Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ
22/04/2016

HAZIRLAYAN: Yavuz ÇİFÇİ
BIÇAK-3
  Öğleye doğru adli tıp sonuçları gelmeye başladı. Komiser Kazım eline kağıtları aldı, bir kenara çekilip, yanına yardımcılarını da alarak, raporları tek tek en ince detayına kadar inceledi. Sigara üstüne sigara yaktı, saçını sakalını kaşıdı, düşündü, danıştı, görüştü. Sonra apar topar arabasına binip gitti. 
   O arada kimden duyulmuşsa, bıçağın torunu Burhan’a ait olduğu fısıltı halinde yayılıverdi ortalığa ve herkesten bir “oooo…” lafı çıktı. Evet şimdi bütün gözler Burhan’ın üzerindeydi. Peki katil Burhan mıydı gerçekten?
   Komiser Kazım Emniyet Binasından içeri girdi, ceketini asıp demli bir çay söyleyerek koltuğuna oturdu ve arkasına yaslandı. Tüm evrak, doküman, soruşturma sonuçlarını ve delilleri masasına yaydı. Tekrar tekrar inceledi ve geriye yaslanıp başını arkaya attı, gözlerini kapattı ve 10 dakika öyle kalıp düşündü. Sonra zile bastı ve polislere bir isim listesi verip hepsini karakola getirmelerini istedi.
    Polisler az sonra komiserin kağıda yazdığı isimleri getirip bir odaya toplamışlardı. Komiser içeri girdi ve hepsinin yüzüne teker teker imalı bir şekilde bakmaya başladı. Sonra bir diğer odaya geçip Burhan’ı çağırttı. Burhan başı önde içeri girdi. Gösterilen sandalyeye oturdu. “Eee..Anlat bakalım Burhan, dedeni öldüren bıçak seninmiş” dedi.
  Burhan sağa sola baktı ve ağlamaklı bir sesle konuşmaya başladı; “Evet komiserim bıçak benim. Dedemin verdiği parayla aldım. Çok pahalı, bütün parayı verdim, merakım var böyle şeylere. Bıçağı aldıktan sonra belime taktım ve arkadaşımla buluştum. Bende para kalmamıştı, arkadaşımdaki parayla dörder bira aldık. Bir çeşme başına gidip içtik. Hava sıcaktı, güneşinde etkisiyle kafalarımız iyi oldu. Orada biraz yatıp uyuduk, kalktığımızda hava kararmıştı, başımız dönüyor, yürüyemiyorduk doğru düzgün. Canımız hala bira istiyordu. İçkinin verdiği cesaretle dedemden biraz daha para alırım diye düşündüm ve evine doğru gittim. Caminin tuvaletinde elimi yüzümü yıkadım, ama sonra bayılır gibi olmuşum. Arkadaşım koluma gidip evine götürmüş. Zaten bir şey hatırlamıyorum. Ama yemin ederim ben öldürmedim” deyip hıçkırarak ağlamaya başladı.
  “Tamam Burhan çık dışarı” dedi Komiser Kazım. “Tuvaletçiyi çağırın bana, diğerlerini de salın gitsin” dedi. 
   Tuvaletçi gelince; “Evet Tacettin anlat bakalım nasıl öldürdün ihtiyarı? Sakın itiraz etmeye kalkma, her şeyi biliyorum, beni sinirlendirme güzelce anlat” dedi. Tacettin itiraz edecek oldu, ama komiserle göz göze gelince gözlerini kaçırdı, sandalyeye çöktü ve anlatmaya başladı. “Evet komiserim, ben öldürdüm” dedi, sessizce. “Torunu Burhan geldi, camide elini yüzünü yıkadı, yanında arkadaşı vardı, dedemin canı sağolsun, maaşı yeni almış, çok parası var bugün, yine bana para verir görürsün, seviyor beni diye sayıklar gibi konuşuyordu. Belinden bıçağı çıkarmış lavaboya koymuştu. O ara bayılır gibi oldu ve arkadaşı alıp götürdü. Bıçağını unutmuştu, alıp sakladım. Ne zamandır faturayı yatırmadığım için evin elektrikleri kesikti. Canıma tak etmişti parasızlık. Bıçak Burhan’ındı ve sarhoştu, çok kolaydı cinayeti Burhan’a yıkmak. Şeytana uydum, sabah erkenden temizlik eldivenlerini giyip Hacı’nın evine varıp, kapıyı çaldım. Tanıdı hemen açtı ve içeri aldı. İçerde yatağa oturunca arkamdaki bıçağı göğsüne sapladım. Koynundan cüzdanı alıp çıktım, köpekler gibi pişmanım ve vicdan azabı çekiyorum. Ama komiserim benim yaptığımı nasıl anladınız?” dedi. 
   “Tacettinciğim” dedi komiser, elini omzuna koydu. “İlk ifadeni hatırla” dedi." Ev karanlık ve sen pencereden bakıp ihtiyarın göğsünde bir bıçakla yatağında  yattığını gördüğünü söylemiştin, tül perdeler varken ve dışarı aydınlık ev karanlıkken, içeriyi bu kadar net görmen biraz garip değil mi? "
 SON

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÜRPERTEN OLAYLAR.. YAZI DİZİSİ " Haberine Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır.  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin