Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

İLÇE MÜFTÜSÜ AYRILIYOR
14/09/2012

Haymana İlçe Müftüsü Ali Ünal ilçemizdeki 7 yıllık görevinin ardından rotasyona tabi tutularak İzmir Urla’ya gönderildi.

 

2005 yılı Ekim ayında Karabük ili Eskipazar ilçesi nüfusu iken ilçemiz müftülüğüne atanan Müftümüz Ali Ünal yedi yılını tamamlayarak İzmir’in Urla ilçesine atandı.
Müftümüz Ali Ünal’ın yerine ise Trabzon Sürmene İlçe Müftüsü Ahmet Danışman’ın geleceği öğrenildi.
17 Eylül Pazartesi günü ilçemizden ayrılacak olan Müftü Ali Ünal’ın yerine yeni müftümüz Ahmet Danışman’ın ise 15 güne kadar ilçemize gelmesi bekleniyor.
13 Eylül Perşembe günü Kültür Merkezinde Müftümüz Ali Ünal’ın anısına İlçe Müftülüğü tarafından bir veda yemeği verildi.
Kültür Merkezinde düzenlenen yemeğe, Kaymakam Hüseyin Karameşe, Ankara İl Müftüsü Mustafa Hakkı Özel, Belediye Başkanı Hacı Aysu, Üsteğmen Yavuz Keçeci, AK Parti İlçe Başkanı Oğuz Yücel, İlçe EmniyetR00;Müdürü Cemal Dalkılıç, STÖ başkanları, daire müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ankara İl Müftüsü Mustafa Hakkı Özel yaptığı konuşmada, Ünal’ın Haymana’da güzel çalışmalara imza attığını, terfi ederek gittiği Urla’da bu başarılı çalışmalarını sürdüreceğine inandığını söyleyerek, Ünal’a bundan sonraki hayatında başarılar dileyip, bir de teşekkür plaketi takdim etti.
Özel’in ardından kürsüye Kaymakam Hüseyin Karameşe çıkarak, görevi süresince Müftü Ali Ünal hakkında herhangi olumsuz bir şey duymadığını, aksine bir çok kişinin Ünal hakkında övgüyle bahsettiğini söyleyerek, kendisini iyi bir şahsiyet olarak tanıdığını ifade etti.
Belediye Başkanı Hacı Aysu ise yaptığı konuşmada, kendilerinin Müftü Ali Ünal’ı sevdiklerini, gideceği yerde de başarılı olmasını dilediğini söyledi.
Merkez cami imam hatibi Özgür Koç ise yaptığı konuşmada, Müftü Ali Ünal’ın bilgi ve birikimlerinin Müftülük camiasına ışık tuttuğunu, Müftülük personeli olarak Ünal’ın ilçemizden ayrılacak olmasından ötürü üzüntü duyduklarını ifade etti.
Tayini ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan müftümüz; haymana’ya 7 yıl önce tayin olduğunda üç yıl kalmak üzere geldiğini, yıllar geçtikçe Haymana’ya ısındığını, kendisini sanki bir Haymanalı gibi hissettiğini, kısa zamanda halkıyla bütünleştiğini, yedi yıl Haymana’da ikamet ederek aynı havayı teneffüs ettiğini, sevinçlerine ve kederlerine ortak olduğunu belirtti. Haymana’nın kendisi ve ailesi açısından bereketli geçtiğini, unutulmaz hatıralar yaşadığını ifade eden müftümüz; samimiyetle, elinden geldiğince hayırlı çalışmaları arkadaşlarıyla birlikte aşk ve heyecan içerisinde yürüttüklerini, tayininin, bulunduğu yerde beş yıl çalışanların rotasyona tabi olmaları sebebiyle kendi istediği bölgeye ve tercihlerinin arasında bulunan İzmir-Urla ilçesine gideceğini, Haymana’dan ayrılmasının yedi yıl birlikte yaşadığı güzel insanlara veda etmenin üzüntüsü içerisinde olduğunu, bütün halkımıza haklarının helal etmelerini istediğini duygusal bir eda içerisinde dile getirdi.
Sayın Müftümüz Ali Ünal’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, Urla ilçesinde başarılı çalışmalar ve bundan sonraki hayatında sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyoruz.”
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " İLÇE MÜFTÜSÜ AYRILIYOR " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin