Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

“ÇÖP KAPIMA DAYANDI”
17/06/2016

Dedesinden kalan bahçesinde kendine yeni bir hayat kuran Prof. Dr. Şenay Durmaz’ın en büyük sorunu her geçen gün katlanarak artan çöplüğün durumu.
   24 yıldır tıp doktoru olarak hizmet veren Haymanalı Durmaz ailesinin kızı Prof. Dr. Şenay Durmaz, daha öncede  belediyeye başvuru yapmasına rağmen,   çöplük meselesinin çözülmeyip, üstelik gün geçtikçe sürekli büyümesinden dolayı şikayetini dile getirdi.
   Halen Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesinde Endokrinoloji bilim dalında öğretim üyesi olarak bölüm başkanlığı yapan Durmaz; çöplüğün hem kendi bahçesine, hem mezarlığa, hem de şehir merkezine çok yakın olması sebebiyle, etik olmamasının yanında, sağlıkla ilgili birçok sorunu da barındırdığının altını çizdi. 
   Şenay Hoca konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı; “Haymana merkezde dedemden bize intikal eden bir bahçem ve burada bir evim bulunmaktadır. Bahçemden gördüğüm kadarıyla Haymana merkezde yer alan ilçe çöplüğü giderek genişlemekte olup insan yaşamını ve sağlığını tehdit eder boyuta gelmiş, bahçemiz sınırına kadar da dayanmıştır. Çöplükten dolayı bahçemizde sık sık yangın çıkmakta hatta başıboş hayvanlar saldırmaktadır.  Çöplük rahmetli babam Yusuf Durmaz’ın ve aile büyüklerimizin naaşının  içinde bulunduğu  ilçe mezarlığının da hemen yanına kadar ulaşmış olması benim için büyük üzüntü kaynağıdır. Çöplük turistik otellerden bile görünür hale gelmiştir. Daha da önemlisi yerleşim yerlerine çöplüğün bu kadar yakın olması nedeniyle kara sineklerle taşınan hastalıklar yüzünden sağlığımız risk altındadır. Haymana Belediyesi ile bizzat görüşerek bu durumu daha önce de Haymana Belediye başkanımız Sayın Özdemir Turgut Bey’e ilettim. Acil önlem alınması gerektiği konusunda hemfikir olduklarını söylediler. Ancak geçen süre içinde çöplük giderek daha da artmıştır ve artma devam etmektedir. Buradan tekrar sayın belediye başkanımıza, bu  konunun çok önemli olduğunu yeniden hatırlatmak istiyorum. Bu sebeplerden dolayı, acilen çöplüğün meskun mahal dışında başka uzak bir bölgeye taşınmasını, var olan atıkların ortadan kaldırılmasını yetkililerden diliyorum.”
 
 

Bu yazıya toplam 4 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " “ÇÖP KAPIMA DAYANDI” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

Gereksiz

08:41:51

Gönderen:

Abdullah

27/6/16

Bi sen eksikdin


Başlık:

Haymana Çöplüğü

03:56:20

Gönderen:

Mehmet Sami Durmaz

22/6/16

Sn Belediye başkanı Prf.Dr.Şenay Durmaz Kuzenimizdir Haymana çöplüğü şimdi olduğu üzere gelecekte daha da sorun olacaktır, karasineklerin önce yakın çevresine daha sonra da tüm Haymana`ya salgın hastalık yayacağı gün gibi aşikar olup bu durum için acil önlem almanız gerekmektedir..Turizme yeni yeni açılmaya başlanmış olan bir yörede çöplüğün sınırlar içerisinde yer alması hem Haymana`nın görüntüsünü , hem de sağlığını etkilemektedir.Sınırlarımız içerisinde yer alan çöplüğün şu anki yerinden kaldırılması ve artık hizmete yetmeyen mezarlığımızın bu çöplük arazisine doğru kaydırılması hatta çöplük arazisi üzerine park yada Haymanalı Vatandaşlarımızın yararlanabileceği spor alanları, havuzlar gibi benzer sağlıklı kullanılabilir faydalı tesisler açabilirsiniz..Hatta çöplük Haymana merkezinden uzaklaştığın da bu bölgeyi oturuma bile açabilirsiniz zira Haymana`mız gittikçe gelişmektedir


Başlık:

çöp sorunu

19:40:54

Gönderen:

RASİM ÖZDERE

22/6/16

SAYIN YETKİLİLER KAYMAKAMIMIZ BELEDİYE BAŞKANIMIZ STK KURULUŞLARI, BEN HAYMANADA OTURMUYORUM MERSİNDEYİM FAKAT HAYMANA BENİM DOОUP BÜYÜDÜОÜM YER.YANİ TOPRAОIM.ASKERLİK ŞUBESİ GİTTİ . CEZA EVİ GİTTİ.TEDAŞ GİTTİ.SULAR İDARESİ ASKİYE BAОLANDI.MEZBAHA YOK ODA GİTTİ.HAYMANALI BAОZI İŞLERİ YAPTIRMAK İÇİN YA POLATLI YA GÖLBAŞI VEYA ANKARAYA GİTMEK ZORUNDADIR. HAL BÖYLEYKEN ÇÖP SORUNUNUDA YA POLATLI VEYA ANKARAYA DEVREDİN ORAYA TAŞISINLAR. BU İLLETTENDE KURTULUN.MADEMKİ BÜYÜKŞEHİRE BAОLIYIZ BUNUDA DEVREDİN.SAОLICAKLA KALIN.


Başlık:

HAYMANA ÇÖPLÜОÜ

17:49:34

Gönderen:

RASİM ÖZDERE

21/6/16

SAYIN BELEDİYE BAŞKANI VE YETKİLİLER ŞENAY DURMAZ AMCAMIN KIZIDIR .KENDİSİNİN BELİRTTİĞžİ GİBİ ÇÖPLÜK BAŞLI BAŞINA BİR SORUNDUR.HAYMANAYA YAKIŞMIYOR TATİL BELDESİ YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ FAKAT BURNUNUZUN DİBİNDE ÇÖP DAОI.ÇALDAОINI TARİHİ MEKAN YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ KARŞINIZDA ÇÖP YIОINI. BUNDAN ÖNCEKİ DÖNEMDE SAYIN HACI AYSU BAŞKANADA BU SORUNLARI İLETMİŞTİM ABİ HALLEDECEОİZ DEMİŞTİ .SAYIN ÖZDEMİR BAŞKAN BU SORUN ÇOK BÜYÜK BİR SORUNDUR.BU ÇÖPÜ OTELLERİN OLDUОU BÖLGEYE DÖKEBİLİRMİSİNİZ ? KESİNLİKLE HAYIR DÖKTÜRMEZLER.BÜROKRASİ BAŞINIZA ÇÖKER.KATI ATIKLARI AYRIŞTIRIP BİR GELİR ELDE EDİLİR. DİОER ATIKLARIDA ÖОÜTÜP YA KALORİFER YAKITI VEYA GÜBRE OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ.BU İŞE BİR ÇÖZÜM BULACAОINIZ ÜMÜDÜYLE . SAYGILARIMLA


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin