başkanı olarak atamak istedikleri gayet iyi anlaşılıyor.Ama evdeki hesap çarşıya uymuyor görüyorsunuz.Gerek zoraki atadıkları ilçe başkanını ve gerekse liste yaptıkları meclis üyeleri ile gurur duyabilirler.Şimdi hayıflamanın,ihanetle suçlamanın hiçbir anlamı ve mazeretiniz yoktur.


Başlık:

Haymana Hepimizindir, Herkes Akıllı Olsun -2-

18:12:30

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

15/3/16

Bunu seçime yakın zamanlarda anlarsınız,benim haklı olduğumu teyit edersiniz.İnşaAllah bundan sonra bu tür tatsızlıklar olmaz.Çünkü basın halkın sesidir.Halkın sesini hiçbir ülkede, hiçbir devlet mercii ve yetkilisi kısıtlamaya kalktığında,büyük tepkilere neden olmuşlar.Bir de bazı insanların ateşe yonga atmasına gerek yoktur.Belediye başkanı bir hata yapmış olabilir,belki istemeyerek olmuş veya bir anlık fevri hareket sonucunda yapmış olabilir.Olayı daha da alevlendirip yangına kürekle gitmek kimseye bir şey kazandırmaz.Hepimiz Haymanalıyız ve birbirimizi sevmek zorundayız.Yöneticisi ile,gazetecisi ile,esnafı ile,yerel bürokrasi ile,halk ile hep birlikte iç içeyiz,birbirimizi sevmek,kucaklamak,küçük hataları görmemezlikten gelmek,güzellikleri,sevinçleri de azami derecede paylaşıp kucaklaşmak gerekir.


Başlık:

Haymana Bizimdir, Herkes Akıllı Olsun -1-

18:09:12

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

15/3/16

Sürekli köşe yazılarımda ve yorumlarımda,Haymana`dan ve Haymanalılardan bir .ok olmaz,Haymana adam olmaz derim.Basına yapılan ve hoş olmayan bu olaydan sonra buradaki yorumları okuyunca ne kadar haklı olduğumu anladım.Haymana böyle gelmiş böyle gidecektir.Basına bir yanlış yapıldıysa bunu yorumlarınızda savunmanın neresi haklılık?Küçük olsun benim olsun diyenlerden hiç bir zaman Haymana kurtulmayacaktır.Benim temennim belediye başkanının yaptığı bu hatayı telafi için gazeteyi çağırıp,"belki kızgınlığımla veya yanlış insanların söylemleri ile bunu yaptım,aramızda tatsızlık oldu,bir daha olmaz inşaAllah"deyip konuyu kapatmasıdır.Hatadan dönmek fazilettir.Özür dilemek insanı küçültmez,aksine büyütür.Dalkavuk insanlar size hata yaptırıp,size zarar verdirip,kendilerine bir pay çıkartmak isteyebilirler.


Başlık:

Kişiliksiz yorumlar midemi bulandırıyor

17:36:23

Gönderen:

Hüsamettin

15/3/16

Serçopi denen belediyeden yemlenen kişi.Allahtan kork ve iftira etme.Haymana gazetesi ne zaman muhalefet oldu ve taraf oldu.Evet taraf oldu,Haymana halkının tarafı oldu,Haymanalıların tarafı oldu.Bu uğurda her türlü sıkıntıyı da çekti gazete.Hele şu Ak Haymana denen zavallı ve biçare adam,Allah seni ıslah etsin.Hüseyin Yıldırım ve Yavuz Çiftçi adam gibi adamlar ve kimseye ne hırsları, ne kinleri,ne çekememezlikleri ne de taraf tutmaları yoktur.Haymana menfaatini düşününce muhalefet mi oluyorlar? .... küçüklüğü ile ancak bu kadar yorum yaparsınız.Köle ve biat konusunda beyinler robotlaşırsa böyle yorum yazarsınız. İnsan olun ve Haymana gitgide elden gidiyor ve küçülüyor.Haymana Hacı aysunun hatalarının,beceriksizliklerinin kurbanı olup büyük düşündü ama Haymana gitgide küçülüyor.Büyük düşünmek yetmiyor,icraat yapmak gerekir.Bu halk getirmesini de göndermesini de bilir.


Başlık:

ak haymana denen zavallıya

17:25:49

Gönderen:

Hüsamettin

15/3/16

Ak Haymana fanatiklik ve deve kuşu gibi başına kuma gömmen,seni gözü kararmış bir şekilde gerçekleri görmeyip,kendi isteğine uygun yorum yazmana neden oluyor.Utanmadan bir de konuşuyorsun.Sen hangi yüzle konuşuyorsun,nasıl ak partilisin ki 100 den fazla ak partili işten atıldı.Sen kimin piyonusun onu söyle.Ne kadar çapsız olduğun,basına yapılan antidemokratik ve dikta hareketi dahi kınamıyorsun.Bizim partimiz öyle yapmaz demiyorsun.İlçe başkanı sen ve diğerleri zaten belediye başkanının korkusunda .... dahi gitmiyorsunuz.Biraz .... olun ve Haymanalıları sevin.Sadece kendi menfaatiniz için particilik yapmayın.Millet kaos olmasın diye oy verdi ve milleti kandırmanın duygu sömürü yapmanın sonucu seçimkazanıldıysa bunu beceriksizliğini örtüp kendi başarınız saymayın.Yuh be yazıklar olsun sana.


Başlık:

partılı

02:25:36

Gönderen:

ak haymanalıya cewap

14/3/16

ak Haymanalı bızler gerçek Haymanalı ve akplıyız sızler yokken bız akpye çıkarsız oy verdık haymna ıcın ne yaptınız işsızlık ıcın ne yaptınız hangı yatırımları yaptınızkı koltuğu bırakmayız dıyosunuz bu kadarda ... olunmaz ayıp kardesım siz orrdasınızda bırseymı yapıyosunuz .... başka varsa başarılı bır işiniz icraatınız haymana ıcın onları yazında bılelım eleştırılere fesat demekte ayrı bır konu bunlar fesatlık deıl gerçekler başarı beceri 0 laf cambazlığı yapmak yerıne kırmızı kartları yemeden cekılın kenara boşa çırpınmayın sonunuz fes olmak


Başlık:

Haymana

22:14:16

Gönderen:

Ferhat

14/3/16

Ağzına Sağlık Güzel Kardeşim Hepimizin Ortak Noktası Haymana Gelen Saltanat Sürüp Gidiyor Olan Bizlere Haymanalılara Oluyor ..Yeter Artık Yeter Diyorum ...Dönün Haymanaya Bakın Haymanamızın Güzel İnsanına Bakın Bakında- Birşeyler Yapın Haymanaya..........


Başlık:

helal olsun

19:32:54

Gönderen:

ali 2

14/3/16

herhalde yanılmıyorsam belediyede çalışan yada müdürlük yapan biri.Eyer öyle ise bu insanlardan ne bekledir.O kişi acaba yapmış olduğu yorumları kendisi okuyabildimi ki.Şimdide yok o yazısı galiba ya kendi sildi yada birileri sildirtti.Haymana büyük düşündü yapacak bişey yok.Bu hacının encümenlerin dede birazcik gurur vede cesaret varsada hemen istifa ederler.Bence gazeticilerimiz hüseyin beyi vede yavuz çiftci beyi örnek almalılar.Birde ısmarlama bu müdürlerden hiçbirindende bir ses çıkmazmı ki.Yok malesef hiç ses yok adamlar koltuğa yapışmışlar rahatları yerinde bu arada ticaret ilede uğraşıyorlar.Valla çok güzelmiş böyle hayat.Ey haymanalılar onlar günlerini gün ederken eylenirken işten çıkarılan çıkarılmaya zorlanan .... edilen kovulan bu insanların kendi çocuklarınız tüm günahıda mabalıda bizlerin boynunda.


Başlık:

helal olsun

19:21:37

Gönderen:

ali 1

14/3/16

Burdan hüseyin beyede yazar yavuz çiftçiyede ve celalettin beyede helal olsun.Basını kimse susturamaz böyle bir düşünce dahi olamaz.Osmanlı zamanında başta padişah olurdu ama divanda yada savaşta orduyu divan erkanı yada komutanlar yönetirdi.Şimdi bu ilçeyi bu ısmarlama müdürler yönetiyorsa vay bu ilçenin haline.Başkan bey bi bak yanına kim kaldı yanınmda kim var yanında.Olanlarda ısmarlamalar vede hacının encümenleri.Onlarda ellerini ovuşturuyorlar çok yaşa padişahım diyorlar.Celalettin bey diyorki nerde bu encümenler niye sesleri çıkmıyor.Onlar el ovuşturup çok yaşa padişahım demekle meşguller.Bu sayedede yurt dışına ve sahillerde gezmelere çıkmaktalar.Baksana ismail bey harıl harıl çalışıyor taa afrikadan turist getirmek için uğraşıyor.Sende çıkıp bu adamlar ne iş yapıyorlar diyorsun.Ayıp ayıp celalettin bey günahlarını alma.Birde hüseyin beyin facebok sayfasında savaş mert ile fahrettin bey diye birileri çıkıp eleştirmişler.Gazeticileri tetikcilikle suçlamışlar.Bu fahrettin bey


Başlık:

ak haymanaya

17:58:22

Gönderen:

akpartili

14/3/16

ak haymana denen zat akparti sizin babanınız malı degil ne yaptınızda hala konuşuyosunuz kahvelerdr dedikodu yapıylarmuş sizin kahvelere gelip sizin yüüzünüzden boş gezen perişan olan insaların karşısınıa cıkma yüzünüz varmı ilçe teşkilatı alındı merak etme buraya yazıyom 10 güne görürrüz haymananın ne haldr oldugunu bilmiyolarmı sanıyolar he kücük .... koltuk sevdasına düşmüşssün haymanayı kahvedekilerni geri götürdü yoksa kıltukta oturan gününü gün eden menfaatleri ugruna haymanayı ..... cocukmusun sen madrm teşkilattasın başkan bu haymananın gali esnafın hali ne diye sorsana madrm kahvedekiler haymanayı bu hale getirdi ssn niye teşkilat için kendşni yırtıyosun allah büyük haymana hepinizden kurtulacak ve cok yakında ben bizzat kulaklarımla duydum polatlı bala haymana alıncak...köy olduk sayenizde başkan degişince koşup ... yapında geri yönetime girin oda zor genel merkez teşkilatta görev alan hic kimseyi tekarar almıyo bunuda duyarsın yakında


Başlık:

Özdemir Halktır, Halk ise Haymanadır.

17:00:58

Gönderen:

Serçopi

14/3/16

Siyasettin başında beri muhalefet olan tarafdınız. Hüseyin bey, daha Başkanımız hakkında bir şeyler söylemek için söz sahibi oluyorsunuz anlamış değilim.


Başlık:

encümenler

07:10:22

Gönderen:

celalettin 3

13/3/16

Bu haymananın encümenleri ne işe yararlar ne yaparlar Memet YILDIRIM, İsmail CAN, İrfan KUTSAL harici hangisi haymanada oturuyo hangisi bir proje üretipte başkana sunmuş ne yapmışlar ne becermişler bileniniz varmı, hepsi gününü kurtarma telaşındalar.kimisi esnaf kimi ankarada ikamet ediyor kimide ben bir dahaki döneme aday deyilim benim veliahtım sensın diyerek birbirlerine tevazu gösteriyorlar bizler onlara oy verdik benim tarafımdan encümenlere verilen oylar haram, zehir, zıkkım olsun egerki haymanayı temsil edemiyorlarsa ki edemiyorlar hakkım haram olsun başkana çıkıpta bizim gastecimizden ne istiyorsun diyemiyorlarsa onlara yazıklar olsun boşuna o makamı temsil etmesinler.bizler sonuna kadar onların yanında yer aldık destekledik ve 10 kişi encümen oldu ne yaptılar ne becerdiler kimlerin elinden tuttular işe aldırdıkları insanlar ekmeğinden oldu ne ses çıkardılar ne dediler hepside gidip başkana teslimiz padişahım sen ne dersen o olsun demişlerdir.


Başlık:

basın

06:49:36

Gönderen:

celalettin 2

13/3/16

burağıda suçluyolar sanki kendileri içmiyorlar gibi bizim zamanımızda birlik beraberlik vardı tutuculuk vardı esnaflar başkana encümenlere olmadık lafları söyleyip yanına geldiği zamanda sus pus oluyorlar ne için bu korku yada ne zamana kadar korkacaksınız egerki bir toplantı yapılıyorsa esnafta katılıyorsa ne için istediğinizi sorunlarınızı konuşmuyorsunuz anlamadım memet köseylen yakup köseninmi derdi var zamanında namalana yaptıkları hareketleri şimdide özdemire yapıyorlar onlarda zaten padişahım çok yaşa demeye gelmişler bir özcan kara konuşuyo haymana suyu sıcak havası sert insanı mert mertler nerde nereye gitmişler başlarını kuma gömmüş bekliyorlar kimle konuşsam yandık bittik eridik diyenler toplantıda sesini çıkarmayanların şikayet etmeye hakları yok oraya gittiyseniz derdinizi konuşacaksınız sonradan dedikodu yapmayacaksınız orda gazeteciye laf söyleniyor kimseden ses yok iki gazetecidemi kötü.


Başlık:

basın

06:34:36

Gönderen:

celalettin 1

13/3/16

25 yoruma baktım çoğu ismini yazmamış nedeni neki acaba gasteciyi suçlamak onu toplantılara almamak demek haymananın haber alma özgürlüğünü kısatlamak demektir 30 seneye yakındırki ben gasteyi her hafta okurum yeri geldi gasteci birilerinin yönlendirilmesiylen ayağından vuruldu yeri geldi korkutuldu yeri geldi sindirildi hüseyin için demiyorum bu meslegin cilveside bu egerki gasteci iyi bir haber yaparsa yada başkanın istediği gibi haber yaparsa ondan iyisi yok ama başkanın yada encümenlerinin hoşuna gitmezse tu kaka der onu hemen eleştirmeye yada sen kimin adamısın kim yönlendiriyo gibi laflara maruz kalır benim bildiğim tanıdığım hüseyin kimsenin dolduruluşuna gelmeyecek kadar onurlu kişilikli saygın bir kişidir bizler haymanada doğduk büyüdük haymanaya ital gelmedik bir birimizi yakinen tanırız ve biliriz bazı başkanlar kızdıkları zaman hemen gaste kuruyolar dağıtıyolar bakalım görecez hadi hüseyini beyenmiyolar burakta onlardan deyilmiydi onu neyle itam ediyolar içiyo diye.


Başlık:

geldıklerı gıbı gıderler

02:37:32

Gönderen:

vatandaş

13/3/16

bu halk bunları nasıl getırdıyse gondermesınıde bılır geldıklerı gıbı gıderler sen hancısın kardeşim burası ufak yer herkes herkesı bılıyor ALLAH yolunu acık etsin bız senden razıyızz


Başlık:

Ak haymana

02:13:20

Gönderen:

Ak haymana

13/3/16

mahallele dedikoduları başlamış yine bu nedir ya ayıp sizlere bakıyorum hep aynı ağızlarla yazılmış yazılar arkadaşımızın biri yazmış neymiş ak parti ilçe teşkilatı gidecekmiş ilçe teşkilatının bir yere gittiği yok rahat olun buradayız biz siz kahvelerde oturun böyle dedikodu yapın haymana sizin gibi fitnelerin ve fesatların yüzünden yıllardır bir yere gelemiyor yazıklar olsun sizin gibi haymanalılar ben sizlerin haymanalı olduğunuzdan bile şüphe duyuyorum. hüseyin kardeşim eger gerçekten gazeteciysen gerçekleri yaz örneğin hacı başkan zamanında yasananları...... anladın sanırım demek istediğimi bunlarıda yaz ben senin gerçek bir basın olarak işini yaptıgına inanayım ve sana gelip teşekkür edeyim şunuda ekliyeyim ak parti haymana teşkilatı görevinde fitneliğe fesatlığa gerek yok


Başlık:

#direnhaymana

00:25:58

Gönderen:

Ali Tan

13/3/16

Gazetemize yapilan bu antidemokratik durumu kiniyorum..Haymana Gazetesi yillardir bu ilcenin gozu kulagi olmus , kimseye eyvallah etmemistir. Yapilan bu durum bu ilcenin medyasina ayiptir. Bu. Eyanda Gazetemize yapilan eylemi tekrar kiniyor ve #direnhaymana diyorum.


Başlık:

Basın özgürlüğü herkesin güvencesidir.

19:27:50

Gönderen:

Bülent Han

13/3/16

Basın özgürlüğü demokratik toplumların güvencesidir.Halkın haber alma hakkı vardır.Tartışılmaz bile..."Yandaş" ve "yalaka" gibi bir çok terim türemiştir.Yani öyle olsalar bile basın özgürlüğü kapsamında düşünülür...Başkasının yanlışlarından yola çıkılmaz.Basın özgürlüğü bir haktır.Bu çok uzun sürecek bir durum değildir diye düşünüyorum.


Başlık:

PESKES

19:18:49

Gönderen:

Uzaklardan

13/3/16

Belediye baskani denen zat demokrat partiden AKP gecince ... ..... Zaten AKP .... ...... calisiyor. bu zat Haymananin icinden cikmayan disardan kendi adamlarini mudur yapip zaten Haymanalilariadam yerine koymadigi acik. Huseyin kardesim uzulme bunlarin siyasi fitratinda var basini tehdit etmeleri ve sonda olmiyacak malesef side dik durun. Artik haymanalilar fotbol takimi gibi Parti tutacaklari yerine kim Haymanaya en iyi hizmeti yapan gercek durust bir baskani secer umarim bidahaki secimde. Uzuldum 50 den fazla isciyi cikarmis Haymana belediyesi yazikklar olsun. sevgiyle kalin


Başlık:

termal

07:14:37

Gönderen:

murat

12/3/16

beledıye yonetıcılerı ve encümen beyler bu ıddalara cewap ve ısbat istiyoruz bır encümene aıt yapılan inşaatta daha inşaat halınde satılan bıtmemıs dukkanı alan dıger encümen arkadaş bıtmemış dukkana unlu mamuler ruhsatını nasıl nerden hangı kanuna dayanarak bıtmemıs ınsaat halındeyken bu ruhsatı nasıl aldın kim hangı hakla verdı? termal otelı kaclıraya kiraya verdınız ve yapılan tadılatın ne kadarı beledıye tarafından yapılıyor burayı alan şirket kımın ucuza verdıgınız kıra bedelıne karşılık buranın tadılatının yarısını neden beledıye butcesınden karşılıyorsunuz başkanım belediyeye aıt bır gazete basıp bu ıddaları belgelerıyle cevaplamanızı bekliyoruz bu ıdadalara cewap vermesenız belgelıyemesıenız bunları kabul edıyosunuz demektır sızden net sefaklık belgelı cewaplar ıstıyoruz gerçekten durustesenız bu ıddaları curutun mudurlerınız encumenlerınız ve sızın hakınızda bu kadar ıdda varken susmak kabulenmektır bılgınıze


Başlık:

cezaevi

07:04:36

Gönderen:

haymanalı

12/3/16

arkadaşlar bir masal daha başlamadan bitti cezaevi haymanaya yapılmıyıcak sakın hıç kimse yapılıcak edilicek masallarına inanmasın herkese geçmiş olsun.ayrıca çok kuvvetli iki ihtimal daha akp ilce teşkilatı bu hafta fes edılıcek beledıyede akp den ihraç olucak en gec cumaya kadar bu ilçe hepimizin bıze bunları layık görenler utansın


Başlık:

Yazıklar olsun böyle siyasete ve yönetime

03:13:20

Gönderen:

Mehmet (Memo)

12/3/16

gözünüz aydın,aslında senin gözünde görmüyor.Burada denge sağlamaya çalışıp hanginiz haksız mantığını yürütme.Ortada gazeteye yapılan despot bir yönetim anlayışı var.Hangi ilçede belediye başkanı babasının toplantısı imiş gibi yerel gazetelere toplantıma gelmeyin demiştir?Eski belediye başkanının beceriksiz ve kaprisli tutumuna tepki göstermek,özdemir turguta oy vermek değildi.Bir CHP adayı vardı gerçi onun da karizması yoktu.HDP adayına verseydiniz diyeceğim onun da partisini halk haklı olarak sevmiyordu.Basına yapılan bu antidemokratik ve dikta hareketi esefle kınıyorum,lanetliyorum.Ancak bu arada yangına körükle gitmek için belediye başkanı ile gazeteci Hüseyin abinin arasını iyice açmak için fitne fesat yorumlardan kaçınalım mümkünse.Elbette b.başkanı hatasını anlayacak ve özür dileyecektir.Dilemezse ne olur?Sadece kalitesini ortaya koyar.


Başlık:

tatil hediyeli

19:47:28

Gönderen:

güzünüz aydın

12/3/16

hadi bakalım nur topu gibi olayımız oldu gözümüz aydın allah analı babalı büyütsün. haymana halkı o kadar rahat okadar herşey yolunda ki böyle entirikalara hasretiz. burda başkan mı hüseyinmi haklı bilene 1 ay tatil hediye. üstelik herşey dahil. burada tüm kurumların çözüm üreteceği yere savaşmak suçlamak daha kolay daha basit geliyo. siz böyle yaparsanız birbirinizi hedef gösterirseniz kusura bakmayın haymana düzelmez biraz daha geriler. biraz daha göç verir. sayın başkanımız siz toplum içinde size yapılan bir eleştiriye böyle tepki verirseniz haklı olduğunuz bir konuda bile haksız duruma düşersiniz siz birey değil haymana halkının başkanısınız. peki siz böyle bir tepki gösterdiniz yarın size herhangi bir şahıs geldiğinde bir derdi olduğunda nasıl rahat konuşacak söylermisiniz. işte insanlar bu yüzden dertlerini size isteklerini temennilerini açıklarken çekiniyorlar. tepki almaktan ve hedef gösterilmekten korkuyorlar. ve dediğiniz gibi dedikodu yapıyorlar.


Başlık:

müstehak

19:30:15

Gönderen:

şaşkın

12/3/16

.... ..... başkan yaptın Haymana, ne bekliyordun ?


Başlık:

Helal

18:31:04

Gönderen:

Helal

12/3/16

Hüseyin Bey, sen sessizlerin içinden bende bunlardan biriyim. Helal, Helal, Helal diye alkışladıklarından birisin. Helal


Başlık:

dolandırıldık

17:21:12

Gönderen:

ahmet

12/3/16

Kınanacak çok şey var.... Haymana çağ termal 4.etap durumu ortada ve madurların sayısı belli. Yerel yöneticiler ,kaymakam, Savcı ... göreve çağırıyorum .... Teoman Akyar, alper tayat ortada geziyor. Dolandırıldık....


Başlık:

baskan

17:21:01

Gönderen:

baran

12/3/16

Baskanim sizler belediye olarak dogrulari yazan isini gorevini yapan gazeteye amborgo koymusunuz bizlerde halk olarak gorevini isini yapmayan isinin basinda olmayan siz yoneticilere amborgo koyuyoruz bence isini yapana dil sizler gibi isini yapmayanlar bosuna o koltuklari isgal etmeyin haymana tarihinin en kotu belediye yonetimi sizin zamaninizda yapiliyor bu kadar gelire karsi yapilan is kocaman bir hicc bosuna sucunuzu beceriksizliginizi saga sola camur atarak kapatmaya ugrasmayin birde baskan diyormusunuz ki haymanada 50 60 fitne insan var dedikodu yapiyolar bunu soylediyseniz gercekten sizde hic bisey yapmadiginizin farkina varmissiniz demektir demokresi elestiri yapmaktir elestirelere kurallar icinde cewap vermektir basarisizliklar camur atmakla yasaklarla sansurle olmaz yanlis yoldan donun zaten iki yil kaldi secime guzel biseyler yapinda guzel eserlerle anilin yoksa tarih boyunca beceriksizlik ismiyle anilicaksiniz verdigim oyda haram olsun herkeste hakini helal etsin


Başlık:

kendim etim kendim buldum

15:30:26

Gönderen:

memo

12/3/16

iyi günler hüseyin kerdeş sen doğruları yazarsın ama kimsenin işinegelmez haymana bunu hak etmememiştir ama yabacak birşeyok yılardır haymanayı sömürenler haymananın kaderiyle oynadılar onun icin halka düşen neşet ertaşı dinlesinler


Başlık:

SUSTUKCA SIRA HERKESE GELECEK...

12:59:52

Gönderen:

Vural YAŞAR

12/3/16

AKP nin basın özgürlüğüne yaklaşımının en yakın örneği... Yarın insanlar bile soru soramıyacak hale gelecek. Esefle kınıyorum...


Başlık:

Ekmekle oynanmaz

10:55:45

Gönderen:

Kadir

12/3/16

20 tane müdür getir dışardan sonra haymandan emekçi kardeşlerimizi işinden çıkar maaş ödeyemiyoruz de birtane müdür gönderme Nekadar arsa var sat haymanamıza bir çivi çakma sonra basın halkın seslenişini yassın sonra basın suçlu çıksın varmı böyle birşey bırakın Bırakın bu işleri Haymana sevdalıları böyle yapmaz haymanamıza sahip çıkar doğrusu sizde haymanamızı ..... sahip çıkıyorsunuz halka ses leniş neyin seslenişi bu çivi cakmadıgınızın seslenişimi bu


Başlık:

Basına uzanan eller kırılsın,susturamazsınız kınıyorum .....

07:44:14

Gönderen:

Hüsomettin

11/3/16
Haymana gazetesi çıktığı günden beri hiçbir kuruma kişiye ve gruba boyun eğmedi,menfaat için onlara yanaşmadı.Bu günden itibaren gazeteye abone olacağım gazeteye bir katkım olsun.Bütün hemşerilerimi de gazetemize sahip çıkmaya davet ediyorum.Demokrasi imiş.Ne demokrasisi ya demokrasinin temel araçları olan basını susturmaya çalışmanın neresi demokrasi?Basına sansür koyup,toplantımıza katılma demek susturmak demektir.Esefle ve kınıyorum ...... .Doğruları yazan basını susturmanın neresi demokrasi?Ancak muz cumhuriyetlerinde olur.Mehmet öztaş denen akıllı adam sana söylüyorum kendini burada harcayıp milletin gözünde .... ..... .... kalmadı.Henüz yol yakın iken ayrıl ve başının çaresine bak.Bu belediye başkanının ve ekibinin yanında harcanıyorsun.Yazık insanlar seni daha akıllı biliyordu.şube müdürü ayarındaki küçük bir ilçede başkan yardımcılığına fit mi oldun?Yazık kendine yazık ediyorsun.

Başlık:

Ey Ak Parti Genel ve İl Başkanlığı

07:39:05

Gönderen:

Ahmet

11/3/16
Sizler başınızı kuma gömerken,oy getirecek diye ak partiye aldığınız belediye başkanı önce ak partili işçilerin işine son verdi.Sonra diğer ak partililerden intikam almaya başladı.Ak Partili meclis üyeleri sadece kendi menfaatleri dışında birşey yapmadılar.Belediye başkanı ile yer iç yat hesabı yaptılar.Yurtdışı ve yurt içi gezisi yaptılar.Seçim biteli 3.yılına girdi ortada somut bir hizmet yok.Bir daha aday yapmazlar,yapsalarda kazanmam düşüncesi ile sadece gününü gün ediyor.Millet kaos istemedi son seçimde oyverdi.2014 yerel seçimde nasıl hacı aysuyu yıktıysa bu halk özdemir turgutu da yere yıkmasını bilir.Aklınızı başınıza alın ve ilçe başkanı ile belediye başkanını derhal görevden alın.Almazsanız yerel seçimde sonucuna katlanırsınız.Bizden söylemesi.Artık Haymana halkına gına geldi başınızı kumdan çıkarın ey genel merkez ey il başkanlığı.

Başlık:

guzel gunlere hasretız

05:03:04

Gönderen:

bahar

11/3/16

yazık yazık yazık haymananın sesı kesılmeye calısılıyo hemde haymananın kalbi beledıye tarafından başkanım sız güzel durst adaletlı haymana ıcın güzel şeyler yaptınızda gazetemı yazmadısızın haymanayı esnafı halkı dusurdugunuz durumları yazması suçmu yoksa bunları haymayana yaşatan sızlerın yaptığımı suc 7 aydır şirkrtızden eşim maaş alamıyo bunu dıllendırmek şuçmu cocugumuz okuyo evımız kıra bunları dusnuyormusnuz kendını yakan beledıye işcısnı sızler unuttunuz bızler unutmadık açlıktan yokluktan yaktı maaşını verseydınız aramızda olurdu göç ıcınde ben bısey yapamam demısınız sız zaten hıc bısey yapmıyosunuz halk ve haymana ıcın sadece kendınız mudurlerınız ıcın yapıyosunuz unutmayın burası haymana bır haymana daha yok yapamıyosan beceremıyosan baskı yapmıyıcak bırakıp gıdeceksın kımse kimseden korkmaz açlık yokluk sefalet herseyı yaptırır sız iş yapmayı bırakın halkın ıcıne çıkmaya cesaret edemıysunuz kusura bakmayın bızde sıze oy verdık bunlar ıcın oy vermedik şeffah adıl olun


Başlık:

helal olsun

04:39:20

Gönderen:

haymana genci

11/3/16

Oncelikle haymana halkinin dusuncelerine ve gonullerinden gecenlere tercuman oldugun icin seni tebrik ederim kardesim..Mevcut belediye baskani gercektende sadece ve sadece keyfini yasiyo..hizmet sifir...ustundeki yukumluluklerin farkinda bile degil...kimse de sesini cikarmiyo ya korkusundan yada ailevi konumundan...Lakin bu yalan dunyanin bir de gercek dunyasi var..hakikatlerin yalanlarin birbirinden ayrildigi...iki senedir insanlari kendine inandirdigini zanneden etrafindaki saksakcilarin pohpohladigi bir insana cikipta dogrulari soyledigin icin gonullere taht kurdun..Bir hikaye vardir ismide " KRAL CIPLAK " evet hakikaten KRAL CIPLAK ve sonunda bunu sen soyledin...insallah birseylerin farkina varir sn:Baskan...ve son sozum Haymana Belediye Baskanina...kimseye kin nefret duyma elestirilere acik ol...sana verilen gorevi hakkiyla yap..yanindaki ismarlama mudurlerden vazgec,.,halkin icinde ol...haymananin sizden bekledikleri hizmetler belli bunlri bir sene icinde yap bitir..


Başlık:

gerçekleri yazınca

03:48:14

Gönderen:

halim

11/3/16

Hüseyin gazetenin her hafta aşır okurum doğruları cesaretli bir şekilde yazıyorsunuz haber yapıyorsunuz bunları herkes görünce ireis bey rahatsız olmuş basın özgürlüğü kısıtlanamaz burda yükselen sen olursun hüseyin takma kafana gazete tün partililerce takip ediliyor ben isterimki levent gök mecliste bu konuda önerge versin sen işine devam et haymana senin yanında


Başlık:

OTELDE YEMEK YEMEKLE HAYMANA YÖNETİLMEZ

03:24:47

Gönderen:

HÜSEYİN

11/3/16
SAYIN HAYMANALI ARKADAŞLAR SİZLER HİÇ KAYMAKAM YADA BELEDİYE BAŞKANI GÖRENİNİZ VAR MI?BU DEVLETİN EKMEОİNİ YİYEN SAYIN MEMUR ARKADAŞLAR SİZ NE İŞ YAPARSINIZ.AKŞAM 17.00 A KADAR MAKAM KOLTUKTA ONDAN SONRA OTELDE GECE YARISINA KADAR ... .... .... İŞÇİLERE 4 AYDIR MAAŞ YOK!NEYMİŞ MİLLİ PARK OLUYORMUUUUUŞ;NEYMİŞ CEZAVİ GELİYOOOOOOOOORMUŞ.İNSAN BİRAZ UTANIR BE KARDEŞİM ÇALIŞ İŞÇİLER AÇ YATIYOR SEN ÖNCE ONLARI DOYUR..................

Başlık:

Neden Almıyorlar Acaba

02:55:41

Gönderen:

Şahit

11/3/16
Ben 2015 in güz aylarında sizi Ak Parti Teşkilatının aylık toplantısında gördüm. Toplantı Ravza Oteldeydi. Kürsüye yakın bir yere konuşlanıp kamera ile görüntü almaya başladınız. Sonra kavgaya gelmiş gibi konuşma adabına aykırı tavırlarla soru sordunuz ve salondan çıkartıldınız. Sizi Belediyeliler de iyi tanıyor demek ki.. (Basın özgürlüğü kadar benim fikrimin özgürlüğünü de savunuyorsanız bu yorumu yayınlarsınız.)

Başlık:

belediye

02:45:46

Gönderen:

hakan

11/3/16
Vallaha belediye baskanimiz bile hic bir is yapmadiginin farkindaki bu kadar sert yaptirimlar uyguluyor yapmayin belediye haberi cunku gercekten haber yapilicak hic birsey yapmiyorlar halkta herkeste bunun farkinda insanlari baskiyla kimse sindiremez once sayin baskan size sorulan sorulari cewaplayin mudurleriniz ne is yapar bu isler karsiliginda ne kadar ucret alir? Belediyede calismadan maas alan kac personel var? Sayin baskan size soru soran vatandaslari neden azarliyosunuz amaciniz korku salip islerinizi yurutmekmi? Belediyeye gelir ve giderlerini kalem kakem aciklarmisiniz? Iki yil oldu daha civi cakmadiniz cakmayada niyetiniz yok belediye baskani olmanizdaki niyetiniz ne? Sizce basarilimisiniz bizce deilsiniz sayin baskan

Başlık:

ak parti haymanada bitmiştir

02:21:02

Gönderen:

yakışmıyo akpartiye

11/3/16
akparti gelneklerine belediyeliyciligine yakışmıyo akparti genel merkezi uyuyomu ayaş belediyesini aldı haymanayı belediyeyide ilçeyide alsın başbakan bilr hakın hizmetkarıyız diyo bunlarda halkın kralı ya haymana ne halde haymanada muhalif yok ilçe başkanları yok belediye başkanları yok kurumlar belirli ailelerşn tekelinde kurum amirleri yok haymanayı dışardan yöneten cok haymana batarsa bizde batarız hüseyin kardeşim cok dogru yazmış bizim memleketimiz nereye gidelim yıllardır bu melkete geri gitti başkanların degil yanındakilerin sucu bi bakın belirli köyler belirli aileler iş konusunda hizmet konusunda her kuruma yerleşmişler haymanın kac köyü var kac tane muhtarın sorumlu oldugu köyden mahlleden bölgeden işci alındı yok kardeşim haymanada bi kac köy hariç işini yürüten yok onlarda pof poflar akparti ilçe teşkilatı encümenler ne iş yapar acaba yazık yazık

Başlık:

işte tarafsızlık bu 2

00:17:00

Gönderen:

ali

11/3/16

encümen beyler ve sizin tabiriniz ile hüseyin bey ısmarlama müdürlerinizin seminer adı altında yurt içi ve yurt dışına gittikleri tatillerin miktarı ne kadardır.Hani para yoktu hani borç çoktu.Tek kelime ile hüseyin bey mükemmel konulara deyinmişsiniz helal olsun size.Bu arada yine tarafsız vede cesaretli yazıları ile bu halkın gönlünde taht kuran yazarınız yavuz çiftçi de tebrik etmek lazım.


Başlık:

işte tarafsızlık bu 1

00:11:48

Gönderen:

ali

11/3/16

Helal sana hüseyin bey işte medeni cesaret de tarafsızlıkda budur.Bu cesaretinden dolayıda kutluyorum seni.Başkan beye sorarlar gerçekler yazılmasaydı ve belediye yanlısı yazılar yazılsaydı ozaman sizide davet edermiydi yada yaptırım uygularmıydı.Eskiden öyle yayın yapan gazeteler vardı iyiydi değilmi.Boşverin hüseyin bey siz doğruluğunuzdan tarafsızlığınızdan taviz vermeyin.Sizi herkes biliyor vede takdir ediyor.Ne güzel konulara deyinmişsiniz.Ismarlama müdürleriniz ellerini ovuşturup sıcak koltuklarında otursunlar.Çok doğru bir söz.Okadar başkan yardımcıları ve bir sürüde müdürler ne iş yapar bunlar bir yetkilide çıkıp açıklasa ya bunu.Ama yok maalesef.Bu kadar insanın yaptığı işleri eskiden hacı bey zamanında kim yapıyordu.Birde bunlara o kadar maaşlar ödeniyor.Ne güzel demişsiniz okadar işçiyi niye çıkarttınız.Niye insanların ekmeği ile oynadınız.Belediyenin açıklamaları hep çok borç var da ondan çıkartmak zorundayız.Peki okadar borç varda kazandığınız günden beri başkan bey


Başlık:

haymana

23:09:45

Gönderen:

fener bahçe

11/3/16

Sevgili hüseyin bu olayı esef le kınıyorum ve şu unutulmamalıki haymana belediyesi Ak parti belediyesidir. ama gelinen noktada iflas etmiştir. şeffaflık Ak partide esasdır ve budurumda sessiz kalan ve her konuda yaptırımını kaybeden bir ilçe teşkilatı ve ilçe başkanı derhal görevden alınmadan istifalarını vermelidir halkın tek haber kaynagı olan gazetemize yapılan bu yaptırımı kınıyorum ama bu yaptırımın sizleri daha da güçlendireceği inancını taşıyorum. sevgilerimle


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin