Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANA’DA HAYVANLARA EZİYET EDİLİYOR”
21/09/2012

Hayvanlara eziyet edildiğini dile getiren Av. Çiğdem Ergül, gazetemiz aracılığıyla, Haymanalılara ve Haymana Belediyesine seslenerek, atık yiyeceklerin çöpe atılmamasını, gerekli yerlere su yalakları kurulmasını istedi.

 

Haymana Avukatlarından Çiğdem Ergül, sahipsiz hayvanlara hassasiyet gösterek, onların dillerine tercüman oldu.
Avukat Ergül, gazetemize yaptığı önemli açıklamalarda şunları söyledi: “Evet, bu yazımı herkesin dikkatli okumasını ve düşünmesini, idarecilerin ise bu konuya hassasiyetle yaklaşmasını istiyorum. Hayvanlara eziyet ediliyor. Şöyle ki geçen yıl Haymana’da bir yavru köpeğin başının vücudundan ayrılmış olarak bulunduğunu Haymana gazetesi aracılığıyla öğrendik. 
 Bu arada Haymana Gazetesine de hayvanlara yapılan vahşeti kamuoyuna duyurduğu ve geçen haftaki sayısında benim yazıma yer verdiği için ayrıca teşekkür ederim…  Ramazan ayı içerisinde büromun önündeki caddede büyük bir köpeği, boynuna naylon iple sıkıca bağlanmış ve vücudundaki yaralardan anladığım üzere hayvana eziyet edilmiş halde buldum. Hayvancağız boynundaki ipten kendisini kurtarması için insanların gözüne yalvarırcasına bakıyordu. Bu bakışı sadece ben fark ettim ve koşarak yakında bulunan eczaneden bir makas aldım ve ipi kesip kendisini kurtardım. Müslüman bir ülkede, üstelik Ramazan Ayında böyle bir zalimliği yapanın dininden şüphe etmek lazım. Böyle bir zalimliğe hiç bir din cevaz vermez. Ayrıca insanın vicdanı da bunu kabul etmez. 
Haymana’da köpek dövüşlerinin yapıldığını ve bahisler oynandığını duyuyorum. Bu hususta emniyetin de haberi olup takipte olduğunu öğrendim. Bu zalimlerin en kısa zamanda yakalanıp gerekli cezaya çarptırılacaklarına inanıyorum. Bu işin de hassasiyetle takipçisiyim. 
Sevgili Haymanalılar hayvanlara eziyetin önlenmesi aile içinde çocuklarımıza vereceğimiz hayvan sevgisi ile mümkündür. Anne babalar çocuklarına hayvan sevgisi ve merhameti aşılamadıkları sürece bu zalimlikler devam eder. Çocuklarınızın bir hayvana tekme sallamasına dahi fırsat vermemenizi, onların da Allah’ın yarattığı canlılar olduğunu ve günahını lütfen anlatın. Hayvana merhamet gösteren bir insan olarak yetişirse çocuğunuz, ileride size de merhametli bir evlat olur. Hayvanı sevmeyen insanı da sevemez.
Bir kadın olarak ev hanımlarından şunu rica ediyorum. Lütfen artık yemeklerinizi, bayat ekmeklerinizi çöpe atmayın bir kaba koyup sokak köşelerine bırakın. Sayenizde hayvanlar doyar ve gündüz sokaklarda gezmez.
Ayrıca Haymana Belediyesinden bir talebim daha var. Yalaklı sokak çeşmeleri yapmasını istiyorum. Eskiden her köşede bir sokak çeşmesi vardı. Kedi, köpek, kuş hatta insanlarda bu çeşmelerden su içiyordu, ama zamanla kaldırıldı. Su hayattır! Hiçbir canlı sudan mahrum edilemez. Hayvanlar Allah’ın sessiz kulları olup Allah’ın yarattığına merhamet etmeyene Allah’ta merhamet etmez ve başından musibeti eksik etmez. 
Lütfen sevgili Haymanalılar hayvanlara merhametli olmanızı ve hayvanlara eziyet eden zalimleri uyarmanızı, hatta ilgili mercilere şikâyet etmenizi rica ediyorum. ( Artık hayvanları koruma kanunu var ve cezaları çok ağır, onlar da sahipsiz değiller). 

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANA’DA HAYVANLARA EZİYET EDİLİYOR” " Haberine Yapılan Yorumlar

Başlık:

sen yaparsın

08:00:57

Gönderen:

bu işi

21/Eylül/2012

avkat hanım bu kopeklere barınagı bı tek ssiz yaptırırsınız sız gercekten hayvan seversınız gecenlerde elınızde etle kopeklerı douruyodunuz ama bu haymanada cok cahıl ınsanlar var kopek azgın olsun dıye doverler vb. sız elınızden gelenı yapın bızlerde yardımcı oluruz allah razı olsun sızden ama bu beledıye hıc bır sey yapmaz bundan emınım onlar sadece kopeklerı zehırlerler sabaha karsı yok ederler ortadan bu memleketten tıskındırıyolar cok kötü ınsanlar var


Başlık:

teşekkürler

06:38:35

Gönderen:

hakan hakan

21/Eylül/2012

duyarlı davranışınız ve hayvan hakları hakkında basında bilinçlendirici açıklamalar yapmanızdan dolayı sizi kutlarım,umarım açıklamalarınız birilerine yol gösterir.saygılarımla.


  Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin