Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

TURİZM ADINA ÖNEMLİ ANLAŞMA
15/04/2016

Okulumuz Haymana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Grannos Termal Otel arasında Turizm ve Sanayi işbirliği protokolü imzalandı.
   Kaymakamlık makamında Kaymakam Turan Erdoğan’ın huzurunda gerçekleşen imza töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş da hazır bulundu.
   Protokolle geçen yıl Haymana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılan “Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Bölümü” öğrencilerin Grannos Termal Otelde eğitimi, staj imkanı ve istihdamı öngörülüyor.
  İmza töreninde  Okul müdürü Bedrettin Ertem okul ve protokol ile şu bilgileri verdi; Okulda bu eğitim öğretim yılı başında açılan “Konaklama ve Seyahat Hizmetleri” bölümünde 15 öğrencinin öğrenim gördüğünü, önümüzdeki yıldan itibaren bu sayının artması için okul ve bölüm tanıtımı çalışması yapacaklarını ve önümüzdeki haftadan itibaren ortaokullara tanıtım gezileri düzenleyeceklerini, öğrenci ve velileri okullarına davet edeceklerini söyledi. 
   Grannos Otel Genel Müdürü Hüseyin Çiçek ise Haymana’da yetişmiş eleman bulmakta zorlandıklarını, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri bölümünün kendilerine bu anlamda büyük katkı sağlayacağını ifade etti, öğrencilerin yetişmesine destek olacaklarını belirtti.
   İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş’da okulun yeni bina ve uygulama oteli için yapılan çalışmalarından bahsetti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yatırım planından çıkan okulun, Bakanlık planlamasına dahil edilmesi için çaba sarfettiklerini belirtti. Yeni okulla birlikte,  turizme yönelik yeni bölümlerin de açılabileceğini ifade etti. Yurtdaş, bu yıl Haymana’daki ortaokullardan 374 öğrencinin liselere geçiş yapacağını, bu öğrencilerin ilçedeki 6 okula dağılım planlamasının ortaöğretim okul müdürleriyle birlikte yapıldığını söyledi.
  Kaymakam Turan Erdoğan ise bu bölümün Haymana için öneminden sözetti, turizm diyarı bir ilçede otelcilik ve turizm okulunun çok önceden açılması gerektiğini söyledi, önümüzdeki süreçte Meslek Yüksekokulunda da turizme yönelik bölümlerin açılması için girişimlerde bulunacaklarını belirtti. Protokol için okul müdürü ve otel müdürüne teşekkür etti.
Protokol, okul müdürümüz ve otel müdürünün imzaları atması, İlçe Milli Eğitim Müdürünün uygun görüşü ve Kaymakam’ın onayı ile yürürlüğe girdi.
 
 

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TURİZM ADINA ÖNEMLİ ANLAŞMA " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin